vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

255 επισκέπτες, 6 χρήστες
grag, camber, zamploutos, jim356, npaolo, ZoeM

ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:20 »
επρεπε να μιλησει καποιος και να πει.. περασαν 4 χρονια... θα γινει ποτε ο ελενχος?  αλλα τι περιμενεται? ο αλλος πηγε στην εκπομπη για να πουλησει το βιβλιο του..

 :thumpup: ολα ελεγχονται ...τροφιμα ποτα φαρμακα κλπ ...εκτος απο τα ..."αρωματα"

Αποσυνδεδεμένος oldsmoker

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:20 »
εχω την βεβαιοτητα οτι δικαια θα παρουν τα λεφτα τους.Μπράβο τους.Ο Χαρδαβέλας ζητησε να γίνει έλεγχος...ισως το 3013...ισως,ο Τούντας αφου εξαντληθή το βιβλίο του, που δεν μας λέει τι γράφε πριν το αγοράσουμε.....απαίτησε όμως να ξέρει τι εχουν μέσα τα υγρά που ατμίζουμε.Κανένας όμως δεν μας είπε γιατι μειώθηκε η τιμή στα Marlboro και ακολουθούν και αλλα.......

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:21 »
Πιο αρνητικος απο ολους μου φανηκε ο παρουσιαστης ή ειναι ιδεα μου;

Όντως. Και στη Δήμου που είπε ότι έχει κόψει το τσιγάρο με το η.τ. της είπε ότι δεν είναι έτσι, χωρίς να το αιτιολογήσει.

δε λέτε καλά που η εκπομπή ήταν βιντεοσκοπημένη πριν την είδηση για το ατύχημα? θα έπεφτε η λάσπη του Τάμεση! :P

Α! Έτσι εξηγείται! Είπα κι εγώ πώς δεν το ανέφεραν!

Πιστευω οτι βρισκονται στην φαση της "αναδιπλωσης¨ για ολα αυτα που λεγανε κατα καιρους!Ειμαστε σε καλο δρομο πιστευω! :thumpup:

Έτσι πιστεύω κι εγώ. Είναι πανευρωπαϊκό το ζήτημα βέβαια αλλά οι ατμιστές, μετά μάλιστα από τις τελευταίες έρευνες, μιλάνε με πολύ λογικά επιχειρήματα που δεν μπορούν να ανατραπούν εύκολα. Εμένα η εντύπωση που μου έχει δημιουργηθεί είναι ότι οι κρατικοί μηχανισμοί ροκανίζουν το χρόνο προσπαθώντας να βρουν λύσεις και μεθόδους για κάποιο τρόπο φορολόγησης του η.τ.. Την πλήρη απαγόρευση θέλω να πιστεύω ότι την έχουν διαγράψει από τους σκοπούς τους πια.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:22 »
οντως ο παρουσιαστης φανηκε πιο αρνητικος και απο τον γιατρο.η ουσια ειναι οτι ΙΣΩΣ ερευνηθουν τα υγρα.κατα τα αλα νομιζω οτι το ΗΤ τα πηγε καλα

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:22 »
Χρήστος και Ελένη Βασιλείου ακουσαμε ''καταρες'' για το ηλ. καπνισμα απο τον παρουσιαστη που το παιζει παντογνωστης και ο οποιος ενω ειχε λαβει μυνημα απο φορουν με 6000+ μελη που ασχολουνται με το ηλ καπνισμα δεν καλεσε κανενα. μειναμε παλι στο οτι δεν ξερουμε τι ειν...αι και εμμεσως πλην σαφως αφησε να εννοηθει στην κυρια ΔΗΜΟΥ οτι καποια στιγμη η ερευνα θα δειξει οτι το Η.Τ ειναι επιβλαβες και αυτο . ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ η εκπομπη ....χωρισ στοιχεια ......!!!!!!!Δείτε περισσότερα
Πριν από 4 λεπτά · Μου αρέσει!Δεν μου αρέσει ·  1.

facebook
http://www.facebook.com/pages/%CE%9F%CE%9B%CE%91-%CE%93%CE%99%CE%91-%CE%A4%CE%97%CE%9D-%CE%A5%CE%93%CE%95%CE%99%CE%91-mou/159126610806325

Αποσυνδεδεμένος Erik

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
  • STEAMPUNK
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:24 »
Εμένα η εντύπωση που μου έχει δημιουργηθεί είναι ότι οι κρατικοί μηχανισμοί ροκανίζουν το χρόνο προσπαθώντας να βρουν λύσεις και μεθόδους για κάποιο τρόπο φορολόγησης του η.τ.. Την πλήρη απαγόρευση θέλω να πιστεύω ότι την έχουν διαγράψει από τους σκοπούς τους πια.

Διστυχως εκει παει το πραγμα Λευτερη... Φοβαμαι μην ερθει ο καιρος που θα αγοραζουμε τα υγρα με νικοτινη απο φαρμακεια στα 40€ τα 10ml... >:(

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:25 »
μια χαρα πηγε η εκπομπη.
μπραβο Προεδρε!

 :thumpup:

τι μια χαρα πηγε?Δεν ειπαν και τιποτα περα αυτα που γνωριζουν ολοι..Αθλια εκπομπη και προβολη του Η.Τ

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:29 »
δεν πανε να κοψουν το λαιμο τους ,και να το απαγορευσουν εγω εχω βασεις και αρωματα για να ατμιζω μεχρι και τη λη3η τους,με το ελκος που ειχα οποτε καπνιζα και επινα με 8εριζε το στομαχι μου ,απο τοτε που αρχισα το ατμισμα δεν με 3αναενοχλησε το στομαχι και πινω 2 καφεδες την ημερα και απο τη φυση μου ειμαι αγχςδης τυπος με αποτελεσμα και στα κοκκινα να ειμαι να μην με πιανει καν το στομαχι ,μεγαλος πνευμονολογος στο σωτηρια που ειχε υπο την επιβλεψη του τον ανδρεα παπανδρεου αυτη τη στιγμη ατμιζει με gg και α2 και μου λεει στην επομενη συναντηση που 8α κανεις 8ελω να με καλεσεις και μενα διοτι εχω προβληματα λειτουργιας με τον ατμοποιητη και 8ελω καποιον εμπειρο να με βοη8ησει! :)) :))
λυπαμαι ειλικρινα που σε αυτη τη συντομη εκπομπη δεν ηταν κανας ατμοψυχασ8ενης απο εδω μεσα να βουλωσει τα στοματα ολονων για παραδειγμα οπως ο gk χαχχχαχχα ελπιζω να μην παρε3ηγη8ει  ;)

Αποσυνδεδεμένος ntrιtz

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:30 »
Γνώμη μου είναι πως πήγε καλύτερα από ότι περίμενα .Σίγουρα ο σκοπός ήταν για να αναδιπλώσουν τα πράγματα ,αλλά τουλάχιστον δεν το θάψανε όπως πριν ένα μήνα.

Αποσυνδεδεμένος legend7gr

  • **
  • 316
  • The decisions you make define you as a person.
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:31 »
Ενταξει ρε παιδια περιμενε κανεις να ξεκινησουν τους διθυραμβους για το ητ? Εξαλλου δεν υπαρχουν ακομα μελετες που να αποδεικνυουν οτι το ητ ειναι εντελως ακινδυνο! Δεν πρεπει να επαναπαυομαστε και να δεχομαστε τυφλα οτι το ητ ειναι ακινδυνο, γιατι αυτο ειναι μεγαλη παγηδα για εμας, και το γεγονος οτι επιτελους παραδεχτηκαν οτι το ητ ειναι λιγοτερο βλαβερο απο το κτ ειναι κατι καλο. Εξαλου δεν εμφανιστηκε πουθενα στοιχειο οτι το ητ ειναι βλαβερο. Αλλα πιστευω οτι βρισκομαστε σε καλο δρομο.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:32 »
Παιδιά, η εκπομπή δεν απευθυνόταν σ' εμάς αλλά στον πολύ κόσμο που δεν ξέρει τι εστί η.τ.
Σ' αυτό το θέμα δε νομίζω να τα πήγε κι άσχημα το η.τ. παρά την πλειοψηφία των εκπροσώπων της αντίπερα όχθης. Δεν ειπώθηκε κάτι το πραγματικά ανησυχητικό για κάποιον που τον ενδιαφέρει το θέμα. Ίσα ίσα, ακόμα και ο πρόεδρος του ΕΟΦ είπε ότι είναι λιγότερο επιβλαβές από το κανονικό τσιγάρο.

Αποσυνδεδεμένος ntrιtz

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:34 »
Legend7gr  +1

Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #72 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:34 »

Συνολικά η εκπομπή σας φαινόταν σαν θεατρική παράσταση, με τους 'ήρωες' να ανταλλάσουν ατάκες που έχουν αποστηθίσει από πριν.


Συμφωνώ 100% φίλε Λιάκουρα. Λες και ήταν όλα προμελετημένα. Μόνο ο Χαρδαβέλας  μίλησε αυθόρμητα στην εκπομπή.

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #73 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:34 »
Συμφωνω απολυτα με τον Λιακουρα
Παρακολουθησα ολη την εκπομπη ελπιζοντας να παρω χρησιμες πληροφοριες και απογοητευτηκα οικτρα. Ρηχή και επιδερμικη.
Ο παρουσιαστης αρνητικός απέναντι στο ηλεκτρονικό τσιγαρο χωρις τεκμηριωση
Τον εκπρόσωπο των εταιρειων δεν τον αφησαν καν να πει τις 3 ουσιες που περιεχει
Ο Γιατρος κατι πηγε να πει αλλα μας τα χαλασε στο τελος με τη διαφημιση του βιβλιου του
Η Ελενίτσα μιλησε 2 λεπτα το πολυ και ουσιαστικα δεν ειπε κατι χρησιμο ή κατι που δεν ξεραμε ηδη
καμία αναφορα για τα μεγαλα ωφέλη του ηλεκτρονικου τσιγάρου σε σχεση με το κανονικό.Κανεις δεν ειπε οτι σε βοηθα να ξεπερασεις σταδιακα την εξαρτηση, ότι δηλ προκειται για σταδιακη απεξαρτηση , με επαναφορα της γευσης και οσφρησης, αυξηση της ενεργειας κλπ κλπ. Ο παρουσιαστης αρνητικός, ο Χαρδαβέλλας επίσης, ο Γιατρός ντεμί.
τζαπα εχασα το χρονο μου..

Αποσυνδεδεμένος alexos

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΚΠΟΜΠΗ ΣΤΟ MEGA ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΑΚΟΠΗ ΤΟΥ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΤΟ Η.Τ.!!!
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 18, 2012, 18:34 »
Σιγουρα πολλα τα αναπαντητα ερωτηματα αλλα δεν περιμενα κατι αλλο απο εκπομπη μιας ωρας με τις διαφημισεις.
Απλη απορια
Οταν μιλαγε ο γιατρος ο οποιος πλασαρε τα κεντρα διακοπης καπνισματος σε καποιο σημειο ειπε. <Αν κριθει απαραιτητο τοτε χορηγειτουνται φαρμακα>. Αυτο σημαινει οτι σε καποιους δεν κριθηκε απαραιτητη η χορηγηση φαρμακων.Δηλαδη τι πηγαιναν και εκαναν στα κεντρα αυτα?Επειδη δεν εχω εμπειρια απο αυτα γι αυτο ρωταω.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342183 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206425 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541361 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31007 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597174 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357692 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11471 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192988 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1251 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591737 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios