vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

178 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, bloodlessz, camber, domaze

Twitter

Υγρά από oksmokey

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Υγρά από oksmokey
« στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 20:05 »
Σήμερα παρέλαβα 5 μπουκαλάκια υγρό "golden virginia double flavor" 15ml, 11mg (low) και ένα μπουκαλάκι υγρό καθαρισμού ατμοποιητή (vaporizer cleanser) από http://www.oksmokey.com/store/category.php?id=19&page=8 και θα κάνω ένα mini-review όπως είχα υποσχεθεί.
Το μπουκαλάκι είναι ακριβώς ίδιο με της nobacco, διαφανές πλαστικό με καπάκι ασφαλείας, όχι όμως γεμάτο καθώς το υγρό είναι 15ml ενώ το μπουκαλάκι είναι των 20! Μια αρχικά όχι καλή εντύπωση γιατί δείχνει προχειρότητα και έλλειψη επαγγελματισμού. Το παραβλέπω αυτό και συνεχίζω. Το υγρό έχει χρώμα υποκίτρινο και το άρωμά του παρεμφερές με αυτό του virginia της vinirette (για όσες/ους το γνωρίζουν).
Το ατμίζω με EVO σε ελαφρώς χρησιμοποιημένο ατμοποιητή και αφού πρώτα τον καθάρισα αρκετά και τον "έψησα". Με την πρώτη τζούρα, η γεύση του ήταν αν όχι 100%, σίγουρα 90% παρόμοια με αυτή του αυθεντικού καπνού "golden virginia" (για όσες/ους στο παρελθόν το κάπνιζαν ή το έχουν δοκιμάσει). Φυσικά δεν είναι το ίδιο έντονη με αυτή του καπνού,όμως και μετά τις περίπου 60 τζούρες παραμένει ικανοποιητική.
Τώρα, όσο αφορά το "χτύπημα", είναι ανύπαρκτο (τι το ήθελα το low?) Για να έχω λοιπόν μια πιο πλήρη εικόνα για το συγκεκριμένο υγρό, θα παραγγείλω επιπλέον μπουκαλάκια (ultra38mg ή extra 30mg) για μείξη.
Ένα άλλο αρνητικό, δεν αναφέρονται τα συστατικά του υγρού ούτε επάνω στο μπουκαλάκι, ούτε στο φυλλάδιο με τις οδηγίες χρήσης. Επάνω στο μπουκαλάκι υπάρχει ένα ασημί αυτοκόλλητο το οποίο ονομάζουν "ολόγραμμα ασφαλείας" (security hologram) το οποίο εγγυάται την ποιότητα του υγρού.
Τα συμπεράσματα δικά σας.

Όσο για το υγρό καθαρισμού, όταν το χρησιμοποιήσω θα γράψω και γι' αυτό εντυπώσεις.
 8)




« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2010, 20:47 από Vasilis »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 21:37 »
 :thumpup: :thumpup:
Θα περιμένουμε και τη δεύτερη εντύπωση αλλά και την τρίτη (αυτή μετά τη μείξη).
Μερικές φορές όταν ανεβαίνει η περιεκτικότητα σε νικοτίνη αλλάζει και η γεύση.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 21:42 »
Μερικές φορές όταν ανεβαίνει η περιεκτικότητα σε νικοτίνη αλλάζει και η γεύση.
Ας ελπίσω προς το καλύτερο! :))

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 21:50 »
Ας ελπίσω προς το καλύτερο! :))

κατά την γνώμη μου, ναί!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 22:11 »
Το υγρό καθαρισμού μήπως μυρίζει fairy ?  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 22:14 »
 :laugh1:Ασετόν μυρίζει παρόλο που γράφει ότι δεν περιέχει! :o

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 22:23 »
Το άτμισα και εγώ και το βάζω στην 2η εφεδρεία. Έχει μία γεύση φαρμακίλας απίστευτη!!
Το ολόγραμμα του έλειπε!!
Για το golden virginia double flavor μιλάω....

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 22:43 »
Το άτμισα και εγώ και το βάζω στην 2η εφεδρεία. Έχει μία γεύση φαρμακίλας απίστευτη!!
Το ολόγραμμα του έλειπε!!
Για το golden virginia double flavor μιλάω....
Χρήστο, τι να σου πω, εγώ μόνο φαρμακίλα δεν κατάλαβα. Ίσως φταίει το ότι είναι low. Επιβεβαιώνεται κάθε φορά σχεδόν πάντως, ότι οι γεύσεις είναι υποκειμενικές όπως και τα γούστα. Κατά τα άλλα, πραγματικά λυπάμαι που δεν σου άρεσε, καθότι το vinirette virginia που μου έδωσες είναι - για τα γούστα μου - από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει και σ' ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 23:30 »
Εγώ πάντως περιμένω με αγωνία να δω τι αποτέλεσμα έχει το καθαριστικό κι ας μη μυρίζει fairy :)) :)) :))

Κι αφου το αναφέραμε, το πλυντήριο πιάτων ,τζίφος!!!!!!!
Δοκίμασα με ατόμ που δεν δούλευαν.
Ο ένας δούλεψε για κανένα μισάωρο ενώ οι άλλοι δύο dead μόνο πολύ πιο καθαροί ;D ;D
Την άλλη φορά θα θυσιάσω έναν που δουλεύει,αντί δλδ να τον αφήσω να στραγγίσει και να τον ψήσω θα τον βάλω μέσα να δω.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 23:37 »
πάντως περισσότερο φαρμακίλα απο το ecopure rich αποκλείεται να μυρίζει . Βέβαια άλλο η μυρωδιά και άλλο η γεύση  ;)

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 12:43 »
Χρήστο, τι να σου πω, εγώ μόνο φαρμακίλα δεν κατάλαβα. Ίσως φταίει το ότι είναι low. Επιβεβαιώνεται κάθε φορά σχεδόν πάντως, ότι οι γεύσεις είναι υποκειμενικές όπως και τα γούστα. Κατά τα άλλα, πραγματικά λυπάμαι που δεν σου άρεσε, καθότι το vinirette virginia που μου έδωσες είναι - για τα γούστα μου - από τα καλύτερα που έχω δοκιμάσει και σ' ευχαριστώ.
(Image removed from quote.)
Φίλε μου, κανένα πρόβλημα. το vinirette πήγαινε για ανακύκλωση!! Με τι το ατμίζεις;

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 12:44 »
πάντως περισσότερο φαρμακίλα απο το ecopure rich αποκλείεται να μυρίζει . Βέβαια άλλο η μυρωδιά και άλλο η γεύση  ;)
Τελικά είναι θέμα γούστου! Αυτό ατμίζω εδώ και 6 μήνες και δεν έχω βρει κάτι να το αντικαταστήσω !!!

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 11, 2010, 21:27 »
Φίλε μου, κανένα πρόβλημα. το vinirette πήγαινε για ανακύκλωση!! Με τι το ατμίζεις;
Ανακάλυψα πως το npro του ταιριάζει γάντι!! :D

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 30, 2010, 01:19 »
Σήμερα παρέλαβα από oksmokey ένα 18άρι Drum double flavor, ένα 38άρι και ένα 15άρι Old Holborn double flavor και ένα 30άρι Golden Virginia double flavor, όλα 20 ml. Τα Old Holborn τα ανέμειξα για να βγει ένα 26άρι και το Golden Virginia το ανέμειξα με το 11άρι που είχα για να βγει ένα 20άρι! Πολύ καλά και τα δύο! Σαν να καπνίζω στριφτά (χωρίς την απαίσια γεύση). Τα ατμίζω με 901.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά από oksmokey
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 30, 2010, 01:26 »
το golden το ψηφίζω με τα τέσσερα  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
για τα άλλα δηλώνω άγνοια , αλλα περιμένω την αποψη σου vasillis
φαινεται να μοιαζουν τα γουστα μας ( εκτος απο αυτο το Kent που ήταν να το κλαινε οι ρεγγες  :tongue_smilie:)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824361 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507360 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762759 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem