vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

213 επισκέπτες, 7 χρήστες
lagoudakis, Milarepa, filikos4, chkontog, bloodlessz, Parolos, Xxristos

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #585 στις: Μαρτίου 20, 2012, 12:01 »
Εντάξει, και αυτοί τη δουλειά τους κάνουν...

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #586 στις: Μαρτίου 20, 2012, 17:42 »
Γειά σας!!!!!!!! το είχα ακούσει και από άλλους αλλά δεν μου είχε τύχει προσωπικά... πρόσφατα πήγα στην γιαγιά μου επίσκεψη και ήταν μία γειτόνισσα της περίπου στα 50-50κάτι...(είναι λίγο αθώα και ελαφριούλα) βγάζω λοιπόν το η.τ. μου και αρχίζω να ατμίζω...Ααααα πολύ ωραίο είναι αυτό, μου λέει... το κοιτάζει καλά, καλά, το σκέφτεται λίγο και μου λέει.. Που μπαίνει βρε παιδάκι μου το τσιγάρο και δεν φαίνεται καθόλου????????????? :)) :))  :laugh1: :laugh1: .... Η καλή μου δεν μπορούσε να φανταστεί τι ακριβώς ήταν... με λίγη προσπάθεια και αφού το έκανα βίδες της έδωσα να καταλάβει τι είναι....Για κάμποση ώρα το κοιτούσε εκστασιασμένη και στο τέλος μου λέει...Ααααα να πάρεις και της γιαγιά σου ένα!!!!!!!! :D :D

Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #587 στις: Μαρτίου 20, 2012, 18:25 »
Πως μας αντιμετωπιζουν
 - οσοι ειναι ακομπλεξαριστοι το βλεπουν καλο (καπνιστες και μη) ξεροντας οτι πριν καπνιζαμε
 - οσοι εχουν τα θεματακια τους το βλεπουν κακο, "Α δεν κανει καλο αυτο, ειναι χημικο, ειναι καρκινογονο, δημιουργει υγρο στους πνευμονες, δεν ειναι δοκιμασμενο, να το κοψεις κτλπ...."
- και ειναι και αυτοι που καπνιζαν/καπνιζουν και δοκιμασαν ή σκεφτηκαν να δοκιμασουν το η.τ. αλλα τους αποπειραν αλλοι οποτε και αυτοι αποπερνουν αλλους. Ακολουθουν το κλασσικο στερεοτυπο της ανεγκεφαλης κοινωνιας, να κανεις οτι κανει και ο αλλος ή οτι λεει ο αλλος.

 :hmmm:Συμφωνώ απόλυτα

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #588 στις: Μαρτίου 20, 2012, 18:53 »
Αυτό ακριβώς αντιμετωπίζω και εγώ....δεν είμαι όμως και εγώ αεράτος με το η.τ μου. μάλλον γιατί ήμουν αρνητικός και την έλεγα σε αυτούς που άτμιζαν

Αποσυνδεδεμένος ktm

  • **
  • 135
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #589 στις: Μαρτίου 20, 2012, 18:59 »
Ίσως αυτό τελικά να είναι που μετράει όταν μπορείς να υποστηρίξεις κάτι δεν πιστεύω πως μπορεί κάποιος να σου αντισταθεί......Εχει να κάνει με το πως το πλασάρεις.... 8) 8) 8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #590 στις: Μαρτίου 20, 2012, 19:41 »
Σκηνικό σε δημόσια υπηρεσία.
Ατμίζω στο χώρο με τους καπνιστές
Με κυαλάρει ένας μπάρμπας (φρονώ ότι δεν ήταν απαραίτητα μεγαλύτερός μου, αλλά έδειχνε μπάρμπας)
Κάνει δουλειά αυτό, με ρωτάει ειρωνικά;
Είναι απίστευτο τι δουλειά κάνει, του απαντάω. Από τα δυο πακέτα την ημέρα έπεσα στο 0 εδώ κι 8 μήνες του απαντάω.
Δεν το περίμενε. Νόμιζε ότι θα του πω ξεγελάω τον εαυτό μου για να μην καπνίσω. Του κόπηκαν τα φτερά και ούτε μου απάντησε. Εσβησε το τσιγάρο του και ξαναμπήκε μέσα

τι να πω... υπέρβαρος ήταν, αγύμναστος... με μια κοιλιά σαν τη μπαταρία του ego μου (τούμπανο) άντε τώρα να του εξηγήσεις πόσο καλό θα κάνει στον εαυτό του αν το γυρίσει το άτμισμα...

Αποσυνδεδεμένος ORIONAS

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #591 στις: Μαρτίου 20, 2012, 19:57 »
Παντος το μονο σιγουρο ειναι πως δεν θα πεσει η κοιλια.Μαλον θα μεγαλωσει :))

Αποσυνδεδεμένος Μαράκι

  • **
  • 131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #592 στις: Απριλίου 19, 2012, 15:01 »
 :) :) Από αύριο ξεκινάω και εγώ το άτμισμα και ομολογώ ότι αυτό είναι ένα πρόβλημα που με απασχολεί. Ντρέπομαι να το ατμίσω στον έξω κόσμο, μη σας πω ότι ντρέπομαι να το ατμίσω και στους δικούς μου μπροστά!
Νιώθω σα να είμαι άρρωστη και κάνω εισπνοές φαρμάκου δημοσίως  :-[!!!
Αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι καλύτερα να νιώθω έτσι παρά να με πονάνε τα πνεύμονιά μου, να μην μπορώ να περπατήσω γρήγορα ή ν' ανέβω σκάλες (για άθληση δεν το συζητάμε, θα πέσω ανάσκελα σαν τις ψεκασμένες κατσαρίδες με εντομοκτόνο) και άλλα μύρια κακά που προκαλεί το ΚΤ.


Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #593 στις: Απριλίου 19, 2012, 15:05 »
:) :) Από αύριο ξεκινάω και εγώ το άτμισμα και ομολογώ ότι αυτό είναι ένα πρόβλημα που με απασχολεί.
Γιατί από αύριο ? μην σε νοιάζει τι θα πουν την υγεία σου να κοιτάξεις.
Βέβαια θα σε δικαιολογήσω σε υπερβολές, αλλά με ενα διακριτικό η.τ. mini more ή SD Keyring είσαι μια χαρά για αρχή.
Καλή αρχή λοιπόν  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #594 στις: Απριλίου 19, 2012, 15:09 »
@Μαράκι εάν κρατάς στο χέρι σου ένα κομψό η.τ. όπως πχ η πλειοψηφία αυτών που βασίζονται σε ego μπαταρίες , δεν έχεις κανένα απολύτως λόγο να ντρέπεσαι. Ίσα ίσα που είναι ένα όμορφο αξεσουάρ.

Και εγώ είμαι κάπως σκεπτικός αναφορικά με το η.τ. που κρατάω στο χέρι μου, όχι τόσο για το αν προκαλώ ή όχι, αλλά γιατί πχ αυτή τη στιγμή σκέφτομαι που στο καλό θα "αποθηκεύω" το νέο μου mini lava tube με το τανκ του, όταν βρίσκομαι όρθιος σε ένα μπαρ, τις ώρες που δεν ατμίζω, έχω δηλαδή καθαρά πρακτικό θέμα και ποσώς με απασχολεί τι θα πουν οι άλλοι.

Εδώ τόσα χρόνια δεν ντρέπονται αυτοί που ανάβουν 25 εκατοστά πούρα, ντουμανιάζοντας το χώρο με καπνό έντονης μυρωδιάς(που εμένα προσωπικά με "στέλνει" γιατί έχω πρόβλημα με τις έντονες μυρωδιές), εμείς θα ντραπούμε, που στην τελική χρησιμοποιούμε ένα εντελώς φιλικό στους γύρω μας προιόν;

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #595 στις: Απριλίου 20, 2012, 01:40 »
:) :) Από αύριο ξεκινάω και εγώ το άτμισμα και ομολογώ ότι αυτό είναι ένα πρόβλημα που με απασχολεί. Ντρέπομαι να το ατμίσω στον έξω κόσμο, μη σας πω ότι ντρέπομαι να το ατμίσω και στους δικούς μου μπροστά!
Νιώθω σα να είμαι άρρωστη και κάνω εισπνοές φαρμάκου δημοσίως  :-[!!!
Αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι καλύτερα να νιώθω έτσι παρά να με πονάνε τα πνεύμονιά μου, να μην μπορώ να περπατήσω γρήγορα ή ν' ανέβω σκάλες (για άθληση δεν το συζητάμε, θα πέσω ανάσκελα σαν τις ψεκασμένες κατσαρίδες με εντομοκτόνο) και άλλα μύρια κακά που προκαλεί το ΚΤ.

κι εγω ετσι ακριβως σκεφτομουν αλλα πλεον αν εχω κανενα ενδοιασμο σκεφτομαι τη βελτιωση της υγειας που εχω δει και λεω πανω απ ολα ΕΓΩ και ας λεει ο καθενας οτι θελει  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #596 στις: Απριλίου 20, 2012, 02:01 »
θα ηταν ισως βασικη ευκολια να αρχιζαν τα περιπτερα να πουλανε καποια υγρα ετσι να μην εχεις το αγχος οτι θα ξεμεινεις οταν εισαι εξω (επειδη στις τελευταιες σελιδες που διαβασα περι περιπτερων συζητατε  :tongue_smilie: )

βεβαια και παλι ειναι το θεμα της μπαταριας..

εγω ακομη δεν εχω κλεισει μηνα.. πιο πολυ νομιζω μου εδειξε πως ηταν ψυχολογικο το θεμα με το τσιγαρο και θεμα κινησης να εχεις κατι στο χερι. απο νικοτινη με το η.τ ειμαι καλυμενος..

το κακο ειναι οτι οσοι φιλοι μου το ειχαν ξεκινησει για να πειραματιστουν το σταματησαν.. ηταν μοδα πηραν ολοι και αντιστοιχα το σταματησαν ολοι. ας ελπισουμε να σταθεροποιηθει καπου και να ξαναρχισουν καποιοι.. κλασσικο ελληνικο πεφτουμε με τα μουτρα σε κατι κ αντιστοιχα ξενερωνουμε.. και νομιζω ειχαν αγορασει και τα ακριβα 50+ ευρα.

πηγα σημερα σε γνωστο μαγαζι και μου εδωσε πρασινο φλουο ατμο γιατι δεν ειχε αλλο. ενταξει πλακα εχει για το σπιτι αλλα αυτη τη λογικη εχει το τσιγαρο και ετσι κολλαμε ολοι.. απλο, νομιμο, το βρισκεις παντου, το κανουν ολοι... με το πρασινο οσο κ αν εχει πλακα κ ισως το παρω και 1-2 φορες μαζι μου σε μπαρ για το χαβαλε κανεις μπαμ κ πιστευω οι περισσοτεροι δεν εχουμε παντα ορεξη για κοινωνικα...
Κατα τ αλλα περι εμφανισης ο καθενας εχει τα γουστα του. Εδω αλλοι φορανε συγκεκριμενα ρουχα για να ξεχωριζουν. Εγω δεν θα εσκαγα σε εξωτερικο με εκεινο το τεραστιο που ειδα να εχουν σε μαγαζι.. το οποιο ηταν και παρα πολυ βαρυ (αν και τρελαινομαι να το δοκιμασω..) αλλα περι ορεξεως..

παλι ως νεος καπνιστης (και πεστε να με φατε που λενε) δεν δικαιολογω το να καπνιζει η.τ ο αλλος μεσα σε λεωφορειο με κοσμο. κατι που ακομα και οι ελληναραδες δεν εκαναν με το κανονικο τσιγαρο ουτε καν πριν τις απαγορευσεις. ενταξει δεν εχει καπνο αλλα ατμο αλλα και παλι...
Ειναι πολυ καλυτερο για εμας το να σταματησουμε το κανονικο και να κανουμε ηλεκτρονικο (αν και πολλοι το λενε ως βημα για σταματημα του καπνισματος τελειως, εγω οχι) αλλα οσο κι αν δεν εχουν γινει ερευνες για το η.τ μην το φτασουμε οτι ειναι και υγιεινο! Ειναι ΠΙΟ υγιεινο απο το κ.τ απλα..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #597 στις: Απριλίου 20, 2012, 02:11 »
@Μαράκι.
γιατί να ντρέπεσαι, καλό μου;; Εσύ τη δουλειά σου, αυτοί τη δικιά τους.
Οπλίσου με θάρρος, αλλά και τσαμπουκά.
Αν σε κοιτάξουν με αγένεια, ανταπέδωσε παγερό βλέμμα. ή γύρνα από την άλλη και αγνόησέ τους.
Αν το παρακάνουν, κάνε το πρώτο βήμα. έχετε κάποιο πρόβλημα; ρώτα.
Το πιθανότερο είναι απλά να θέλουν να σε ρωτήσουν πληροφορίες.
Αν κακοπροαίρετα σου την μπει άκαπνος, πες του: συγνώμη, αν σας ενοχλεί, να ανάψω ένα κ.τ.
Αν σου την πέσει καπνιστής, σούφρωσε τη μύτη σου και πες του ότι οι καπνιστές βρωμοκοπάνε, γι΄αυτό κάνεις ατμό.
Γενικά, αυτοσχεδίασε, αλλά ΠΑΝΤΑ με αυτοπεποίθηση.
Ούφο μια φορά δεν είσαι.

Ουσιαστικά εσύ είσαι που αισθάνεσαι άβολα με τον εαυτό σου κι αυτό κάνεις προβολή στη συμπεριφορά των άλλων
Να ξέρεις ακόμη ότι πολύ θα σε βοηθήσει αν βρεις παρέα ατμιστών στις πρώτες σου εξόδους. Είτε άτομα από δω, είτε να περάσεις από ένα μαγαζί που μαζεύονται πολλοί ατμιστές.


@ durutti. Συμφωνώ για το λεωφορείο. Αντε, διακριτικά όταν δε σε βλέπουν, οκ, αλλά να ντουμανιάζεις απερίσκεπτος δε μου αρέσει. Δεν είναι θέμα αντικειμενικής ενόχλησης, αλλά τακτ, μια και είναι μια συνήθεια μη διαδεδομένη σε χώρους μεταφοράς. Κυρίως όμως για να μη δίνουμε ως ατμιστές την εικόνα του πρεζονιού που δεν αντέχει 20 λεπτά χωρίς τη δόση του. Ως καπνιστές αντέχαμε, τώρα δηλαδή γίναμε χειρότεροι;;;

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #598 στις: Απριλίου 20, 2012, 02:20 »
:) :) Από αύριο ξεκινάω και εγώ το άτμισμα και ομολογώ ότι αυτό είναι ένα πρόβλημα που με απασχολεί. Ντρέπομαι να το ατμίσω στον έξω κόσμο, μη σας πω ότι ντρέπομαι να το ατμίσω και στους δικούς μου μπροστά!
Νιώθω σα να είμαι άρρωστη και κάνω εισπνοές φαρμάκου δημοσίως  :-[!!!
Αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι καλύτερα να νιώθω έτσι παρά να με πονάνε τα πνεύμονιά μου, να μην μπορώ να περπατήσω γρήγορα ή ν' ανέβω σκάλες (για άθληση δεν το συζητάμε, θα πέσω ανάσκελα σαν τις ψεκασμένες κατσαρίδες με εντομοκτόνο) και άλλα μύρια κακά που προκαλεί το ΚΤ.

εγω παλι Μαρακι μου το βλεπω ακριβως οπως το ειπες..ως φαρμακο!ενα φαρμακο που με κραταει μακρυα απο το κ.τ εδω και 6 μηνες. μαλιστα οταν το πρωτοπηρα και με ρωτησε η 4χρονη κορη μου τι ειναι αυτο που κραταω, της ειπα οτι ειναι φαρμακο!
σου ευχομαι λοιπον καλη αρχη και καλη δυναμη στην προσπαθεια σου.
οσο για το αν θα επρεπε να ντρεπεσαι..ε και εγω καμια φορα ψιλοκολλαω οταν ειμαι εξω μιας και δεν συναντας συχνα ατμιστες
αλλα προσπαθω να μη το σκεφτομαι και συγκεντρωνομαι στον στοχο μου.και ο στοχος ειναι οχι τσιγαρο και ας με φανε οι ντροπες  ;)

υ.γ. το 510-Τ ηταν για μενα μια καλη λυση(ως δευτερο η.τ) για εξω μιας και δεν χτυπαει στο ματι και μοιαζει αρκετα με ενα τσιγαρο. τωρα πια ομως το ξεπερασα και αυτο και με ενδιαφερει περισσοτερο να ατμιζω αυτο που με ικανοποιει και οχι αυτο που φαινεται.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #599 στις: Απριλίου 20, 2012, 02:28 »
Ξεπέρασέ το. Την επόμενη φορά για άσκηση, θα πάρεις το laptop σου στο καφε, θα συνδέσεις πάνω του το passthrough και θα ατμίζεις σαν να κρατάς μικρόφωνο.
Εγώ δίπλα σου θα τους κάνω νοήματα να μην κάνουν φασαρία.
 :laugh1: :laugh1:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246396 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1951 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298084 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827700 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511884 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios