vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

312 επισκέπτες, 4 χρήστες
npaolo, maprix, Sergios, djfloor

Twitter

Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 18:31 »
O αλχημιστής..... εεεε ο Αλφιστής.... συγγνώμη!! ο Αλφίστι  :D :D εννοεί το πλήρες πακέτο, από funstore καί έχει αφαιρέσει το 30% έκπτωση πού έχουν τα μέλη τού φόρουμ.

Σε βλέπω όμως να πελαγώνεις καί δεν. Νομίζω πως τα πράγματα γιά έναν νέο χρήστη πρέπει να είναι πιό απλά. Καί οί επιλογές σου πρέπει να είναι μεταξύ δύο. Intellicig evo (από funstore) ή njoy. (αυτό από την στιγμή πού ήδη έχεις bl - αλλοιώς η άλλη επιλογή θα ήταν βέβαια η nobacco).
Οί αναφορές με τυχαία σειρά. Το τονίζω.

Αυτό μόνο καί μόνο επειδή όλα είναι δοκιμασμένα μοντέλα, αξιόπιστα όσο είναι δυνατόν καί με άψογη υποστήριξη από τις εταιρίες. Με ένα τηλ. θα έχει λυθεί όποιο πρόβλημα.
Τα ταξίδια στα site της μακρτινής ανατολής, θα έλεγα να τα αφήσεις γιά τον άλλο μήνα, πού θα έχεις συνηθίσει τα κύματα.
 ;)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 19:54 »
Παράθεση
Τα ταξίδια στα site της μακρτινής ανατολής, θα έλεγα να τα αφήσεις γιά τον άλλο μήνα, πού θα έχεις συνηθίσει τα κύματα.
Αμα έχεις και για πυξίδα τον alfisti άνοιξε πανιά και όρμα στα πέλαγα! Και υποψη...οτι βλέπεις εκεί ψηλά είναι σύννεφα! Δεν έχει βγει ακόμη το ΗΤ που να κάνει τόσο πολύ ατμο  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 20:10 »
 :)) :)) :)) :)) :))

(ε λοιπόν! είμαστε, ένα ευτυχισμένο φόρουμ είμαστε!!)

Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 21:43 »
Βρε παιδιά με έχουν προβληματίσει οι απόψεις σας. Καταρχάς δεν έχω καμιά εξέλιξη όσον αφορά την αλλαγή του 'esmoke'. Δεν απαντάει ο άνθρωπος στο τηλέφωνο. Απ' την άλλη, βλέπω απόψεις εκ διαμέτρου αντίθετες σχετικά με το 'evo' που ήμουν έτοιμη να παραγγείλω. και δε θέλω να κλάψω κι άλλα φράγκα...  ;D . Βρήκα αυτό και είναι πιο φτηνό. Έχετε κάποια γνώμη για το παρακάτω μοντέλο; Ευχαριστώ.

 :)

https://www.cleversmoker.gr/index.php?main_page=index&cPath=4&zenid=be0fa390c3cdecedd4f103579ce1693e
Alfisti
Έχω αγοράσει το HnL από το eshop που δείχνεις. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Καταρχήν μου αρέσει οτι είναι μινι και δε κάνει "μπαμ", αν με καταλαβαίνεις. Το έχω εδώ και ένα μήνα. Τα cartridges επίσης είναι σε καλές τιμές. Μετά την ολοκήρωση της παραγγελίας μου, μου έστειλαν εκπτωτικό κουπόνι 15% να το δώσω σε φίλους. Όποιος θέλει το χρησιμοποιεί. Ο κωδικός είναι REF09  Δε ξέρω μέχρι πότε ισχύει αλλά δοκίμασε  ;).

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 21:54 »
γιά τούς τύπους καί μόνο  :D να διευκρινίσω πως δεν έστειλα εγώ το site.
βλέπεις, με τόσες, πλέον συσκευές, έχω κλείσει γιά πολλούς μήνες.
 :) :)

Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 21:57 »
γιά τούς τύπους καί μόνο  :D να διευκρινίσω πως δεν έστειλα εγώ το site.
βλέπεις, με τόσες, πλέον συσκευές, έχω κλείσει γιά πολλούς μήνες.
 :) :)
Sorry, είχα στείλει το μύνημα και μετά το πρόσεξα :))

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #51 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 22:57 »
Φίλε ga-data νομίζω οτι καλό θα ήταν να μας περιέγραφες λίγο το τσιγάρο.
Πως είναι???
Τι atomizer φοράει???
Αν είναι συμβατό με άλλα μοντέλα και με ποια????
Πόσο κρατάει το ατόμ???
Τι φίλτρα έχει????
Πόσο κρατάνε οι μπαταρίες???

Καλό θα ήταν να ενημερωθούμε και γι αυτό.
Δεν το γνώριζα και πιστεύω πως είναι κρίμα να καταδικάζουμε κάτι επειδή δεν το έχουμε ξαναδεί.
Αλλωστε γι αυτό είμαστε όλοι εδώ για να ανταλλάξουμε γνώμες και πληροφορίες και να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον.

Και γιατί όχι να ανοίξει ένα τόπικ και γι αυτό ξεχωριστα όπως και για τα άλλα.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #52 στις: Δεκεμβρίου 08, 2009, 08:29 »

Τα ταξίδια στα site της μακρτινής ανατολής, θα έλεγα να τα αφήσεις γιά τον άλλο μήνα, πού θα έχεις συνηθίσει τα κύματα.
 ;)
Αμα έχεις και για πυξίδα τον alfisti άνοιξε πανιά και όρμα στα πέλαγα! Και υποψη...οτι βλέπεις εκεί ψηλά είναι σύννεφα! Δεν έχει βγει ακόμη το ΗΤ που να κάνει τόσο πολύ ατμο  :laugh1: :laugh1:

κορυφαίος διάλογος!!  :laugh1:

Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #53 στις: Δεκεμβρίου 08, 2009, 22:49 »
Φίλε ga-data νομίζω οτι καλό θα ήταν να μας περιέγραφες λίγο το τσιγάρο.
Πως είναι???
Τι atomizer φοράει???
Αν είναι συμβατό με άλλα μοντέλα και με ποια????
Πόσο κρατάει το ατόμ???
Τι φίλτρα έχει????
Πόσο κρατάνε οι μπαταρίες???

Καλό θα ήταν να ενημερωθούμε και γι αυτό.
Δεν το γνώριζα και πιστεύω πως είναι κρίμα να καταδικάζουμε κάτι επειδή δεν το έχουμε ξαναδεί.
Αλλωστε γι αυτό είμαστε όλοι εδώ για να ανταλλάξουμε γνώμες και πληροφορίες και να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον.

Και γιατί όχι να ανοίξει ένα τόπικ και γι αυτό ξεχωριστα όπως και για τα άλλα.
Γεια σου Fairy

Κοιτα εχω αγορασει το standard plus
https://www.cleversmoker.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4&products_id=13

Την καθε μπαταρια τη φορτιζω ανα 2 μερες εναλαξ, και διαρκουν για περιπου 3-4 φιλτρακια που απο οτι καταλαβα ισοδυναμουν με περιπου 20-25 κανονικα τσιγαρα.

Το μεγεθος του HnL ειναι μινι δηλαδι 84εκ. Εχω αγοράσει άλλα ηλεκτρονικα τσιγαρα με μεγαλύτερες μπαταριες που διαρκουν λιγο παραπάνω αλλα εγω προτιμω αυτο διότι είναι πιο βολικο.

Καλη ιδέα για το τοπικ. Μπορει να το δοκιμάσω :)

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #54 στις: Δεκεμβρίου 09, 2009, 16:57 »
Κάτι δεν καταλαβαίνω εδώ. Σου κρατάει η μπαταρία ολόκληρη μέρα;  :confused1:

Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #55 στις: Δεκεμβρίου 09, 2009, 22:50 »
Κάτι δεν καταλαβαίνω εδώ. Σου κρατάει η μπαταρία ολόκληρη μέρα;  :confused1:
Geia sou e-high.

I alithia eine oti mexri tora den ekatsa na xronometriso  :) alla i kathe pataria krataei peripou peripou 3 filtrakia osa kano se mia mera diladi.

 
Γεια σου e-high.
Η αλήθεια είναι ότι μέχρι τώρα δεν έκατσα να χρονομετρήσω   αλλα η κάθε μπατάρια κρατάει περίπου περίπου 3 "φιλτρακια" όσα κάνω σε μια μέρα δηλαδή.
 
 
edit από διαχείριση
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2009, 09:03 από Cyan »

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #56 στις: Δεκεμβρίου 10, 2009, 00:02 »
Όχι greeklish βρε. Θα μας μαλώσουν!  :D Φιλτράκια προγεμισμένα, ή τα γεμίζεις εσύ; Μέχρι τώρα δεν θυμάμαι να έχει σημειωθεί τέτοια επίδοση από μπαταρία. (Εξαιρούντε τα mod) Το τσιγάρο σου δείχνει σαν DSE103. Προς Θεού δεν θέλω να σε αμφισβητίσω. Απλά μου φαίνεται περίεργο.  :hmmm:

Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #57 στις: Δεκεμβρίου 20, 2009, 14:48 »
Καλησπέρα! Όχι δε τα παράτησα, απλά 'εξαφανίστηκα' με διάφορα τρεχάματα. Λοιπόν την Τετάρτη που μας πέρασε, έκανα παραγγελία το 'intellicig' και αναμένω πώς και πώς!...  ;D ... με μια χειροκίνητη και μια των 58mm, αλλά λόγω 'σφιχτών' οικονομικών, έβαλα έξτρα μόνο ένα υγρό των 20ml. Πάω να διαβάσω τώρα τα όσα λέτε για το 'ecopure' και ελπίζω να μην... απογοητευτώ πριν μου έρθει!...  ;D... παρήγγειλα το 'tobacco - rich' σε μίντιουμ περιεκτικότητα. Ξέρω ότι θα ήταν καλό να είχα πάρει περισσότερα, αλλά δυστυχώς δε δύναμαι αυτή την περίοδο... κατ' τ' άλλα:

1. Ευγενέστατος ο κος Μωραΐτης και πολύ κατατοπιστικός. Ο λόγος που 'παράτησα' το 'bl' είναι ότι ο φίλος μου που το εμπορεύεται εδώ στη Θεσσαλονίκη... ακόμη περιμένει τα υγρά που του ζήτησα να φέρει. Με τη διευκρίνηση όμως για τα υγρά 'Janty' που είναι συμβατά, θα παραγγέλνω από 'funstore'. Έλεος δηλαδή. Τί έπρεπε να κάνω τόσες μέρες; Να στηθώ πάνω από καμιά χύτρα ταχύτητος για να μαστουρώνω;...  ;D ... δυστυχώς ξανακάπνισα...  :( ...

2. Ακόμη ψάχνω τον αντιπρόσωπο για να μου αλλάξει το 'esmoke'...  ;D ...

3. Μια διαπίστωση: Με το 'πασθρου' στο 'bl', δεν εκπνέω ιδιαίτερη ποσότητα ατμού... αντιθέτως με την μπαταρία, όπου έχω μια χαρά ντουμανάκι...

4. Πολύ καλή η τιμή στην παραγγελία μου... από 88 ευρώ, μου βγαίνει στα 65 μαζί με τα έξοδα αποστολής...

 :D


Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #58 στις: Δεκεμβρίου 20, 2009, 17:23 »
Οντως, το pass  του BL έχει προβλημα τάσης , δεν έχει τη δύναμη της μικρής μπαταρίας και πολύ περισσότερο της μεγάλης.

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλώς σας βρίσκω με πολλές απορίες!
« Απάντηση #59 στις: Δεκεμβρίου 21, 2009, 20:09 »
Placebo από όποιον Έλληνα αντιπρόσωπο κ αν ψωνίζεις κάνε ένα τηλεφωνάκι κ την επόμενη μέρα θα τα έχεις στην πόρτα σου!!! 8) ;) Μην περιμένεις από υποκαταστήματα έστω κ φίλων σου να σου φέρουν ό,τι ζητήσεις!!! Είμαστε πολύ πίσω ακόμα σε αυτή τη χώρα που ζούμε :thumpdown:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6228 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117252 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825401 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508490 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155324 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294887 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763396 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1301 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog