vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, manoslykos, camber, ZoeM, maprix

Twitter

Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 04, 2012, 23:28 »
Υπαρχει μόνο φυσικο μαγαζι, δεν εχει site..
τα στοιχεια του καταστηματος βρισκονται εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5718.0.html

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 04, 2012, 23:29 »

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 05, 2012, 12:23 »
Παιδιά πήγα στο carto και δεν έχει bridgless.  Δεν ήταν ο Σταύρος αλλά ένας άλλος κύριος.  Drip tips είχε αλλά απ' ότι κατάλαβα το drip κουμπώνει σε carto άρα πάλι πρέπει να ποτίσει αρκετή ποσότητα και αν κάνεις αλλεπάλληλες δοκιμές και αλλαγές υγρών πάλι μπέρδεμα θα είναι.  Άρα προφανώς αυτός με τις 3 τρύπες είναι ο πιο ιδανικός.  Στη Θεσσαλονίκη σε φυσικό μαγαζί δεν πωλείται ξαναρωτάω??

Επίσης να πω ότι τις τελευταίες 2 μέρες χάλασα τελείως τη γεύση μου.  Παιδιά δεν καταλαβαίνω τίποτα, ούτε φράουλες, ούτε πεπόνια, ούτε τίποτα.  Κορεσμός στα πάντα!!  Μέχρι και τα καπνικά περίεργα τα ακούω ρε γμτ.  Τι πρέπει να κάνω να αρχίσω ξανά το κτ για να ακούσω καμιά γεύση?  Όλα τα υγρά έχουν γεύση απλά ουδέτερη.  Στην αρχή νόμιζα ότι μπούκωσα με πολλά αρώματα τον ατμοποιητή και τον άλλαξα (κεφαλή C) και έβρασα τον παλιο αυτόν που έκανα τις δοκιμές αλλά και πάλι τίποτα δεν μπορώ να καταλάβω καμία γεύση!  Κορεσμός  :(

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 05, 2012, 12:33 »
Μάνο τα Drip tips κουμπώνουν σε πολλούς ατμο κ οχι μόνο σε καρτο. :yes:
Δεν είναι μόνο ο bridgless για Driping,υπάρχει ο 510 ο απλός,ο 901, ο 801,γενικότερα υπάρχουν αρκετοί.Μην κολλάς στον bridgless. :nope:
Κάτι που αρέσει σε κάποιον άλλον δεν είναι σίγουρο ότι θα αρέσει κ σε εσένα,πρέπει να δοκιμάσεις πρώτα. :yes:
Κανε έναν κόπο ακόμα αλλά πάρε τηλ πρώτα πριν πας απο εκεί.Αν βρεις τον Σταύρο θα σε καθοδηγήσει αυτός τι πρέπει να κάνεις κ αν δεν έχει ατμο για Driping θα σε στείλει αυτός σε μαγαζί που έχει να πάρεις. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 05, 2012, 17:29 »
τις τελευταίες 2 μέρες χάλασα τελείως τη γεύση μου.  Παιδιά δεν καταλαβαίνω τίποτα, ούτε φράουλες, ούτε πεπόνια, ούτε τίποτα.  Κορεσμός στα πάντα!!
Κι εγώ το ίδιο είχα πάθει, και κοίταζα τη μία τον ατμοποιητή, την άλλη την αντίσταση και την τρίτη τα υγρά.
Μην το ψάχνεις, κανε αυτο που έκανα κι εγώ, ξεκίνα σκέτη βάση στην περιεκτικότητα νικοτίνης που θές, και μετά απο μερικές μέρες ξαναρχίζεις και τα αρώματα, λίγο πιο σεμνά απ ότι πρίν, να μην μπουκώσεις παλι!
Ειμαι στην τρίτη μέρα αποτωξίνωσης αρωμάτων, με σκέτη  μίστ τώρα. Χτές έβαλα και τρείς σταγόνες μέλι  στα 10 να παρει λιγο.
Σε μερικές μέρες θα ξαναρχίσω τα αρώματα.

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 06, 2012, 12:31 »
Κι εγώ το ίδιο είχα πάθει, και κοίταζα τη μία τον ατμοποιητή, την άλλη την αντίσταση και την τρίτη τα υγρά.
Μην το ψάχνεις, κανε αυτο που έκανα κι εγώ, ξεκίνα σκέτη βάση στην περιεκτικότητα νικοτίνης που θές, και μετά απο μερικές μέρες ξαναρχίζεις και τα αρώματα, λίγο πιο σεμνά απ ότι πρίν, να μην μπουκώσεις παλι!
Ειμαι στην τρίτη μέρα αποτωξίνωσης αρωμάτων, με σκέτη  μίστ τώρα. Χτές έβαλα και τρείς σταγόνες μέλι  στα 10 να παρει λιγο.
Σε μερικές μέρες θα ξαναρχίσω τα αρώματα.

Ελα ρε συ τι βλακεία είναι αυτό??  Εγώ βρήκα μια λύση αλλά ντρέπομαι να την πω...  :-[.  Πλάκωσα εχθές το βράδυ 4-5 κτ και εστρωσα αλλά δεν θέλω το σιχαμένο το κτ.  Εντάξει ομολογώ το παρακανα με τις δοκιμες.  Πλέον γίνουν απλά χομπυ οι μίξεις γιατι εδω και 2-3 μέρες μου έγιναν εμμονή και δε λέει αλλά θέλω επι τέλους να κανω ενα ζουμι που να μου αρεσει ρε γμτ. πάνω από 1/4 του ml δεν έχω να ατμίσω από αυτά που φτιάχνω.  Πολύ νερουλα μου φαινονται ολα, ακουω τα αρωματα αλλά δεν εχει γέμισμα, δεν έχει σώμα ρε παιδι μου, κάτι λείπει δεν ξέρω. 

Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 09, 2012, 00:35 »
Ειμαι στην τρίτη μέρα αποτωξίνωσης αρωμάτων, με σκέτη  μίστ τώρα.
Σε μερικές μέρες θα ξαναρχίσω τα αρώματα.
Αποτοξίνωση  :hmmm: :hmmm: δεν είναι κακό  ???

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 09, 2012, 00:59 »
Αναγκαία! ολα μου τα υγρά, με ότι αρωμα κι αν εβαζα είχαν γεύση παστουρμα!!!!!!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Τωρα ισιωσα!

Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 09, 2012, 01:01 »
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 09, 2012, 01:28 »
Να νηστέψουμε λίγο ρε παιδιά . Μεγάλη βδομάδα είναι  :)

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 20, 2012, 10:53 »
Καλημέρα.

Λοιπόν, δοκίμασα χθες για πρώτη φορά τον Bridgeless χωρίς όμως επιτυχία. :(

Βάζω 3 σταγόνες στον ατμοποιητή και τον βιδώνω στην μπαταρία. Βάζω και το tip και ατμίζω. 1, 2, 3 φορές και η γεύση είναι σαν καμένο. Λέω ok αυτό θα συμβαίνει μάλλον επειδή τον χρησιμοποιώ για πρώτη φορά. Βάζω 2-3 σταγόνες ακόμα. 1-2 τζούρες είναι καλές μετά πάλι αίσθηση καμένου. Εδώ τα πήρα λίγο.

Βάζω καμιά δεκαριά σταγόνες και πάω να κάνω τζούρα και νόμιζα πως ήμουν Ταϊλάνδη από την πλημμύρα! :D
Καθαρίζω και δοκιμάζω πάλι. 3-4 τζούρες καλές και μετά πάλι αίσθηση καμένου.
Εκεί τα παράτησα για να μην τον χαλάσω τον ατμοποιητή.

Να σημειώσω πως δοκίμασα με υγρό που ατμίζω ήδη για να έχω μια καλή άποψη για τη γεύση που δίνει ο συγκεκριμένος ατμοποιητής.

Αν βάλω 3 σταγόνες πόσες τζούρες θα μπορώ να κάνω για να δοκιμάσω ένα υγρό; Αφού ρίξω τις σταγόνες μήπως πρέπει να περιμένω λίγο για να ποτίσει κάνα φυτιλάκι; Γενικά, ποια είναι η ενδεδειγμένη χρήση αυτού του μηχανήματος του διαβόλου;  :-\

Thanks. :)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #86 στις: Μαΐου 05, 2012, 16:31 »
Τώρα που πήρα βάσεις και αρώματα για να αρχίσω να πειραματίζομαι με τις γεύσεις των υγρών μου, θα ήθελα κάποιον ατμοποιητή που:

1. Να παίρνει την ελάχιστη ποσότητα υγρού
2. Να έχει σχετικά άμεση απόδοση της γεύσης του.. επόμενου υγρου με εύκολη διαδικασία καθαρισμου.
3. Να είναι φτηνός ώστε να έχω στοκ.

Έχω ήδη ego-c αλλά και πάλι δε με βολεύει ιδιαίτερα για τη συγκεκριμένη χρήση.
Για άτμισμα χρησιμοποιώ 510D LR με τανκ.

Πάω μάλλον για ατμο κατάλληλους για dripping;

Τα φώτα σας παρακαλώ! :)

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #87 στις: Μαΐου 05, 2012, 16:35 »
Υπάρχει  ιδιο θεμα που μπορεις να βρεις αρκετες πληροφοριες! http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8375.0.html  :)

Αποσυνδεδεμένος Nerompistolo

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
  • Sex Nerompistols xD
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #88 στις: Μαΐου 05, 2012, 16:36 »
bridgeless :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ατμοποιητές για δοκιμές υγρών
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 05, 2012, 16:40 »
Ωπ δεν είχε πέσει στην αντίληψη μου το άλλο θέμα, συγχωρέστε με... Εάν πρέπει να σβηστεί τούτο, ας σβηστει!
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις όλους!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499307 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109229 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2019 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1431 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy