vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

183 επισκέπτες, 2 χρήστες
azzazel, ZoeM

Υγρά vinirette

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #360 στις: Μαρτίου 25, 2010, 23:11 »
Εγώ λέω ότι ο καλύτερος τρόπος να συγκρίνει κανείς γεύσεις είναι να πάρει κάμποσα άδεια καρτομάιζερ και να τα γεμίσει με διάφορες γεύσεις. Μόνο έτσι μπορεί να δει τι ακριβώς παίζει με τις γεύσεις γιατί υπάρχουν και μερικές που όσο και να τον φυσήξεις - πλύνεις - ψήσεις τον ατμοποιητή, δε φεύγουν με τίποτα και δίνουν λάθος εντυπώσεις για ό,τι δοκιμάσουμε στη συνέχεια.
Εγώ με cartomizer δοκίμασα το virginia και η αλήθεια είναι πως είναι υποδεέστερο από το παλιό. το παλιό ήταν κορυφαίο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #361 στις: Μαρτίου 26, 2010, 06:51 »
Η αλήθεια είναι ότι το Vinirette Virginia  είχε πάντα αυτή τη γλυκειά γεύση Pop Corn.
Στο νέο υγρό η γεύση αυτή αναδεικνύεται μάλλον πιο έντονα. Kαθαρά γεύση καλαμποκιού σε μορφή Pop Corn. Γεύση φουντουκιού δεν θα έλεγα ότι έχει. Ουσιαστικά δηλαδή το Vinirette Virginia δεν ήταν ποτέ ένα πραγματικά Virginia υγρό. Καμία απολύτως γεύση καπνού. Θα μπορούσε άνετα να έχει κάποια άλλη ονομασία. Aυτό δεν σημαίνει ότι είναι ένα κακό υγρό. Προσωπικά μου αρέσει (να αναφέρω στο σημείο αυτό ότι το μπουκαλάκι που παρέλαβα πριν από δύο ημέρες, βρίσκεται στο τέλος). Όμως είναι κάτι διαφορετικό από αυτό που υποδηλώνει η ονομασία του. Κατά την προσωπική μου πάντα άποψη πρόκειται για υγρό που έχει μάλλον υπερεκτιμηθεί. Στο θέμα του throat hit , τολμώ να πώ ότι έχω ατμίσει πολύ καλύτερα. Το American Blend φαίνεται να είναι  ένα σαφώς πιο ισορροπημένο υγρό , ίσως το καλύτερο που διαθέτει αυτή τη στιγμή η γερμανική εταιρεία.
Σχετική συζήτηση γίνεται και στο γερμανικό e-rauchen-forum.de
http://www.e-rauchen-forum.de/showthread.php?tid=4871&page=12
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 26, 2010, 13:42 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #362 στις: Μαρτίου 26, 2010, 14:30 »
αυτό το American Blend είναι εξαιρετικό  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #363 στις: Μαρτίου 26, 2010, 17:50 »
Τελικα τι γινεται με αυτο το american blend,παλιοτερα νομιζα πως ολοι συμφωνουσατε οτι ειναι απ τα πιο χαλια της vinirette και οτι το virginia ηταν κορυφαιο..Τωρα τελικα αντιστραφηκαν οι ρολοι με τις καινουριες παρτιδες?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #364 στις: Μαρτίου 26, 2010, 18:04 »
Τελικα τι γινεται με αυτο το american blend,παλιοτερα νομιζα πως ολοι συμφωνουσατε οτι ειναι απ τα πιο χαλια της vinirette και οτι το virginia ηταν κορυφαιο..Τωρα τελικα αντιστραφηκαν οι ρολοι με τις καινουριες παρτιδες?  :confused1:
και εγω το ιδιο αναρωτιομουνα.ολοι λεγανε οτι εχει γευση οινοπνευματιλας και χαιρομουνα γιατι εμενα μου ειχε αρεσει παρα πολυ.Τωρα παει το χασαμε και αυτο  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kikis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω από 11/12/2009
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #365 στις: Μαρτίου 26, 2010, 19:43 »
ΑΠΟΡΙΑ
Τα καρτομάιζερ επαναγεμίζουν; και αν ναι, πώς; Ξέρει κανείς πώς επαναγεμίζει το καρτομάιζερ της N-JOY;

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #366 στις: Μαρτίου 26, 2010, 20:23 »
νομιζω οτι καπου εχει ενα νημα που το αναλυει με αρκετες λεπτομεριες ;)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #367 στις: Μαρτίου 27, 2010, 00:29 »
Σα να στρώνει λίγο το Virginia.
Εφυγε λίγο η μυρωδιά φουντουκιου/ποπκόρν/whatever ή τη συνήθισα?
Μήπως πρέπει να μείνει λίγο ανοικτό?

Επίσης το μπουκαλάκι της Vinirette μοιάζει με κακόγουστο Γερμανικό αστείο.
Μετάφερα το περιεχόμενο σε νορμάλ μπουκαλάκι και βρήκα την υγειά μου...

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #368 στις: Μαρτίου 27, 2010, 00:32 »
Σα να στρώνει λίγο το Virginia.
Εφυγε λίγο η μυρωδιά φουντουκιου/ποπκόρν/whatever ή τη συνήθισα?
Μήπως πρέπει να μείνει λίγο ανοικτό?

Επίσης το μπουκαλάκι της Vinirette μοιάζει με κακόγουστο Γερμανικό αστείο.
Μετάφερα το περιεχόμενο σε νορμάλ μπουκαλάκι και βρήκα την υγειά μου...
μια απο τα ιδια,δεν ξερω τι γινεται?
οσο για το μπουκαλακι ειναι εκπαιδευση........με τα υπολοιπα κοινα (ευκολα μπουκαλακια)θα μαθουμε με κλειστα τα ματια να σταζουμε......... :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #369 στις: Μαρτίου 27, 2010, 02:18 »
Αυτά τα μπουκαλάκια είναι τελείως λάθος. Πολύ δύσχρηστα.
Θέλουν υπομονή, εξάσκηση και ποτέ σε αυτοκίνητο... μα γιατί τόσο δύσκολα;
Ήλπιζα ότι θα τα άλλαζαν, αλλά τελικά απ ότι διαβάζω παραμένουν ίδια.
Δεν έχω ακόμη πάρει από τη νέα σοδιά των vinirette,
κάπως η όλη τους «περιπέτεια» με... μπούχτησε! ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #370 στις: Μαρτίου 27, 2010, 07:58 »
Σα να στρώνει λίγο το Virginia.
Εφυγε λίγο η μυρωδιά φουντουκιου/ποπκόρν/whatever ή τη συνήθισα?
Μήπως πρέπει να μείνει λίγο ανοικτό?

Επίσης το μπουκαλάκι της Vinirette μοιάζει με κακόγουστο Γερμανικό αστείο.
Μετάφερα το περιεχόμενο σε νορμάλ μπουκαλάκι και βρήκα την υγειά μου...

ναι σιγά σιγά συνηθίζεται η γεύση καλαμποκιού στο Virginia. Είναι καλό το συγκεκριμένο υγρό. Το μπουκαλάκι χρειάζεται σίγουρα αναθεώρηση και επανασχεδιασμό αλλά απο μια άποψη δεν είναι και ιδιαίτερο πρόβλημα αφού μια απλή μετάγγιση λύνει το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #371 στις: Μαρτίου 30, 2010, 17:07 »
Εγω παντως για να ειμαι καλυμενος πηρα ξανα ολες τις γευσεις για να δω "γευστικα" τις αλλαγες.

Υστερα θα κανω αποθεμα για κανενα χρονο παλι...  :tongue_smilie:


Ααα.... αν δεν το ειδατε ακομη, το site ενημερωθηκε με ολες τις γευσεις...   :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #372 στις: Μαρτίου 30, 2010, 17:22 »
cigar  και pipe δεν βλέπω ακόμη...

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #373 στις: Μαρτίου 30, 2010, 17:40 »
cigar  και pipe δεν βλέπω ακόμη...

Ειπαμε  "γευσεις"   :laugh1: 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #374 στις: Μαρτίου 30, 2010, 19:52 »
cigar  και pipe δεν βλέπω ακόμη...
Θα έλθουν στην επόμενη προμήθεια του funstore

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342624 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206682 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541865 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50334 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597556 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11686 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592778 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios