vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, nXtLs, Doubt

Twitter

Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Lisnya

  • **
  • 151
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #75 στις: Μαρτίου 10, 2012, 23:34 »
Κι αναρωτιόμουν τι είδε η μάνα μου και πού και με πήρε τηλέφωνο να μου πει να το κόψω. Τόσες φορές της έχω πει να μην βλέπει mega, αυτή εκεί. Το εμπιστεύεται περισσότερο απ'ότι το ίντερνετ, λέει. :wall:

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #76 στις: Μαρτίου 10, 2012, 23:37 »
αυτο που εχω εγω να προτεινω ειναι οπως βγαινουν καθε 3 και λιγο ορισμενοι και κατακρινουν το η.τ. γιατι να μην απευθυνθουμε σε καποιο καναλι και να γινει μια εκπομπη με καλεσμενους μονο ατμιστες και τον πετροπουλο???
μην ξεχναμε οτι υπαρχουν μεσα στο φορουμ και γιατροι ατμιστες που η δικια τους γνωμη μονο βαρυσημαντη θα ειναι...
καποιον απο το φορουμ που να ειναι καλα διαβασμενος οσον αφορα τις οποιες αλλες μελετες εχουν γινει μεχρι τωρα που παραθετονται μεσα στα ιατρικα θεματα και να ''ανοιξει'' τα ματια στον κοσμο διοτι μεχρι τωρα μοναχα μονοπλευρη προσεγγιση βλεπουν..
και οσο αν μου πειτε οτι δεν θα δεχτουν αν ακουσουν τον αριθμο των ατμιστων οι οποιοι θα ειναι συντονισμενοι εκεινη την ωρα στο συγκεκριμενο καναλι μαλλον δεν θα πουν και οχι.
ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΑ...
:hmmm: :hmmm: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #77 στις: Μαρτίου 10, 2012, 23:48 »
Αν απευθυνθείτε σε μεγαλο καναλι θα φατε πόρτα!
Αντ αυτου μπορούμε να αγοράσουμε χρόνο σε ενα κανάλι, βλ Κοντρα τσανελ η παρόμοιο προς 200 η 300 η και 100 ευρω την ωρα! Αλλα ποιος θα το δεί?
Εξαλλου μεγαλο καναλι να βγαλει εκπομπη ΜΟΝΟ με ατμιστες αποκλείεται βεβαια!

Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #78 στις: Μαρτίου 10, 2012, 23:49 »
Τόνοι μελάνι θα χυθούν ... η πραγματικότητα είναι μια και την έχουν παραδεχτεί όλοι ασχέτως και αν απομονώνονται για ...κάποιους λόγους τα λόγια των ιατρών και ΕΟΦ. Το η.τ. είναι προτιμότερο από το κ.τ. Νομίζω πως δεν γίνεται σύσταση από κανένα να ατμίζει όταν δεν είναι καπνιστής. Απεναντίας αν καπνίζει καλύτερα να ατμίζει. Οχι να ατμίζουν οι μη καπνιστές

Αποσυνδεδεμένος Strummer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Power of Unity
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #79 στις: Μαρτίου 10, 2012, 23:54 »
Ας κανουμε υπομονη, μεχρι να βγουνε τα αποτελεσματα της ερευνας του Κfarshal  εκει θελω να δω μουτρα απο ολους αυτους τους "Τηλεοπτικους Καλοθελητες" :yes:

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #80 στις: Μαρτίου 10, 2012, 23:54 »
Αν απευθυνθείτε σε μεγαλο καναλι θα φατε πόρτα!
Αντ αυτου μπορούμε να αγοράσουμε χρόνο σε ενα κανάλι, βλ Κοντρα τσανελ η παρόμοιο προς 200 η 300 η και 100 ευρω την ωρα! Αλλα ποιος θα το δεί?
Εξαλλου μεγαλο καναλι να βγαλει εκπομπη ΜΟΝΟ με ατμιστες αποκλείεται βεβαια!
μπορουμε να αγορασουμε χρονο σε καποιο μεγαλο ραδιοφωνικο σταθμο να γινει μια συνεντευξη....
θα σας ενημερωσω βεβαια καποια στιγμη να ακουσετε μια συνεντευξη που ειναι να δωσω εγω σε ενα τοπικο σταθμο εδω στην κρητη στην ιεραπετρα...μπορειτε μεσω live24 να ακουσετε ολοι σας...
συντομα πιθανον μεσα στην εβδομαδα να μιλησω.... μου εχει προταθει ηδη να εκπροσωπησω ανεξαρτητο καταστημα της πολης μου.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #81 στις: Μαρτίου 11, 2012, 00:00 »
Αν θελουμε πραγματικα να ακουστούμε το ραδιόφωνο δεν κανει δουλειά.
πρόταση ομως σε "σοβαρη" δημοσιογραφιή εκπομπη, αν συνοδεύεται απο καταγγελια οτι υπαρχει ζήτημα εναντιον του ΗΤ μπορει να πιασει.
βεβαια το ερώτημα ριναι το ποιος ειναι αυτος που μπορεί να κανει τετοια καταγγελια! ποιος εεχει τη δικαιοδοσία.
ΑΝ ειχαμε φτιαξει συλλογο ατμιστών, αυτος θα ηταν το όργανο που θα μπορουσε να το κανει! Αλλα το επιχείρημα ήταν θνησιγενές.

Αποσυνδεδεμένος AlX

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #82 στις: Μαρτίου 11, 2012, 00:02 »
Αγαπητοι συνατμιστες,
ειμαι γιατρος και ασχολουμαι με ερευνα με δεκαδες δημοσιευσεις σε παγκοσμια ιατρικα περιοδικα και ακομα περισσοτερες ανακοινωσεις σε παγκοσμια συνεδρια. Δεν ειμαι πνευμονολογος (ειμαι μαιευτηρας-χειρουργος-γυναικολογος) αλλα καθε εβδομαδα διαβαζω ο,τι νεοτερο υπαρχει για το η.τ.
Εiδα και εγω το δελτιο του mega και εκνεριστηκα, ιδιαιτερα με τον κ.Τουντα ο οποιος ειναι προεδρος του ΕΟΦ.
Λοιπον σας το εχω αναφερει σε πολλους και σε π.μ. για να βλεπετε ακριβως το τι συμβαινει με τις ερευνες πανω στο η.τ. υπαρχει το παγκοσμιο search engine για επισημα δημοσιευμενες ερευνες. Μπορει να μπει οποιοσδηποτε σε αυτο και ειναι το pubmed.org. Για να κανει καποιος ιατρικη επιστημονικη ερευνα δε βλεπει δελτια mega αλλα ανατρεχει στο Pubmed. To ιδιο μπορειτε να κανετε και εσεις για να ενημερωνεστε εγκυρα.
Αν θελετε ακολουθειστε απευθειας το παρακτω link για ερευνες με key words: electronic cigarette
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed?term=electronic%20cigarette
σε αυτο μπορειτε να διαβαζετε τα abstact (περιληψεις)της καθε ερευνας. Εαν καποιος θελει να διαβασει ολοκληρη την ερευνα θα χρειαστει κωδικους απο subscription στα διαφορα ιατρικα περιοδικα. Εαν λοιπον ενδιαφερεστε για καποιο συγκεκριμενο στειλτε μου π.μ. και θα προσπαθησω να σας το δωσω αφου εχω αρκετους απο αυτους τους κωδικους.
Δεν θελω να σας κουρασω με τα ιατρικα αλλα κλεινω αυτο το ευμεγεθες μηνυμα με quatation απο κορυφαιους ιταλους πνευμονολογους ερευνητες : Smokers who decide to switch to electronic cigarettes instead of continuing to smoke would achieve large health gains.
Δημοσιευμενο στο ιατρικο περιοδικο Expert Review of Respiratory Medicine το Φεβρουαριο του 2012
Expert Rev Respir Med. 2012 Feb;6(1):63-74.
The emerging phenomenon of electronic cigarettes.
Caponnetto P, Campagna D, Papale G, Russo C, Polosa R.

Ο,τι αλλο θελησετε να ρωτησετε μη διστασετε.

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #83 στις: Μαρτίου 11, 2012, 00:02 »
'Ενας σοβαρός επιστήμονας για εμένα δεν εκφράζει άποψη όταν δεν "επίσταται" του θέματος. Απλά λέει ότι δεν γνωρίζει.
Το να λέει γενικόλογα πράγματα, όπως βρέθηκε η τάδε καρκινογόνος ουσία χωρίς να ανεφέρει το που ακριβώς βρέθηκε και το κυριότερο την ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ είναι για καφενοκουβεντούλες και όχι λόγια επιστήμονα.
Το δε σχόλιο για την επιβάρυνση στους πνεύμονες, απλά θεϊκό. Πάει για νόμπελ ο άνθρωπος. Ανακάλυψε ότι ένα όργανο που είναι στην φυσιολογία του να δουλεύει με οξυγόνο σε περιβάλλον αζώτου αντιδρά/επιβαρύνεται όταν εισέρχεται άλλο μίγμα αερίων. Νόμπελ τώρα.

Και το να μένεις σε πόλη επιβαρύνει τα πνευμόνια, απορώ γιατί δεν μας έστειλε όλους στα χωριά μας, και γιατί δεν έχει ήδη πάει πρώτος απ΄όλους ο κύριος πνευμονολόγος.
Αντί να λένε λόγια του αέρα, ας κινήσουν τα νήματα, τουλάχιστον τα υγρά να ελέγχονται για την χημική τους σύσταση και καθαρότητα άμεσα από το χημείο του κράτους ή πιστοποιημένα εργαστήρια και μετά βλέπουμε και για το τι παθαίνουν τα πνευμόνια.
Για τον ΕΟΦ δεν θα κάνω σχόλιο. Τα σχόλια των ίδιων των μελών του στην τηλεόραση είναι αρκετά.

Δυστυχώς το HT είναι ο πρώτος σοβαρός αντίπαλος του KT ακόμα και σαν προιόν αυτόνομο και όχι ως υποκατάστατο και έχουν να δουν πολλά τα μάτια μας.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Re: Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #84 στις: Μαρτίου 11, 2012, 00:03 »
tro-ma-ktiko.blogspot.com/2012/03/blog-post_9602.html#more

πειτε τωρα ποιος το εγραψε!!!!
μια φορα τα σχολια εχουν φαση...

Trikala uber alles -by Tapatalk-

Αποσυνδεδεμένος sotirakos10

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Rock 'n Vape
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #85 στις: Μαρτίου 11, 2012, 00:08 »
Παράθεση
Και το να μένεις σε πόλη επιβαρύνει τα πνευμόνια, απορώ γιατί δεν μας έστειλε όλους στα χωριά μας

Κορυφαιο!
 :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #86 στις: Μαρτίου 11, 2012, 00:14 »
αμα κανουμε καταγγελια δεν κερδιζουμε τιποτα...
να μιλησουμε με αποδειξεις  γεγονοτα και ΜΕΛΕΤΕΣ.
βρηκα ηδη τρομερα αρθρα στο pubmed ...μου ειχε ξεφυγει γιατι μ,αι εγω το χρησιμοποιουσα σε ερευνα που εκανα για την πτυχιακη μου στην φυσικοθεραπεια...
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΝΩΘΟΥΜΕ και οχι απλα να λεμε εδω μεσα...γιατι οτι λεγεται εδω ...εδω και μονο εδω  μενει τελικα..
ταπινη μου γνωμη

Αποσυνδεδεμένος tsoupakas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Hurricane,Taifun GT 2 & GSL ,Squape,KF V4,KLP
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #87 στις: Μαρτίου 11, 2012, 00:16 »
Καλοι δημοσιογραφοι αυτοι στο Μεγκα παντως...την βγαζουν την ειδηση της κακιας ωρας και οποιον παρει ο χαρος... :idiot1: :idiot1:
Μου ηρθε να πεταξω το προβατο στην οθονη (το προβατο λυπηθηκα...οχι την οθονη) :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #88 στις: Μαρτίου 11, 2012, 00:23 »
Αυτη ειναι η δουλειά τους !Να δημιουργούν εντυπώσεις και προστριβές.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ευρωπαική πνευμονολογική εταιρεία για το η.τ.
« Απάντηση #89 στις: Μαρτίου 11, 2012, 00:38 »
Καλοι δημοσιογραφοι αυτοι στο Μεγκα παντως...την βγαζουν την ειδηση της κακιας ωρας και οποιον παρει ο χαρος... :idiot1: :idiot1:
Μου ηρθε να πεταξω το προβατο στην οθονη (το προβατο λυπηθηκα...οχι την οθονη) :wall: :wall: :wall:
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


@μην ανησυχείτε μόλις βγουν τα MARLBORO-PHILIP MORIS LIQUID θα το βγάλουν λάδι το η.τ
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2012, 01:14 από poseidonas7 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499134 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4728 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1981 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1412 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25290 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy