vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

379 επισκέπτες, 1 χρήστης
tsipi

Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #105 στις: Απριλίου 04, 2012, 12:08 »
Παιδια αν γινει ομαδικη θα ανοιχτει νήμα!  :yes:
minimum order ειναι τα 50 κομματια λεει...
Υπενθυμιζω  οτι προκειται για ενα νεο προιόν που δεν εχει δοκιμασει ακομα κανεις και΄γιάυτο παρακαλω αν βρει κανεις φιλος review απο ξενο φορουμ για το συγκεκριμενο μοντακι να μας ενημερωσει ολους...

(G για σενα χτυπαει η καμπανα διοργάνωσης της ομαδικής  :tongue_smilie: :tongue_smilie:  )

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #106 στις: Απριλίου 04, 2012, 12:22 »
Σε πρώτη φάση μου απάντησε άμεσα στις διαπραγματεύσεις λέγοντας μου οκ για το paypal fee ότι εφόσον θα το αναλάβω εγώ να το βγάλω από το τιμολόγιο. Οπότε θα κοιτάξω στο μεταξύ και western union και έμβασμα μήπως μας έρθει ακόμα πιο φθηνά γιατί ακόμα και η ισοτιμία του paypal είναι πολύ ανεβασμένη σε σχέση με την πραγματική.

Τώρα της απάντησα εκ νέου με άλλα 4 επιχειρήματα γιατί θα έπρεπε να μας το πάει τουλάχιστον στα 45$ το κομμάτι και περιμένω απάντηση ίσως όχι άμεση αφού την παρακάλεσα να το σκεφτεί και ίσως να πάρει κάποια άδεια κτλ..

G καλήμερα φίλε,να ρωτήσω κάτι που μάλλον δεν έχει ρωτήσει άλλος,μιλάμε μόνο για το σώμα ή για σετ? :hmmm:
Αν μιλάμε για σετ τι θα περιλαμβάνει μέσα? :hmmm:

Μιλάμε μόνο για το σώμα, δεν υπάρχει setάκι ακόμα για αυτό. Χωρίς τίποτα extra, ούτε μπαταρίες, ούτε φορτιστή. Σώμα μόνο.

μήπως να ζητήσεις ένα δείγμα να δούμε αν αξίζει τον κόπο;

δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο φίλε μου. Έτσι κι αλλιώς θα το πληρώσω και μιλάμε για την smoktech όχι την ...youngcigstechchina που είναι πχ το νέο lavatube..(smoktech πχ θα σου πω βλέπε όλα τα tankάκια του εμπορίου και τα μισά προϊόντα της nobacco ;) ).

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #107 στις: Απριλίου 04, 2012, 12:25 »
να κανω και εγω μια ερωτηση...στις 10 του μηνα βγαινει το lava 1.5.διαβαζω για εκεινο διαβαζω για αυτο και οντως οι τιμες τους ειναι πολυ καλες και θα ηθελα καποιο απο τα δυο.το θεμα ειναι οτι δεν καταλαβαινω καθολου τις διαφορες τους...τα + και τα - τους.μπορει καποιος να βοηθεισει ωστε αν ειναι να παρω ενα απο τα δυο?οποιος ξερει ας πει απο αυτονομια μεχρι τι volt παει το καθενα κ.τ.λ.

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #108 στις: Απριλίου 04, 2012, 12:37 »
Φίλε μου δυστηχώς κανείς δεν μπορεί να πάρει θέση ακόμα αφού δεν έχει ακουστεί για κανένα από τα δύο τίποτα ακόμα. Μπορώ όμως να σου εξηγήσω στην θεωρεία τι θα γίνει:

Από λειτουργείες έχουν τα ίδια. Και τα δύο πάνε από 3 εώς 6 volt, και τα δύο μετράνε την μπαταρία και τα δύο μετράνε την αντίσταση του ατμοποιητή. Η βασική διαφορά τους είναι ότι το μεν lava θα παίρνει μία μπαταρία 3,7Volt και με ειδικό κύκλωμα θα ΑΝΕΒΑΙΖΕΙ τα volt (boost) ενώ το δε Vmax θα παίρνει δύο μπαταρίες η μία πίσω από την άλλη δλδ σε σειρά και θα ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ τα βολτ από 7,4 (3,7+3,7) σε ότι του πεις εσύ.
Εκεί είναι η μεγάλη διαφορά. Και τι σημαίνει αυτό:
Σημαίνει ότι λογικά το Vmax θα έχει και μεγαλύτερη αυτονομία και καλύτερη απόδοση. Ξέχνα τα ηλεκτρονικά και σκέψου το απλά: Είναι πιο εύκολο να έχεις πολλά διαθέσιμα και να δίνεις λίγα παρά να έχεις λίγα και να προσπαθείς να διατηρήσεις μια ροή προς τα έξω με πολλά.
Επίσης το ότι θα παίρνει δύο μπαταρίες σημαίνει ότι δεν θα στρεσάρονται πολύ άρα θα μπορούμε ΑΝΕΤΑ να χρησιμοποιούμε φθηνές μπαταρίες trustfire/ultrafire/***fire όπως κάνουμε μέχρι τώρα και σε όλα τα box mod όλων των ιδιοκατασκευαστών (SEB, Depon κτλ)..Ενώ από την άλλη στο lava πχ αν και δουλεύει και με τέτοιες μπαταρίες καταλήγει άλλα να σου λέει η οθόνη και άλλα να παίρνεις στην πραγματικότητα. Μπορεί πχ να έχεις βάλει πάνω ένα ατμοποιητή με 1,5Ω αντίσταση και να το έχεις βάλει στα 5V αλλά στην ουσία θα παίρνει περίπου 4,2...η κατάσταση βελτιώνεται λιγάκι αν βάλεις IMR μπαταρίες αλλά και πάλι ...ζορίζεις..άσε που η αυτονομία είναι τραγική. Γι αυτό άλλωστε και όλοι οι ιδιοκατασκευαστές προτείνουν skip ...εεε step down εννοούσα.. :)) :))
Οπότε για να καταλήξω πιστεύω ότι το Vmax θα ..ΙΣΟΠΕΔΩΝΕΙ όχι μόνο το lava, όχι μόνο το νέο lava 1,5 αλλά ΚΑΙ ΤΟ PROVARI.

(ξέρω θα το πληρώσω αυτό που λέω ....μέχρι να αποδειχτεί στην πράξη! :D )

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #109 στις: Απριλίου 04, 2012, 12:39 »
να κανω και εγω μια ερωτηση...στις 10 του μηνα βγαινει το lava 1.5.διαβαζω για εκεινο διαβαζω για αυτο και οντως οι τιμες τους ειναι πολυ καλες και θα ηθελα καποιο απο τα δυο.το θεμα ειναι οτι δεν καταλαβαινω καθολου τις διαφορες τους...τα + και τα - τους.μπορει καποιος να βοηθεισει ωστε αν ειναι να παρω ενα απο τα δυο?οποιος ξερει ας πει απο αυτονομια μεχρι τι volt παει το καθενα κ.τ.λ.

Και τα δυο πανε μεχρι 6.0 βολτ...και τα δυο μετρανε την αντισταση του ατμοποιητη
Η διαφορα ειναι οτι το κατσίκι "σηκωνει" μεχρι 5amp...δηλαδη δεν σε νοιαζει αν ο ατμοποιητης που θα βαλεις θα ειναι κανονικος η LR...μπορεις να ανεβασεις ανετα...επισης το κατσικι θα παθρνει 2 μπαταριες σε σειρα (αυτονομια μεγαλη)....
Απο την αλλη ομως το λαβα ειναι δοκιμασμενο και εντιμο ενω το κατσικι ειναι ενα εντελως νεο Mod που δεν ξερουμε ακομα τι μερος του λογου ειναι...
Αισθητικα το λαβα εχει το χαρακτηριστικο του σχημα ενω το κατσικι ειναι προφανης αντιγραφη του provari....

Το θεμα οσον αφορα και το κατσικι αλλα και το λαβα 1.5 ειναι να κανουν οντως οσα λενε οτι θα κανουν!  :dontknow:
Το λαβακι μας εχει συνηθισει να πραγματοποιει οσα υποσχεται ,το δέ κατσίκι απλα δεν ξέρουμε... :dontknow:

Αυτα.

ο G απο πανω τα ειπε καλυτερα... :-[

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #110 στις: Απριλίου 04, 2012, 12:46 »
ευχαριστω για τις απαντησεις.η γνωμη μου ειναι οτι οντως το lava ειναι δοκιμασμενο, αν και παιρνει μονο μια μπαταρια ειναι πολυ μικρο και διακριτικο (mini lava) αλλα εχει θεμα αυτονομιας και δεν συνεργαζεται και καλα με lr που εχουν και τα περισσοτερα μαγαζια εδω γιατι αν και κραταει σταθερα τα 3.7v ειναι οσα προσφερουν και οι φυσιολογικες μπαταριες.αρα και εγω λεω για το κατσικι οτι αν και θα ειναι λιγο μεγαλυτερο θα παιρνει οτι μπαταρια να ειναι και οχι επιλεγμενες και θα δουλευει ωραιοτατα με καθε ατμοποιητη.αρα μεχρι νεοτερας ειμαι και εγω μεσα...

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #111 στις: Απριλίου 04, 2012, 12:50 »
Απο την αλλη ομως το λαβα ειναι δοκιμασμενο και εντιμο ενω το κατσικι ειναι ενα εντελως νεο Mod που δεν ξερουμε ακομα τι μερος του λογου ειναι...
...
Το θεμα οσον αφορα και το κατσικι αλλα και το λαβα 1.5 ειναι να κανουν οντως οσα λενε οτι θα κανουν!  :dontknow:
Το λαβακι μας εχει συνηθισει να πραγματοποιει οσα υποσχεται ,το δέ κατσίκι απλα δεν ξέρουμε... :dontknow:

Δεν συμφωνώ μαζί σου. Μιλάμε για διαφορετικό κατασκευαστή για το νέο λάβα οπότε και για εντελώς νέο προιόν..για μένα δεν κουβαλάει το όνομα του lava..

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #112 στις: Απριλίου 04, 2012, 13:17 »
εδω http://www.vaping-paradise.de/E-Zigaretten/Smoktech-VMax και εδω http://www.e-cigarette-forum.com/forum/canada-forum/282091-might-big-deal-5.html με μια μεταφραση δινει και αλλα ωραια στοιχεια μπορω να πω

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #113 στις: Απριλίου 04, 2012, 13:38 »
εχω ψηθει πολυ με το κατσίκι παιδια.... :yes:
Μονο αυτα τα γυαλιστερα με τα σχεδια μην παραγγειλουμε!  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #114 στις: Απριλίου 04, 2012, 13:47 »
μαυρα φυσικα αλλα δεν εχω δει ακομα τι χρωμα θα εχει στην οθονη.δεν το αναφερει πουθενα νομιζω... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #115 στις: Απριλίου 04, 2012, 15:59 »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #116 στις: Απριλίου 04, 2012, 16:02 »
μαυρο με λευκο φως στο κουμπι και κοκκινο στην οθονη θα ειναι τρελα...

http://www.solovapor.es/pre-ventas/577-preventa-pre-sell-v-max-by-smoktech-body.html

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #117 στις: Απριλίου 04, 2012, 16:02 »
πιο φυσιλογικη τιμή πιστευω... :thumpup:

Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #118 στις: Απριλίου 04, 2012, 16:05 »
Πάντως αυτό το μαγαζί είναι πανάκριβο σε σχέση με τα δικά μας τα ακριβότερα
οπότε και η τιμή του μάλλον τσουχτερή θα ναι !
http://www.solovapor.es/


Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Smoktech Vmax (Προεπισκόπηση)
« Απάντηση #119 στις: Απριλίου 04, 2012, 16:29 »
παντως η τιμη του ειναι διπλασια απο το καινουργιο lava...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50193 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597292 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357813 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11537 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1316 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592026 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios