vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

165 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, zalaros, azografos, Xxristos

Twitter

ΠΙΘΑΝΕΣ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΧΡΗΣΗΣ ΝΙΚΟΤΙΝΗΣ-ΗΜΕΡΗΣΙΑ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ

Επειδη το η.τ. το θεωρουσα σχετικα αθωο και διαβασα διαφορα εδω μεσα, οι πιο εμπειροι πιστευετε οτι με 1-2ml την ημερα υγρου vg με 9mg νικοτινη γενικα θα ειμαι οκ, η καλο θα ηταν να το ελλατωσω κι αλλο ?
2 μερες ειμαι ατμιστης αλλα υπολογιζω οτι δεν θα ξεπερναω τα 2ml τη μερα.
Τόσο θέλω με τον καφέ μου το πρωί και με περισσότερη νικοτίνη :angel:

Επειδη το η.τ. το θεωρουσα σχετικα αθωο και διαβασα διαφορα εδω μεσα, οι πιο εμπειροι πιστευετε οτι με 1-2ml την ημερα υγρου vg με 9mg νικοτινη γενικα θα ειμαι οκ, η καλο θα ηταν να το ελλατωσω κι αλλο ?
2 μερες ειμαι ατμιστης αλλα υπολογιζω οτι δεν θα ξεπερναω τα 2ml τη μερα.
Φίλε τι περιμένεις να σου απαντήσουμε αν θα είσαι εσύ καλά ?
"Ave Caesar morituri te salutant"

Αποσυνδεδεμένος itheodo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Cogito Ergo Sum
Φίλε τι περιμένεις να σου απαντήσουμε αν θα είσαι εσύ καλά ?
Περιμενω μια αποψη απο εμπειροτερους για το αν μεχρι 1,5 η το πολυ 2ml τη μερα 9αρας νικοτινης θεωρουνται ως μια ποσοτητα σχετικα ακινδυνη ή ειναι πιθανο να εμφανιστουν παρενεργειες που εχουν αναφερθει σε προηγουμενα ποστς, αρα θα πρεπει να μειωσω κι αλλο τα ml ή τη νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
-οι παρακατω πληροφοριες ειναι απο flavourart.

-ναυτια,ληθαργοι,βαριες αλλεργικες αντιδρασεις(εξανθηματα,κνιδωση,δυσκολια στην αναπνοη,σφιξιμο στο στηθος,πρηξιμο στο στομα,χειλη,γλωσσα)
-ασυνηθιστες αισθησεις,πονος στο στηθος,καταθλιψη,πυρετος,αρρυθμια η ταχυκαρδια
-βαρος στο στηθος,βαριες ζαλαδες η πονοκεφαλοι,κοψιμο αναπνοης

ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΗ ημερησια δοσολογια/24ωρο
-9mg/ml - ημερησια δοση 6,5μλ(130 σταγονες)
-18mg/ml ημερησια δοση 3,2μλ(65 σταγονες)
-24mg/ml ημερησια δοση 2,5μλ(50 σταγονες)
-36mg/ml ημερησια δοση 1,6μλ(32 σταγονες)

βαση των παραπανω θεωρω οτι πολλοι απο εμας κανουμε παραπανω ημερησια χρηση και ισως εντεινουμε η προκαλουμε καποιες παρενεργειες.

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Μια χαρά θα είσαι φίλε μου,εγώ κάνω 2-3ml 9αρα την μέρα χωρίς κανένα πρόβλημα,άλλοι κάνουν πολύ περισσότερο. :yes:
Ξεκίνησα κάνοντας 4ml 18αρα χωρίς να εχω πρόβλημα,μην σε ανησυχεί αυτό. :nope:
Για να σε πειράξει κάτι θα πρέπει να έχεις αλλεργία σε κάποιο συστατικό των υγρών αλλιώς είναι όλα οκ. :yes:
Μην το παρακάνεις βεβαία κ το 2ml το κάνεις 12ml γιατί τότε θα μιλάμε για "overdose".....  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
overdose και παπαλα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: για σου νικολακι, :thumpup: εγω κανω 2-3ml 12 και ολα ωραια μεχρι τωρα :bye: παν μετρων αριστων :yes:

Κώστα ο φίλος μας Itheodo μας ρωτάει αν καλό που ατμίζει και μάλιστα με αυτή τη νικοτίνη
και σε αυτά τα ml !!!
Τι να του πεί κανείς μπράβο καλά κάνεις συνέχισε !!!

Φίλε Itheodo ρώτα πρώτα έναν γιατρό αν καλά κάνεις που καπνίζεις και μετά
θα σου απαντήσουμε.

ΥΓ Είσαι από Πάτρα έλα σε μια ομαδική να σου λειθούν όλες οι απορίες σου, αλλά απάντηση
σε αυτό που ρωτάς για να σου δώσουμε πρέπει πρώτα να μας φέρεις τις ιατρικές σου εξετάσεις ;D
γιατί ποιος θα σου πεί ΝΑΙ και αν πεθάνεις εσύ  :wall: (χτυπάω ξύλο) επειδή ξέρω γω είσαι κάπου αλεργικός θα έχει πάρει κανείς την ευθύνη να σου έχει πει καλά κάνεις ?

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Οπως και σε οποιοδηποτε φαρμακο οι παρενεργειες ειναι καθαρα θεμα οργανισμου.
Το ιδιο φανταζομαι θα ισχυει και για την νικοτινη.
Ατμιζω 18mg/4-5ml ημερησιως χωρις καμια παρενεργεια.
Αντε κανα  :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana: αμα το γυρισω σε πολυ VG  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
 :yes: +1000 Πολυ καλα τα λεσ γιαννη :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος itheodo

  • *
  • 15
  • Φύλο: Άντρας
  • Cogito Ergo Sum
Μην το παρακάνεις βεβαία κ το 2ml το κάνεις 12ml γιατί τότε θα μιλάμε για "overdose".....  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μπα οχι, να φανταστεις την πρωτη μερα εκανα απ'το μεσημερι ως το βραδυ λιγοτερο απο 1 αμπουλα (που χωραει 1,2ml) και ηδη φοβομουν οτι εχω ατμισει αρκετα..
Δεν ειναι οπως το πακετο που ηξερα οτι εκανα το 25αρι (stuyvesant πορτοκαλι) και παπαλα, δεν κανω αλλο για σημερα. (Εννοω οτι εβαζα οριο το πακετο τη μερα και το ξεπερνουσα μονο σε ειδικες περιστασεις.)

Αποσυνδεδεμένος nikolakis26

  • **
  • 438
  • Φύλο: Άντρας
Μην φοβάσαι βρε συ,αν είχες κάποιο πρόβλημα αλλεργικό θα το έβλεπες κ με ελάχιστη χρήση. ;)
Αφού δεν σε έχει ενοχλήσει τίποτα είσαι μια χαρά με τα 2 ml. :yes:

Αν έρθεις σε καμιά συνάντηση θα δεις πόσο κάνουμε εμείς. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Έριξα την νικοτίνη απο τα 9-12 στα 0-6 και νιώθω πολύ καλύτερα... Άντε μια απόφαση είναι και αυτό. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Μητσο ατμιζε 0mg,
και οταν χαρμανιαζεις μονο 6mg.
Μην εχεις περιορισμο στην ποσοτητα,
οσο θελεις ατμιζε κυριως απο το 0
και με δυνατα αρωματα.

 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mitsos_82

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
  • Devil Or The Blue Cat's Song
Νικόλα το επιχείρησα το 0 αλλά δεν το μπορώ ρε συ...  :) Ακόμα τουλάχιστον....

οσο θελεις ατμιζε κυριως απο το 0
και με δυνατα αρωματα.

Δεν το έχω επιχειρήσει για πολύ ώρα, αλλά με τι γεύσεις στο "0"?
Δοκιμάζω καμιά φορά εδω και κει της γυναίκας μου κάτι coca cola - cappucino - tiramisu δεν είναι
άσχημα αλλά επειδή δεν τα αντέχω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115754 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824226 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507263 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568693 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243769 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294118 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1732 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762679 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem