vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

79 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, Sergios

Twitter

Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #390 στις: Απριλίου 22, 2014, 00:59 »
Εγώ ζητώ συγγνώμη. Έχεις δίκιο. Εδώ είναι και το αντίστοιχο νήμα, άλλωστε.
Ωστόσο, σίγουρα μπορείς να πάρεις "μυρωδιά¨και να έχεις μια πιο αντικειμενική άποψη από μαγαζιά με ντρίπερς για δοκιμή.

Αποσυνδεδεμένος kaisharga

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • I read, therefore I am mad
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #391 στις: Απριλίου 22, 2014, 01:06 »
Ευχαριστώ.  Θα ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων αν ξέρει κάποιος παρόμοιο κατάστημα στη Θεσσαλονίκη

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #392 στις: Απριλίου 22, 2014, 02:10 »



Συγγνώμη. Δε διευκρίνηση πως αναφερόμουν σε αρώματα για DIY. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Στα αρώματα είναι λίγο δύσκολο να βρείς "δοκιμαστήριο", μιας και στο τελικό αποτέλεσμα, παίζει ρόλο η αναλογία αρώματος, η βάση με την οποία έχει φτιαχτεί, η ωρίμανση, οπότε όπως καταλαβαίνεις είναι λίγο δύσκολο.
Θα μπορούσες σε 3 διαφορετικά "δοκιμαστήρια", να δοκιμάσεις το ίδιο άρωμα και να σου φανεί διαφορετικό και τις 3 φορές...

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #393 στις: Απριλίου 22, 2014, 10:01 »
Μαρασλή 73 στη Χαριλάου (Χρήστος) Εχει δοκιμαστήριο με αρώματα της ατμος. Για την ώρα καμιά δεκαριά αλλά σύντομα θα τα έχει όλα λέει.
Η αραίωση είναι σύμφωνα με την προτεινόμενη που γράφει η ετικέτα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #394 στις: Απριλίου 23, 2014, 01:52 »
για μενα που ξεκινησα με atmos και συνεχιζω ακαθεκτος                                                                        10/10 ry69                                                                                                                                                                        9/10 barbara
9/10 cinnamon   
                                                                                                                                 αλλα εχω επισης και

nutacco 7/10,
agrinio 7/10

προσωπικη αποψη παντα!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2014, 02:47 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #395 στις: Απριλίου 28, 2014, 02:18 »
δοκίμασα το φουντούκι, ωραίο είναι (και ψιλογλυκίζει όπως μαρέσει) όμως μετά από μερικά τανκ δεν το νιώθω στη γεύση όσο έντονα θα ήθελα, είναι αρκετά ήπιο πλέον..

επίσης δοκίμασα καραμέλα μιας και είδα αρκετές θετικές εντυπώσεις αλλά δεν μου έβγαλε γεύση καραμέλας...συγκεκριμένα μου έβγαζε κάτι σαν μοσχαράκι κοκκινιστό ανάλατο χαχαχα :P... παρατήρησα πως υπάρχουν 2 εκδόσεις καραμέλας, η 2η χωρίς βούτηρο...εγώ από όσο έχω καταλάβει έχω την πρώτη...
για πείτε λοιπόν οι υποστηρικτές της καραμέλας...version 1 ή 2?

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 28, 2014, 02:40 από andreas_e »

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #396 στις: Απριλίου 28, 2014, 07:32 »
Υπάρχει το άρωμα caramel και το caramela bella, ή κάπως έτσι. Η bella είναι αυτή με το βούτυρο, αλλά με είχαν προειδοποιήσει οι υπόλοιποι ότι δεν είναι και τόσο καλό. Έχοντας δοκιμάσει, λοιπόν, την απλή caramela, σου τη συστήνω ανεπιφύλακτα. Πιστή γεύση καραμέλας, γλυκό όσο δεν πάει, απλώς μου φαίνεται πολύ έντονο το άρωμα, ακόμα και στην προτεινόμενη αναλογία, οπότε δοκίμασε να το ξεκινήσεις από χαμηλή αραίωση. Πάντως, η γεύση είναι τόσο γλυκιά και απαλή, που το άτμιζα όταν ήμουν άρρωστος και τα καπνικά με ενοχλούσαν στο λαιμό.  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #397 στις: Απριλίου 28, 2014, 09:26 »
Φίλε andreas_e καλημέρα. Υπάρχει η caramela και η carabela Atmos. Η δεύτερη έχει και μια βουτυρογαλατίλα ενώ η πρώτη αφήνει αρώματα βανίλιας. Όσον αφορά το ότι δεν νιώθεις πλέον τη γεύση, μάλλον έχεις ατμίσει ένα κουβά υγρό και έχεις πάθει αυτό που λέμε κορεσμό. Άτμισε καμιά δεκαριά ml σκέτη βάση και η γεύση σου θα επανέλθει. Επίσης, υπάρχει περίπτωση ο ατμοποιητής σου να ετοιμάζεται να παραδώσει πνεύμα, οπότε και θέλει αλλαγή. Η απώλεια της γεύσης είναι ένα από τα σημάδια.

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #398 στις: Απριλίου 28, 2014, 12:57 »
την πάτησα δλδ...ενδιαφέρεται κανείς για carabela? χαχαχαχα  :tongue_smilie:
είναι σχετικά καινούργιος ο ατμοποιητής, αλλάζω αντιστάσεις μια χαρά.... όντως ο κορεμός πρέπει να είναι, έκανα ένα τανκ σκέτη αλλά δεν φτάνει όπως μου τα λες... πάω για περισσότερα τανκ γιατί μάρεσε το φουντούκι και δεν λέει να μην το νιώθω χαχα

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #399 στις: Απριλίου 28, 2014, 15:47 »
Εγώ έχω την bella, (karamela bella ή karabella) και παρ' όλο που με τα βουτυρογαλατίλα όπως ακούγεται δεν τα πάω καθόλου καλά, η συγκεκριμένη πάει...  :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :_love_heart:
Είχα δοκιμάσει και τις δύο στο μαγαζί πριν πάρω. Και μου άρεσε πάρα πολύ αυτή!
Αν έχεις πάθει το λεγόμενο κορεσμό, μετά τα τανκάκια σκέτης βάσης, δώσε της άλλη μια ευκαιρία..... Μπορεί να έχεις άλλη άποψη μετά...!

Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #400 στις: Απριλίου 28, 2014, 22:07 »
θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για το aroma τις coca κολλας και θέλω να ρωτήσω το toro ζορό είναι redbull?

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #401 στις: Απριλίου 28, 2014, 22:25 »
Εγώ έχω την bella, (karamela bella ή karabella) και παρ' όλο που με τα βουτυρογαλατίλα όπως ακούγεται δεν τα πάω καθόλου καλά, η συγκεκριμένη πάει...  :baby: :baby: :baby: :baby: :baby: :_love_heart:
Είχα δοκιμάσει και τις δύο στο μαγαζί πριν πάρω. Και μου άρεσε πάρα πολύ αυτή!
Αν έχεις πάθει το λεγόμενο κορεσμό, μετά τα τανκάκια σκέτης βάσης, δώσε της άλλη μια ευκαιρία..... Μπορεί να έχεις άλλη άποψη μετά...!

τελικά είναι και πως το σκέφτεσαι....εγώ το σκέφτομαι σαν γάλα με καραμέλα και μου φαίνετε λίγο καλύτερο τώρα αλλά και πάλι όχι του γούστου...
θα κάνω σκέτη, θα κάνω τη καραμέλα που έφτιαξα, θα κάνω και τράκα κανα ξεκάρφωτο υγρό και μετά από 20ml θα επιστρέψω στο φουντούκι ξανά.... προκαλεί γρήγορα κορεσμό μπορώ να πω...


Αρώματα που σας αρέσουν και δεν προκαλούν γρήγορα μπούχτιμα ή κορεσμό, έχετε να προτείνεται; (εκτός καπνικών)

Αποσυνδεδεμένος mgd

  • *
  • 41
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #402 στις: Απριλίου 29, 2014, 14:30 »
Μπισκοτοκανελα-καραμελα-ry69
 :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος andreas_e

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
    • nargiles
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #403 στις: Μαΐου 31, 2014, 14:05 »
τώρα που μπαίνει και το καλοκαιράκι πιστεύω ένας συνδυασμός φρουτένιου αρώματος με μενθόλη μέσα θα είναι ότι πρέπει...ίσως και μερικά είδη ποτών...

τι έχετε δοκιμάσει που να προτείνεται από φρούτα; σκεφτόμουν για λεμόνι αλλά το φοβάμαι μην δεν βγει καλό

edit: είδα λεμόνι δεν έχει, αλλά παίζει lime, και από ποτά τσάι ροδάκινο και λεμονάδα... μπαίνω σε σκέψεις τώρα χαχαχ :P

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #404 στις: Μαΐου 31, 2014, 14:11 »
Το lime που εχω δοκιμασει ηταν καλο,
οχι εξαιρετικα καλο, αλλα ατμιζοταν ανετα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114076 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506076 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243249 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293440 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1558 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 975 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3871 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13851 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios