vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

180 επισκέπτες, 5 χρήστες
mfk, Milarepa, lagoudakis, camber, gigelis78

Twitter

ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Την παρασκευή που μας πέρασε άτμισα αρκετά. Την επόμενη μέρα ένοιωθα μπουκωμένος, μπουχτησμένοςγια να καταλάβαιτε, και δυσκολευόμουν να αναπνεύσω.... Από σάββατο εώς σήμερα έχω ατμίσει ελάχιστα αλλα συνεχίζω να έχω αυτη την δυσκολία στην αναπνοή και το ´´μπούκωμά´. Κανείς κάτι ανάλογο;

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
μητσο απο την παρασκευη εχω τα ιδια ακριβως.αφου για πρωτη φορα σε αυτους τους 5 μηνες που ατμιζω εχω αυτη την αισθηση-κατασταση που ειχα παλιοτερα οταν εκανα πολλα τσιγαρα μαζεμενα.μια δυσπνοια ενα μπουκωμα. :dontknow: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Ναι ρε φίλε έτσι και εγώ.στους 3 μήνες εγώ και άτμισα μπεμπέκα την παρασκευή. Τι λές νακάνουμε; χαχα


Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Μ

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
overdose ειναι μητσο

το ειχα παθει τα χριστουγεννα με πολυ αλκοολ και πολυ ατμισμα με το RY3 nobacco

την αλλη μερα ουτε 1ml δεν εκανα

κοψε λιγο και θα επανελθεις  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
λογικα αυτο ειναι γιαννη γιατι αυτο το εχω απο τοτε που κανω στο αγριοκατσικο 18mg και μου εχει πεταξει τα ματια εξω...θα χαμηλωσω λιγο νικοτηνη και μλ και βλεπουμε.παντως καιρο ειχα να νιωσω ετσι... :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
To είχα πάθει με 24mg 70Pg-40Vg και γύρισα πολύ γρήγορα σε 16-18mg ενώ μείωσα και δραστικά την ποσότητα αφού μου πέρασε η αρχική κατάσταση π :baby:. Επίσης αφού ακόμα και με 16-18 πλέον δεν ανεβάζω τα βολτ στο provari πάνω απο 4,2 λέω να μειώσω κι άλλο στα επόμενα υγρά που θα φτάσω και το πολύ πολύ ανεβάζω βολτ. Ο στόχος είναι να πέσω στα 6-9mg με 3-4ml την ημέρα και στο τέλος στο 0! Δεν βιάζομαι όμως και το πάω αργά χωρίς άγχος ενώ σημασία έχει ότι σιχάθηκα το κτ κι 9 μήνες τώρα το πέταξα και ούτε που μ'ενδιαφέρει να το ξαναδώ. Από τότε με 24mg δεν έχω ξαναμπουχτίσει αλλά δεν κάνω πάνω από 4ml την ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος VXR_ZAP

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Drive It Like You Stole It
Τις τελευταιες μερες εχω ενα βηχα το πρωι μολις ξυπναω...ο οποιος μου δημιουργει κοψιμο της αναπνοης...κρατιεμαι ψυχραιμος και περναει...ολη μερα δεν εχω προβλημα...μονο τα πρωινα...εχω ψιλοχαλαρωσει το ΗΤ κανα ml max κανω ολη μερα...ειμαι σε φαση να κοψω και το Ητ γιατι και το βαρεθηκα και δεν μου κανει αισθηση ουτε να ατμισω αλλα ουτε και να καπνισω...

Αποσυνδεδεμένος chrismar53

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα παιδια.
δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο να ελατωσεις δραστικα την νικοτινη ακομη και να την κοψεις τελειως .μετα απο ενα χρονο περιπου ατμισματος δεν κανω πλεον νικοτινη εδω και πολυ καιρο και δεν με ενοχλει να φανταστειτε καπνιζα μαυρο dunhil.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Μπράβο!!!
Καλύτερα να γράψεις την εμπειρία σου εδώ...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1740.msg39460.html#msg39460

Αποσυνδεδεμένος VXR_ZAP

  • **
  • 101
  • Φύλο: Άντρας
  • Drive It Like You Stole It
Και εγω ειμαι γενικοτερα σε φαση μα στειλω αδιαβαστο και το ΗΤ...

Παντως τοσα χρονια μαλμπορο...ποτε δεν ειχα βηχα με κοψιμο αναπνοης...

Βηχα 3 εβδομαδες εντονο και μετα να υποχωρει και να εχω μονο αραραιο βηχα με κοψιμο αναπνοης ΠΟΤΕ δεν ειχα...

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
προσωπικα εχω ενα υγρο των 18mg για τις δυσκολες ωρες (κυριως πρωι με το καφε) χτες το βραδυ καπως με επιασε και καταναλωσα αρκετο με  αποτελεσμα σημερα το πρωι να μην εχω καθολου γευση στο στομα. απο οτι φαινεται το παρακανα λιγο, τουλαχιστον τωρα που γραφω το προβλημα εχει σχεδον εξαφανιστει

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Κόψιμο αναπνοής είχα και εγώ 3 - 4 φορές αλλά πάντα μικρής διάρκειας.

Κράτησε το πολύ μία ώρα να δυσκολεύομαι στην αναπνοή αλλά στη συνέχεια σταμάτησε.

Τήν τελευταία φορά ήταν πριν 20 μέρες περίπου και κράτησε περίπου μία με μιάμισυ ώρα.
Δεν μπορώ να πω ότι ήταν από το άτμισμα ή από κάτι άλλο.
Στο παρελθόν όταν κάπνιζα δεν θυμάμαι να μου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο.

Τους τελευταίους μήνες ατμίζω κυρίως 6mg και σπάνια 8-9 mg σε ποσότητες γύρω στα 3-4 ml.

Εδώ και 20 μέρεςείμαι σταθερός στα 6mg και κάνω προσπαθειες να κατέβω στο 0.

 

Αποσυνδεδεμένος jsirios

  • **
  • 209
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing escapes from me!
Παιδιά τέτοια συμπτώματα με μπουκοματα στο στήθος και καψηματα εγώ έχω παρατηρήσει πως μου το κάναν κάποια υγρά που δοκίμαζα παλιότερα όπως και με diy που είχα πάρει και κατέληξα στα halo και ηρέμησα από ολα το ξέρω είναι ακριβά και με βαριά καρδιά τα παίρνω αλλά ότι πληρώνεις παίρνειΣ τελικά....

Sent from my ST15i using Tapatalk 2

Κόψιμο αναπνοής είχα και εγώ 3 - 4 φορές αλλά πάντα μικρής διάρκειας.
Κράτησε το πολύ μία ώρα να δυσκολεύομαι στην αναπνοή αλλά στη συνέχεια σταμάτησε.
Το έχω ξανά αναφέρει πως κάποιες φορές όταν κάνω απανωτές τζούρες έχω και εγώ αυτό
κόψιμο αναπνοής αλλά με τον ατμό μέσα μου ! αλλά είναι λόξιγκας και το παθαίνω όταν
με πιάσει σε κάθε "τζούρα" για καμιά ώρα.
Όμως το θυμάμαι πολύ καλά και όταν κάπνιζα ειδικά με δυνατές "τζούρες" το πάθαινα
και μάλιστα σε κάθε ρουφηξιά το πάθαινα συνεπώς κρίνω πως ίσως είναι από την εισροή
αέρα στα πνευμόνια και την νικοτίνη! αν η ρουφηξιά είναι μακρόσυρτη δεν παρουσιάζεται
αυτό το φαινόμενο  :dontknow: είναι για γέλια  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος nikoshat

  • **
  • 169
  • Χαμογελάστε σήμερα...το αύριο θα είναι χειρότερο.
Εγω αυτο το παθαινω οταν το παρακανω με την τσουρα. Οταν δηλαδη τραβαω 2-3 απανωτες με φρεσκια αντισταση η με καινουριο ατμοποιητη.
Λες και γινονται στενοτεροι οι αεραγωγοι στα πνευμονια μου, συνοδευεται απο καψιμο στο αναπνευστικο και μπορει να με πιασει λοξυγγας.

Τα υγρα μου ειναι αποκλειστικα DIY 15mg, PG 70, VG 30.

Απ οτι ξερω οι πνευμονες αντιδρουν σε καθε ερεθισιτκη ουσια που μπαινει σε αυτους. Λογικο μου φαινεται να αντιδρουν σε καθαρη νικοτινη και PG.  Παντως ειναι παροδικο. Μετα απο 10 λεπτα ειμαι οκ και συνεχιζω πιο προσεκτικα :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26820 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115666 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824186 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154671 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568664 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243711 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294069 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1717 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762656 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1090 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog