vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 4 χρήστες
JohnDag, Sergios, treloneritis, djfloor

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #150 στις: Αυγούστου 24, 2010, 20:28 »
Παράθεση
Καλά να περάσεις  (Image removed from quote.)
Και εγώ στην πτήση για Μαδρίτη πριν 4-5 μήνες (3+1/2 ώρες) δεν ένοιωσα την ανάγκη για άτμισμα στην επιστροφή (Image removed from quote.)
Στο "πήγαινε" τράβηξα στα κλεφτά 5-6 τζούρες κι αυτό ήταν όλο.
Με την ευκαιρία, να πω οτι έκανα 1-2 κ.τ. από φίλους για περιέργεια το τελευταίο διάστημα και διαπίστωσα οτι το χτύπημα αλλά κυρίως η γεύση του Η.Τ. μας είναι ΠΟΛΥ ΑΝΩΤΕΡΗ και δεν υπάρχει κανένας λόγος ή δικαιολογία επιστροφής στο Κ.Τ. ευτυχώς  (Image removed from quote.)

Ευχαριστώ!
Επιστροφή σήμερα με aegean όπου άτμισα συχνά στα κλεφτά, γιατί βαριόμουν τις εξηγήσεις, κανένα πρόβλημα.
Ενδιαφέρον είχε όμως στον έλεγχο αεροδρομίου στο Βερολίνο. Αφού μας έψαξαν με όλους τους τύπους (απο μασχάλες μέχρι αρ..., στο γυιό μου του είπαν να βγάλει και τις μπότες), ο Γερμανός ήθελε να ψάξει το τσαντάκι μου, όπου ανακάλυψε κάτι περίεργα μαύρα πράγματα  με κουμπάκι σαν πυροκροτητές! Είχα βάλει στο τσαντάκι και τα υγρά του γυιού , έτσι ώστε αν μου πουν ότι χρειάζεται σακουλάκι να τα βάλω σε ένα. Για τα φάρμακα δεν χρειάζεται σακουλάκι και είχα σκοπό να πω ότι είναι φάρμακα διακοπής καπνίσματος! Αφού με κοίταξε με απορία αναζητώντας μια εύλογη εξήγηση, ακολούθησε ο εξής διάλογος...
- what are these sir ?  :confused1:
- Batteries for e-cig  8)
- What? e-cig ? and where is the complete set ?
- (ανοίγοντας το πλαϊνό φερμουάρ) here !
- Hey Hans ( ή κάτι τέτοιο, μιλώντας στον δίπλα του) , ακολουθούν γερμανικά με έμφαση στη λέξη Ε -  σιγκαρέτεν , ή κάτι τέτοιο. And you can smoke with this anyware sir ?
- Sure, i supose so , no low about it. (Θέλοντας να του αποδείξω ότι δεν είναι πυροκροτητής) Look how i smoke (τραβάω 1-2 ξεγυρισμένες τζούρες)
- WoW ! looks like a real cig !
- Its not smoke, its vapor!
- The feeling is like a cig ?
- Maybe better !
- how much it cost this ?
- well,  :hmmm: about 100 eu  charges, batteries, lequed etc
- where can i find it ?  :confused1:
- www.intellicig.gr (επειδή τα έχει και αγγλικά) go take a look after  :thumpup:
- thank you sir (κρατώντας σημείωση) i ll take a look ! ;D
 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 24, 2010, 20:40 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #151 στις: Αυγούστου 24, 2010, 23:28 »
Μήπως θα πρέπει ν' ανοίξουμε ένα καινούργιο θέμα : Αστείες ιστορίες!
Χτές, γυρνώντας βράδυ με ταξί, καθόμουν στο πισινό κάθισμα και άτμιζα! σε μιά στιγμή, σταματά το ταξί, "ΦΩΤΙΑ"φωνάζει ο ταξιτζής, έχουμε πιάσει φωτιά και έψαχνε να δει τι γίνεται. "Ηρέμησε φίλε, αυτό είναι " πέταξα αλαφιασμένος και του έδειξα από που βγαίνει ο καπνός!
Αφού ησύχασε και άρχισε τις συνηθισμένες ερωτήσεις, συνεχίσαμε ....

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #152 στις: Αυγούστου 25, 2010, 16:14 »
Οι στανταρ πρωτες ερωτησεις που κανει οποιος το δει:
1)Τι ειναι αυτο;
2)Κανει τπτ;
3)Καποιος ειχε παρει (συνηθως απο φαρμακειο, νομιζουν οτι αν το παρουν απο φαρμακειο θα ειναι πιο υγιεινο) αλλα το πεταξε
 :))

Αποσυνδεδεμένος elenkw

  • *
  • 34
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Το παχουλό μου Blog
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #153 στις: Αυγούστου 29, 2010, 00:31 »
Γλέντι γάμου με γνωστούς κ άγνωστους να καθόμαστε στο ίδιο τραπέζι. Στην απέναντι καρέκλα απο μένα κάθεται καπνιστής. Με κοιτάζει επίμονα κ μετά απο ώρα αφου εχουμε φάει και ψωμί και  αλάτι (στα μέτρα του λογικού) παίρνει θάρρος κ μου λέει: "καλά... δεν φοβάσαι που βάζεις αυτό το δηλητήριο μέσα σου?"
ντοοοοιιιινγκγκγκγκ  :o

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #154 στις: Αυγούστου 29, 2010, 01:45 »
Γλέντι γάμου με γνωστούς κ άγνωστους να καθόμαστε στο ίδιο τραπέζι. Στην απέναντι καρέκλα απο μένα κάθεται καπνιστής. Με κοιτάζει επίμονα κ μετά απο ώρα αφου εχουμε φάει και ψωμί και  αλάτι (στα μέτρα του λογικού) παίρνει θάρρος κ μου λέει: "καλά... δεν φοβάσαι που βάζεις αυτό το δηλητήριο μέσα σου?"
ντοοοοιιιινγκγκγκγκ  :o
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #155 στις: Αυγούστου 29, 2010, 02:08 »
Αυτό δείχνει ότι πολλοί καπνιστές δεν έχουν συνειδητοποιήσει πόσο επικίνδυνο θεωρείται  το τσιγάρο ή ότι θεωρούν
όλες τις σχετικές έρευνες μπούρδες των γιατρών για να βγάζουν διδακτορικά....

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #156 στις: Αυγούστου 29, 2010, 10:01 »
Αυτό δείχνει ότι πολλοί καπνιστές δεν έχουν συνειδητοποιήσει πόσο επικίνδυνο θεωρείται  το τσιγάρο ή ότι θεωρούν
όλες τις σχετικές έρευνες μπούρδες των γιατρών για να βγάζουν διδακτορικά....
το πιθανότερο είναι ότι γνωρίζουν πολύ καλά πόσο επιβλαβές είναι το ΚΤ. Απλά θεωρούν το ΗΤ πολύ περισσότερο επιβλαβές.

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #157 στις: Αυγούστου 29, 2010, 14:02 »
Την Παρασκευή είχα πάει το αυτοκίνητο για σέρβις στην αντιπροσωπεία και για περίπου 2 ώρες βρισκόμουν στη σάλα αναμονής όπου είχε παντού πινακίδες για την απαγόρευση του καπνίσματος, είχα μαζί μου το gg slim με καρτο'ς φουλαρισμένα perique black σε traditional βάση + mts  ντουμάνια ατελείωτα δηλαδή...... περίμενα κάποιος να μου ''την πεί'' έστω να ρωτήσει τι ? ..... πέρασαν μπροστά μου πολλοί υπάλληλοι ενώ κάποιου η θέση ήταν σχεδόν  δίπλα μου, αλλά και πολλοί άλλοι πελάτες , κανείς τίποτε.  Συνέχεια αναμονή σε τράπεζα με λίγο κόσμο όπου περίμενα συγκεκριμένο υπάλληλο να τελειώσει με άλλον πελάτη που αργούσε για να με εξυπηρετήσει, το   gg slim ξαναανέλαβε δράση και πάλι ουδείς ασχολήθηκε !
Συμπέρασμα: Ή μάθανε πολλοί για το ΗΤ ή αδιαφορούν για την απαγόρευση του καπνίσματος ..... δεν ξέρω με μπέρδεψαν  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #158 στις: Αυγούστου 29, 2010, 16:13 »
Την Παρασκευή είχα πάει το αυτοκίνητο για σέρβις στην αντιπροσωπεία και για περίπου 2 ώρες βρισκόμουν στη σάλα αναμονής όπου είχε παντού πινακίδες για την απαγόρευση του καπνίσματος, είχα μαζί μου το gg slim με καρτο'ς φουλαρισμένα perique black σε traditional βάση + mts  ντουμάνια ατελείωτα δηλαδή...... περίμενα κάποιος να μου ''την πεί'' έστω να ρωτήσει τι ? ..... πέρασαν μπροστά μου πολλοί υπάλληλοι ενώ κάποιου η θέση ήταν σχεδόν  δίπλα μου, αλλά και πολλοί άλλοι πελάτες , κανείς τίποτε.  Συνέχεια αναμονή σε τράπεζα με λίγο κόσμο όπου περίμενα συγκεκριμένο υπάλληλο να τελειώσει με άλλον πελάτη που αργούσε για να με εξυπηρετήσει, το   gg slim ξαναανέλαβε δράση και πάλι ουδείς ασχολήθηκε !
Συμπέρασμα: Ή μάθανε πολλοί για το ΗΤ ή αδιαφορούν για την απαγόρευση του καπνίσματος ..... δεν ξέρω με μπέρδεψαν  :dontknow:
περισσότερο για αδιαφορία μου φαίνεται

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #159 στις: Αυγούστου 29, 2010, 16:26 »
Την Παρασκευή είχα πάει το αυτοκίνητο για σέρβις στην αντιπροσωπεία και για περίπου 2 ώρες βρισκόμουν στη σάλα αναμονής όπου είχε παντού πινακίδες για την απαγόρευση του καπνίσματος, είχα μαζί μου το gg slim με καρτο'ς φουλαρισμένα perique black σε traditional βάση + mts  ντουμάνια ατελείωτα δηλαδή...... περίμενα κάποιος να μου ''την πεί'' έστω να ρωτήσει τι ? ..... πέρασαν μπροστά μου πολλοί υπάλληλοι ενώ κάποιου η θέση ήταν σχεδόν  δίπλα μου, αλλά και πολλοί άλλοι πελάτες , κανείς τίποτε.  Συνέχεια αναμονή σε τράπεζα με λίγο κόσμο όπου περίμενα συγκεκριμένο υπάλληλο να τελειώσει με άλλον πελάτη που αργούσε για να με εξυπηρετήσει, το   gg slim ξαναανέλαβε δράση και πάλι ουδείς ασχολήθηκε !
Συμπέρασμα: Ή μάθανε πολλοί για το ΗΤ ή αδιαφορούν για την απαγόρευση του καπνίσματος ..... δεν ξέρω με μπέρδεψαν  :dontknow:

Μπορεί και να το πέρασαν για συσκευή εισπνοών για άσθμα κτλ. εφόσον to GG δεν θυμίζει καν τσιγάρο.
Μου έχει συμβεί μια φορά, συγκεκριμένα συζητούσα με κάποιον μη καπνιστή μεγάλης ηλικίας και του έλεγα ότι σταμάτησα το τσιγάρο, και αυτός μου απάντησε "καλά έκανες βλέπω ότι σε πείραξε" και όταν του ζήτησα να μου διευκρινίσει  μου είπε "βλέπω ότι κάνεις εισπνοές για να μπορείς να αναπνεύσεις" (κούφια η ώρα να φάει τη γλώσσα του ο...γκαντέμης!!!) και όταν του εξήγησα ότι "καπνίζω" ένα "τσιγάρο" που δεν είναι τσιγάρο γιατί δεν έχει ούτε φωτιά ούτε καπνό κοίταξε τη συσκευή σαν να έβλεπε UFO, δεινόσαυρο κτλ,  (η γνωστή έκφραση προσώπου που υπονοεί κάτι σαν "θα μας κάψει ο θεός με αυτήν την τεχνολογική πρόοδο") αλλά δεν είπε τίποτε άλλο...
Η συσκευή ήταν το eGo

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #160 στις: Αυγούστου 29, 2010, 17:25 »
... κοίταξε τη συσκευή σαν να έβλεπε UFO, δεινόσαυρο κτλ,  (η γνωστή έκφραση προσώπου που υπονοεί κάτι σαν "θα μας κάψει ο θεός με αυτήν την τεχνολογική πρόοδο") αλλά δεν είπε τίποτε άλλο...
Η συσκευή ήταν το eGo

 :lotpot: :lotpot: :heat:

Αποσυνδεδεμένος ggero

  • ***
  • 613
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #161 στις: Αυγούστου 30, 2010, 00:57 »
Είμαι απο τους τυχερους που βρίσκομαι για 2η φορά διακοπές φέτος σε κοντινό νησί..μέσα στο καράβι λοιπόν, το οποίο ήτανε γεμάτο με κόσμο (κυρίως συνταξιούχους) ήθελα να ατμίσω ... Βγάζω το GGTS απο το τσαντάκι μου και εκεί που ήμουνα έτοιμος να πατήσω το κουμπί με σταματάει η γυναίκα μου... "τι κάνεις; Θές να μας πάρουνε με τις πέτρες;θα μας πετάξουνε απο το καράβι αυτοι..." Μάλλον είχε δίκιο ...έχετε δει συνταξιούχους να υποστηρίζουν τη γνώμη τους ; Αυτοί ήταν και πολλοί ...κόμμα φτιάχνανε...δεν παλεύονται με λίγα λόγια...τελικα βγήκα έξω και ντουμάνιασα!!!

Αποσυνδεδεμένος michalistolmi

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
  • Blogger στο teikastoria.blogspot.com
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #162 στις: Ιανουαρίου 15, 2011, 13:28 »
Εγω φοβαμαι να βγαλω το n joy από την τσέπη μου.  :-[ Πηγα χτες για καφε, εγω και τα 2 παιδια που ξεκίνησαν μαζι μου. με το που μπαινουμε αρχίζουμε το ατμισμα και μας λεει η σερβιτορα μισο λεπτο παιδια σας φερνω τασακι. Και της λεω δεν χρειαζεται. Δεν ξερω τι φανταστικε. Ισως ότι της κανω πλακα. Το φερνει και απλα δεν το χρησιμοποιήσαμε. Μετα από αρκετο ατμισμα ηρθε να το αλλαξει και βλεπει ότι είναι καθαρο. Πριν το παρει της λεω καθαρο είναι δεν χρειάζεται και σκαμε στα γελια. Της δείξαμε το τσιγαρο και ηξερε αρκετα πραγματα… ‘Ατμος’ μου λεει και μενω… ουτε εγω δεν ηξερα ότι είναι ατμος πριν το ξεκινήσω…  :laugh1:

Με 3,4 επισκέψεις ακομα την ψήσαμε…  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #163 στις: Ιανουαρίου 15, 2011, 14:26 »
Που να δεις την άλλη στο Χολαργό, να βλέπει (σε συγκέντρωση ατμιστών) καμιά 30ριά μπουκαλάκια αραδιασμένα στο τραπέζι, κάτι GG κάτι άλλα τεράστια και ομίχλη, πολύ ομίχλη λέμε !  :laugh1: :laugh1:
Oταν ήρθε για τασάκια βέβαια, της είπαμε " μπα , μόνο χαρτοπετσέτες πολλές φέρτε"  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 15, 2011, 15:08 »
δεν ξερω αλλα αν μου την πει καποιος θα πω οτι ειναι καινουργιο φαρμακο
για το ασθμα και πρεπει να το περνω τακτικα και μαλιστα σε διαφορες γευσεις :laugh1: :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823517 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114569 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506488 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8815 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154350 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568286 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243379 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1602 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem