vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

157 επισκέπτες, 6 χρήστες
ZoeM, lagoudakis, Milarepa, Xameno_Skli, mathimatikos1966, Harris

Twitter

Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #465 στις: Οκτωβρίου 21, 2014, 23:53 »
Apple Green είναι φοβερο το ατμίζω εδώ και καμια βδομαδα και μου φερνει σε ναργιλε μήλο. Το συνδυασα και με blue raspberry αλλα μόνο του πιστεύω είναι πολυ καλύτερο :)

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #466 στις: Οκτωβρίου 28, 2014, 07:56 »
 :)  πρόσφατα πήρα ένα Λουκουμάκι (Τριαντάφυλλο) και έχω ξετρελαθεί!!!


Αφού ο γιος μου ένα απόγευμα έψαχνε που κρύβω τα λουκούμια γιατί μύριζε όλο το σπίτι λουκουμίλας!!!  :tongue_smilie:


Είναι απίθανο, πραγματικά αρωματικό και μπορεί να συνδιαστεί φανταστικά με Μπισκότο !!!


...... για θυμηθήτε τα παιδικά μας χρόνια...... μπισκοτάκι με λουκουμάκι....  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #467 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 01:02 »
το ίδιο πρόβλημα ειχα κι εγώ με το Habana και το chocolate premium, με το πρώτο ειδικά το πρόβλημα ήταν τεράστιο, σαν να κάπνιζα φτηνή κολώνια , λίγο άρωμα και μπολικο αλκοόλ, το ανεφερα κάπου στο νημα με τις βάσεις, καθως εκει πιστευα θα ειχα μεγαλύτερο πρόβλημα κι όχι με τα αρώματα
αρχικά πιστεψα πως τα αρώματα ηταν για κάποιο λόγο χαλασμένα, λόγω αποθήκευσης ίσως και παρασκευής αλλα δεν ανέφερα τίποτα περισσότερο πέραν της εντονης γεύσης διαλύτη που ειχα για να μιλήσω οταν θα ειμαι πιο σιγουρος αργότερα
όμως είμαι τώρα στην 6 ημέρα ωρίμανσης, τα πράγματα ειναι πολύ διαφορετικά, εχει πέσει παραπάνω απο 80% αυτο το άρωμα του αλκοόλ-διαλύτη ή χημικίλα γενικότερα -δεν γνωρίζω τι μπορεί να ειναι-
πάντως η αναλογία, του Habana που τώρα μπαφιάζω μετά θα δοκιμάσω και τη σοκολάτα για να δω τη διαφορά με τη "φρεσκια" , που προτείνεται απο την atmos lab ειναι πολύ μικρή θεωρώ, βέβαια ίσως και πάλι ειναι νωρίς
να προσθέσω επίσης πως ο καλλιτέχνης, ο παρασκευαστής δηλαδή, για το δέσιμο και "για όσους βιάζονται" στα αρχικά του ποστς ειχε προτείνει τον φουρνο μικροκυμματων για 10", κάτι που χρησιμοποίησα επιπροσθέτως αυτή τη φορα, στη χαμηλότερη θερμοκρασία -χαμηλότερη κι απο της αποψυξης- και με το μπουκαλάκι σε δοχείο νερου, πάντως η διαφορά ήταν αισθητή ήδη, το ειχα δοκιμάσει -όπως με αρχικά με taste απο σταγόνα στο δάχτυλο

σημειωτέον αναφέρομαι στα αρώματα και όχι στα έτοιμα υγρά, μετά το παρατήρησα οτι μιλούσες για έτοιμο υγρό


Ξεχάστηκα να απαντήσω chillo για την επικοινωνία μου με την Atmos lab (Thanks για το PM)

Λοιπόν επειδή δεν με βόλευαν οι ώρες επικοινωνίας που είχαν στο site τους επικοινώνησα μέσω e-mail.
Ανάφερα οτι ανάφερα και εδώ...
Δείνω την απάντηση με Copy & Paste

"Αναφορικά με το 69 το άρωμα, καλό θα ήταν να δοκιμάσετε να προσθέσετε 1-2% ακόμα.
Ειδικά αν το δοκιμάζετε ακριβώς μετά τη διάλυση χωρίς να το αφήσετε να "δέσει", το 69 φαίνεται να μην υπάρχει έντονα στο 7%. Μετά από κάποιες ημέρες βέβαια, αναδεικνύεται όπως πρέπει.

Οποιοδήποτε πρόβλημα παρτίδας να γνωρίζεται ότι ανακαλείται ακαριαία πλέον (η ιχνηλασιμότητα που εφαρμόζουμε έχει ακρίβεια ημέρας εδώ και ένα χρόνο) και επομένως δεν υπάρχει περίπτωση προβληματικού προϊόντος στα ράφια."

Λοιπόν Chillo, μετά από δύο βδομάδες ωρίμανσης και αφού πρόσθεσα και 1-2% επιπλέον και το άφησα πάλι 2-3 μέρες, καμία διαφορά!!!
Ακριβως η ίδια αίσθηση φτηνής κωλώνιας!!! (Ναι φίλε μου Chillo έχουμε ακριβώς την ίδια γεύση αρώματος από τρία διαφορετικά αρώματα μέχρι στιγμής...)
Προσωπικά δεν ξέρω τι παίζει, αλλά η διαίσθηση μου μου λέει οτι κάτι παίζει με το συγκεκριμένο άρωμα, και έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να το χρησιμοποιήσω για παραγωγή υγρών ατμίσματος...
Ο μόνος λόγος που σκέφτηκα να το αγοράσω ήταν λόγο των υψηλής προτίμησης στον πίνακα του συγκεκριμένου Thread...
Όπως επίσης δεν μπορώ να γνωρίζω μήπως τρέχει κάτι με τον τρόπο φύλαξης των αρωμάτων από την Nobacco...
Αυτό που μπορώ να γνωρίζω είναι η κρίση μου και η διαίσθηση μου, που και τα δύο μου λένε να μην χρησιμοποιήσω το συγκεκριμένο φιαλίδιο άλλο... Όχι γιατί δεν μου αρέσει σαν άρωμα απλά, αλλά γιατί δεν μου βγάζει την αίσθηση ενός ασφαλούς δείγματος για να το χρησιμοποιήσω...

Εν τω μεταξύ ένα δεύτερο ερώτημα μου προς την Atmos lab ήταν σχετικά με τις VG και PG με 36mg Nicotine και το αν χρειάζονται αραίωση με WFI και σε τι ποσοστό. (από το Forum διαβάζοντας και ψάχνοντας βρήκα οτι είναι 5-10 για την PG και 10-20 για την VG απλά ήθελα να το επιβαιβεώσω...)
Η απάντηση που πήρα είναι η εξής:
"Καταρχήν οι νικοτινούχες βάσεις έχουν ήδη νερό εντός που χρησιμοποιείται για την ομογενοποίηση στη διάλυση της νικοτίνης.Άρα, δε χρειάζεται περαιτέρω διάλυση."

Και όπως απάντησα και στην Atmos Lab με επόμενο e-mail μου, οτι δεν αναγράφεται πουθενά στα συστατικά των δύο παραπάνω και το νερό, όπως πχ αναγράφεται στην Balance 20mg Nicotine.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #468 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 13:07 »
ναι κι εμενα όπως λεω μετά την "ωρίμανση" επεσε μεν η αρχική ένταση της "φαρμακίλας" αλλα δεν εξαφανίστηκε μεχρι τώρα
δοκίμασα με ανάμειξη απλη, δοκίμασα χτυπημα φραπε, χτύπημα ομελέτας, λιγο αρωμα, πολύ αρωμα..
τώρα, κοντα ενα μηνα μετά το άνοιγμα του αρώματος δοκιμασα με μιξεράκι του φραπε, δειχνει να έχει κάποια αποδοση αυτό, αλλα η χημικίλα ακόμα να εξαφανιστεί στο τελείωμα, περιμένω λιγες μέρες να δεσουν τα υλικά και βλέπω αν θα το πετάξω

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #469 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 13:52 »
@Konstantinos77:

Οι 36ρες δεν είναι βάσεις. Είναι pg/vg με νικοτίνη. Χρειάζονται αραίωση. Βέβαια, αφού έχουν νικοτίνη, έχουν και νερό οπότε ίσως δεν θέλει τόσο πολύ, ως καθόλου. Αν δεις πρόβλημα στην τροφοδοσία, τότε προσθέτεις νερό.

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #470 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 14:01 »
Τα αγαπημενα
CINNAMON COOKIES   :fight_shot_bandana:
NUTACCO  :cigar:

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #471 στις: Νοεμβρίου 04, 2014, 12:51 »
Εχει παρατηρήσει κανείς να αλλάζει το χρώμα του chocolate premium με τον καιρό; Τις πρώτες φορές που το έφτιαξα το υγρό μου έβγαινε παρά πολύ σκούρο. (Πριν κανά 2μηνο) σήμερα που έφτιαξα πάλι ένα 10μελο μου βγήκε σκούρο μεν αλλά αρκετά πιο ανοιχτό προς το κοκκινο

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #472 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 23:09 »
Ρε παιδιά, πήρα πρόσφατα το RY69 από την Nobacco και δεν καταλαβαίνω τίποτα από γεύση!!!
Το μόνο που αντιλαμβάνομαι ελάχιστα είναι μία χημική πικρίλα...?


Ενώ έχω από την Atmos Lab και τα Kapnos, Fotia, Caramel & Vanilla και όλα μια χαρά, με το RY69...

Γνωρίζει κάποιος τι συμβαίνει και αν;

Υ.Γ. : Εννοείται πως έχω βάλει το 7% της προτεινόμενης δοσολογίας.
Μολις μπηκα να γραψω και γω την δικια μου εμπειρια για το συγγεκριμενο αρωμα(RY69),επεσα πανω στην συζητηση,γιατι λεω και γω,δεν μπορει να κανω τοσο λαθος :hmmm: .Λοιπον το ry69 το εχω ως το βασικο μου καπνικο εδω και 9 μηνες και ενοειται το ξερω απ εξω κι ανακατωτα!!!!τον τελευταιο μηνα,μην πω και παραπανω,το αρωμα δεν εχει καμια σχεση :yes: :yes: .Και για να προλαβω καποιους,(καλοπροαιρετα το λεω)εναλακτικα μεσα στην δειαρκεια της ημερας κανω και 2-3 διαφορετικα αρωματα για να μην το συνηθιζει ο ουρανισκος μου και το αρωμα το αφηνω να ωριμασει(απο ανακαθεν),τουλαχιστον μια εβδομαδα με 10 ημερες!!Να πω επισης οτι δεν ξερω εαν παιζει ρολο εαν το παρεις κατ ευθειαν απο atmos ή απο nobbaco.

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #473 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 23:38 »
barbara πολύ ωραίο

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #474 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 23:51 »
Μολις μπηκα να γραψω και γω την δικια μου εμπειρια για το συγγεκριμενο αρωμα(RY69),επεσα πανω στην συζητηση,γιατι λεω και γω,δεν μπορει να κανω τοσο λαθος :hmmm: .Λοιπον το ry69 το εχω ως το βασικο μου καπνικο εδω και 9 μηνες και ενοειται το ξερω απ εξω κι ανακατωτα!!!!τον τελευταιο μηνα,μην πω και παραπανω,το αρωμα δεν εχει καμια σχεση :yes: :yes: .Και για να προλαβω καποιους,(καλοπροαιρετα το λεω)εναλακτικα μεσα στην δειαρκεια της ημερας κανω και 2-3 διαφορετικα αρωματα για να μην το συνηθιζει ο ουρανισκος μου και το αρωμα το αφηνω να ωριμασει(απο ανακαθεν),τουλαχιστον μια εβδομαδα με 10 ημερες!!Να πω επισης οτι δεν ξερω εαν παιζει ρολο εαν το παρεις κατ ευθειαν απο atmos ή απο nobbaco.

Από Nobacco φίλε μου το πήρες και εσύ;
Και προσωπικά, όχι δεν είναι η ιδέα μου για το RY69, ένα μήνα το έχω και ωριμάζει, το ίδιο με την πρώτη μέρα και σε χρώμα και σε άρωμα...
Και πέρα από τα προσωπικά μου γούστα, δεν μπορώ να πιστέψω με τίποτα ότι αρέσει σε κάποιον να ατμίζει αυτό που μου βγάζει το συγκεκριμένο RY69, φτηνή κωλόνια (κάτι σε Μυρτώ, εκείνες τι παλιές όσοι θυμούντε  :)) :)) , και μία χημικήλα...  :eyesplash: )

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #475 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 00:08 »
Τις τελευταιες 2 φορες,ναι το εχω παρει απο nobbaco,αν και δεν νομιζω να παιζει ρολο :hmmm: ,γιατι και πιο παλια απο κει το περνα,με εξαιρεσει καποιες φορες που επαιρνα κατ ευθειαν απο atmos και ποτε δεν ειχα θεμα,ειτε απο το ενα,ειτε απο το αλλο μαγαζι.Εμενα δεν μου βγαζει αυτο που λες εσυ,αλλα δεν εχει καμια σχεση η γευση που εχω συνηθισει τον προηγουμενο καιρο και ξεχασα να αναφερω οτι η δοση που βαζω ειναι 8-9%.

Αποσυνδεδεμένος konstantinos77

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #476 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 00:18 »
Δεν ξέρω, εγώ άλλη μία ευκαιρία θα του δώσω, άντε να φτιάξω μία μικρή ποσότητα με 1-2% παραπάνω από το συνιστώμενο και αν δεν... Σκουπίδια!!! Δεν το εμπιστεύομαι... αυτή η χημικίλα... δεν μου "αρέσει".........

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #477 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 00:33 »
Σαφώς και δεν παίζει ρόλο από πού έγινε η αγορά.
Υπάρχουν πολλοί λόγοι για αλλαγή:
1) Νέα συνταγή, που ίσως έγινε με το σκεπτικό ότι θα αρέσει σε περισσότερους
2) Κάποια αλλαγή στην προμήθεια πρώτων υλών
3) Αλλαγή της δοσολογίας των συστατικών, ώστε να μην υπάρχουν ύποπτες προς εξέταση ουσίες. Στις 8/10 αναρτήθηκαν στο φβ πολλά αρώματα και υγρά ελεύθερα από διακετύλιο κ.λ.π. :
https://www.facebook.com/panayiotopoulos.panos?fref=ts




Αποσυνδεδεμένος VASILIS OFI

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #478 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 16:06 »
Καλησπερα νεος στο φορουμ, ατμιστης γυρω στους 3 μηνες  χαιρετω την παρεα..!!!
Αρχικα προσφατα απο απλο ηλεκτρονικο τσιγαρο πηγα σε mod ενταξει αλλη φαση λιγο πιο ακριβο αλλα ενταξει αξιζει τα λεφτα του.. :thumpup: τοσα λεφτα διναμε σε τσιγαρα πιο παλια...η αποσβεση του γινεται γρηγορα.. ;)
Λοιπον μην φευγω απο το θεμα μας αρωματακια καπνικα που με ενδιαφερει πιο πολυ, ο πωλητης μου προτεινε για πρωτο το καπνος σαν τον καλυτερο του!Για το kapnos θα μιλησω που εχω γνωση!Λοιπον να πω το εξης με το που το ανοιξα δεν με κεντρισε απο την μυρωδια του..Αλλα καπνικο ειπα οτι ειναι δεν με νοιαζει πως μυριζει...εφτιαξα το υγρο κανονικα με την βαση κπλ αλλα ρε παιδια κυριαρχει πολυ σε αυτο το κανπνικο, το ΜΕΛΙ...Δεν εχω δει καπου στο φορουμ να αναφερεται οτι  θυμιζει πολυ μελι(η τουλαχιστον δεν το προσεξα) και εκρινα σκοπιμο να το αναφερω..
Εμενα λοιπον δεν μπορω να πω οτι μου αρεσε γι αυτο το συγκεκριμενο λογο!
Σημερα πηρα  το RY69 δεν εχω ατμισει ακομα πριν λιγο εφτιαξα το υγρο (εβαλα σε 10 ml βασης 12 σταγονες απο το αρωμα)  αλλα η μυρωδια του αρωματος οφειλω να ομολογησω μου αρεσε παρα παρα πολυ.. :thumpup: Ετσι θα ηθελα να μυριζει εμπας περιπτωση ενα καπνικο αρωμα!Θα σας ενημερωσω οταν ατμισω αυτο το υγρο για τις εντυπωσεις μου που πιστευω να ειναι θετικες...αλλιως αν δεν μου αρεσει και αυτο με βλεπω να πηγαινω σε ετοιμα υγρα...!!!



Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #479 στις: Νοεμβρίου 17, 2014, 23:17 »
Ή πήγαινε σε καποιο κατάστημα και δοκίμασε τα έτοιμα υγρά αναπλήρωσης που υπάρχουν κ σε αρώματα, για να ξερεις περίπου τι να περιμένεις. απλά να ξέρεις ότι το άρωμα με το έτοιμο υγρό αναπλήρωσης συχνά έχουν απόκλιση!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246378 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572262 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1942 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122096 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326892 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298069 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827691 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511864 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios