vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

425 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, Mimhsdr, thanos1071, Tem, Jorge, SEB

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1275 στις: Ιουλίου 05, 2020, 11:57 »
Δυστυχώς αυτό είναι αλήθεια, πολύ καλή απόδοση πούρου αλλά με αρκετά γλυκιά επίγευση από καραμέλα -αχλάδι είναι το Decano eliquid France, να ήταν μόνο το πούρο πιο έντονο και λιγότερο τα άλλα 2 θα μιλάγαμε για αριστούργημα για τα δικά μου γούστα πάντα.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1276 στις: Ιουλίου 05, 2020, 18:06 »
Αυτά τα υγρά TNT δείχνουν πολλά υποσχόμενα αλλά επειδή είναι NET μάλλον η συμπεριφορά στις αντιστάσεις δεν θα είναι καλή. Akis εαν δοκίμασες κανένα πες μας εντυπώσεις για το πόσο βρώμικα είναι και για το vgod cubano επειδή θέλω να το πάρω είναι έντονο πούρο με λίγη βανίλια ή έντονη βανίλια με λίγο πούρο όπως γράφουν αρκετοί?
Γενικά ολα τα υγρά που περιέχουν οργανικό καπνό δεν τα λες και τα πιο καθαρά.. στα 10 ml που εχω κανει απο το spitfire η αντίσταση εχει πάρει ενα σκούρο χρώμα...  Το πολυ 15-20 ml κόβω να βγάζει... Το ατμιζω με την 0.7 mesh σε nautilus GT 
Το cubano ειναι παρα πολύ καθαρό υγρο...  Το συγκεκριμένο υγρό ειναι εξαιρετικό ξεκάθαρα θυμίζει αρωματικό πουρο με βανίλια ειναι γλυκό και πικρό ταυτόχρονα ειναι απλα απιθανος συνδιασμός μου αφήνει αυτή την επιγευση του πούρου για αρκετή ωρα επίσης καταλαβαίνω και κάποιες  νοτες απο μαυρο πιπέρι θα έλεγα πως θυμίζει αρκετα ενα καλό κουβανέζικο πούρο... Δεν θα έλεγα σε καμια περίπτωση πως ειναι έντονη η βανίλια το άρωμα του οταν το μυρίζεις απο το μπουκάλι σου έρχεται η βανίλια αλλα μολις το ατμισεις ειναι κατι εντελώς διαφορετικό.. και το άρωμα που αφήνει στο χώρο ειναι απίθανο... Ειναι ακριβώς σαν τα αρωματικά πουρακια βανίλιας.. εγω το βρίσκω εξαιρετικό πάντως για τα γούστα μου.. μετα επίσης και το odin 101 εξαιρετικό και αυτο...!! Εδω εχει να κανει καπνικο τυπου πουρο με φρούτα..  γκυκο θα το έλεγα αλλα εχει αυτο το κάτι που δεν το συναντάς εύκολα σε αλλα υγρα οπως και να εχει ειναι εξαιρετικά και τα 2 αλλα αλλα αυτο που μοιάζει πολυ κοντα σε πούρο ειναι το cubano επισηςεεπισης παρει και βραβείο το συγκεκριμένο υγρο..  
Το decano  Σε καμία περίπτωση δεν μου θύμιζε πουρο πιο πολύ καραμελομενο αχλάδι ηταν παρα πουρο...  Ωραιο γευστικά αλλα δεν θα το επερνα ξανα το συγκεκριμένο υγρό... Δεν είναι μεσα στης επιλογές μου...


Αποσυνδεδεμένος bilis.kontogiorg

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1277 στις: Ιουλίου 05, 2020, 18:53 »
Καλησπερα ομάδα έχετε να μου προτείνετε γλυκα υγρά με 1,5 νικοτίνη? ατμοποιητη έχω τον innokin της zenith και mod της tesla cigs wye 85  που να είναι καθαρά υγρά γιατί ότι έχω πάρει μέχρι τώρα τρώει την αντίσταση πολύ γρήγορα η αντίσταση που παίρνω την δουλεύω 10 με 14 w. Ευχαριστώ πολύ.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tony1976

  • **
  • 286
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1278 στις: Ιουλίου 05, 2020, 18:54 »
Το Decano το είπα ναι ότι έχει πιο πολύ από όσο θα ήθελα το αχλάδι-καραμέλα αλλά αυτό που λέω είναι ότι η γεύση πούρου που δίνει είναι πολύ καλή για υγρό και σου το λέω γιατί κάπνιζα πούρα 2 χρόνια και έχω δοκιμάσει πολλά και καλά αλλά δυστυχώς γλυκίζει πολύ. Το Vgod λες ότι είναι πούρο έντονο αρωμάτικό με λίγη βανίλια? Ρωτάω γιατί κάτι κριτικές που είσα σε Αγγλικά σάιτ κυρίως λένε ότι πούρο δεν υπάρχει παρά μόνο βανίλια και το είπε και ο Tem ότι είναι ελάχιστο το πούρο όπως στα πιο πολλά υγρά που τα πειγράφουν ¨έντονο πούρο αβάνας και κουραφέξαλα". Το 101 το έχω δοκιμάσει ναι το θεωρώ αξιόλογο υγρό και ιδανικό φια καλοκαίρι λόφω των φρούτων.

Αποσυνδεδεμένος akis_avp

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1279 στις: Ιουλίου 05, 2020, 19:11 »
το vGod cubano ξεκαθαρα ειναι ενα κρεμώδης πουρο με νοτες απο βανίλια

 δοκίμασε σε ενα κατάστημα  για αρχη το cubano για να έχεις μια δικια σου εικόνα γιατι απο κριτικές δεν θα βγάλεις άκρη.. ο καθένας γράφει οτι θέλει 

Αποσυνδεδεμένος Theo164

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1280 στις: Αυγούστου 21, 2020, 21:38 »
Ωραίο είναι και το Port Royal από τη σειρά corsair της Abuelos SnV
Έψαχνα για ένα καπνικό που η κύρια γεύση του να είναι καπνική αλλά όχι σκέτο να έχει και μια ιδέα από κάτι διαφορετικό εκτός τον συνηθισμένων όπως βανίλια καραμέλα...

Τα περισσότερα καπνικά τύπου RY4 που κυκλοφορούν είναι κυρίως όλα τα υπόλοιπα και κάπου στο βάθος υπάρχει και μια ιδέα καπνικού...

Στη περιγραφή λέει καπνικό με νότες μπαχαρικών, Μου δίνει την εντύπωση ότι το κύριο καπνικό είναι το Western της TPA που παλιά λεγόταν Cowboy η κάτι παρόμοιο, μου θυμίζει το βασικό άρωμα στα υγρά με τις ονομασίες Maxxboro και άλλα παρόμοια σιγουρα περιεχέι πυραζινη με μια ιδέα ελάχιστο γαρίφαλο ίσως και κανέλα 


Αποσυνδεδεμένος Kostis101

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1281 στις: Αυγούστου 28, 2020, 12:47 »
Ειμαι σε αναζητηση οσο το δυνατον πιο "soft" καπνικου, εχουμε αποψη για Don Cristo Custard απο PGVG και Lucky 13 απο Cafe Racer? Εχει να προτεινει κανεις κατι αλλο?

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1282 στις: Αυγούστου 28, 2020, 14:26 »
Το DC custard ειναι εξαιρετικο αλλά τα καταλοιπα που αφηνει δεν εχουν προηγουμενο(καθε 2ο γεμισμα θελω και αλλαγη βαμβακι/συρμα). Προτιμησε το XO αν πας σε Don Cristo

Αποσυνδεδεμένος arxondas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1283 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2020, 18:55 »
Καλησπερα
Εχω δοκιμασει τα γνωστα καπνικα απο nobaco , alter ego κλπ και διασημα σα το tribeca. Δεν εχω βρει καπνικη τσιγαρισα γευση καλη, εδω και 2 χρονια για μετα το φαγητο. Οποτε ενα iqos ειναι αυτο που μου αρεσει τοτε. Καποιες προτασεις, μιας και τωρα ουτε δοκιμες δε γινονται?

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1284 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2020, 19:38 »
Νομίζω τον σε net υγρά θα βρεις ακριβώς αυτό που θέλεις. Άλλα υγράκια για μετά το φαγητό  θα σου πρότεινα το divino από ecig και επίσης τα καπνικά της flavorah οπως 
red burley, kentucky που δεν έχουν καθόλου γλυκάδες.

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1285 στις: Οκτωβρίου 08, 2020, 11:03 »
Τα tnt τα έχει δοκιμάσει κάποιος; Αξίζουν; 

Αποσυνδεδεμένος Αποστολης

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1286 στις: Οκτωβρίου 09, 2020, 09:59 »
Τίμια είναι..
Το sioux και Dallas πιο γλυκόπιοτα τσιγαράκια κ πιο φιλικά στην αντίσταση από spitfire(latakia) kai strike(kentuky).

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1287 στις: Οκτωβρίου 09, 2020, 10:50 »
Ευχαριστώ πολύ  :)

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης1966

  • **
  • 306
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1288 στις: Νοεμβρίου 30, 2020, 11:30 »
Καλημέρα,  έχει καταλάβει-ξεχωρίσει κάποιος πιο είναι το καπνικο άρωμα στα libra vnv και loose canon  rope cut;

Αποσυνδεδεμένος vsotos

  • **
  • 278
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1289 στις: Νοεμβρίου 30, 2020, 11:46 »
Για το Loose cannon η αίσθηση μου, που μπορεί να είναι λάθος, είναι ότι το καπνικό περιέχει western

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68670 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315592 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95239 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem