vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 1 χρήστης
ZoeM

Twitter

Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #195 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 14:24 »
Δεν μιλάμε για θόλωμα το οποίο φεύγει, λέμε για μια διάφανη σαν σκόνη ένα πράγμα που μένει  :hmmm: :hmmm:
Tώρα που δεν καπνίζετε θα δείτε "πράγματα" που δεν άφηνε η νικοτίνη να δείτε κ θα νομίζετε ότι για όλα ευθύνεται το ητ!!  :yes: :yes:

Όσο καιρό ατμίζω δεν είδα τους τοίχους του γραφείου μου να κιτρινίζουν ενώ όσο κάπνιζα? Κάθε τρείς μήνες ήθελε βάψιμο το γραφείο μου!!   :)


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2012, 14:48 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #196 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 14:26 »
....ολοι προβληματιζομαστε κατα ποσο ειναι καλυτερο το ατμισμα απο το κτ.
Ισως ειναι και ενας τροπος εκτονωσης της ανησυχιας και αβεβαιοτητας το να
εκφραζονται τελικα οι αμφιβολιες.....κατι σαν ξορκισμα του κακου,
μιας και ολη η παρεα του φορουμ σιγουρα αγαπαει το ατμισμα και ευχεται
να κανει καλα για αυτη την επιλογη.

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #197 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 14:31 »
Ρε παιδια, τα χουμε πει χιλιαδες φορες.
Αν το η.τ. ηταν τοσο κακο, θα μας ειχαν τριψει τις μελετες τους στη μουρη μας οι τσιγαραδες και οι φαρμακαδες.

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #198 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 14:52 »
Βρε παίδες και γω στη ίδια όχθη του ποταμού είμαι μαζί με σας, αλλά ας μην περιμένουμε να γίνει ο τοίχος κίτρινος απο τον ατμό για να τον ενοχοποιήσουμε, ας μην βλέπουμε τα προσωρινά οφέλη που κόψαμε το κ.τ και αρχίσαμε τον ατμό, ας μην πιανόμαστε με τον καθένα που λέει κάτι και  του προσάπτουμε  σκοπιμότητες και οφέλη που τυχόν να έχει, ας μην γινόμαστε τόσο προστατευτικοί με τις ατμομηχανές μας  :laugh1: :laugh1: Κάποτε στην πρωτοεμφάνιση του τσιγάρου ήταν μόδα και μετά απο χρόνια βγήκαν τα καταστρεπτικά αποτελέσματα που έχει !! δεν ξέρουμε ακόμα τι παίζει με το άτμιζμα  :hmmm: :hmmm: Νά έλεγα ότι υπήρχαν 1000 άτομα εδώ και 5 χρόνια χρήσης και είναι οκ, τότε εντάξει είναι και αυτό ένα σημάδι, αλλά μέχρι στιγμής είμαστε πολύ νεούδια ακόμα και ας  μην κρατάμε μόνο αυτά που μας βολεύουν  :thumpup: :thumpup:Ο χρόνος θα δείξει και ελπίζω να είναι με το μέρος μας  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #199 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 15:01 »
Είναι άτομα γύρω στα 3 χρόνια κ είναι μια χαρά!!! Το κτ σου κιτρινίνζει τους τοίχους πολύ γρήγορα ενω  το ητ δεν θα το κάνει αυτό ποτέ!!!  ;)
Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλοι αλλά εγώ ξέρω ότι το ητ είναι κάτι που δεν μπορεί καν να συγκριθεί με το κτ!!! Απέχει τόσο που ειλικρινά θα ήταν αστείο να το σκεφτώ καν!!!!!

Δεν ξεκινήσαμε εμείς οι πρώην καπνιστές το ητ από μόδα ναι? Το ξεκινήσαμε για να ξεφύγουμε από τον εφιάλτη που λέγεται κτ!!!
Εγώ νοιώθω μια χαρά κ δεν είδα κανένα πρόβλημα στην υγεία μου μετά από τόσες εξετάσεις!!
Ξέρω τι παίζει με το άτμισμα κ για αυτό το συνεχίζω!!!!!  ;)  Το κρατάω γιατί δεν με βολεύει!! με ξεβόλεψε από το κτ που νόμιζα ότι δεν κάνει κακό μα όταν άρχισα να ατμίζω κατάλαβα το κακό που μου έκανε το κτ!!

Να πώ ότι για δυο μέρες δεν άτμισα κ δεν είδα καμία διαφορά στον οργανισμό μου ενώ ας  διακόψει ένας  καπνιστής δυο μέρες κ ας έρθει να μας πεί τι ένοιωσε........ ;)

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #200 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 15:08 »
Δεν είπα ότι δεν συμφωνώ, αλλά η τζαμαρία μου στο κατάστημα που είμαστε 2 συστηματικοί χρήστες και ένας περιστασιακός  :)) :)) μετά απο 20 μέρες είναι λες και τις έχεις αλευρώσει, αυτό με χαλάει αρκετά μπορώ να πω και με ψειλιάζει, να πω δε ότι μετά απο τόσα χρόνια πρώτη φορά βλέπω αυτό το φαινόμενο, έχω καθαρίσει τζάμια και περιμένω την πάροδο των ημερών να δω τι θα γίνει, όντως πριν με το τσιγάρο δεν είχε το αλεύρωμα αλλά την κιτρινίλα και όντως ήταν πολύ (η τζαμαρία με τον ίκτερο)  :laugh1: :laugh1: :laugh1:






Διαγραφή άμεσης παράθεσης
Παρακαλώ μην κάνετε παράθεση απαντώντας στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα.
Χρησιμοποιείστε το κουμπί Απάντηση
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2012, 15:18 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #201 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 16:03 »
Εγω παντως ολη μερα φυσαω ατμο πανω σε δυο οθονες (μια στο σπιτι και μια στο γραφειο), το ιδιο και στο παρμπριζ του αυτοκινητου, και 3 μηνες τωρα δεν προσεξα κανενα αλεύρωμα. Οι οθονες μαζευουν λιγο μονο την γνωστη σκονη του περιβαλλοντος. Εννοειται οτι οταν καπνιζα ειχαν ολα ενα μαυρο φιλμ. Δοκιμασες να αλλαξεις υγρα? Μηπως στην περιοχη σου υπαρχει καποια αλλη αιτια που προκαλει την κιτρινη σκονη και πριν με την καπνα του τσιγαρου δεν μπορουσες να την δεις και εσκασε μυτη τωρα?

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #202 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 16:25 »
κατι σχετικο με θαμπαδα και κατι σαν ενα υπολειμμα που αφηνει εχει γραφτει και σε αλλο νημα (που να το βρω τωρα!)  :laugh1:
Αλλα αυτο συμβαινει και στο αμαξι μου.Τα τζαμια θολωνουν και υπαρχουν υπολειμματα -σαν γλιτσα ειναι οπως γραφτηκε.Στον η/υ δεν παρατηρησα τοσο καιρο τιποτα.
Το παρηγορο ειναι οτι ακομα δεν υπαρχουν μελετες και αποτελεσματα σχετικα με τις επιπτωσεις του η.τ. οποτε ατμιζουμε χωρις αγχος.Οταν βγουν το ξανασκεφτομαστε!  8)
 

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #203 στις: Μαρτίου 07, 2012, 19:43 »
Εγώ παιδιά δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα :hmmm: :hmmm: :hmmm:  και ατμίζω μέσα στο αυτοκίνητό μου αλλά σε λογικά πλαίσια δεν το έχω πιπίλα ούτε γλίτσες ούτε τίποτα  :) :) βέβαια ακόμα και αν έβλεπα θα ήταν καλήτερα από εκείνη την συχαμερή κιτρινίλα που άφηνε το κ.τ. .. >:( >:( >:(  . Ίσως βοηθάει το ότι πάντα έχω ανοικτό ελάχιστα το παράθυρο..Αλλά και στο βαρύ χειμώνα που τα είχα τελείως κλειστά τέτοιο θέμα δεν είχα 8) 8) 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος andyapos

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
  • ζητειτσι kick στα 80 watt
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #204 στις: Μαρτίου 07, 2012, 19:46 »
θα ακουστεί χαζό αλλα αμα κοψείς μια πατάτα και τρίψεισ το τζάμι μετα δεν θολώνει

Αποσυνδεδεμένος jonytzav

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστε Ελευθερα Παντου..για την υγεια ολων μας!!!
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #205 στις: Μαρτίου 07, 2012, 20:07 »
θα ακουστεί χαζό αλλα αμα κοψείς μια πατάτα και τρίψεισ το τζάμι μετα δεν θολώνει
:o :o :o :o :o :o :o :o
Αυτο το κανω το καλοκαιρι στη μασκα στο ψαρεντουφεκο :thumpup: :thumpup:,λες να το κανω και στο αμαξακι μου :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #206 στις: Μαρτίου 07, 2012, 20:15 »
απο το φορουμ του opel-club
-πατατουλα παιδια πατατουλα οπως κανουν και οι δυτες για να μην θολωνουν οι μασκες τους ωμη πατατουλα απο την μεσα πλευρα του τζαμιου και μετα καλο σκουπισμα και τερμα τα εντονα θολωματα!
-Το κόλπο το κάνει το άμυλο που περιέχει η πατάτα.Είναι παλιό κόλπο ψαράδων – ψαροντουφεκάδων

(ουτε εγω το ηξερα!τωρα το εμαθα.θα το κανω με  παπατα Νευροκοπιου!!!)

Αποσυνδεδεμένος SavvasVap

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #207 στις: Μαρτίου 07, 2012, 21:09 »
Το κίνημα της πατάτας και για το θόλωμα των  τζαμιών.... :laugh1:
Τώρα με 25 λεπτά το κιλό κάντε όλα τα τζάμια.... :thumpup: :thumpup:
 :D

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #208 στις: Μαρτίου 07, 2012, 21:34 »
δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα ακομα και το εχω πιπιλα στο αμαξι οταν οδηγαω τι ναπω ισως μετα mod  που ειναι ποιο ισχυρα να υπαρχει κατι τετοιο

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Ατμός και υπολείμματα στο χώρο.
« Απάντηση #209 στις: Μαρτίου 07, 2012, 23:01 »
Ίσως βοηθάει το ότι πάντα έχω ανοικτό ελάχιστα το παράθυρο..Αλλά και στο βαρύ χειμώνα που τα είχα τελείως κλειστά τέτοιο θέμα δεν είχα 8) 8) 8) 8) 8)

Συμφωνώ... αν είναι λίγο ανοικτό όλα είναι ΟΚ. Το δοκίμασα να ατμίζω έτσι και δεν εχω πρόβλημα πιά.

δεν εχω αντιμετωπισει τετοιο προβλημα ακομα και το εχω πιπιλα στο αμαξι οταν οδηγαω τι ναπω ισως μετα mod  που ειναι ποιο ισχυρα να υπαρχει κατι τετοιο

Πίστεψε με ΜΑΝΙΛΙΣΣΜΥ83 με μια απλή ego μπαταρία είμαι και το αντιμετώπισα το πρόβλημα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246000 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572039 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121623 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326725 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8600 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297668 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios