vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Blackwolf, BigRed, thanos1071, pngtszs1976, camber

Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #135 στις: Μαρτίου 25, 2017, 01:20 »
Σας ευχαριστώ όλους και να πω και εγώ με τη σειρά μου ένα μεγάλο μπράβο σε όλους όσους τα έχουν καταφέρει πριν απο εμένα! Δυστυχώς είχα άγνοια για το συγκεκριμένο νήμα! :respect:

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #136 στις: Μαρτίου 25, 2017, 02:09 »
Μπράβο estrifan :thumpup:
...άιντε και στα δικά μας :)

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #137 στις: Μαρτίου 25, 2017, 05:12 »
Τα μπράβο φυσικά και από μένα.  :thumpup:
Καλώς όρισες στην ομάδα. :)


Θα ήθελα να προσθέσω πως όσο περισσότεροι γινόμαστε μπορούμε  να αλλάξουμε πολλά.
Μπορούμε να  αποδείξουμε σε αυτούς που πολεμούν το άτμισμα (επειδή για μένα εξυπηρετούν τα συμφέροντά τους) ότι
το άτμισμα εκτός από πιο υγιεινό είναι και μία μέθοδος διακοπής του καπνίσματος,επειδή κάτι τέτοιο δεν θέλουν να
το παραδεχτούν.


Υ.Γ.Εκείνο που θα ήθελα να παρακαλέσω το συντονισμό ας βρεί κάποιο τρόπο το παρόν νήμα να είναι γνωστό σε όλους
τους ατμιστές.
Αφού δεν το ήξερε ο estrifan ένας αρκετά δραστήριος ατμιστής στο φόρουμ φανταστείτε και πόσοι άλλοι δεν το ξέρουν
οι οποίοι είναι πιθανόν να έκοψαν και το άτμισμα και να μην έχουν γράψει κάτι εδώ.
Επίσης για κάποιους άλλους  διαβάζοντάς το να αποτελέσει το ξεκίνημα να περάσουν στο επόμενο στάδιο.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #138 στις: Μαρτίου 25, 2017, 08:42 »
Καλώς ήρθες στο κλαμπ estrifan!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #139 στις: Μαρτίου 25, 2017, 14:28 »
Συγχαρητήρια φίλε! :D
Τώρα μπορείς άνετα να στρίβεις για μένα, να μην βαριέσαι!  ;D

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #140 στις: Μαρτίου 25, 2017, 14:39 »

Την καβατζα σου σε εξωτικά σύρματα παρακαλώ !!!!  :))

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #141 στις: Μαρτίου 25, 2017, 14:49 »
Τώρα μπορείς άνετα να στρίβεις για μένα, να μην βαριέσαι!  ;D
Τις αντιστάσεις θα στις φτιάχνει ο estrifan. Τα υγρά θα στα φτιάχνει ο Σέρλοκ. Μήπως θέλεις να σου βρούμε και κάποιον να ατμίζει για σένα κύριε Veep:laugh1:


Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #142 στις: Μαρτίου 25, 2017, 14:55 »
Ευχές και από μένα estrifan, σίγουρα η απουσία σου αισθητή από την άλλη αφού τα κατάφερες δίνει χαρά και ελπίδα και στους υπόλοιπους.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #143 στις: Μαρτίου 25, 2017, 14:58 »
μπραβο και απο μενα στο φιλο @estrifan που καταφερε το στοχο του..παντα μακρια απο τσιγαρα και ολα καλα στη ζωη σου αλλα πιστευω αυτο το αβαταρ δεν πρεπει να σβησει..αν καποιος ξερει καλα τα συρματα εισαι εσυ.οποτε τουλαχιστον μια στο τοσο θα θελαμε τις συμβουλες σου στα αντιστοιχα νηματα :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #144 στις: Μαρτίου 26, 2017, 04:30 »
Τις αντιστάσεις θα στις φτιάχνει ο estrifan. Τα υγρά θα στα φτιάχνει ο Σέρλοκ. Μήπως θέλεις να σου βρούμε και κάποιον να ατμίζει για σένα κύριε Veep;  :laugh1:
Μόνο από τους καλύτερους ζητάω! 8)

Αποσυνδεδεμένος ManKal

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #145 στις: Απριλίου 05, 2017, 00:16 »
Έχω πάνω απο μήνα να ατμίσω και σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας όπως τόσα άλλα όλο αυτό τον καιρό. Και γιατί όχι στην τελική...
Ένα τέτοιο νήμα δικαιούνται πολλοί άλλοι να το ανοίξουν πριν απο εμένα, αλλά θα κάνω εγώ την αρχή. (εκτός αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο και δεν το πήρα χαμπάρι :tongue_smilie: )

Με λίγα λόγια, το ταξίδι ήταν ωραίο. Ένας χρόνος και πέντε μήνες ήταν αρκετός. Έμαθα πολλά, κάηκα ατελείωτες ώρες, γνώρισα κόσμο, συνομίλησα, πέρασα καλά, κέρδισα, έφαγα, ήπια, έφαγα, έφαγα...ήπια και λίγο... μα πάνω απο όλα έκοψα το τσιγάρο. Και εις άλλα με υγεία! :thumpup:
Το ηλεκτρονικό τσιγάρο αποτέλεσε για μένα το μόνο μέσο διακοπής του καπνίσματος και μάλιστα πολύ πιο εύκολα απο ότι περίμενα!

Κάπου εδώ, σβήνει και το άβαταρ μου...

estrifan out...

ΥΓ1. Μη νομίζετε ότι θα γλιτώσετε τόσο εύκολα, θα παρακολουθώ απο απόσταση διακριτικά... ;)
ΥΓ2. Εν δυνάμει καπνιστής? Μπορεί...για αυτό έβαλα τα ερωτηματικά στο τέλος...ελπίζω όχι...
Χίλια μπράβο. Εύχομαι να βρεθώ σύντομα στη θέση σου


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος fredy

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #146 στις: Ιουνίου 02, 2017, 13:39 »
18η μέρα χωρίς άτμισμα σήμερα :thumpup:

Έκοψα το κάπνισμα τον 08/2014 και έκτοτε ήμουν αποκλειστικά με Η.Τ.
Η μετάβαση απο το Κ.Τ στο Η.Τ δεν με δυσκόλεψε καθόλου.
Την μέρα που πέρασα στο Η.Τ είχα ένα μισογεμάτο πακέτο τσιγάρα.
Τις πρώτες 2-3 μέρες τα κάπνισα παράλληλα με το Η.Τ και όταν τελείωσαν δεν το ξαναέβαλα στο στόμα μου.
1-2 μήνες μετά, άναψα 1 σιγάρο απο περιέργια και μου βρωμούσε, δεν μπόρεσα να το τελειώσω.

Στην αρχή έτοιμα υγρά και μετα απο 2-3 μήνες με DIY.
50/50 12mg νικοτίνη απο την πρώτη μέρα μέχρι την μέρα που το έκοψα.

Ο φόρος στο Η.Τ ήταν η αφορμή που έψαχνα για να το κόψω.
Αγόρασα βάσεις τον 11/2016 και έιπα όταν μου τελειώσουν θα το κόψω, όπως και έκανα.

Να αναφέρω οτι ποτέ δεν απλώθηκα στην αγορά εξοπλισμού.
Istick 20w και μετά Istick 40w με ατμοποιητές aspire ce5.

Στον μήνα θα κάνω bump το θέμα να το δουν και άλλοι χρήστες να πάρουν θάρρος να το κόψουν και το Η.Τ.

Να αναφέρω κάτι που μου έκανε εντύπωση.
Ενω έχω να καπνίσω σχεδόν 3 χρόνια, τις πρώτες μέρες αποχής απο την νικοτίνη το μυαλό πήγαινε στο τσιγάρο και όχι στο Η.Τ.

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #147 στις: Ιουνίου 02, 2017, 14:57 »
Και 4 χρόνια μετά, αν πηγαίνει κάπου, λογικά στο τσιγάρο θα πηγαίνει...

Στάλθηκε από το SM-G903F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #148 στις: Ιουνίου 02, 2017, 15:06 »
Φιλε fredy μπραβο αλλα εχει καβαντζα καλου κακου φορτισμενο κανα μοντακι και ετοιμο ατμοποιητη!
Τρια χρονια συμπηρωνω και'γω τωρα με Η.Τ, ξεκινησα με  24σαρα στην αρχη και τωρα είμαι στα 3mg nic!
Και για μενα  ο φόρος στο Η.Τ είναι  η αφορμή που έψαχνα για να το κόψω και εκανα καβαντζα για 2 χρονια για να το παω λάου-λάου δηλ.!
Το μαχαιρι κοψιμο που εκανες εγω το ψιλοφοβαμαι γιατι ακομη και τωρα αν είμαι εξω και τυχει να μεινω από μπαταρια η από υγρο παρολου  κανω μονο 3mg είμαι ακομη επιρρεπης στην στραβη(δηλ. παει το μυαλο μου να κανω καμια τρακα!)!
Η επομενη παρτιδα μου θα είναι 2,5mg,μετα 2,μετα 1 και μολις φτασω και κατσω καιρο  στο μηδεν τοτε θα παρει δρομο και το H.T απο μενα!

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Μετά το κάπνισμα, τέρμα και με το άτμισμα
« Απάντηση #149 στις: Ιουνίου 02, 2017, 15:28 »
Συγχαρητήρια και καλή επιτυχία fredy!
:D :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354949 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10362 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191237 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 713 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588995 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797200 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7252 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312725 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6690 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11978 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13225 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711