vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

92 επισκέπτες, 6 χρήστες
gfilip, Doubt, antiklitos140, white varadero, andreashadji, lagoudakis

Twitter

apoloe G ή C8

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #345 στις: Ιουνίου 09, 2012, 01:54 »
τον ανοιξα τον καινουριο..εχει μακρυτερα φυτιλια απο τον παλιο..εβαλα 2χιλ απο το δικο μου φυτιλι..αλλα επειδη απο το εργοστασιο εχει φτιαχτει με μικρη διαμετρο η αντισταση του το πνιγει το φυτιλακι και δεν δινει καλη τροφοδοσια..6 σ ,2,4ωμ ειναι..ααα ρε κινεζοι.. :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #346 στις: Ιουνίου 09, 2012, 01:57 »
πολλά τα 5φ μάγκες.
3-4 είναι καλά.
εκτός αν πέσει λίμα στο καπέλο της αντίστασης  ;)

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #347 στις: Ιουνίου 09, 2012, 02:01 »
κωστα τον εχω μερες ετσι.....
φοβηθηκα για καμενο γιατι εχω σοβαρο προβλημα με το φιτιλι και την τελευταια παρτιδα που πηρα...
θα δοκιμασω απο αλλο μαγαζι.....

Αποσυνδεδεμένος stud_29

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #348 στις: Ιουνίου 09, 2012, 02:03 »
δοκιμασε e-smoke guru η we-cig ειναι παρα πολυ καλα..εγω εχω 2χιλ..

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #349 στις: Ιουνίου 14, 2012, 00:52 »
Είχα δυο χαλασμένους και σήμερα άνοιξα τον ένα να παίξω. Το θέμα της στεγανοποίησης το λύνω μέ σιλικόνη. Απλώνω λίγη σε κάποια επιφάνεια κι ακουμπάς το σωλήνα και το καπάκι πάνω ώστε να πάρουν υλικό στο περιμετρικά μόνο στο χείλος τους και μετά τ'ακουμπάς. Υπάρχουν όμως και στο πράσινο σωληνάκι κάτω στην αντίσταση ίχνη μόνωσης και θέλει κι εκεί. Αυτό που μου έσπασε τα νεύρα είναι ο πόλος και η αντίσταση. Ο πόλος αφού τον έβγαλα τελείως (αυτόν με το τρυπάκι αέρα) ξαναμπήκε αλλά δεν είμαι σίγουρο για τη στεγανότητα του. Τέλος η αντίσταση. Πως τη στερεώνεις σωστά και σίγουρα? Απλά εξ'επαφής χωρίς κόλληση? Ρωτάω γιατί αφού στο καπάκι πάνω από την αντίσταση βάζω ελάχιστη σιλικόνη με τον τρόπο που περιέγραψα παραπάνω δεν λέει το βάλε βγάλε. Γενικά πάντως μπελάς είναι και για αυτούς που έχουν όρεξη.

 

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #350 στις: Ιουνίου 14, 2012, 01:01 »
διαβασε προσεχτικα ολλο το θεμα...
δεν χρειαζεται σιλικονη...με το σωστο φιτιλι τελος οι διαρροες..
υπαρχει τιπ ωστε ο θετικος και ο αρνητικος να γραπωσουν καλα και να μην εχεις διακοπες σε ρευματα....
για μενα ο καλυτερος ατμο παραγωγης..και σε αποδοση και σε αντοχη
τον εχω κοντα 2 μηνες...

Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #351 στις: Ιουνίου 14, 2012, 01:02 »
Αν η άκρη της αντίστασης κάνει σωστή επαφή με τον πόλο δεν έχεις πρόβλημα όπως και να χει
πρέπει να μην τσαλακώσεις τη σιλικόνη η οποία κάνει τη στεγανοποίηση στον θετικό πόλο  :yes:
Διαρροές έχεις τώρα ?

Αποσυνδεδεμένος lefteriszgr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #352 στις: Ιουνίου 14, 2012, 04:14 »
Καλημέρα στην παρέα,

Είμαι ένας "μπέμπης" 1 μηνός στο η.τ. (29 χρονών γαιδούρι), που μέχρι τώρα έχω ατμίσει μόνο από CE4+ και επειδή είχα κάποια προβλήματα (εχώ εγχειρήσει και έναν CE4+ με επιτυχία, αλλάζοντας φυτίλο-αντίσταση), είπα να σας εμπιστευτώ και έτσι αγόρασα έναν C8.

Ο C8 όμως μου φέρνει συνεχώς καμμένο και καθόλου γεύση, μάλιστα επειδή διαβάζοντας αυτό το θέμα και βλέποντας και βιντεάκια στο YT, τον άνοιξα και έκοψα το φυτίλι στο μισό περίπου, λόγω ότι ατμίζω VG, αλλά τίποτα. Η μόνη περίπτωση να μην φέρνει καμμένο είναι να αφαιρέσω την τάπα από πάνω, δεν φέρνει καμμένο μεν αλλά και πάλι δίνει μια περίεργη γεύση, συν ότι έχω διαρροές.

Ξέχασα να πώ ότι τον έχω σε μια μπαταρία noname ego 900mah, ζεσταίνεται αρκετά και ίσως και από σύπτωση η μπαταρία τα έφτυσε την επόμενη μέρα, την έφτιαξα και όλα καλά. Τώρα πάλι είμαι με CE4+ και όταν βρώ χρόνο θα του αλλάξω φυτιλο-αντίσταση, μπας και αλλάξει κάτι.

Έχετε να προτείνεται κάτι άλλο...

Αποσυνδεδεμένος anapofasistos

  • **
  • 132
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #353 στις: Ιουνίου 14, 2012, 09:49 »

Ξέχασα να πώ ότι τον έχω σε μια μπαταρία noname ego 900mah, ζεσταίνεται αρκετά και ίσως και από σύπτωση η μπαταρία τα έφτυσε την επόμενη μέρα, την έφτιαξα και όλα καλά.
Ποιος ζεσταίνεαι η μπαταρία; Κατάλαβα καλά;

Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #354 στις: Ιουνίου 14, 2012, 10:06 »

Ξέχασα να πώ ότι τον έχω σε μια μπαταρία noname ego 900mah, ζεσταίνεται αρκετά και ίσως και από σύπτωση η μπαταρία τα έφτυσε την επόμενη μέρα, την έφτιαξα και όλα καλά. Τώρα πάλι είμαι με CE4+ και όταν βρώ χρόνο θα του αλλάξω φυτιλο-αντίσταση, μπας και αλλάξει κάτι.

Έχετε να προτείνεται κάτι άλλο...
Όλοι οι ατμοποιητές με κακή χρήση και ειδικά με απανωτές τζούρες ζεσταίνονται με αποτέλεσμα να έχεις πιο πολύ ζεστό ατμό και κατά συνέπεια και αλλοίωση της γεύσης.
Θεωρώ πως υπάρχουν πλέον τόσοι ατμοποιητές με παραλλαγές και βελτιώσεις πέρα του ce4+ που άνετα μπορείς να επιλέξεις τι σου αρέσει. Η αλήθεια είναι πάντως πως ο apoloe G πέραν της απόδοσης γεύσης δύσκολα τον επαναφέρεις όταν πέσει η απόδοση του :)

Αποσυνδεδεμένος lefteriszgr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #355 στις: Ιουνίου 14, 2012, 13:45 »
@anapofasistos: Δεν ζεσταίνεται η μπαταρία, ο ατμοποιητής.

@Giannis Pap: Δηλαδή δεν μπορεί να φταίει η μαμίσια φυτιλο-αντίσταση του; Πάντως δεν θα το παρατήσω, επειδή ακριβώς θέλω κάτι παραπάνω από τον ce4+, θα αλλάξω φυτιλο-αντίσταση στον c8 και θα επανέλθω να σας πώ τα αποτελέσματα (ελπίζω να πάνε όλα καλά).

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #356 στις: Ιουνίου 14, 2012, 13:52 »
λευτερη με τις θερμοκρασιες δεν μπορεις να κανεις και πολλα.
ο συγκεκριμενος ατμο σηκωνει υψηλες θερμοκρασιες λογο φιλοσοφιας κατασκευης
μεταλικο καπακι αντιστασης με αποτελεσμα να εγκλοβιζετε η θερμοκρασια και να περναει στο εξωτερικο μεταλικο περιβλημα....
αν χρησιμοποιησεις χοντρα σιρματα επισκευης αντιστασης αυτο το φαινομενο θα αυξηθει
οι θερμοκρασιες ειναι και ο λογος που αν και εχει σπουδαια αποδοση για τα λεφτα του λαχανιαζει σχετικα γρηγορα..

Αποσυνδεδεμένος lefteriszgr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #357 στις: Ιουνίου 14, 2012, 14:00 »
λευτερη με τις θερμοκρασιες δεν μπορεις να κανεις και πολλα.
ο συγκεκριμενος ατμο σηκωνει υψηλες θερμοκρασιες λογο φιλοσοφιας κατασκευης
μεταλικο καπακι αντιστασης με αποτελεσμα να εγκλοβιζετε η θερμοκρασια και να περναει στο εξωτερικο μεταλικο περιβλημα....
αν χρησιμοποιησεις χοντρα σιρματα επισκευης αντιστασης αυτο το φαινομενο θα αυξηθει
οι θερμοκρασιες ειναι και ο λογος που αν και εχει σπουδαια αποδοση για τα λεφτα του λαχανιαζει σχετικα γρηγορα..

Από αντίσταση έχω μόνο 15άρι, θα κάψω και το φυτίλι, θα επιλέξω ένα setup από αυτά που προτείνεται και ελπίζω να δουλέψει σωστά...

Να ρωτήσω και μια βλακεία, που την είπα και παραπάνω, αλλά δεν σχολιάστηκε; Την πάνω τάπα την αφαιρείτε εσείς;

Πάντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις και τον χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #358 στις: Ιουνίου 14, 2012, 14:03 »
μηπως σου φερνει υγρα πανω στο πιπακι αν την αφαιρεσεις,,, :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος lefteriszgr

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: apoloe G ή C8
« Απάντηση #359 στις: Ιουνίου 14, 2012, 14:12 »
υγρά δεν φέρνει, τουλάχιστον στο μικρό διάστημα που έκανα πειράματα για να δώ τι φταίει. Ρωτάω όμως γιατί μου φάνηκε περίεργο που σταμάτησε να μου φέρνει καμένο...

Πάντως από θέμα κατασκευής είναι πολύ καλύτερος και πιο ποιοτικός από τον ce4+ και γιαυτό τον παλεύω να μου δουλέψει, είναι κρίμα να τον χαίρεστε μόνο εσείς  :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8822 1114674 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:03
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823572 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506556 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8828 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154382 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568309 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243408 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293707 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1615 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762355 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3925 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem