vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

143 επισκέπτες, 3 χρήστες
Ποντικός, Lobotomizer, Buliwyf

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος red30

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #120 στις: Μαΐου 20, 2010, 00:28 »
Όσο για το καρκινογόνο του η.τ. κλπ η απάντησή μου πάντα είναι μία: Αν είχες στο τραπέζι δύο πιστόλια, το ένα γεμάτο σφαίρες και το άλλο ίσως γεμάτο, πιο θα διάλεγες να δοκιμάσεις στον κρόταφό σου;

Ωραιο! :thumpup:
Κατι παρόμοιο ειχα πει σε ενα γνωστό απ'αυτους που τα ξέρουν ολα. Ξυνισε, σκέφτηκε για 5 δευτερα, αναψε τσιγάρο και μου ειπε με υφος: "Το παν ειναι να μπορεις να το κόψεις τελείως. Μπορεις; ΟΧΙ γι'αυτο λοιπον εισαι αδύναμος κτλ κτλ". Μου εκανε μια μινι ψυχανάλυση στα ορθια και παντα με το κ.τ. στα δάχτυλα. Το παν ηταν δηλαδη να βγει απο πάνω , πάση θυσία!

Ειναι να μην μπλέξεις με εξυπνάκια..  :nope:  :wall:  :angry_orange:  :bye:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #121 στις: Μαΐου 20, 2010, 15:33 »
Εγώ είμαι λίγο πιο επιθετικός.
Απαντώ: ΟΚ, μέχρι να το κόψεις, εσύ συνέχιζε να καπνίζεις και εγώ ν' ατμίζω!
Και σταματά εκεί η συζήτηση...

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #122 στις: Μαΐου 20, 2010, 22:40 »
τελικα η νομοθεσια επιτρεπει το ατμισμα στους χωρους εργασιας?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9601
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #123 στις: Μαΐου 20, 2010, 22:48 »
τελικα η νομοθεσια επιτρεπει το ατμισμα στους χωρους εργασιας?
ποια νομοθεσία  :hmmm: ?

Αποσυνδεδεμένος spiros

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #124 στις: Μαΐου 20, 2010, 23:13 »
ποια νομοθεσία  :hmmm: ?
αυτη που απαγορευει το καπνισμα

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #125 στις: Μαΐου 20, 2010, 23:21 »
Το ΗΤ είναι άγνωστη λέξη γι αυτούς
άλλωστε δεν υπάρχει και στο λεξικό του Μπαμπινιώτη  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #126 στις: Μαΐου 20, 2010, 23:31 »
Ποιος θα κάνει την καλή πράξη να φτιάξει ένα mod που να μοιάζει με αυτό:



Ποιος να μας ταράξει μετά την ψυχική γαλήνη με μ@@@κίες;  8) :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #127 στις: Μαΐου 20, 2010, 23:50 »
Παράθεση
Ποιος να μας ταράξει μετά την ψυχική γαλήνη με μ@@@κίες;  8) :laugh1:
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Μετά θα σου λένε " μη ρουφάς απ αυτό το φάρμακο συνέχεια, θα πάθεις ζημιά"   :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #128 στις: Μαΐου 21, 2010, 00:30 »
αυτη που απαγορευει το καπνισμα
Η νομοθεσία μιλά για προϊόντα καπνού. Το η.τ. δεν εμπίπτει. Η φιλοσοφία του νόμου είναι να περιορισθεί το παθητικό κάπνισμα. Δεν υπάρχει πρόβλημα, διότι δεν βγαίνει καπνός.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #129 στις: Ιουλίου 06, 2010, 11:07 »
Ειμουν η φανατικη καπνιστρια στο γραφειο!!! (εχω εντελως δικο μου γραφειο) ομως ενοχλουσε τρομερα η μυρωδια του καπνου μου ολους τους συναδελφους μου !!!! Το κλιματιστικο ειναι εννιαιο κ μετεφερε την απαισια αυτη μυρωδια! Μου κανανε παρατηρησεις καθημερινα μα εγω τους εγραφα ολους δυστυχως... :(

Τους καταλαβαινω τωρα που δεν καπνιζω κ ειλικρινα με ενοχλει που ενας συναδελφος μας καπνιζει.

Ολοι οι αλλοι ειναι πρωην καπνιστες κ πολλυ πολλυ κομπλεξικοι!!
Δεν φωναζω κ ουτε κανω την εξυπνη στους καπνιστες!!
Τους σεβομαι κ τους νοιοθω.

Ολοι οι συναδελφοι μου το ητ το ειδαν σαν ενα ναρκωτικο!!!!
Οπως ακριβως σας το λεω, ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ!!! Το ακουσα κ αυτο!!!

Τι να πει κανεις με τους ηλιθιους????? ε? απλα χαμογελαω κ τους λεω: Δεν τα μαθατε???????? αρχισα τα ναρκωτικα!!! με γευση σοκολατας κ που κ που κ καραμελας!!!! θελετε να δοκιμασετε???

Εχω να πω ενα, για να καταλαβεις τους αλλους πρεπει πρωτα να εχεις μπει στην θεση τους.

Στο κτιριο ομως που εργαζομαι υπαρχουν κ αλλοι  υπαλληλοι θελω να πω στους απο κατω οροφους, αυτοι μεσα στο ασανσερ οταν με βλεπουν με το ατμοπλοιο στο χερι, καλοπροαιρετα με ρωτανε τι ειναι αυτο κ παντα καθομαι κ τους εξηγω.

Θελουν 5 ατομα να παραγγειλουν μα ολοι σκεφτονται το προβλημα με το τελωνειο εδω στην Τζεντα.Η Δικια μου παραγγελεια περασε απο 45 κυματα μεχρι να φτασει σε εμενα!!

Εδω ειναι απαγορευμενο το ητ γιατι κανει κακο κ επιτρεπουν τους ναργιλεδες κ ολα τα κτ!!!!



Σε οσα καφε κ αν εχω παει ειτε σε ξενοδοχεια? αστε!! γινομαι το κεντρο του κοσμου  ;) ερχονται ολοι κ ολες κ αρχιζουν τις ερωτησεις!

Οι περισσοτεροι ειναι φιλικοι ομως κ αλλοι που ειναι ασχετοι φοβουνται μηπως κραταω κατι που θα τους κανει κακο   :dontknow: :dontknow:

Στην Ελλαδα ακομα υπαρχουν ατομα που δεν γνωριζουν το ητ!
Αρα με καταλαβαινεται οταν σας λεω οτι εδω αντιδρουν περιεργα ναι?
Ομως οι περισσοτεροι ειναι φιλικοι κ δεν μου απαγορευσαν το ατμισμα σε μερη οπου απαγορευεται το κτ.  :)



Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #130 στις: Ιουλίου 06, 2010, 15:12 »
ΟΚ, τον χειμώνα θα έλθουμε διακοπές με γεμάτες τις βαλίτσες!

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #131 στις: Ιουλίου 06, 2010, 15:22 »
ΟΚ, τον χειμώνα θα έλθουμε διακοπές με γεμάτες τις βαλίτσες!
Με μεγαλη μου χαρα να σας υποδεχτω!!!!

Αχ η βαλιτσες γινεται να εχουν παραπανω υγρα κ για εμενα? θα τα πληρωσω!! εννοειτε ναι?  :laugh1: :laugh1:


Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #132 στις: Ιουλίου 15, 2010, 21:01 »
Καλησπέρα παιδιά.

Τζίφος. ΤΖΙΦΟΣ!

 Εκεί που πήγαιναν όλα καλά, είχαν επιτέλους διώξει τις προκαταλήψεις που είχαν για το Η.Τ. και το είχαν συνηθίσει κάαααπως βγήκαν ένα βράδυ έξω με 1-2 γιατρούς στην παρέα οι οποίοι είδαν το Η.Τ και αφηνιασαν. Ο ένας είπε πως το αγόρασε το δοκίμασε μια βδομάδα και το παράτησε γιατί έμαθε, προσέξτε τώρα, πως είναι περισσότερο καρκινογόνο από τα κανονικά τσιγάρα, πως οι ουσίες του είναι βλαβερά χημικά συστατικά και κυρίως πως το έχει απαγορεύσει ο παγκόσμιος οργανισμός υγείας. Οι υπόλοιποι είπαν κάτι σαν "Καλά χαζοί είστε και το αγοράσατε αυτό; Εδώ το απαγόρευσε ο FDA!".

Στο μεταξύ αυτά μου τα διηγήθηκε τρομαγμένη η μητέρα μου, την οποία έπειτα ρώτησα "Σου ανέφεραν κάποιου είδους έρευνα, κάτι, σαν απόδειξη για αυτά που λένε;" και μου απάντησε "Παιδί μου σου λέω τα απαγόρευσε ο οργανισμός υγείας, τι έγγραφο μου λες!".

Εκνευρίστηκα ιδιαίτερα γιατί έχω την υποψία, ποια υποψία δηλαδή σίγουρη είμαι, ότι δε δόθηκε ιδιαίτερη σημασία στο θέμα από πλευρά των ατόμων που είπαν αυτά τα πράματα. Μήηηηπως πρόκειται για υπερβολές και συμπεράσματα στα οποία κατέληξαν ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ μόλις διάβασαν για τις προειδοποιήσεις του FDA; Όταν κάποιος τόσο Μεγάλος και Σημαντικός, ο "Πάνω απ'όλα" , κατα την άποψη του περισσότερου κόσμου, οργανισμός βγαίνει και διαπομπεύει κάποιο προιόν τότε ο καθένας αυτόματα βγάζει τα δικά του συμπεράσματα για αυτό χωρίς περαιτέρω έρευνα.

Κυρίως εκνευρίστηκα γιατί τώρα οι δικοί μου δε θέλουν ούτε να το βλέπουν το Η.Τ., ούτε να διαβάσουν τις έρευνες που υπάρχουν στο forum σχετικά με το Η.Τ.. Τι να πω, κρίμα τα λεφτά μου, κρίμα οι κόποι μου και κυρίως κρίμα που οι άνθρωποι φοβούνται κάτι τόσο πολύ ώστε να ακολουθούν πιστά τις ανοησίες που εκσφενδονίζει χωρίς οι ίδιοι να ψαχτούν λίγο παραπάνω με το θέμα. Εγώ θα ξαναπροσπαθήσω να τους δείξω links κλπ από αυτά τα πράματα αλλά αμφιβάλω αν θα συνεχίσουν το Η.Τ.


Υστερόγραφον: στο μεταξύ το τελευταίο άρθρο που βρήκα σχετικά με τον FDA ήταν αυτό με το δικαστήριο που έγινε το Φεβρουάριο στις ΗΠΑ, δεν βρήκα να  αναφέρεται ξεκάθαρα κάτι για απαγόρευση στις αποφάσεις αλλά πως γενικά το Η.Τ. δεν είναι φαρμακευτικό προιόν. Στο δε forum συνεχώς διαβάζω το εξής "είπαμε, είναι βλαβερό αλλά όχι τόσο όσο το κλασσικό!" κάτι το οποιο οι δικοί μου αρνήθηκαν να πιστέψουν.

edit: πάνω στη σύγχυση τα μπέρδεψα λίγο με τον FDA και τον παγκόσμιο οργανισμό υγείας αλλά το πιάσατε το νόημα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2010, 21:34 από tatianito »

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #133 στις: Ιουλίου 15, 2010, 21:46 »
Εάν το πήγαινες στο οικονομικό;;;
Πάντως, την επόμενη φορά που θα δεις τους γιατρούς, ξεμπρόστιασέ τους κ-α-ν-ο-ν-ι-κ-ά!!

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #134 στις: Ιουλίου 15, 2010, 22:02 »
Αν 2 γιατροί λένε ότι είναι καρκινογόνο
Αλλοι δύο μπορεί να πουν ότι δεν είναι
και άλλοι δύο ότι δεν ξέρουν γιατί δεν έχουν αρκετή πληροφόρηση
Προσωπικά θα άκουγα προσεκτικά τους 4 πρώτους και θα έβγαζα το καπέλο στους τελευταίους δύο!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823472 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114441 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506431 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8809 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568266 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243358 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293572 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1597 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762297 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem