vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

444 επισκέπτες, 8 χρήστες
Jorge, Ηρακλης, camber, dimitrisd, manoslykos, Tem, pngtszs1976, bloodlessz

Twitter

Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #375 στις: Απριλίου 01, 2014, 16:51 »
Κατάλαβα καλά; Βάζεις το habana πιο κάτω απ' το λιβάνι;

Όπα όπα. Δε λέω ότι είναι χειρότερο από το livani. Απλώς ότι με απογοήτευσε πλήρως σε σχέση με την περιγραφή του. Πούρο δεν κατάλαβα πουθενά. Το livani ανταποκρίνεται στην περιγραφή του αλλά και στο όνομά του. Στις πρώτες τζούρες μου φάνηκε ενδιαφέρον, αλλά το μπουχτίζεις πολύ γρήγορα. Ούτως ή άλλως, όμως, το πήρα για να το έχω ως προσθήκη στους πειραματισμούς μου. Αλλά το habana περίμενα να είναι ένα καθαρό καπνικό υγρό, είχα πολλές ελπίδες γι'αυτό. Αλλά πολύ λουλουδάτο μου φάνηκε.

Από καπνικα αρώματα atmos (τα έχω όλα εκτός απο τα καινούρια και το maxx) τα αγαπημένα μου είναι τα nutacco, fotia, apache και agrinio.
Από γλυκά τα choco premium και strawberry.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #376 στις: Απριλίου 02, 2014, 23:50 »
Εγώ έπαθα πλάκα με το cinnamon cookies ρε παιδιά αλλά μου έλιωσε το τζαμάκι της ιθάκης.
Τώρα το βάζω μόνο στο κλώνο τριντέντ που δεν έχει τζάμι να λιώσει.. :wall:
Εχει δοκιμάσει κανείς σε κάποιον άλλο? ας πούμε c4, vivinova,...και να άντεξαν?


Μου άρεσε πολύ και το ry69 αλλά δε ξέρω με τι να το μπερδέψω να γλυκάνει λίγο,
Καμιά ιδέα?
Κανένας ατμο με πλαστικό τζαμακι δεν άντεχει τις κανελες του ατμοςλαμπ..μόνο αν το υγρό είναι DIY και όχι φτιαγμένο με την προτεινόμενη ποσότητα αρώματος. Λιγότερο άρωμα και κρατάς τους ατμοποιητες σου καινουριους.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #377 στις: Απριλίου 03, 2014, 12:57 »
Στον RSST ειχε αντεξει!!!    :yes:

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #378 στις: Απριλίου 03, 2014, 13:44 »
Κανένας ατμο με πλαστικό τζαμακι δεν άντεχει τις κανελες του ατμοςλαμπ..μόνο αν το υγρό είναι DIY και όχι φτιαγμένο με την προτεινόμενη ποσότητα αρώματος. Λιγότερο άρωμα και κρατάς τους ατμοποιητες σου καινουριους.


Δηλαδή σε 100ml 20αρα vg πόσο άρωμα να βάλω? Εγώ έβαλα 10ml...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #379 στις: Απριλίου 03, 2014, 14:58 »
Το μπουκαλάκι σου, γράφει ένα ποσοστό επι τοις εκατό, το οποίο είναι το ποσοστό συγκέντρωσης στο τελικό υγρό. Αν πχ εσένα γράφει 5%, τότε θες 95ml βάση και 5ml άρωμα για 100 ml υγρό. Τώρα λίγο πάνω λίγο κάτω...

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #380 στις: Απριλίου 03, 2014, 15:10 »
Αυτά είναι γνωστά, το θέμα είναι το συγκεκριμένο υγρό που κάνει ζημιά. Εννοείται οτι 10% είναι πολύ αλλά σε όλα τα υγρά τόσο μου αρέσει και δεν έχω πρόβλημα παρά μόνο με αυτό.
Το κακό είναι ότι δε μπορώ να χαλάσω κι άλλους ατμο μέχρι να βρω ποιος το αντέχει, γι'αυτό ρωτώ μήπως ξέρει κάποιος συγκεκριμένα και όχι γενικά.
Αν ξέρει κάποιος ας στείλει πμ γιατί θα χαλάσουμε το νήμα.
Ευχαριστώ :respect:

Αποσυνδεδεμένος panagiotis87

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #381 στις: Απριλίου 04, 2014, 11:24 »
Καλημερα...επηδει κοιταξα το νημα απο την αρχη δεν βρηκα πουθενα την black vanilla παρα μονο την κανονικη vanilla γιατι??την εχω αγορασει εγω απο atmoslab ..αλλα δεν την δοκιμασα ακομα.μονο ρην κανονικη δοκιμασα και το χειροποιητο bigbubble....που το διαβασα καπου εδω αλλα χαθηκα τοσα που ειναι

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #382 στις: Απριλίου 04, 2014, 11:27 »
Ειναι νεο αρωμα, δεν εχει πολυ καιρο που κυκλοφορησε.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #383 στις: Απριλίου 06, 2014, 21:27 »
Κάποια μηνύματα που αφορούσαν μίξεις βάσεων, μεταφέρθηκαν εδώ

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #384 στις: Απριλίου 09, 2014, 03:03 »
Εδώ και δυο μέρες δοκιμάζω τα 4 καινούρια καπνικά. Το kamaki και το nice είναι αρκετά ωραία, χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο, αλλά είναι ευχάριστα. Το velvet ανταποκρίνεται στο όνομά του. Ένα απαλό, βελούδινο καπνικό, με μια γλυκάδα. Αλλά, το puro cubano  :thumpdown: . Μεγάλη απογοητευση. Σίγουρα πιο καπνικό από το habana, αλλά είναι πολύ έντονο και μπουχτιστικό, χωρίς καμιά ξεκάθαρη μυρωδιά του πούρου. Ίσως να είναι καλό για προσθήκη σε διάφορες συνταγές, αλλά σκέτο δύσκολα ατμίζεται.

Έχοντας δοκιμάσει σχεδόν όλα τα καπνικά της atmos (εκτός των maxx και barbara) έχω να δηλώσω απογοητευμένος. Τα περισσότερα δεν είναι καπνικά και δε με έχει ξετρελάνει κάποιο, ενώ αντιθέτως είναι αρκετά αυτά που είναι ανυπόφορα.

Τα γλυκά και τα φρουτένια είναι πολύ ωραία, όμως. Τώρα ατμίζω nocciola, και είναι πραγματική πραλίνα φουντουκιού, πολύ ωραία και δε σε λιγώνει γρήγορα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #385 στις: Απριλίου 09, 2014, 11:33 »
"Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB"  :confused1: :hmmm:  ...  Γιατι δεν συγχωνευεται αυτο το νημα με το νημα με τα υγρα της ΑΤΜΟS ???????

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #386 στις: Απριλίου 09, 2014, 11:59 »
Γιατί το ένα μιλάει για αρώματα και το άλλο μιλάει για έτοιμα υγρά. Γι αυτό και βρίσκονται και σε διαφορετικούς πίνακες.

Αποσυνδεδεμένος kaisharga

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • I read, therefore I am mad
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #387 στις: Απριλίου 22, 2014, 00:02 »
Υπάρχει κάποιο κατάστημα που να έχει τη δυνατότητα να δοκιμάσουμε τα αρώματα με υγρό ατμίσματος; Ή απλά γυρνάμε τη ρουλέτα και πετυχαίνουμε τζακ ποτ/πετάμε τα λεφτά στο καζανάκι;

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #388 στις: Απριλίου 22, 2014, 00:29 »
Εκατοντάδες...

Αποσυνδεδεμένος kaisharga

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • I read, therefore I am mad
Απ: Τα πιο περιζήτητα της ATMOS LAB
« Απάντηση #389 στις: Απριλίου 22, 2014, 00:46 »
Συγγνώμη. Δε διευκρίνηση πως αναφερόμουν σε αρώματα για DIY. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209537 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126852 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem