vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 5 χρήστες
Ποντικός, Milarepa, Nikrom, Parolos, lagoudakis

Twitter

mini PROVARI...

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1095 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 12:47 »
...μα και το προβάρι (όπως κι όλα τα "καλά" ηλεκτρονικά νν μοντ) έχει ενσωματωμένο κύκλωμα προστασίας, ίσως το καλύτερο της αγοράς.
Σε συνδυασμό με μια καλή μπαταρία ασφαλούς χημείας, νομίζω ότι είναι ο πλέον ασφαλής τρόπος παροχής ενέργειας στους ατμοποιητές μας.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1096 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 13:12 »
μην με παρεξηγειτε  :-[ .προσπαθω να δωσω αλλοθι στον εαυτο μου πριν προβω σε μια τετοια ακριβη συσκευη  :)  .

Αποσυνδεδεμένος navy

  • ***
  • 530
  • Φύλο: Άντρας
  • PROVARI V2.5+GGTS+ΟΔΥΣΣΕΑΣ-ΙΑΤΤΥ-ΠΗΝΕΛΟΠΗ-SKYLINE
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1097 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 13:13 »
Οτι πληρωνεις παιρνεις φιλε μου :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1098 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 13:24 »
μην με παρεξηγειτε  :-[ .προσπαθω να δωσω αλλοθι στον εαυτο μου πριν προβω σε μια τετοια ακριβη συσκευη  :)  .

Αν σου αρεσει το ατμισμα και ατμιζεις πολυ και με διαφορερικα ειδη ατμοποιητων χρειαζεται ενα vv
αν δεν σε νοιαζει η ομορφια παιρνεις κουτακι που φτιαχνουν πολλοι moders του φορουμ και τα σπανε απο αποδοση, αν κοιτας να ναι και κομψο το provari ειναι μικρο και ομορφο αλλα ακριβο αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις. Απο το να δινεις 40-50 ευρο για αλλα mod καθε 3-4 μηνες τα δινεις μαζεμενα   :laugh1:
ομως αν ατμιζεις λιγο και με στανταρ ατμοποιητες που ταιριαζουν σε ego μπαταριες αποψη μου ειναι οτι ειναι περιττο το provari

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1099 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 14:13 »
εδω και 7 μηνες το ατμισμα ειναι η μοναδικη βοηθεια κατα του κ.τ
δεν εχω χρησιμοποιησει τιποτα αλλο εκτος απο ego πακετα,ατμοποιητες και μπαταριες,απλα σε αυτους του μηνες εχω χαλασει περιπου 5 μπαταριες για διαφορους λογους και με κουρασε αυτη η κατασταση.βλεπω και τα ντουμανια στο youtube απο provari με διαφορους συνδιασμους με ατμοποητες και οσο να ναι  ζηλευω  :tongue_smilie: .

Αποσυνδεδεμένος progressevakos

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Aut viam inveniam aut faciam
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1100 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 15:57 »
φιλε μου επειδη περασα και εγω αυτο το σταδιο οπως και οι περισσοτεροι θεωρω πως αν σου αρεσει το ατμισμα το προβατακι θα σε δικαιωσει και θα τα βγαλει τα λεφτα του..Προσωπικα, στο θεμα mod ειμαι υπερκαλυμμενος και δεν ψαχνομαι πλεον..αν τωρα την εχεις καταβρει με καποιο εργοστασιακο ατμοποιητη και δεν θελεις να μπλεξεις με επισκευασιμους πιστευω πως ειναι λιγο υπερβολη το προβατο..αλλα αν προκειται να παιξεις με τυπου genesis πχ..ειναι must..οπου εκει θα αλλαξεις επιπεδο και θα βρεις τον ατμιστικο σου παραδεισο..καμιαααα σχεση...


edit: να σου πω επισης πως οπως και οι ego μπαταριες ετσι και αυτες που χρησιμοποιει το provari ειναι αναλωσιμες..δηλαδη με την παροδο του χρονου θα μειωνεται η αποδοση τους...

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1101 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 16:08 »
Και εγώ το σκεφτόμουν λόγο του οτι είναι ακριβό, αλλά μέχρι και τους crystal που βάζω πάνω, μου δημιουργείται η αίσθηση οτι δουλεύουν πιο καλα.

Αποσυνδεδεμένος progressevakos

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
  • Aut viam inveniam aut faciam
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1102 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 16:33 »
αν καποιου του φαινεται ακριβο ας κανει ενα απλο υπολογισμο ποσο θα ηθελε για τσιγαρα..100 ευρω το μηνα?? εεε το προβατακι θα το κανει αποσβεση σε 2 μηνες....θεωρω πως δεν πρεπει να δικαιολογηθει σαν χασουρα..γιατι πραγματικα τα βγαζει τα λεφτα του με το παραπανω σε σχεση με κατι αλλες πλαστικουρες...και αν δεν σου κατσει βρε αδερφε το βαζεις μια αγγελια και γινετε αναρπαστο σε χρονο ντε τε ;)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1103 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 16:41 »
φιλε μου επειδη περασα και εγω αυτο το σταδιο οπως και οι περισσοτεροι θεωρω πως αν σου αρεσει το ατμισμα το προβατακι θα σε δικαιωσει και θα τα βγαλει τα λεφτα του..Προσωπικα, στο θεμα mod ειμαι υπερκαλυμμενος και δεν ψαχνομαι πλεον..αν τωρα την εχεις καταβρει με καποιο εργοστασιακο ατμοποιητη και δεν θελεις να μπλεξεις με επισκευασιμους πιστευω πως ειναι λιγο υπερβολη το προβατο..αλλα αν προκειται να παιξεις με τυπου genesis πχ..ειναι must..οπου εκει θα αλλαξεις επιπεδο και θα βρεις τον ατμιστικο σου παραδεισο..καμιαααα σχεση...


edit: να σου πω επισης πως οπως και οι ego μπαταριες ετσι και αυτες που χρησιμοποιει το provari ειναι αναλωσιμες..δηλαδη με την παροδο του χρονου θα μειωνεται η αποδοση τους...


λεω να το συνδιασω,με vivi nova 3.5 ή trap tank.για αρχη που μου φαινονται πιο ευκολα να τα διαχειρηστης.
αργοτερα βλεπουμε.
οι μπαταριες βαρια εχουν στο προβατο 11 ευρω,ενω ego-c 23 ευρω και μολις φανε καμια τουμπα βγαινουν αμεσως οφ.







Αποσυνδεδεμένος psychologos

  • **
  • 224
  • Φύλο: Άντρας
  • DUM SPIRO SPERO
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1104 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 16:53 »
φιλε vag21, οταν το παρεις με το καλο, απο μπαταριες θυμισου: aw imr 18350 700 mah (κρατησε το αυτο). Τις συστηνει και η Provape. "Αλμυρουτσικες" αλλα εχεις το κεφαλι σου ησυχο :yes:   :yes:   :yes: . Οσο για το συνδυασμο vivi nova 3.5 ml on mini provari..... :love_hearts: :love_hearts: :love_hearts:

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1105 στις: Νοεμβρίου 03, 2012, 17:08 »
Καλά υπάρχουν και οι Efest με μισή τιμή και αντίστοιχη ποιότητα σύμφωνα με το ίντερνετ τουλάχιστον.

Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1106 στις: Νοεμβρίου 04, 2012, 09:09 »
Παλιότερα όταν άνοιγα το συρτάρι που είχα τα "εργαλεία" ηλεκτρονικού τσιγάρου έψαχνα
να βρω με τι θα ατμίσω δηλαδή ποια μπαταρία με ποιο ατμοποιητή.
Αν και πάντα ευχαριστημένος ήμουν από τη θήκη των εργαλείων έλειπε πάντα το εργαλείο
που χρειάζεται περισσότερο. Το ProVari
Το κακό είναι πως από τότε δεν μπορώ να πάω σε μπαταρία eGo, είναι σαν να μην ατμίζω
το χειρότερο είναι πως όταν βγαίνω έξω παίρνω το eCab αλλά πάντα νοσταλγώ να γυρίσω
"σπίτι".
Η αλήθεια είναι πως αν κάτι σου αρέσει και σου πηγαίνει, θα είναι πολύ ακριβό  :yes: ή αν κάτι
σου αρέσει, σου πηγαίνει και είναι και φτηνό,... θα διαλυθεί μόλις το φορέσεις.

Αποσυνδεδεμένος nikpoth

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1107 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 23:52 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1108 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 23:54 »
Πολυ ομορφο!  :thumpup:
Αυτο το drip tip που το βρισκετε? Εχω δει το ειχε κι ο White Varadero. Βγαινει σε μαυρο?

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: mini PROVARI...
« Απάντηση #1109 στις: Νοεμβρίου 07, 2012, 23:59 »


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26818 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115650 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507174 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154658 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243706 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294065 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1716 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762653 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1089 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog