vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

150 επισκέπτες, 5 χρήστες
john67, manoslykos, grag, marauder800, GeorgeGTS

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Baltasaru

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke reflects your desire for freedom
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #330 στις: Ιουνίου 12, 2011, 16:30 »
Εγκληματικές προσωπικότητες να ρωτήσω γιατί κουβαλάτε το 40αρι μαζί σας.
Μήμπως το εγκλημα είναι προμελετημένο;
Να μια παρενέργια του η_τ.

Το 40άρι έχει αρχίσει να έχει την έννοια του όπλου.. 40άρι - 45άρι κλπ!
Θα οπλοφορώ και εγώ από εδώ κ μπρός για τους "κακούς" με την ατάκα πιπίλα... "Το μαραφέτι σου κάνει δουλειά...?"
"Πάρε τζούρα να στρώσεις... να δεις ατμισμένη κάνη μετά"
Τζούρα μέχρι ΔΑΚΡΥΩΝ... χα0χ0α0χ0αχ0   :o :o :o :o :o :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #331 στις: Ιουνίου 12, 2011, 16:48 »
Μα δεν χρειάζεται 40αρι και το 24σαρι κάνει τη δουλειά του και  είναι ο καταλληλότερος τρόπος για να πείσεις κάποιο χωρίς κουβέντες, και επίσης να μην καταλάβει τις φονικές σου προθέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #332 στις: Ιουνίου 12, 2011, 17:57 »
Συμφωνω !!! Διοτι το θεμα δεν εινε να τους διωξουμε, αλλα να τους αλλαξουμε πορεια προς τα εμας. Τουλαχιστον κατι θα γλυτωσουν.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #333 στις: Ιουνίου 12, 2011, 23:51 »
Φίλος , φανατικός καπνιστής και τσιγαροφάγος ( ν το πλήθος τσιγάρα την ημέρα) , νέος χρήστης από χτες η.τ., με Ecopure 15mg +latakia 10%
-ρε συ Βαγγέλη, ωραίο , αλλά δε με "γεμίζει"...
-πάρε τη τζούρα κάτω ρε φίλε!!! (την κράταγε στο στόμα και ίσα στο λαιμό)
-α, οκ , (ρουφάει, κατεβάζει και...πρασινίζει) μπουφ -γκουχ-γκάχα-γκούχου (μέσα σε σύννεφο ατμού) Αμάν, τί 'ταν αυτό ρε Βάγγο??? :respect:
-η αρχή της απεξάρτησής σου !!! :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος PhilipRhodes

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #334 στις: Ιουνίου 15, 2011, 03:25 »
Παραδόξως, οι αντιδράσεις των πολλών φίλων μου -καπνιστών και μη-  ήταν θετικές.
Μπορεί να ήταν ελαφρώς χιουμοριστικές (Δηλαδή όταν θα φτύνεις θα φτύνεις πρωτόνια? κλπ), αλλα δέν ακουσα αρνητικό σχολιο του στυλ 'Κοψτο μια και καλη αν θες' , 'Θα ξανακυλησεις' και αλλα τέτοια. Οι περισσότεροι αντιμετώπισαν το ηλ.τσιγάρο με κάποια περιέργεια, και μου ζήτησαν να δοκιμάσουν.

Μεσα στο αστικό/στο δρόμο/ πολλοί κοιτάνε περίεργα, αλλά υπάρχουν πολλοί που έχουν στην στοιχειώδη γνώση επι του θέματος και με αφήνουν ανενόχλητο. Εχει τύχει επίσης να με ρωτίσουν τι είναι, και να τους το εξηγώ. Αν και ατμίζω λιγο καιρό, εχω φαει ώρα απο την ζωή μου ως τώρα να εξηγώ και να απαντώ σε διαφορες ερωτίσεις τύπου 'Για να το κοψεις?/Τι ειναι αυτό?/Σε βοηθάει?/Επιτρέπεται μεσα στο λεοφορείο κανονικά δηλαδή?

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #335 στις: Ιουνίου 15, 2011, 11:58 »
Στον λίγο καιρό που είμαι ατμιστής, έχω παρατηρήσει ως επι το πλείστον τους γύρω μου να είναι πολύ επιφυλακτικοί με το η.τ. Και μιλάω για τους καπνιστές περισσότερο.
Σε παρέα, άτομα που με βλέπουν πρώτη φορά με η.τ. σπάνια ξεκινάνε τη συζήτηση με μια ερώτηση τύπου "τι είναι αυτό?". Συνήθως παίρνουν το ύφος "τα ξέρω όλα" και με ρωτάνε "πως βάζεις αυτή τη χημεία στο στόμα σου?"
Στην αρχή, δεν σας κρύβω οτι με ενοχλούσε λίγο αυτή η αντίδραση. Τώρα πλέον καθόλου. Κάθομαι και τους ακούω να μου λένε την άποψη τους απολαμβάνοντας το τσιγαράκι τους...  :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #336 στις: Ιουνίου 15, 2011, 12:04 »
Στον λίγο καιρό που είμαι ατμιστής, έχω παρατηρήσει ως επι το πλείστον τους γύρω μου να είναι πολύ επιφυλακτικοί με το η.τ. Και μιλάω για τους καπνιστές περισσότερο.
Σε παρέα, άτομα που με βλέπουν πρώτη φορά με η.τ. σπάνια ξεκινάνε τη συζήτηση με μια ερώτηση τύπου "τι είναι αυτό?". Συνήθως παίρνουν το ύφος "τα ξέρω όλα" και με ρωτάνε "πως βάζεις αυτή τη χημεία στο στόμα σου?"
Στην αρχή, δεν σας κρύβω οτι με ενοχλούσε λίγο αυτή η αντίδραση. Τώρα πλέον καθόλου. Κάθομαι και τους ακούω να μου λένε την άποψη τους απολαμβάνοντας το τσιγαράκι τους...  :dontknow:
Τελικα ειναι πολυ αστειο ναι? να τους βλεπεις να καπνιζουν κτ!! κ να σε κοιταζουν σαν να εισαι απο αλλο πλανητη!! Εγω αυτο εχω διαπυστωσει απο πολλους γνωστους μου κ φιλους. Καπνιζουν το τσιγαρακι οπως το ειπες κ νομιζουν οτι εμεις κανουμε μεγαλη βλακεια που βαζουμε στα πνευμονια μας κατι χημικο...  :idiot1: :idiot1:
Ομως οταν παω με κατι φιλες στο γυμανστηριο εκεινες στα πρωτα δεκα λεπτα πεφτουν ξερες κατω!! ενω εγω συνεχιζω στον διαδρομο για 45 λεπτα ανετη κ συζηταω κ μαζι τους σαν να μην κανω καν γυμναστικη!!
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #337 στις: Ιουνίου 15, 2011, 12:07 »
 :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #338 στις: Ιουνίου 15, 2011, 13:04 »
Μετά από μια δύσκολη μέρα στα Δικαστήρια(Λ.Αλεξάνδρας),
και μετά από την 2η αναβολή της Δίκης (τα νεύρα μου) :angry_orange: :angry_orange:
έκανα χάζι τον κόσμο εντός του Εφετείου που με κοίταγε να ατμίζω με το καλούδι μου :))
Τι μάρτυρες,τι δικηγόροι,τι κατηγορούμενοι....  :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #339 στις: Ιουνίου 15, 2011, 13:11 »
Μετά από μια δύσκολη μέρα στα Δικαστήρια(Λ.Αλεξάνδρας),
και μετά από την 2η αναβολή της Δίκης (τα νεύρα μου) :angry_orange: :angry_orange:
έκανα χάζι τον κόσμο εντός του Εφετείου που με κοίταγε να ατμίζω με το καλούδι μου :))
Τι μάρτυρες,τι δικηγόροι,τι κατηγορούμενοι....  :D :D :D

σκέτο ego ή μαζί με το fog ?  να λες καλά που δεν στην πέσαν να νομίζουν οτι κανεις καμια επίθεση.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #340 στις: Ιουνίου 15, 2011, 13:14 »
σκέτο ego ή μαζί με το fog ?  να λες καλά που δεν στην πέσαν να νομίζουν οτι κανεις καμια επίθεση.

Με την βουβουζέλα eGo-T (b) με  μικρή eGo μπαταρία.
Σεμνά.... χιχιχιχιχιχι

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #341 στις: Ιουνίου 15, 2011, 13:15 »
το περιστατικό έγινε όταν "ατμιζα" στην πρώτη προσπάθεια που έκανα να κόψω το k.t το 2009 και είχα ένα ενώ που έμοιαζε με τσιγάρο.καθόμουν με φιλαράκι και πίναμε το καφεδάκι μας και με πλησιάζει ένας "ψιλοφτιαγμενος" βλέποντας το τσιγάρο και μου λέει."φιλαρακi μου λέει μου δίνεις ένα τσιγάρο ? του λέω δεν καπνίζω και έγινε μεγάλη πλακα γιατί αυτός κοίταζε το h.t και νόμιζε ότι τον δουλεύω..είχε μεγάλη πλακα :)

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #342 στις: Ιουνίου 15, 2011, 13:19 »
εγω γέλασα οταν πηγα στην Πάρνηθα και άδειασα τσέπες στον security και μολισ έβγαλα το ggts γούρλωσε τα μάτια και με ρώτησε τι ειναι αυτο  , του λεω ηλ . τσιγάρο και με βλεμα τρόμου και απορίας μου λεει να το δω λιγο ... εγω φυσικότατα τράβηξα μια τζούρα και έφυγα

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #343 στις: Ιουνίου 15, 2011, 13:24 »
Καλόοοο... :thumpup:

Πέρσυ το καλοκαίρι ήμουν στην παραλία που πηγαίνω οικογενειακά, και λίγο πολύ οι οικογένειες γνωριζόμαστε οπτικά μεταξύ μας.
Σε κάποια φάση ενώ βγαίνω από την θάλασσα και κάθομαι στο καρεκλάκι μου...
έρχεται μια δεσποινίς ετών 39 και μου ζητά φωτιά για να ανάψει ένα τσιγάρο.
Τις λέω δεν έχω αναπτήρα-δεν καπνίζω, και φεύγει.
Μετά από λίγο και αφού στέγνωσα, παίρνω το eGo μου και αρχίζω τα ατμοντουμάνια... :thumpup: :thumpup:
Σε κάποια φάση βλέπω την δεσποινίς ετών 39 να με κοιτά με ένα ύφος.... με ένα βλέμα...
που σίγουρα μέσα της θα έλεγε......
-Τον παλιάνθρωπο ...... δεν μου έδωσε φωτιά που του ζήτησα...... :angry_orange: :angry_orange:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 15, 2011, 13:35 από fotis67 »

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #344 στις: Ιουνίου 15, 2011, 14:34 »
Γύρναγα το Πάσχα από Κρήτη και στο καράβι είχα κάτσει με τα παιδιά στα αεροπορικά καθίσματα και όπως είναι λογικά είχα βγάλει το ego και άτμιζα κανονικά.
Κάποια στιγμή βλέπω μια κυρία να περνάει από το διάδρομο και να κοιτάει δεξιά-αριστερά σα να έψαχνε κάτι.  Αφού πέρασε 2-3 φορές όλο το διάδρομο σταμάτησε δίπλα μου και με ρώτησε.
- Συγνώμη καπνίζεται;
- Όχι απαντάω.
- Είδα καπνό και υπέθεσα ότι καπνίζεται.
Παίρνω ένα απορημένο ύφος και βγάζοντας το ego από την τσέπη της λέω:
- Ξέρετε...είναι συσκευή για το άσθμα μου.
Η κυρία κοκκίνισε, κατέβασε το κεφάλι, μουρμούρισε ένα "χίλια συγνώμη δεν το ήξερα" και έφυγε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499150 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7273 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194506 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1983 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1413 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy