vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 4 χρήστες
Barbapaidi, NikolaosKZ, treloneritis, antiklitos140

Twitter

Πρόβλημα με Boge 510D LR

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #105 στις: Απριλίου 23, 2012, 19:40 »
Αν ειναι ενταξει τοτε μαλλον εχεις πεσει σε ελατωμματικα καρτο. Συνεχισε να δοκιμαζεις. Εμενα μου εχουν τυχει και 3 απο τα 5 καρτο προβληματικα ακομη και καρτο χωρις σπειρες στη βαση....... κινεζιες!!??  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #106 στις: Απριλίου 23, 2012, 19:46 »
οκ.σ ευχαριστω !
 :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #107 στις: Απριλίου 23, 2012, 19:51 »
εσενα σε βλεπω επικηρυγμένο απο τα μαγαζια σε λιγο καιρο :)) :)) :))
[/quote


γιατι ρε? εγω  μια προταση εκανα αν θελουν καποιοι να την υλοποιησουν εχει καλως....
Προσωπικα δεν θα ανακατευτω σε κατι τετοιο ξανα, πρεπει να προχωραμε μπροστα , και να κοιταμε το μελλον αν με πιανεις... 8)
Αλλα αν καποιος θελει να ενημερωθει και να το κανει με αλλους 5 παρασχω απλα το know how  8)

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #108 στις: Απριλίου 23, 2012, 20:04 »
Μητσαρα το μελλον πως παει? εγω εχω μελλον? :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #109 στις: Απριλίου 23, 2012, 20:31 »
παιδιά έχω ατμίσει γύρω στα 70 boge 510d από τον ιούλιο. απο αυτά, 2 ήταν καμμένα γιατί έκανα τη βλακεία και τα έβαλα κατευθείαν στο τάνκ χωρίς να τα γεμίσω πρώτα με το σιλικονακι. επίσης κανά δυό μου στάζαν γιατί τους τρύπησα το σωληνάκι. δεν έπεσα σε κανένα προβληματικό ποτέ! δε ξέρω αν ήμουν τυχερός αλλά βεβαιωθείτε πως τα γεμίζετε και τα τρυπάτε σωστά..

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #110 στις: Απριλίου 24, 2012, 17:33 »
Διάβαζα αυτό το θέμα και ομολογώ ότι μου έκαναν εντύπωση τα προβλήματα που αναφέρονταν, αλλά χθες είχα και γω την πρώτη κακή εμπειρία με boge lr.

To Τρύπησα, το γέμισα και το τοποθέτησα στο τανκ, άφου του έκανα τρύπα με το τρυπητήρι. E λοιπόν ότι και να κανα, αρνούνταν να τροφοδοτηθεί σωστά (παρότι έβλεπα φυσαλίδες στην τρύπα). Μόλις άδειαζε το υγρό που είχα ρίξει από πάνω, έδινε συνεχώς καμμένο χωρίς να δουλέψει σωστά.

Μέχρι στιγμής λοιπόν, μαζί με ένα ακόμη που ήταν μπουκωμένο εξ αρχής και για αδιευκρίνηστο λόγο μπορούσες μετα βίας να ρουφήξεις, έχω απώλειες 2/7.

Αποσυνδεδεμένος tornado

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #111 στις: Απριλίου 24, 2012, 18:14 »
Μητσαρα το μελλον πως παει? εγω εχω μελλον? :laugh1: :laugh1:


εχεις αρκει να μην σκας σαν κομητης... ;D

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #112 στις: Απριλίου 29, 2012, 19:06 »
καινούργιος κι εγώ στα boge και μη γνωρίζοντας τη διαδικασία με βοήθησε ο μάστορας στο κατάστημα στο τρύπημα / γέμισμα / φύσημα αλλά στη 2η κι όλας μέρα ο άτμο έσφιξε τελείως, δεν τραβάει και αν το παραζορίσω τρώω υγρά.  Εγώ πάλι είχα το αντίθετο, υπερβολική τροφοδοσία, όσο η τρύπα ήταν εκτός υγρού έδινε 4-5 τζούρες καλές, μετά την έβρεχα και ξανατραβούσα για να ατμίσω αλλά ξαφνικά απλά μπούκωσε.

Είμαι σε επαγγελματικό ταξίδι στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης και τα ανταλλακτικά μου τα έχω ξεχάσει στη Θεσσαλονίκη, ξέρει κανείς που θα βρω Boge 510 LR στον Άγιο Νικόλαο ή στο Ηράκλειο???  Επίσης πόσο ρεύμα ρίχνετε maximum με το λάβα χωρίς να ρίξει την τάση γιατί στα 4.3 max νομίζω τελικά παίζει.

Αποσυνδεδεμένος Manos_SKG

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #113 στις: Απριλίου 30, 2012, 12:26 »
Τελικά τον πέταξα στο βραστήρα (σε κανονικό νερό αφού δεν έχω απιονισμένο εδώ που βρίσκομαι) τον έκανα 1-2 βράσεις, πήρα μία βελόνα της σύριγγας των 2,5ml που χωράει στο καλαμάκι και την ανεβοκατέβασα τρίβοντας και την αντίσταση.  Έβγαλε μαβρίλα και μάλλον είχε επάνω και κατάλοιπα.  Έπρεπε να το κάνω πριν το βράσιμο αυτό γιατί τώρα φοβάμαι ότι χωρίς απιονισμένο θα πιάσει άλατα πάνω στην αντίσταση.  Νομίζω αυτό με τη βελόνα είναι καλό τρικ το διάβασα σε ένα φόρουμ του εξωτερικού εχθές και προς το παρόν δουλέυει.  Εγώ 3-4 μέρες ζωή θέλω να του δώσω ακόμα μέχρι να γυρίσω Θεσσαλονίκη.

Αν παρ όλα αυτά ξέρει κάποιος αν μπορώ να βρω boge μικρούς RL ή normal στον Άγιο Νικόλαο Κρήτης ας μου πει.

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #114 στις: Μαΐου 01, 2012, 10:34 »
Απο τα 5 που ειχε η συσκευασια,τελικα μονο το 1 δουλευει σωστα.Τα αλλα βγαζουν υγρο απο κατω και γευση καμμενου.  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος zakis

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #115 στις: Μαΐου 01, 2012, 11:11 »
παιδιά έχω ατμίσει γύρω στα 70 boge 510d από τον ιούλιο. απο αυτά, 2 ήταν καμμένα γιατί έκανα τη βλακεία και τα έβαλα κατευθείαν στο τάνκ χωρίς να τα γεμίσω πρώτα με το σιλικονακι. επίσης κανά δυό μου στάζαν γιατί τους τρύπησα το σωληνάκι. δεν έπεσα σε κανένα προβληματικό ποτέ! δε ξέρω αν ήμουν τυχερός αλλά βεβαιωθείτε πως τα γεμίζετε και τα τρυπάτε σωστά..
Προσοχή στό τρυπημα, (υπαρχει ειδικο τρυπητηρι, οχι με καρφι κλπ) και καλυτερα με 2 τρυπες αντικρυστα του καρτο.

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #116 στις: Μαΐου 12, 2012, 11:48 »
Με το τρυπητηρι του Craven κανενα προβλημα απολυτωσ!Σε χρονο DT η τρυπουλα ειναι ετοιμη και δουλευουνε απροβληματιστα! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dreamymoments

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #117 στις: Μαΐου 12, 2012, 12:08 »
Καλημέρα κι από μένα.

Παρ' όλο που έχω παραγγείλει 3 κουτιά μεσω της ομαδικής του zakis, κι εγώ δεν είμαι ευχαριστημένος με 2 Boge που πήρα, διαφορετικές ημέρες και διαφορετικά μεγέθη, από το μαγαζί του atmomihani. Και τους δύο τους γέμισα με το σύστημα της καπότας τους, τον μικρό με την μικρή και τον μεγάλο με την μεγαλύτερη, πήραν όλο το υγρό και παρ' όλα αυτά μετά από μερικές τζούρες μου έβγαλαν την αίσθηση καμμένου. Συγκριτικά δε με την γεύση που παίρνω από τους C4, θα έλεγα με ευκολία πολύ κατώτερη. Και έχω απογοητευτεί λίγο, όχι γιατί έχω παραγγείλει 3 κουτιά, κάτι το οποίο έγινε πριν πάρω τον πρώτο από εδώ, αλλά γιατί για μένα που δεν ασχολούμαι και ιδιαίτερα, μου τους πρότειναν ως μια πολύ καλή, πολύ φθηνή λύση και ειδικά για κάποιον που θέλει να παίξει με διάφορες γεύσεις. Μπήκα και στο You Tube, βρήκα και βιντεάκια και είπα οκ, μέχρι να έρθει και η παραγγελία ας πάρω 1 και πριν από μερικές μέρες πήρα και τον 2ο τον μεγαλύτερο. Αλλά δυστυχώς 2 στα 2...
Μίλησα και με τον zakis στο τηλέφωνο, του είπα ότι από πάνω που τους κοιτάω φαίνονται μούσκεμα, μου απάντησε ότι πιθανώς πιό κάτω να είναι στεγνοί, πρόσθεσα υγρό, το πήραν αλλά και πάλι η γεύση πολύ κατώτερη από τους C4.  :(

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #118 στις: Μαΐου 12, 2012, 12:11 »
γενικα τελευταια δεν εχουν βγει πολυ καλοι.κατι εχει γινει γιατι αν θυμαστε οι παλιοι βγαιναν οι lr στα 1.5 και οχι 2 και με αλλο υλικο μεσα και πυροβολουσαν.μαλλον το χαλασαν το θεμα...

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Απ: Πρόβλημα με Boge 510D LR
« Απάντηση #119 στις: Μαΐου 14, 2012, 20:21 »
Παίδες τελευταία έχω ένα πρόβλημα με 2 boge.... Βασικά το είχα με το πρώτο αλλα αφού έβαλα και δεύτερο συνεχίστηκε το πρόβλημα... Ενώ με το που το βάζω στο τανκ ρουφάει όπως ξέρω και όπως πρέπει... Με ατμό και καλό χτύπημα, μετα από ένα σημείο νιώθω υγρό στο στόμα, ο ατμός λιγοστεύει αισθητά, και νιώθω οτί έχει παραγεμίσει με υγρό το boge. Δηλαδή στη τζούρα το καταλαβαίνω... Μου το έχει κάνει σε 2 boge και έχω ξενερώσει μιας και μετά απο 2 μήνες αποκλειστικής χρήσης boge πρώτη φορά συναντάω το πρόβλημα... Έχει συμβεί σε κανέναν κάτι ανάλογο; Να αναφέρω ότι το τανκ που χρησιμοποιώ είναι το trap tank του Kyr Fani, και είναι τρυπημένα με το carto puncher. Επίσης το πρόβλημα αυτό εμφανίζεται στο trap tank και όχι στο Fotia και Lava... Μήπως πέζει το ότι το ένα έχει καουτσούκ στο καπάκι; Βοήθεια κανείς;  :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116881 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825058 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9062 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569213 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244252 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294642 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1904 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763173 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1241 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4136 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem