vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 6 χρήστες
tsoutseki, GeorgeGTS, Buliwyf, I.P, manoslykos, camber

Twitter

Υγρά vinirette

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #150 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 22:16 »
Οχι δεν είσαι αόρατος  :)) :)) :)) :)) :))
Αλλά με τέτοια γεύση και τέτοιο χτύπημα ποιος κάθεται να ψάξει τις λεπτομέρειες. :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Κι εγώ το είδα και αναρωτήθηκα,αλλά μετά σκέφτηκα και μάλλον εμπιστεύθηκα την γερμανική ποιότητα που κακά τα ψέματα είναι από τα πράγματα που δεν αμφισβητούνται εύκολα.
Εμπιστευτήκαμε τους Κινέζους χωρίς να θέλω να τους υποβιβάσω και άλλωστε τα έχουμε ξαναπεί.

Υστερα προβληματίστηκα με την χαμηλή περιεκτικότητα νικοτίνης.
Εκεί σκέφτηκα ότι μάλλον αυτή είναι η πραγματική περιεκτικότητα που θα έπρεπε να έχει ένα υγρό όσον αφορά τη νικοτίνη.Κι όχι αυτή που έχουν τα
κινέζικα.Μάλλον ένιωσα ότι κάτι παίζει με τα κινέζικα κιόχι με αυτά.

Αλήθεια τα γράφει??? γιατί δεν τα είδα.

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #151 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 23:37 »
Είμαι σίγουρος οτι αν σου άρεσε το Kaffe με το Schokolade θα τα δείς όλα φίλε Θάνο :)


Φυσικα και τα ειδα ΟΛΑ!!!!  :respect: :respect: :respect:

Εβαλα νεο 901 και καινουργιο αδειο φιλτρακι.... και.... Εμεινα με το στομα ανοιχτο!!!!!!  :laugh1:
Πραγματικα το Schokolade δεν παιζεται!!!!! Μου θυμιζει απιστευτα πολυ την ζεστη σοκολατα που παραγγελνεις στις καφετέριες...!!!!!!

Ελπιζω να μου αφησετε καμια Schokolade διαθεσιμη στο site να παραγγειλω αυριο παλι!!!!!!   :fight_knuppel:

Δεν θα αφησω κανεναν να πλησιαζει τα Schokolade μου!!!!  :whip:        :hapy_jump:


Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #152 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 23:45 »
 :D :D :D
εγώ, δεν θυμάμαι, σας τόπα?
την μέρα πού άτμιζα την σοκολάτα, όποιος έμπαινε στο γραφείο, ρώταγε, αν ήπιαμε σοκολάτα !
όλος ο χώρος είχε υπέροχο άρωμα ζεστής σοκολάτας.

(δεν μού άρεσε όσο ο καφές, αλλά εκτός το προσωπικό γούστο, μάλλον έφταιγε καί το ότι η σοκολάτα μου ήταν 5mg low. με την οποία ναί μεν είχα χτύπημα -μέχρι καί εγώ!!!!- αλλά..... ε... καταλαβαίνετε τωρα..... θα επανέλθω όοοοοταν υπάρξει καί σε high).

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #153 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 23:47 »
to high το ατμισα
ηταν λιγο κουραστικο για συνεχεια 

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #154 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 23:47 »
Για το καλό throat hit, παρά τα μικρά νούμερα της νικοτίνης, μου πέρασε μια σκέψη από το μυαλό:

Στα τεχνικά στοιχεία ενός VW οι ίπποι που αναφέρονται είναι πάντα λιγότεροι από αυτούς που μπορεί να βγάλει το αυτοκίνητο με 100άρα σούπερ αμόλυβδη βενζίνη και "φιλική" ατμόσφαιρα. Δεν δίνουν μεγάλα νούμερα που βγαίνουν μόνο σε ιδανικές συνθήκες (όπως άλλοι) αλλά συντηρητικά (και ειλικρινή) νούμερα που βγαίνουν σε νορμάλ συνθήκες.

Πιστεύω ότι αν βγάλουν οι Γερμανοί μπαταρίες με π.χ. 200 mAh θα κρατάνε διπλάσια από αυτές των "300" (προσέξτε τα εισαγωγικά στο 300) και θα ξεμπροστιαστούν πολλά ψεύτικα νούμερα.

Άραγε υπάρχει περίπτωση κάτι ανάλογο να συμβαίνει και με τα νούμερα για την περιεκτικότητα της νικοτίνης;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #155 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 23:51 »
Εγω εχω αρχισει να το πιστευω...!!!!   :hmmm:

Τα υγρα απο vinirette τα πηρα με 10mg και ειχα πολυ καλυτερο χτύπημα απο τα 18mg απο janty!!!!!!!
Ασε που μια ρουφηξια ειναι αρκετη να με κανει να το χορτάσω και να το αφησω κατω για κανενα 10λεπτο...!!!  :thumpup:

Ενω με τα Janty δεν σταματας να ρουφας!!!!!  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #156 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 23:52 »
Mάλλον έτσι είναι με την γερμανική ποιότητα.


(δεν μού άρεσε όσο ο καφές, αλλά εκτός το προσωπικό γούστο, μάλλον έφταιγε καί το ότι η σοκολάτα μου ήταν 5mg low. με την οποία ναί μεν είχα χτύπημα -μέχρι καί εγώ!!!!- αλλά..... ε... καταλαβαίνετε τωρα..... θα επανέλθω όοοοοταν υπάρξει καί σε high).
high σε αυτά τα υγρά???
μάλλον μιλάμε για εκτοξευση.

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #157 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 23:55 »
Μόλις σήμερα παρέλαβα 4 υγρά Vinirette από Funstore:
Σοκολάτα, Καφέ, Αμερικανιά και Βιργινία, όλα σε 5 mg νικοτίνης .
Έχω δοκιμάσει έως τώρα τον ... καφέ. Παιδιά , ΧΑΛΙΑ.... ο καφές που παρήγγειλα στην καφετέρια και ...για να με πιστέψει ο  σερβιτόρος τον ... έβαλα να δοκιμάσει τον Δικό μου ΑΤΜΟΚΑΦΕ :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Πραγματικά ΕΜΕΙΝΑ κ ΕΓΩ με το στόμα  ...ΚΛΕΙΣΤΟ διότι δεν αποχωριζόμουνα το πιπάκι του 901 στο μινι τούρμπο που άτμιζα μανιωδώς το Vinirette KAFFEE :laugh1: :laugh1: :respect: :respect: :respect: :respect: :laugh_cool_jump:


E- K-Π - Λ - Η-Κ-Τ-Ι-Κ-Ο  :hapy_crazy:
Κε ΜΩΡΑΪΤΗ  :respect_hat: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ  (άντε και σε 20 ml , 50 ml κ.ό.κ) :sign_kiallo:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:04 από taxtsom »

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #158 στις: Δεκεμβρίου 01, 2009, 23:58 »
είμαι άλλης σχολής, όταν έπαιρνες άρωμα άφιλτρο καί γινόντουσαν κίτρινα τα δάχτυλα με το 2ο πακέτο.
υπάρχει καί η δική μου κατηγορία στούς καπνιστές, νυν ατμιστές, πού πάντα θέλαν ότι βαρύτερο υπήρχε
 :)

atme, κάπου στα πρώτα σχόλια, όταν ξανατέθηκε το θέμα, έγραψα πως .... μάλλον τούς Γερμανούς θα πιστέψω καί ΑΝ υπάρχει λάθος θα το αναζητήσω σε άλλη πλευρά. (η οποία μπορεί να "έπαιξε" καί με το ψυχολογικό τού θέματος).

πάντως, μπορεί απλά, να είναι θέμα σύνθεσης των υγρών.
θυμηθείτε πως όση περιεκτικότητα σε πίσα κ νικοτίνη είχε το marlboro ας πούμε, τόση είχε καί το άφιλτρο γκουλουάζ. Η διαφορά ήταν στο ψήσιμο τού καπνού.
(ο ξανθός virginia κόντρα στον ψημένο μαύρο καπνό)

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #159 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:06 »

πάντως, μπορεί απλά, να είναι θέμα σύνθεσης των υγρών.
θυμηθείτε πως όση περιεκτικότητα σε πίσα κ νικοτίνη είχε το marlboro ας πούμε, τόση είχε καί το άφιλτρο γκουλουάζ. Η διαφορά ήταν στο ψήσιμο τού καπνού.
(ο ξανθός virginia κόντρα στον ψημένο μαύρο καπνό)
 
ΣΩΣΤΟΣ :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #160 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:19 »
Ανέφερες προηγουμένως alfisti ότι μάλλον θα αργήσουν να ξαναρθούν υγρά.
Γιατί???Υπάρχει πρόβλημα???

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #161 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:44 »
Ναι ο κ Περικλης ειπε οτι οι παραγγελιες αργουν

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #162 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:48 »
Απαντάω και εγώ fairy (Ο alfisti πάλι με πρόλαβε). Κάτι παίζει με το εργοστάσιο μάλλον. Αν δεις στο Γερμανικό σαιτ έχει χρόνους αποστολής 6-8 ημέρες (δεν ξέρω Γερμανικά αλλά αυτό πρέπει να λέει).

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #163 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 00:53 »
αυτό λέει καί .... έγκυρες funstorικές πληροφορίες μιλάνε καί γιά λάθος στην παραγωγή.
συν το ότι πέσαμε όλοι σαν ακρίδες  :)) :)) :))

fairy, εγώ γιά Δεκέμβρη, δεν βλέπω νάχω virginia.
ξέχνα λοιπόν την βανίλια προς το παρόν καί ... πέστην στον καφέ όσο υπάρχει :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: Υγρά vinirette
« Απάντηση #164 στις: Δεκεμβρίου 02, 2009, 01:09 »
Μπα με τον καφέ δεν τα πάω και τόσο καλά.
Μάλλον σοκολάτα ........αν προλάβω :)

Κρίμα πάντως.Ηθελα για χριστούγεννα vinirette.
Δεν μπορώ να φανταστώ πιο ταιριαστό υγρο για τις γιορτές.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 247133 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572540 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2073 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8194 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122585 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 483 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327215 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8812 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298345 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827844 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512368 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios