vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

194 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, Milarepa

Twitter

ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
το φαινόμενο του λόξυγγα δεν μου έχει τύχει ποτέ.. :o
αλλά το κόψιμο της αναπνοής σχεδόν καθημερινά. σαν να μην έχω αέρα κι επιπλέον μια στεναχώρια που οφείλεται σε αυτό. αλλά φυσικά όταν το παρακάνω μόνο. αυτό μου υπενθυμίζει πως πρέπει να αφήνω το η.τ κάτω και να μην το έχω πιπίλα...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Έχω παρατηρήσει ότι κόψιμο αναπνοής μου παρουσιάζεται όταν χρησιμοποιώ αρώματα όχι καπνικά αλλά  γλυκά και ουδέτερα.

Έτσι και εγώ τελευταία έχω μειώσει τα αρώματα χρησιμοποιώ ελάχιστο καπνικό στο υγρό 3mg  και κανένα άρωμα στη σκέτη μηδενική βάση
50 vg 50 pg.

Να διευκρινήσω εδώ ότι εγώ σχεδόν από την αρχή έτσι άτμιζα.
Δύο υγρά με διαφορετικό ποσοστό νικοτίνης  και έτσι κατάφερα να κατεβάσω τη νικοτίνη.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
 με  αποτελεσμα σημερα το πρωι να μην εχω καθολου γευση στο στομα.
τα ιδια κι εγω,πως λεγαμε με το κανονικο τσιγαρο παλια :confused1: εγινε το στομα μου παπουτσι απο τα πολλα τσιγαρα :cigar: :cigar: :cigar: ,ετσι παθαινω κι εγω τωρα......πωπω και ειναι ακριβως η ιδια αισθηση  :heat: :heat:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Δήμητρα δεεν κατάλαβα. :o :o :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
γεια σου παππου :bye:τι δεν καταλαβες καλε?

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Το φαινομενο με τον λοξυγγα το παθαινω οταν κανω τις πρωτες τζουρες μετα απο αλλαγη φυτιλοαντιστασης σε επισκευασιμο.Μετα απο κανα 5λεπτο σταματαω.Τα μπουκωματα στο αναπνευστικο μου παρουσιαζονται αργα το βραδυ οταν εχει αρχισει το πνευμονι και μου λεει "τραβα για υπνο να ηρεμησουμε!" :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Δήμητρα δεεν κατάλαβα. :o :o :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :hmmm:
ούτε κι εγώ πολυκατάλαβα....
εκτός κι αν εννοεις δήμητρα πως δεν καταλαβαίνεις τη γεύση του υγρού που κάνεις...
γιατί το να έχει επηρεαστεί η αίσθηση της γεύσης σου γενικότερα, από το άτμισμα μου φαίνεται παράδοξο, μιας και το αντίθετο συμβαίνει κανονικά..

Να πούμε και το εξής για την νικοτίνη πως διεισδύει στους πνεύμονες και φτάνει στον εγκέφαλο
από το αίμα για αυτό και ο ατμιστής αισθάνεται την εισροή της νικοτίνης πολύ γρήγορα αφού
επηρεάζει περιοχές του εγκέφαλου και ταυτόχρονα προκαλεί αύξηση καρδιακών παλμών και πίεσης.
Αυτά έχουν σαν αποτέλεσμα όλο το σώμα να είναι σε εγρήγορση και να νιώθουμε συμπτώματα
ανάλογα με τον κάθε οργανισμό και πως αντιδράει άλλον με ταχυκαρδίες και άλλος με πονοκεφάλους.
Καλό είναι πάντως να γίνεται και μια συντήρηση αν τα φαινόμενα δεν υποχωρούν  :)

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
το φαινόμενο του λόξυγγα δεν μου έχει τύχει ποτέ.. :o
αλλά το κόψιμο της αναπνοής σχεδόν καθημερινά. σαν να μην έχω αέρα κι επιπλέον μια στεναχώρια που οφείλεται σε αυτό. αλλά φυσικά όταν το παρακάνω μόνο. αυτό μου υπενθυμίζει πως πρέπει να αφήνω το η.τ κάτω και να μην το έχω πιπίλα...
Και εγώ ακροβώς το ίδιο αισθάνομαι.

"Αλλού τα κακαρίσματα και αλλού γεννάν οι κότες" λέει μια παροιμία του λαού μας
Λοιπόν έχει διαπιστώσει κανείς αν έχει κάποιο από τα άκρα του πρησμένα ?
Παρατηρώ εδώ και ένα μήνα πρήξιμο στο κάτω αριστερό πόδι στην περιοχή από τον
αστράγαλο ως και τα δάχτυλα και μάλιστα γίνεται όλο και πιο πολύ κατά τη διάρκεια
της ημέρας και υποχωρεί αισθητά το βράδυ με την ξεκούραση και τον ύπνο.
Μάλιστα έχει αρχίσει εδώ και λίγες μέρες και το δεξί πόδι στα ίδια σημεία αλλά το αριστερό
είναι για να ναι  :yes: :yes:
Σήμερα διάβασα και ένα θέμα με την νικοτίνη που ανέβασε ο atmos εδώ και με έχει πιάσει  :( :(

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Γιαννη αυτο ηταν με αγχωσες....το προσεξα και εγω εδω και μια εβδομαδα αλλα το εριξα στην κουραση και στην ορθοστασια.....δεν εκανα καποια αλλαγη βεβαια στα υγρα που ατμιζω στην δοσολογια νικοτινης δλδ.......εγω και στα 2 ποδια απο το απογευμα και μετα και το βραδυ οπως λες υποχωρει με τον υπνο..... :confused1: :confused1: :confused1:

Άσε με έχει πιάσει κρύος ιδρώτας από εκείνη τη στιγμή που το διάβασα-είμαι και φοβιτσιάρης με τα νοσοκομεία και τους γιατρούς- και παρατηρώ μάλιστα πως τα ακρινά δάχτυλα είναι και σαν μουδιασμένα !!!!!!!!!  :o :o :o ακόμα και στο περπάτημα φαίνεται αλλά πάντα το πρωί είναι ξεπρισμένα.
Τώρα ατμίζω σταθερά 12αρα νικοτίνη 10 μήνες !!

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
οχι μουδιασμα δεν εχω....εγω 9αρα εδω και και 5 μηνες....αλλα τωρα το παρατηρησα αυτο.....το πρωι ειναι φυσιολογικα ναι οπως και τωρα......αλλο αγχος αυτο τωρα :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Γιάννη, μην πάει ο νους σου στο χειρότερο. Το άρθρο λόγω της θεματολογίας του site που παρέθεσα είναι και λίγο τρομοκρατικό. Δεν είδα να λέει κάτι για πρήξιμο εξάλλου. Ξέρω μερικά άτομα που το καλοκαίρι τούς πρήζονται πιο εύκολα τα πόδια χωρίς να έχουν βρει την αιτία.
Κανε μία γενική αίματος και ούρων. Μπορεί το πρόβλημα να βρίσκεται αλλού.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
ούτε κι εγώ πολυκατάλαβα....
εκτός κι αν εννοεις δήμητρα πως δεν καταλαβαίνεις τη γεύση του υγρού που κάνεις...
γιατί το να έχει επηρεαστεί η αίσθηση της γεύσης σου γενικότερα, από το άτμισμα μου φαίνεται παράδοξο, μιας και το αντίθετο συμβαίνει κανονικά..
την γευση την καταλαβαινω,απλα οταν ατμιζω κανα 2μισαρη ml περιπου την ημερα,οταν ξυπναω νιωθω το στομα μου οπως ειπα και πιο πανω. αυτο ειναι απο την νικοτινη μαλλον, δεν εχει τυχει σε αλλους ? κανω 18mg.ενα αλλο ειναι οτι βγαζω καθε βδομαδα αυτρες στο στομα :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2012, 12:57 από dimitra78 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115731 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824218 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507226 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8907 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154695 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294108 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1726 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762671 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1098 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3994 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem