vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ηρακλης, Milarepa, trabaman

Twitter

Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά

Αποσυνδεδεμένος kostas 1977

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #180 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 21:24 »
καλησπερα παιδια
συγνωμη που επεμβαινω αλλά μια κ μιλατε για υγρα θα ηθελα κι εγω μια βοηθεια/απορια...

θελω να κανω μια προσπαθεια να φτιαξω υγρο με ετοιμη βαση απο αυτο εδω το site: http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=categories&category_id=758
το traditional συγκεκριμενα κοιταζα αλλά.. το ψαχνω ακομα.
μπορει καποιος να με βοηθησει ωστε να κανω μια σωστη αρχη κ αγορα τον προιοντων που χρειαζονται γι αυτο?!

ευχαριστω εκ τον προτέρων

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #181 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 21:32 »
καλησπερα παιδια
συγνωμη που επεμβαινω αλλά μια κ μιλατε για υγρα θα ηθελα κι εγω μια βοηθεια/απορια...

θελω να κανω μια προσπαθεια να φτιαξω υγρο με ετοιμη βαση απο αυτο εδω το site: http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=categories&category_id=758
το traditional συγκεκριμενα κοιταζα αλλά.. το ψαχνω ακομα.
μπορει καποιος να με βοηθησει ωστε να κανω μια σωστη αρχη κ αγορα τον προιοντων που χρειαζονται γι αυτο?!

ευχαριστω εκ τον προτέρων

Οποιαδήποτε βάση και να διαλέξεις είσαι έτοιμος για άτμισμα (σκέτο χωρίς άρωμα) ή απλά παραγγέλνεις και σκέτα αρώματα για να προσθέσεις στην βάση σου.
Διάλεξε το ποσοσοτό νικοτίνης που θες στην κάθε βάση. ΑΝ ΚΑΙ πιο οικονομικά θα σου έρχεται να αγοράζει την μέγιστη δυνατή νικοτίνη και μετά να την αραιώνεις με βάση 0 νικοτίνη για να την φέρεις εστο σημείο - ποσοστό που θές. ΠΡΟΣΕΧΕ όμως υψηλή νικοτίνη φέρει κινδύνους (δέρμα - μάτια) να μην ακουμπήσει.

Αποσυνδεδεμένος kostas 1977

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #182 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 21:41 »
απο αυτη τη σελιδα που σου εδειξα ...τα υγρα ειναι ετοιμα συγκεκριμενα η βαση traditional? ή θελουνε περετερω επεξεργασια (δεν εννοω το αρωμα)  !
κι αν παρω βαση με 36 mg των 100ml ποσο βαση με 0 mg πρεπει να προσθεσω για να γινει 18 mg.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #183 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 21:49 »
Οσο βαση παρεις αλλο τοσο σκετη

Αποσυνδεδεμένος kostas 1977

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #184 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 21:59 »
Οσο βαση παρεις αλλο τοσο σκετη

μήπως είναι εύκολο να μου απαντήσεις και στην πρώτη ερώτηση για να κάνω την παραγγελιά μου αν γνωρίζεις φυσικά :)!!! " απο τη σελιδα που σου εδειξα ...τα υγρα ειναι ετοιμα συγκεκριμενα η βαση traditional? ή θελουνε περετερω επεξεργασια (δεν εννοω το αρωμα) "

συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #185 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 22:08 »
Βαση φιλε μου εως και 36mg ατμιζετε οπως εινε. Το κανω και εγω και αλλοι βεβαια. Απο εκει και πανω θελουν φυσικα αραιωση. Τα συγκεκριμενα δεν τα εχω παρει ακομη. Δεν νομιζω να αλλαζει ομως κατι. Τα ιδια εινε και του Fan.

Αποσυνδεδεμένος kostas 1977

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #186 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2011, 22:16 »
Βαση φιλε μου εως και 36mg ατμιζετε οπως εινε. Το κανω και εγω και αλλοι βεβαια. Απο εκει και πανω θελουν φυσικα αραιωση. Τα συγκεκριμενα δεν τα εχω παρει ακομη. Δεν νομιζω να αλλαζει ομως κατι. Τα ιδια εινε και του Fan.

να εισαι καλα ευχαριστω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος faith

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #187 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 14:45 »
Καλησπερα παιδια και συνχαρητηρια για τη δημιουργια αυτου του σπουδαιου site  :thumpup: οπως καταλαβατε ειμαι νεος στο e-kapnisma και θα ηθελα αν μπορει καποιος να με βοηθησει.Σκεφτομαι να παρω αμεσα ενα η.τ. ειμαι αρκετα χρονια καπνιστης και συγκεκριμενα καπνιζω καπνο golden virginia πρασινο.θα ηθελα να μαθω - αν καποιος γνωριζει - αν υπαρχει καποιο e-liquid που να πλησιάζει καπως το golden virginia η αν δεν υπαρχει ποια υγρα θα μου προτινατε να δοκιμασω κοντα σε αυτο.
Η βοηθεια σας μου ειναι πολυτιμη.  :)

Αποσυνδεδεμένος sakis1709

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #188 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 19:51 »
Καλησπερα παιδια και συνχαρητηρια για τη δημιουργια αυτου του σπουδαιου site  :thumpup: οπως καταλαβατε ειμαι νεος στο e-kapnisma και θα ηθελα αν μπορει καποιος να με βοηθησει.Σκεφτομαι να παρω αμεσα ενα η.τ. ειμαι αρκετα χρονια καπνιστης και συγκεκριμενα καπνιζω καπνο golden virginia πρασινο.θα ηθελα να μαθω - αν καποιος γνωριζει - αν υπαρχει καποιο e-liquid που να πλησιάζει καπως το golden virginia η αν δεν υπαρχει ποια υγρα θα μου προτινατε να δοκιμασω κοντα σε αυτο.
Η βοηθεια σας μου ειναι πολυτιμη.  :)
εμενα golden virginia  κιτρινο μου θιμιζει το mellowsunset αλλα αφτο ειναι θεμα γουστου και γευσεις :)

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #189 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 22:19 »
Καλησπέρα, ισχύει ότι για να δημιουργήσουμε το υγρό που θέλουμε μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε αλκοόλη αντί για απιονισμένο νερό και αν ναι, για ποιο λόγο γίνεται; Τι αλλάζει;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #190 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 22:52 »
θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις νερό

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #191 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2011, 22:58 »
χρησιμοποιησε νερο για να σε σιγουρος. Παντως αν φτιαχνεις υγρα με σκετη vg καλα κανεις και τα αραιωνεις, αν ομως κανεις μηξεις, πχ 50% PG + 50%VG, δεν πιστευω οτι χρειαζεται να τα αραιωνεις, εγω τουλαχιστον δεν το κανω

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #192 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 05:24 »
σωστός legend7gr,και εγώ το ίδιο κάνω  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος crisx

  • ***
  • 567
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #193 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 17:43 »
Ευχαριστώ παίδες. Στην αρχή είμαι ακόμα. Πειραματίζομαι.
Έφτιαξα Vg σκέτη με απιονισμένο νερό 20% (ίσως κ ένα ελάχιστο παραπάνω), χωρίς νικοτίνη, χωρίς άρωμα. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι έχει αρκετά περισσότερο ατμό σε σχέση με το tribeca που έκανα κ ένα της Nobaco.
Επιπλέον παρότι χρησιμοποιημένο κάρτο σε hybrid έχει πολύ καλή συμπεριφορά, μέχρι στιγμής τουλάχιστον, με σκέτη Vg. Δε μου μπούκωσε, όχι περισσότερο από ότι είναι ήδη, παρότι διαβάζω για μπουκώματα με την πιο πυκνή Vg.
Σε σύγκριση με τα έτοιμα που άτμιζα, ναι η Vg που έφτιαξα φαίνεται πιο παχύρευστη.

Αυτό που δεν έχω καταλάβει όμως είναι γιατί να αραιώσουμε με αλκοόλη; Αλλάζει κάτι;

Επιπλέον διάβασα ότι η Vg είναι φωτοευαίσθητη. Τότε γιατί αυτές που έχω δει να πουλάνε στα φαρμακεία τις έχουν σε ημιδιαφανές πλαστικό μπουκάλι; Μήπως δεν είναι φυτικές; Food aprooved γράφουν πάντως κ με υψηλή καθαρότητα.

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συνήθεις ερωτήσεις σχετικά με τα υγρά
« Απάντηση #194 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2011, 17:48 »
Παιδιά, ξέρει κανείς αν τα Halo υπάρχουν πουθενά αλλού στην Ελλάδα εκτός από Alter?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12142 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499688 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20987 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194942 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos