vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #375 στις: Αυγούστου 03, 2011, 23:32 »
Εγώ ζω στη Ρόδο, όπου τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα όσον αφορά τη χρήση του η.τ. Ο πιο σοβαρός λόγος γι αυτό πρέπει να είναι οι τουρίστες, που προφανώς γνωρίζουν περισσότερα για το η.τ. από τους έλληνες. Και επειδή, κάθε τέτοια εποχή, οι ξένοι είναι περισσότεροι από τους ντόπιους, οι ροδίτες έχουν μάθει να είναι δεκτικοί σε κάθε καινοτομία.
Εν ολίγοις, στις καφετέριες συναντάς ατμιστές σχεδόν σε κάθε τραπέζι. Αυτό τουλάχιστον μου λένε τα παιδιά που τους κάνω μάθημα, γιατί εγώ δεν έχω περιθώρια για πολλές εξόδους. Κι όπως μου είπε κάποιος μεγαλύτερος χτες, δεν υπάρχει οικογένεια χωρίς ατμιστή, έστω και περιστασιακό.
Οι άνθρωποι εδώ κατανοούν όλο και περισσότερο ότι το η.τ. δεν είναι κάποιο εξωγήινο εργαλείο. Υπάρχουν βέβαια και μερικοί ανυποχώρητοι. Τους φταίει η γλυκερίνη, ο φόβος του καινούργιου, το... καμμένο λάδι!
Την περασμένη εβδομάδα περπατούσα στο δρόμο ατμίζοντας (με περηφάνεια, ομολογώ). Έξω από ένα καφενείο, με σταμάτησε μια παρέα από 5-6 ηλικιωμένους (70+). Με ρώτησαν για το η.τ.. Τους μιλούσα με τόσο ενθουσιασμό, που πέρασε σχεδόν μια ώρα χωρίς να το καταλάβω. Όλοι φάνηκαν πρόθυμοι να το δοκιμάσουν, στα μάτια τους όμως έβλεπα μια επιφύλαξη... Τότε πρόσεξα πως το τραπέζι τους ήταν γεμάτο άδειες μπύρες. Μόλις είπα οχι, πίνοντας αλκοόλ δεν σου έρχεται η ανάγκη για καπνό, ο ατμός σε καλύπτει πλήρως, τα πρόσωπά τους φωτίστηκαν!  ;)

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #376 στις: Αυγούστου 08, 2011, 16:53 »
Βέβαια, βάσει του νέου νόμου, το κάπνισμα απαγορεύεται σε κλειστούς χώρους, αλλά επιτρέπεται το μπάφο!!!
Διότι, α) δεν είναι προϊόν καπνού, β) αποποινικοποιείται η χρήση του!!!

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #377 στις: Αυγούστου 08, 2011, 17:20 »
Πριν από λίγο καιρό βρέθηκα να ταξιδεύω με κτελ (μη γελάτε!)... Στη στάση για ξεμούδιασμα στο άθλιο μαγαζί όπου έχουν ρυθμιστεί οι απαραίτητες μίζες για τους κτελίτες, κάθομαι σε ένα τραπέζι και βγάζω το εξής μαραφέτι...

GGTS v2 carbon kevlar look με 2x16340 με ρυθμιστή βολτ σε μορφη ατμοποιητή και από πάνω του καρτομάιζερ με drip tip... Χοντρικά υπολογιζόμενο στα 22+ εκατοστά... Εν ολίγοις φανταστείτε μια φλογέρα που βγάζει - πολύ - ατμο...

Ένας 60άρης απέναντί μου μιλούσε στο κινητο εκείνη την ώρα και κάποια στιγμή γύρισε και με κοίταξε μεσα σε ένα σύννεφο ατμού. Το στόμα του εμεινε ανοιχτό και δεν ξέρω ποιος περίμενε στο τηλέφωνο να του μιλήσει αλλα μάλλον δεν τα κατάφερε...

Τι να πεις, παράξενοι άνθρωποι...  ;D ;D ;D

 :)) :)) :)) :laugh1: :laugh1: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #378 στις: Αυγούστου 31, 2011, 16:34 »
Θυμάμαι το 2009 όταν ακόμα δεν ήταν κ τόσο γνωστά τα Η.Τ άτμιζα στο γήπεδο σ ένα αγώνα κ μετά από καιρό έμαθα τι λέγανε δύο φίλοι  που με είχαν δει..Γυρίζει ο ένας κ λέει εμπιστευτικά στον άλλο.<Κρίμα ρε συ .Ο  Στέφανος δεν πάει καλά.Τα παιξε ο καυμένος.Καπνίζει κ βάζει το τσιγάρο αναμένο στην τσέπη του στο πουκάμισο!>.. ;D ;D :)) :))Το έμαθα αρκετό καιρό μετά κ έσκασα στα γέλια! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #379 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 10:28 »
Δεν αντιμετωπισα κανενα μα κανενα προβλημα στις πτησεις μου για Ελλαδα!! δλδ μεσο καιρου που ηρθα στα αεροπλανα κανενα προβλημα!!! Ζητησα αδεια απο την αεροσυνοδο  να ατμισω εξηγοντας οτι ειναι ητ κ με μεγαλη μου εκπληξη ειδα οτι σε ολες τις πτησεις τα πληρωματα της Egypt air ηταν ενημερομενα για το ητ!!! Τι απολαυση παιδια ειναι αυτη? μεσα στο αεροπλανο να κοιταζεις διπλα σου τον καπνιστη να σε κοιταζει με μισος μα κ με απορια!! αλλα εσυ να πινεις το καφεδακι σου κ να ατιμιζεις ανετα ε????  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Το μονο προβλημα που ειχα ηταν σε καποια φαση στο αεροδρομιο στην ανοιχτη σαλα που ακουσα απο τα μεγαφωνα: ΤΟ ΚΑΠΝΙΣΜΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ !!!!!!
κοιταξα γυρω μου? κ ειπα στους γονεις μου, : καλε τι λενε? ποιος καπνιζει εδω??????  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: μετα καταλαβα οτι μαλλον για εμενα χτυπαγε η καμπανα μα απτοητη συνεχισα να ατμιζω!!!  :yes: :yes:

Το μονο θεμα με το ατμισμα ειναι εκεινοι που σε κοιταζουν λες κ εισαι απο εναν αλλο πλανητη.... Το εχω ομως συνιθησει κ δεν με πειραζει καθολου.

Αστε τους κυριους που ερχονται απο περιεργεια.... να ρωτησουν κ καλα τι ειναι αυτο??????κ μετα? σου ζητανε κ το τηλεφωνο σου!  ;) ;) ;)

Την τελευταια φορα που μου ζητησε καποιος το τηλ? του ειπα, οριστε!!! παρτε το !!!!!!! του εδωσα την συσκευη!!!! αυτος? πηρε δρομο τρεχοντας!!!  :yes: :yes: :yes:  :laugh1: :laugh1: :laugh1:  :dontknow:


Αποσυνδεδεμένος nassoulini

  • *
  • 30
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #380 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 10:39 »

Αστε τους κυριους που ερχονται απο περιεργεια.... να ρωτησουν κ καλα τι ειναι αυτο??????κ μετα? σου ζητανε κ το τηλεφωνο σου!  ;) ;) ;) :yes: :yes: :yes: ::) ::) ::)

Την τελευταια φορα που μου ζητησε καποιος το τηλ? του ειπα, οριστε!!! παρτε το !!!!!!! του εδωσα την συσκευη!!!! αυτος? πηρε δρομο τρεχοντας!!!  :yes: :yes: :yes:  :laugh1: :laugh1: :laugh1:  :dontknow:
:idiot1: :idiot1: :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #381 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 10:40 »
:idiot1: :idiot1: :lotpot:
μα τι να εκανα ε?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: την συσκευη εννοειτε οτι την αφησε ετσι?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nassoulini

  • *
  • 30
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #382 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 11:10 »
μα τι να εκανα ε?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: την συσκευη εννοειτε οτι την αφησε ετσι?  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
   εγώ πάντως θα την έπαιρνα :laugh1: :laugh1: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος nassoulini

  • *
  • 30
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #383 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 12:28 »
πες μου που είσαι να έρθω να  ζητήσω το τηλέφωνο σου.. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #384 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 12:31 »
πες μου που είσαι να έρθω να  ζητήσω το τηλέφωνο σου.. :laugh1: :laugh1: :laugh1:
ΣΑΟΥΔΙΚΗ ΑΡΑΒΙΑ ΤΖΕΝΤΑ!!! ΡΑΟΥΝΤΑ (RAWDAH STREET)  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:  ;D ;D ;D ;D ;D ειμαστε off topic!!!! κ σε λιγο θα μας πανε βολτα..... εννοω  τα μηνυματα μας  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος nassoulini

  • *
  • 30
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #385 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2011, 12:58 »
  :lotpot: :lotpot: SORRY ADMIN :angel: :angel:

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #386 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 13:06 »
Μενω σε ενα χωριο 10χλμ εξω απο Κομοτηνη.Κανω παραγγελια το alter ego-t και βαζω στο ivape στα σχολια παραλαβη απο το καταστημα της κουριερ(για να μην μπλεκεται με χωρια κτλ).παω απο εκει το πρωι δεν την ειδε ο υπαλληλος το παιρνει μαζι του.Ρωταω τις κοπελες(2 η μια καψουρα απο το σχολειο παραμενει 10 χρονια μετα δυναμη   ;) αλλα  ποτε δεν ειχαμε σχεσεις  :( ) μου λενε δεν τον προλαβες το πηρε εφυγε.Παω να την κανω μου λεει η μια να σε ρωτησω τι ειναι αυτο που πηρες?Της εξηγω και μου λενε αχ το θελουμε κ εμεις και συγκεκριμενα  το hybrid σε ασπρο χρωμα(γυναικες  ::)  ).Εχω κατσει παιδια μια ωρα μου εχουν κανει καφε και τις εξηγω τι παιζει και ολα αυτα χωρις να το εχω απλα με απειρο διαβασμα εδω μεσα.Μου λεει η μια εσυ ποσο καιρο το κανεις και ξερεις τοσα?της απανταω απο το μεσημερι που 8α το παρω.ανταλλαξαμε τηλ με την "καψουρα"  8) για δευτερα καφε για δοκιμη κτλ ωστε να προχωρησουν σε παραγγελια αν τους κανει σαν γευση!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ!!!!Ελπιζω να παει και η συνεχεια ετσι και καλα μου ντουμανια!

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #387 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 13:07 »
Εσύ συνδύασες 2 σε 1. :)..ΑΝτε καλή επιτυχία και με τα δύο.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Λιάκουρας

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
  • smoke no more. vape no more. είμ' ελεύθερος!
    • Παραδοσιακά Προϊόντα "Κάμπου Γεύσεις"
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #388 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 13:10 »
Χώρια που μπορεί σε λίγο καιρό να τα ρίχνεις στο η.τ και να το γυρίσεις πάλι στο τσιγάρο, έτσι για το γ@#ώτο...

Αποσυνδεδεμένος bazexa

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πώς αντιμετωπίζουν οι γύρω μας τους ατμιστές
« Απάντηση #389 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2011, 13:15 »
Εσύ συνδύασες 2 σε 1. :)..ΑΝτε καλή επιτυχία και με τα δύο.. :thumpup:

ίσως και με ΤΙΣ 2??  :laugh1: :idiot1: ;D 8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6274 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117294 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244453 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294893 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog