vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3879
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #210 στις: Μαρτίου 11, 2012, 01:52 »
Πριν 3 μήνες που έκοψα το κ.τ. έκανα βιολογικό καθαρισμό στο αυτοκίνητο.
Μέχρι τώρα κανένα απολύτως πρόβλημα και δεν έχω ξαναπλύνει το αυτοκίνητο (ξέρω είμαι βρωμιάρης  :)))
Δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αλλά τα υγρά μου είναι 16-18mg και έχουν PG > 70%
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2012, 01:58 από camber »

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #211 στις: Μαρτίου 15, 2012, 04:18 »
Το ιδιο προβλημα εχω και εγω αλλα τι να κανουμε υπομενω δεν μπορω να κανω και αλλιως καλυτερα ομως να το ελλατωσω και στο αμαξι και ολα οκ μετα

Αποσυνδεδεμένος katerin21

  • *
  • 6
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #212 στις: Μαρτίου 19, 2012, 13:18 »
και εγω το ελλατωσα μεσα στο αμαξι και ησυχασα

Αποσυνδεδεμένος James P

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #213 στις: Μαρτίου 19, 2012, 16:06 »
και εγω το ελλατωσα μεσα στο αμαξι και ησυχασα
Mία από τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος gkolokot

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #214 στις: Μαρτίου 28, 2012, 17:12 »
Εγω ανοιγω λιγο το τζαμι οταν τραβαω τζουρα και κοιταω να βγαζω τον ατμο εξω και οχι προς το μπαρμπριζ, οποτε λυθηκε το προβλημα

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #215 στις: Μαρτίου 28, 2012, 18:04 »
Παντος οσο ανεβαινει η θερμοκρασια του καιρου τοσο εξαφανιζεται το φαινομενο :))

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #216 στις: Μαρτίου 28, 2012, 20:06 »
παντως απο συνηθεια απο το κτ εχω ανοικτο το παραθυρο στο ιχ και στην ανακλυση στο σπιτι....οποτε δεν εχω εντονο προβλημα

Αποσυνδεδεμένος astakos

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #217 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:46 »
Μία από τα ίδια.

Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #218 στις: Μαρτίου 29, 2012, 00:56 »
Αυτό που μου αρέσει είναι να ντουμανιάζω μέσα στο αμάξι και ειδικά να μην ανοίγω τα τζάμια στα φανάρια και ...χαζεύουν οι άλλοι με το τσιγάρο στο χέρι και ανοιχτά παράθυρα ενώ βρέχει.
Ποτέ μα ποτέ δεν θόλωσαν τα τζάμια από τον ατμό και μάλιστα δεν χρησιμοποιώ και εύκολα τον κλιματισμό
δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα ακομα και το εχω πιπιλα στο αμαξι οταν οδηγαω
:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #219 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 11:36 »
Το άτμισμα στο αυτοκίνητο είναι η τρίτη μεγαλύτερη απόλαυσή μου (την πρώτη δεν χρειάζεται να την αναφέρω. Η δεύτερη πάντως είναι τα γλυκά και το φαΐ :tongue_smilie: ). η αλήθεια είναι ότι όταν βγαίνει χοντρό ντουμάνι δεν μπορώ να δω μπροστά μου οπότε φροντίζω να φυσάω στο πλάι, αλλά από που κι ως που να θολώσουν τα τζάμια;

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #220 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 13:03 »
Ταξίδι με το αυτοκίνητο χειμώνα καπνίζοντας κ.τ., αναγκαστικά άνοιγμα παραθύρου, ξεπάγιασμα....Τώρα όλα καλά το χειμώνα άτμισμα με κλειστό παράθυρο χωρίς να χτυπάνε τα δόντια !!

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #221 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 13:32 »
Για το θολωμα ευθηνετε η εξωτερικη υγρασια, περισσοτερο εαν βρεχει , η οποια μεσα απο το καλοριφερ και τους αγωγους του υγραινει τα τζαμια και την ατμοσφαιρα γενικα μεσα στο αυτοκινητο.
Το να ανοιξεις λιγο το τζαμι δεν ειναι παντα λυση καμμια φορα γινετε χειροτερο .
Για να εξαληφθει  ανοιξε air condition στο ζεστο χαμηλα γιατι κουραζει και ποτε ξανα θολωμα.Εαν το αυτοκινητο δεν εχει ζεσταθει και με το air condition θα δεις λιγο θαμπαδα αλλα προσωρινα και καθαριζει γρηγορα οσο δουλευει  ;)
Το ατμισμα προκαλει οτι και η ανασα σου εαν φυσηξεις πανω στο τζαμι .Συμβαλει αλλα οχι τοσο οσο νομιζεις στο θαμπωμα .

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #222 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 12:20 »
Έχοντας κάνει κάγκουρας μου έχουν μείνει κάποια κατάλοιπα ένα εκ των οποίων είναι ότι όταν καθαρίζω το αμάξι, το καθαρίζω. Όχι αστεία. Με το θάμπωμα είχα κι εγώ θέμα όσο κάπνιζα και παρατήρησα ότι τώρα με το η.τ. είναι κάπως πιο έντονο το φαινόμενο, μάλλον λόγω των ελαίων που περιέχουν τα υγρά. Πάντως ακόμα κι αν ούτε καπνίζεις ούτε ατμίζεις μέσα στο αυτοκίνητο τα τζάμια μετά από κάποιο καιρό θα αρχίσουν να θολώνουν εύκολα και να ξεθολώνουν δύσκολα, λόγω επικάθησης σκόνης κτλ, απλώς αν ατμίζεις/καπνίζεις/βράζεις τη φασολάδα μέσα στο αμάξι, η κατάσταση επιδεινώνεται.

Αντιθαμπωτικά υγρά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ, αυτό με την πατάτα όσοι γνωστοί μου το έχουν δοκιμάσει μου λένε ότι κάνει δουλειά, τόσο στο κράνος όσο και στο παρμπριζ. Να ξέρετε κάτι όμως. Το καλύτερο καθάρισμα στα τζάμια γίνεται με εφημερίδα. Για υγρό χρησιμοποιώ άζαξ ή κάτι τέτοιου τύπου γιατί δεν πολυπιστεύω αυτά τα «έχει ειδική επίστρωση» και τρίχες κατσαρές (προσωπική γνώμη). Η εφημερίδα, λόγω υφής του υλικού, αφαιρεί τις επικαθήσεις πάνω από το τζάμι, μάλιστα αν είναι και από τις παλιές, εκείνες που το χαρτί ήταν σαν καραβόπανο, ακόμη καλύτερα. Εγώ τα καθαρίζω με εφημερίδα μια φορά ανά δυο εβδομάδες και αργεί πολύ να πιάσει γλίτσα το τζάμι και να θολώνει με το παραμικρό.

Τα κακά της εφημερίδας είναι ότι αν είσαι ψυχαναγκαστικός (όπως εγώ) και θέλεις να καθαρίσεις όοοοοολο το τζάμι, οι γωνίες θα σου βγάλουν την πίστη. Επίσης, το πίσω τζάμι θέλει λίγη παραπάνω προσοχή επειδή έχει πάνω τις αντιστάσεις, καλό είναι να καθαρίζεται με οριζόντιες κινήσεις, παράλληλες με τις αντιστάσεις. Δεν έχω ακούσει από κανέναν ότι έπαθαν κάτι οι αντιστάσεις επειδή έτριβε το τζάμι με εφημερίδα, αλλά φυλαγε τα ρούχα σου...

Πάντως, αυτό που λέει ο σάκης ισχύει, αν θολώσουν καθαρίζουν πολύ γρήγορα με το A/C γιατί αφυγραίνει τον αέρα.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #223 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 13:08 »
Η εφημερίδα είναι πράγματι το καλύτερο για τζάμια!
Διστάζω όμως να την χρησιμοποιήσω στο αυτοκίνητο, γιατί πιστεύω στην επίστρωση (νομίζω πως και στην αφή τα τζάμια του αυτοκινήτου είναι διαφορετικά από του σπιτιού).

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #224 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 13:15 »
κοβεις μια πατατα κ την αφηνεις μεσα σε ενα μικρο δοχειο νερου για καμμια ωρα(ενα λιτρο ειναι οκ)
προσθετεις κ ενα καπακι αζαξ.
τα περνας με πανι κ σκουπιζεις μετα απο λιγο...  αντεχουν πανω απο μηνα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246003 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572043 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1867 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121626 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326726 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297672 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827594 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511665 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios