vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

385 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, antre, ThioVag, camber

Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #690 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 22:20 »
Ναι

Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #691 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 22:57 »
Παιδια ξερει κανεις πιο πλησιαζει στο turkish tobaco της liqua?Εχω ενα κολλημα με το συγκεγκριμενο τον τελευταιο καιρο,αλλα θελω να δοκιμασω και κατι απο αλλη εταιρια.Βγαζει κατι τετοιο η atmos ? γιατι περα απο bebeca και cinnamon cookies δεν εχω ατμιση κατι αλλο.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #692 στις: Φεβρουαρίου 15, 2016, 23:04 »
Ίσως το Lukumi (μαζί με κάποιο άλλο ή και όχι) από Atmos να φέρνει λιγάκι στο Turkish της Liqua νομίζω (ή και από όσο θυμάμαι). Δεν είμαι και σίγουρος.
Πάει πααααααρα πολύς καιρός που έχω να ασχοληθώ με αρώματα από Atmos Lab...


Ας με διορθώσει (ή συμφωνήσει?) και κάποιος εμπειρότερος αν είναι...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #693 στις: Φεβρουαρίου 16, 2016, 09:58 »
Προστέθηκαν τα νέα που αναφέρονται στο http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6773.msg955863.html#msg955863 εκτός από τα τρία τελευταία τα οποία από την ονομασία τους, μάλλον είναι ενισχυτικά - βελτιωτικά.

Αποσυνδεδεμένος diego

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Θα Φάει η Μύγα Σίδερο και το Κουνούπι Ατσάλι...
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #694 στις: Φεβρουαρίου 17, 2016, 21:23 »
 :hmmm: θέλω να ανανεώσω τα αρώματα που έχω και σκέφτομαι να πάρω τα εξής κάτωθι
AtmosLab: ABSENTHE / RHUM / WHISKEY / NICE / LIME / RODI / TAMARIN / MARACUZA / PINEAPPLE / NUTMEG / EYCALYPTUS / ROSEHIP
απο αυτα τα 12 θα παρω μαλλον τα 5, καποια απο αυτα τα θελω ως κυρια αρώματα σε συνταγές και αλλα ως δευτερα
οποιαδιποτε αποψη γνωμη εχετε πανω στα αρωματα αυτα θα με βοηθούσε... ειτε πανω στην πιστότητα απόδοσης σε γευση-αρωμα, η στο αν ειναι πολυ δυνατα κτλ κτλ
ειμαι σίγουρος για το ρουμι αλλα δεν ξερω αν αξίζει και ειναι καλο , το αψεντι ξερω πως εχει γλυκάνισο εχω ηδη το ουζο οποτε το σκεφτομε, το ουισκι το θελω αλλα... ...  το nutmeg - μοσχοκάρυδο μου κινεί την περιέργεια και θα ήθελα να δω πως θα συμπεριφέρονταν σαν μια εξτρά νοτα σε μια συνταγή, ομοίως και τα δυο τελευταία που αναφέρω :hmmm:

(απο τα 12 που αναφερω μην επιλεξετε και μου πειτε ''παρε αυτα τα 5")









Αποσυνδεδεμένος Mad Robot

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #695 στις: Φεβρουαρίου 22, 2016, 15:08 »
Συζητούσαμε προ καιρού με ένα φίλο, γιατί δεν έχουν βγάλει ακόμα φαγητά όπως π.χ.: σουβλάκι, πίτσα, γεμιστά κ.τ.λ. Όταν είδα το TZATZIKI στη λίστα, κατάλαβα ότι δεν είμαστε πλέον μακριά απ' αυτό. Όχι τίποτα άλλο, αλλά αφού κόψαμε το τσιγάρο γιατί να μην κόψουμε και το φαΐ;  :hmmm: Θα κάνουμε και επιπλέον οικονομία, τέτοιοι δύσκολοι καιροί που είναι. :))

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #696 στις: Φεβρουαρίου 24, 2016, 15:42 »
ΚΑΣΤΑΝΟ, τρελη γευση για μιξεις που παει με ολα, γλυκα καπνικα, φρουτενια... με τα παντα

Στάλθηκε από το SM-T705 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #697 στις: Απριλίου 20, 2016, 15:05 »
Παιδιά ποσό % άρωμα green apple προτείνεται  για τη βάση μου 70/30 3mg ? λέει 5% στο μπουκαλάκι αλλά μήπως είναι λίγο; 30μελο θα φτιάξω

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #698 στις: Απριλίου 20, 2016, 18:16 »
Στο 70/30 που γράφεις, τι είναι το 70? Αν είναι VG τότε μπορείς να βάλεις μέχρι 20% επιπλέον άρωμα από το προτεινόμενο. Άρα βάλε 6%. Αν το 70 είναι PG τότε βάλε το προτεινόμενο.

Ξεκίνα έτσι και αν τελικά θελήσεις παραπάνω άρωμα, μπορείς να προσθέσεις μέχρι 20% επιπλέον στα ποσοστά που έβαλες. Δλδ θα καταλήξει το 6% να γίνει 7,2% στο σύνολο και το 5% να γίνει 6%

Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #699 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:41 »
Συγνώμη για τα παράλειψη εμείς δίκιο. Είναι 70/30 vg/pg! Καλώς θα αρχίσω έτσι και βλέπουμε :)

Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #700 στις: Απριλίου 23, 2016, 15:25 »
Mόλις έφτιαξα το cherry απο atmos με μηδενική νικοτίνη. Δεν έχει ωριμάσει ακόμα αλλα πάντα ρίχνω μια δοκιμή, έτσι για να ξέρω που βρίσκομαι.
Απο τα πιο ωραία αρώματα! Ίσως δείξει πιο ωραίο σε συνδυασμό με cream ή σκολάτα αλλα προς το παρόν, επειδή ειμαι νέα στο άθλημα, δοκιμάζω ξεχωριστά τις γεύσεις και σε επόμενο χρόνο θα κάνω τις μίξεις μου.

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #701 στις: Απριλίου 24, 2016, 15:17 »
Στο επόμενο ίδιο μπουκαλάκι που θα φτιάξεις με Cherry, πάρε και ρίξε μαζί και 10 σταγόνες από άρωμα Nocciola.

Και πες μου μετά αν είχα δίκιο ή άδικο που το πρότεινα...

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #702 στις: Απριλίου 24, 2016, 16:05 »
Πηγα και πηρα "δυστυχως" black vanilla απο atmoslab.
Στο δοκιμαστηριο φαινοταν μια χαρα.
Στην πραξη ομως σε mod η γευση ειναι πολυ εντονη και μπουχτιζει...
Την εχει δοκιμασει κανεις σε καποια μιξη?


Εχω ry4 , 7 leaves και soho απο F.A
και Agrinio ,RY69 απο ATMOS
Μην την πετας η βαλιλια χρεισιμοποιηται σε πολλα μιξ.
Κοιτα στο ποστ με diy υγρα εχει συνταγες 
φραουλα βανιλια π.χ γευση μπαμπολ τσιχλα
Καραμπελα φραουλα βανιλια πολυ ωραιος συνδιασμος.
Μπισκοτο βανιλια πολυ Ωραιο αποτελεσμα εισπνοη μπισκοτο εκπνοη βανιλια.

Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #703 στις: Απριλίου 24, 2016, 17:01 »
Στο επόμενο ίδιο μπουκαλάκι που θα φτιάξεις με Cherry, πάρε και ρίξε μαζί και 10 σταγόνες από άρωμα Nocciola.

Eπειδή είχε ξεμείνει λίγο Nocciola (το πρώτο πρώτο μου DIY ) τα είχα βάλει μαζί στο τανκάκι μου και όντως είναι υπέροχο!

Αποσυνδεδεμένος diego

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
  • Θα Φάει η Μύγα Σίδερο και το Κουνούπι Ατσάλι...
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #704 στις: Απριλίου 24, 2016, 19:33 »
Μην την πετας η βαλιλια χρεισιμοποιηται σε πολλα μιξ. Κοιτα στο ποστ με diy υγρα εχει συνταγες φραουλα βανιλια π.χ γευση μπαμπολ τσιχλα Καραμπελα φραουλα βανιλια πολυ ωραιος συνδιασμος. Μπισκοτο βανιλια πολυ Ωραιο αποτελεσμα εισπνοη μπισκοτο εκπνοη βανιλια.

Επισης πέρα απο τα ανω (στα οποια και συμφωνώ) η βανίλια βοηθα και τα καπνικα κάνοντάς τα ποιο γλυκα, ποιο ήπια, ποιο στρογγυλεμένα σε ατμισμα και ευχάριστα στο χώρο.
Δηλαδή ναι μεν κατι θα βρομάει στην ατμοσφαίρα απο το καπνικο αλλα με την βανίλια θα παίρνεις παράταση...
παράταση απο την γυναίκα, την γκρίνια, μουρμουρα, "τη μυριζει ετσιιιι, τη ειναι αυτο, βρομαει, αμαν ποια" και αλλα τετοια... 
Ολα αυτα με ενα ποσοστο (εμπειρικα σε συνδυασμό με καπνικα) της τάξεως του 0,1% εως και 0,6% (0,02μλ εως και 0,12μλ / 1 εως και 6 σταγονες) 
Σε αυτα τα ποσοστα για τα δικα γουστα ειναι καλα, με μεγαλύτερα ποσοστά με κουράζει και εχω την αίσθηση ότι πνίγη τα υπολιπα αρωματα (για τα καπνικα αναφέρομε)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541722 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31150 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50298 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592138 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios