vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

341 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Milarepa, gfilip, mathimatikos1966, george kotsopoulos, liabovas, Jorge

Twitter

CE3 (ή CS 3) Clearomizer

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 11, 2012, 18:21 »
ο ατμός ανεβαίνει από διπλό τοίχωμα όπως ο γουαντ ή από το κεντρικό καλαμάκι;
 

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 11, 2012, 18:33 »
απο το κεντρικο μεταλλικο καλαμακι.

Αποσυνδεδεμένος nitro2550

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμιστεεεεεεε γιατι χανομαστε!!!!!!!!!!!!
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 17, 2012, 19:00 »
τελικα ελλαδα το βρισκουμε??? αν οχι τα μεταφορικα απο το σαιτ που ποσταρες ποσο πανε περιπου για αθηνα??? ( http://ego2.pl/en/8-kartomizery?p=2 )

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 17, 2012, 19:12 »
λεει οταν τουσ βαζεισ στο καλαθι.....2 ευρω νομιζω..δεν θυμαμαι

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 23, 2012, 18:10 »
Αν βγούνε όλοι τόσο καλοί πρέπει να πάρω καμιά 10αδα και εγώ!

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 26, 2012, 17:22 »
παρελαβα το πρωι τους ce4+
θα πω το εξης......
οι cs3 κατα την δικη μου γνωμη ειναι καλυτεροι στα εξης.
1. ατμιζεις σε οποιαδηποτε γωνια και αν εχεις τον ατμοποιητη.
2.καλυτερο ντουμανι τουλαχιστον 30-40%
3. ανυπαρκτες διαρροες
για του λογου του αληθες περι συγκρισης βαζω και μια φωτο με τους ατμο.
(Image removed from quote.)

Σήμερα παρέλαβα και γω από Πολωνία. Πολύ καλοί οι CS 3, συμφωνώ απόλυτα με τα παραπάνω.  :thumbup_move_2: :thumbup_move_2: :thumbup_move_2:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 26, 2012, 20:12 από arspi »

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 27, 2012, 16:13 »
ενα βιντεο από επισκευη του για αλλαγη φυτιλο αντίστασης

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=s1maerXn0GY&feature=player_embedded#![/youtube]

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 27, 2012, 17:25 »
Επισκευή αντίστασης:     http://www.vaporwall.com/forum/viewtopic.php?f=138&t=727

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 28, 2012, 02:58 »
αυτό είναι επισκευή ή μετατροπή σε drip tip .
βοήθεια παρακαλώ γιατί είμαι νέος στο άθλημα  8)

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 29, 2012, 12:06 »
Παιδιά, θέλω τα φώτα σας. Αυτός ο Ce3 πρέπει να είναι ίδιος με τον want που έχω και είναι σε πολύ καλή τιμή (15 τους 5!!) (την τελευταία φορά που πήρα από nobacco έδωσα 8 ευρώ!! :angry_orange: :angry_orange: )
  http://goo.gl/0DjB4 Να το πάρω; Μήπως το ρωτάω σε λάθος τόπικ; Δεν βρήκα τόπικ για το want που να μην είναι της Nobacco.




Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 29, 2012, 12:56 »
μπορει πανω κατω να ειναι ιδια η φιλοσοφια αλλα δεν ειναι ακριβως ο ιδιος
κατασκευαστικα...εχουν αναφερει ταπαιδια οτι ειναι πολυ αποδοτικος
ατμοποιητητς και με διαρκεια...σε σχεση με τον want που δεν εχει παρει
και τις καλύτερες κρητικές....βεβαια απο τοτε που βγηκε ο want εχουν βγει
διάφοροι και πιο εξελιγμενοι τυποι ατμοποιητων που μπορεις να δοκιμασεις
και πιο οικονομικα

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 29, 2012, 18:24 »
Αν είναι σαν τον want δεν θέλω καμία σχέση με αυτό το πράμα... -_- Χαλούσε για πλάκα και η γεύση ήταν άθλια 3 μέρες πριν χαλάσει....

Για πείτε ρε παιδιά και άλλοι εντυπώσεις! Πόσο κρατάνε για τους υπόλοιπους;

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #87 στις: Απριλίου 29, 2012, 19:33 »
Έχει δοκιμάσει κανείς να τον επισκευάσει; Εγώ προσπάθησα αλλά δεν μπόρεσα να αφαιρέσω το άσπρο κεραμικό. Αν αφαιρεθεί φαίνεται εύκολη πλέον η επισκευή του. Πάντως ατμίζω συνεχώς εδώ και τρείς μέρες με τον ίδιο και μου φαίνεται καλύτερος και από τον CE4. Καμία σχέση με τον Want. Πρόκειται για εντελώς διαφορετική κατασκευή.

Αποσυνδεδεμένος eGo-W

  • **
  • 122
  • Φύλο: Γυναίκα
  • (πάντα ήθελα να της μοιάζω - έστω στο τσιγάρο! :))
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #88 στις: Απριλίου 29, 2012, 20:50 »
Αν είναι σαν τον want δεν θέλω καμία σχέση με αυτό το πράμα... -_- Χαλούσε για πλάκα και η γεύση ήταν άθλια 3 μέρες πριν χαλάσει....

Για πείτε ρε παιδιά και άλλοι εντυπώσεις! Πόσο κρατάνε για τους υπόλοιπους;

Δεν ξέρω τι ακριβώς έχεις δοκιμάσει, εγώ πάντως κατάλαβα ότι αυτοί που νόμιζα ότι ήταν χαλασμένοι είχαν απλώς μετατοπιστεί λιγάκι! Τότε (και μόνον τότε!) έχουν διαρροές! Δηλαδή συμβαίνει κάποιες φορές να το στρίψεις λίγο παραπάνω και τότε ενώ το μεταλλικό μέρος (ο ατμοποιητής) μένει σταθερός στην μπαταρία, το πλαστικό μέρος στρίβει και το υγρό περνάει στον ατμοποιητή και μετά στον πόλο. Διορθώνεται πολύ απλά, αν το επιστρέψεις στη θέση του (μπορείς να το βγάλεις τελείως το πλαστικό, να ξαναβάλεις το σιλικονάκι ακριβώς στη θέση του και μετά προσεκτικά και το πλαστικό κάλυμμα όπως ταιριάζει) και είσαι τζάμι! Η γεύση του ήταν πάντα μια χαρά σε αυτά που είχα, ποτέ δεν μου έβγαλε πλαστικίλα. Καμμένο περιστασιακά έβγαζε αλλά για 1-2 τζούρες και μετά ήταν όπως πριν  (μόνο όταν πεθαίνει τελείως, δηλαδή όταν βγάζει συνεχώς και μόνο καμμένο - αλλά αυτό μου συμβαίνει στις 20 μέρες περίπου). Φαντάζομαι μπορεί κάποιος να αλλάξει το φυτίλι (εγώ δεν κατέχω  το σπορ!) και να συνεχίσει.

Σε σχέση με τον w που μου αρέσει κι αυτός πολύ, ο want έχει το πλεονέκτημα των μηδενικών διαρροών και του ότι είναι πολύ οικονομικότερος (μ' αυτόν ατμίζω ακριβώς τη μισή ποσότητα) ενώ ο w έχει τον ζεστό ατμό και θέλει να έχεις αλλάξει το πιπάκι σε drip tip για να μην έχεις υγροποιήσεις (νάναι καλά το φόρουμ που μου τόμαθε αυτό!! :respect: ). Πάντως μου αρέσει να τους έχω παράλληλα, για να εναλλάσσω εκτός από γεύσεις και την αίσθηση του ατμίσματος!

Γι' αυτό ψάχνω και κανέναν ακόμη αλλά οικονομικό και πάνω κάτω της ίδιας φιλοσοφίας. Είχα δει κάτι ce2 και τα παιδιά στο άλλο ποστ μου είχαν πει καλά λόγια, αλλά τους έβγαλε πριν προλάβω  :'( . Βλέπω ότι υπάρχει όμως και αυτό: http://goo.gl/pFtO8 Ce3 smokymizer - 11 ευρώ οι 5 και έχουν χωρητικότητα 1,8 (σε σχέση με τον want σχεδόν διπλή, κι αυτό θα με βόλευε - αρκεί να μην τρώει το υγρό όπως ο w !) Άμα ξέρετε τίποτις πείτε μου, αλλιώς θα πάρω μόνο τα γνωστά (ή αν έχετε καμιά άλλη οικονομική πρόταση αντίστοιχη).




Αυτό το μπαρμπαδελάκι είναι πολύ γλυκούλι!  :D  Τώρα πάντως το παρήγγειλα - ως νέα στο ricardo μπορώ να κάνω μόνο μία αγορά και θα πάρω αύριο τηλ τον πωλητή να του πω αν γίνεται να βάλει μαζί και τα άλλα που θέλω. Ίδωμεν! Ευχαριστώ πολύ όσους βοήθησαν!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2012, 11:03 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE3 (ή CS 3) Clearomizer
« Απάντηση #89 στις: Απριλίου 29, 2012, 23:23 »
ακριβα στα δινει νομιζω.........υπαρχουν στο νημα μαγαζια που εχω και εχουμε ανβασει. :thumpup:
προσοχη μην μπερδευεστε..μιλαμε για CS3.......

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 46 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325013 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8128 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119624 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296522 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826567 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510160 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156174 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570563 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245341 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios