vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

102 επισκέπτες, 2 χρήστες
maprix, ZoeM

Twitter

Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C

Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #150 στις: Απριλίου 19, 2012, 14:35 »
Η τιμή είναι πολύ καλή γιατί έχει 7 κεφαλές , 7 tank, 2 μπαταρίες 900 mAh

http://www.vaporbreak.com/en/ego-c/105-popular-hot-new-ovale-style-ego-c-type-b-set-.html

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #151 στις: Απριλίου 24, 2012, 09:07 »
Πήρα από ζερομπακο (αν κάτι μάλλον πανάκριβα με τα έχω δεν έχω φπα).Πολύ καλός για τα γούστα μου από όσους έχω δοκιμάσει ως τώρα αλλά λέτε ίσως να μην κάνουν σε μέγεθος τα ανταλλακτικά των κινέζων?

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #152 στις: Απριλίου 25, 2012, 01:06 »
τελικα εγω θα αλλαξω τιτλο σε Ακριβοτεροι ατμοποιητες!
Σημερα μαγαζι στο Παγκρατι  μου ειπε 14 ευρω ο 1 και 6Ε νομιζω το ανταλλακτικο!!! Μαρκα δεν ειδα δεν προλαβα.. :wall:

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #153 στις: Απριλίου 25, 2012, 01:13 »


Με τέτοιες τιμές, ούτε εγώ θα προλάβαινα...Θα είχα φύγει σφαίρα!!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2013, 00:57 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #154 στις: Απριλίου 25, 2012, 01:20 »
μα για ονομα δηλαδη....
ως νεος φοβαμαι ασυμβατοτητες κλπ με τα κινεζικα δεν ξερω και μαρκες αλλα τετοια διαφορα στην τιμη?
και ζερομπακο νομιζω 7Ε χωρις ΦΠΑ εκανε
τουλχ πες το δικο μου ειναι  του ταδε εργοστασιου 'η της ταδε μαρκας που ειναι και καλα καλυτερα... ουτε καν!
"ανοιξα μαγαζι σε κεντρικο σημειο πουλαω 10 πραγματα, δεν ξερω κ πολλα πολλα γενικα για το η.τ και οτι αρπαξω." λογικη!

καντε προτασεις παλιοι! ατμιζω ενα μηνα και κοντευει να μου κοστισει σαν να αρχισα τα Cohiba!

Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #155 στις: Απριλίου 25, 2012, 01:24 »
τελικα εγω θα αλλαξω τιτλο σε Ακριβοτεροι ατμοποιητες!
Σημερα μαγαζι στο Παγκρατι  μου ειπε 14 ευρω ο 1 και 6Ε νομιζω το ανταλλακτικο!!! Μαρκα δεν ειδα δεν προλαβα.. :wall:
Στα 14 € είναι κώνος και βάση του C , οι κεφαλές πωλούνται ξεχωριστά  :)
Οι επώνυμοι στην Ελλάδα κοστίζουν 3,4 έως ..... ο καθένας και είναι Joyetech , οι noname 2 €  :)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #156 στις: Απριλίου 25, 2012, 01:25 »
zerobacco δεν εχει 7...εχω παρει παλιοτερα που ειχα ego-c και ηταν παμφθηνοι και καλοι...λιγο στη βαση ηθελαν προσοχη διοτι μερικες φορες το κατω μεταλικο ελασμα που κουμπωνει στον κωνο κολαγε και ζοριζοντας να τον βγαλεις τον ατμο απο το τη βαση ξεκοιλιαζες και το εσωτερικο συρμα..εμπαινε βεβαια χωρις προβλημα μετα..

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #157 στις: Απριλίου 25, 2012, 01:25 »
τελικα εγω θα αλλαξω τιτλο σε Ακριβοτεροι ατμοποιητες!
Σημερα μαγαζι στο Παγκρατι  μου ειπε 14 ευρω............
Αναφέρεται  προφανώς στην τιμή του κώνου με τη βάση. Στην τιμή αυτή διατίθεται ο συγκεκριμένος συνδυασμός στα καταστήματα της Ovale.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #158 στις: Απριλίου 25, 2012, 01:30 »
μα για ονομα δηλαδη....
ως νεος φοβαμαι ασυμβατοτητες κλπ με τα κινεζικα δεν ξερω και μαρκες αλλα τετοια διαφορα στην τιμη?
και ζερομπακο νομιζω 7Ε χωρις ΦΠΑ εκανε
τουλχ πες το δικο μου ειναι  του ταδε εργοστασιου 'η της ταδε μαρκας που ειναι και καλα καλυτερα... ουτε καν!
"ανοιξα μαγαζι σε κεντρικο σημειο πουλαω 10 πραγματα, δεν ξερω κ πολλα πολλα γενικα για το η.τ και οτι αρπαξω." λογικη!

καντε προτασεις παλιοι! ατμιζω ενα μηνα και κοντευει να μου κοστισει σαν να αρχισα τα Cohiba!

Φίλε μου, χωρίς να έχω λόγο να διαφημίσω μαγαζιά, οι τιμές του συγκεκριμένου, για Ελλάδα πάντα, είναι αρκετά καλές.
EDIT: Εξαρτάται πάντα τι ζητάς...

Αλλά επειδή φεύγουμε από το θέμα του νήματος πιάνοντας κουβέντα για το τι μπορείς να κάνεις (κάτι που ευχαρίστως να το κάνουμε στο κατάλληλο νήμα όμως), ρίξε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες, και σίγουρα θα βρείς τιμές που να σου κάνουνε... ;)

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #159 στις: Απριλίου 25, 2012, 01:34 »
εχω διαβασει ολες τις σελιδες σ αυτο το θεμα
εννοειται τιμη για ολοκληρο εννοουσα
μα γι αυτο και το πηρα απο ζερομπακο ηταν η πιο καλη τιμη σε καταστημα.. 

το ερωτημα ειναι
θα μπαινουν τα κινεζικα ανταλλακτικα στον C της ζερομπακο?

edit: και δεν ηταν καταστημα Ovale αυτο που πηγα σημερα.. ισως πουλαγε Οβαλ δεν ξερω

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #160 στις: Απριλίου 25, 2012, 01:37 »
99.9% θα εχουν συμβατοτητα
αδερφακια ειναι ετσι κιαλιως μην ανησυχεις ;)

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #161 στις: Απριλίου 25, 2012, 01:38 »
το ερωτημα ειναι
θα μπαινουν τα κινεζικα ανταλλακτικα στον C της ζερομπακο?

Κι αυτά κινέζικα είναι...μην ανησυχείς... ;D

EDIT: Φίλε poseidonas7, δεν το είχα δει...τα ίδια λέμε...

Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #162 στις: Απριλίου 25, 2012, 02:21 »
απο αυτο το vaporbreak εχει ψωνισει κανεις ρε παιδια?
Ξερουμε ποσες μερες κανουν να ερθουν και τι χρεωνει ταχυδρομικα για να μην ψαχνω?
Στέλιο ο φίλος σήμερα παρέλαβε
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3243.45.html#lastPost
λοιπον τα πράγματα μου ρθανε. όλα πολύ καλά! το ego-c πακέτο που πήρα για τον αδερφό μου σε κουτί πολύ όμορφο κατευθείαν για δώρο! η ποιότητα καλύτερη από πολλά no name προιόντα. με λίγα λόγια όλα δουλεύουν όπως θα πρεπε να δουλεύουν! παρά το οτι είναι πολύ φθηνά σε καμία περίπτωση δε φαίνεται να υστερουν σε απολύτως τίποτα! Ίσα ίσα φαίνονται πολύ ποιοτικά. επίσης 15 μέρες μόνο και με tracking number.

έτσι για να γράψω και δυο αρνητικά..
τα καρτομάιζερσ kr-808d αν τα γεμίσεις πολύ στάζουν από κάτω..
στο πακέτο ego-c λέει πως έχει 2 atmo ego-c και 5 ανταλλακτικά αντιστάσεις. νόμιζα πως θα χε 7 αντιστάσεις σύνολο αλλά έχει 5 τελικά, οι ατμοποιητές δεν έχουν μέσα αντιστάσεις)
οι μπαταρίες δίνουν 4.05 βόλτ. οπότε λογικά όσο ξεφορτίζουν θα πέσει η τάση
το κουμπάκι της μπαταρίας ego δε με πολυβολεύει!
στους πιο πολλούς άτμο δεν υπήρχε επιλογή για lr η nr

ΣΥΝΟΛΙΚΉ ΕΚΤΊΜΗΣΗ: ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΚΟΙΤΑΤΕ ΑΛΛΟΥ! ΟΠΟΙΟΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ EGO-ΕΙΔΗ EXEI ΒΡΕΙ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ!

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #163 στις: Απριλίου 27, 2012, 22:52 »
Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί στο παρελθόν κι αν είναι 100% το σωστό topic για το ερώτημά μου:

Έχω έναν μη-joytech ατμο με κεφαλή που ξεκουμπώνει η μύτη της. Το θέμα είναι ότι από την 1η μέρα αγοράς μέχρι σήμερα (4 μέρες κλείνει) βγάζει διαρκώς ένα κόκκινο χρώμα από μέσα & μερικές φορές διαπερνάει το τανκάκι & στέλνει κόκκινες πινελιές στο υγρό μου! Το θέαμα είναι πολύ έντονο όταν φυσάω τον ατμο για καθάρισμα. Η τζούρα ωστόσο είναι απροβλημάτιστη τόσο στη γεύση όσο & στο χτύπημα!
Το κόκκινο λοιπόν αυτό χρώμα είναι το εργοστασιακό λαδάκι που έχουν πασαλείψει στο φυτίλι ή πρόκειται για κάποια κακοτεχνία;

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Φθηνότεροι ατμοποιητές για eGo-C
« Απάντηση #164 στις: Απριλίου 27, 2012, 23:03 »
Ανοιξε τον και κανε dry burn στην αντισταση και καψε το φυτίλι με εναν αναπτηρα. Η κοκκινίλα μαλλον ειναι υπολειμματα απο τα υγρα που καιγονται στην αντίσταση. Η κανεις πολλές αλλαγες υγρών ή το υγρό που κάνεις ειναι σκουρόχρωμο ε? Μου συμβαίνει και μένα αυτο!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499487 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20925 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1665 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109471 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2073 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy