vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

550 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, Razor.QQ15

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος Fight3R

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Mess With The Best Die Like the Rest...!!!!
    • Ammoudara Beach Hotel/Apts
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1545 στις: Ιουνίου 16, 2012, 16:19 »
Όχι δεν είναι από την ομαδική...
Ενδιαφέρον και τα 3 king αλλά υπάρχει κάποιος τρόπος να φτιαχτεί η πάει κουβα;

Sent from my U8160 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1546 στις: Ιουνίου 16, 2012, 16:23 »
εκτος απο τυχη φταει.
1. ο πυρηνας κοντα στο δαχτυλιδι εχει κομμενο λαστιχακι .
2. το σιλικονακι που κρατα προφυλαγμενη την αντισταση δεν παταει καλα και μπαινει το υγρο απο εκει.
3. ενδεχεται να εχει κρακ < κρυμμενο> μεσα στο δαχτυλιδι
4. Να ειναι μεγαλύτερη η τρυπα τροφοδοσίας (σε συγκριση αυτων της πρωτης ομαδικης με "εγχωριους', η τρυπα της ομαδικης ειναι σχεδον διπλη και αφηνει κενό)

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1547 στις: Ιουνίου 16, 2012, 16:33 »
Όχι δεν είναι από την ομαδική...
Ενδιαφέρον και τα 3 king αλλά υπάρχει κάποιος τρόπος να φτιαχτεί η πάει κουβα;

Sent from my U8160 using Tapatalk
τα τσεκαρεις και βλεπεις....
ξεκινα απο το απλο......σπρωξε λιγο το σιλικονακι να παει ποιο κατω....αυτο με το σωληνακι που ειναι κατω απο το επιστομιο.
και μετα σφιξε κατα το βιδωμα το πιπακι καλα......

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1548 στις: Ιουνίου 16, 2012, 16:37 »
αν δεν εχεις προβλημα μεγαλυτερης σχισμης φιτιλιων
πας για επισκευη!!!!!!
εφοσων εχεις κανει τα κλασσικα.φυσημα πυρηνα και τσεκαριμα με γεματη μπαταρια

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1549 στις: Ιουνίου 19, 2012, 16:10 »
25η μερα με τον πρωτο μου CE4 αρχισε να μου κανει νερα. παντως καλα κρατησε τοσες μερες.ειχα γραψει παλι πριν μερες οτι μου εβγαζε υγρο απο το πιπακι οταν το γυρνουσα αναποδα.το καθαριζα,το φυσουσα απο πισω και μπρος αλλα παλι τα ιδια.μαλλον τα εφαγε τα ψωμια του. :popcorn:

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1550 στις: Ιουνίου 19, 2012, 16:11 »
25 μερες??? :confused1: :confused1: :confused1:
ρεκορ... :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1551 στις: Ιουνίου 19, 2012, 16:14 »
Το ρεκόρ το έχω εγώ ...ως στιγμής 2 + μήνες και απεβίωσε πριν 1 βδομάδα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1552 στις: Ιουνίου 19, 2012, 16:14 »
Δόξα το Γιαραμπή να λές, δήμητρα. Ασε το Γιάννη και τη ... μούμια του. Η εξαίρεση που αποδεικνύει τον κανόνα είναι. 
25 μέρες τα έβγαλε τα ψωμιά του. Αυτό με τη διαρροή από το πιπάκι μου το έκανε 7 ημερών ce4 και το πέταξα όταν σήκωσα το τηλέφωνο κρατώντας το η.τ. και ζεστό ατμοϋγρό έπεσε στον ώμο μου κάνοντάς με να φανταστώ προς στιγμήν ότι ζεματίστηκα από καυτό λάδι, λόγω τραυματικής εμπειρίας του πρόσφατου παρελθόντος. Τελικά δεν ήταν τόοοοσο ζεστό, αλλά η τρομάρα μου έστειλε πάραυτα τον άτμο στα σκουπίδια.

Τώρα, ένας άλλου τύπου που είχα πάρει, έβγαλε 15 και παραπάνω μέρες αστέρι, μέχρι που αλλοιώθηκε η γεύση του. Για τα δικά μου χέρια είναι πολύ καλό σκορ. Ακριβώς ίδιος που πήρα έχει συνέχεια διαρροές από κάτω σε άσχετες φάσεις.

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1553 στις: Ιουνίου 19, 2012, 16:22 »
Μούμια " Η επιστροφή" έρχεται και άλλος πρασινάκος γέροντας από την ομαδική αυτός είναι ενός μηνός  :)) :)) :)) αλλά να το ξαναπώ : είμαι σίγουρος πως αν τον έχει κα΄ποιος με ένα υγρό και δεν κάνει εναλλαγές κρατάει πολύ παραπάνω όπως και αν συντηρείται σωστά  ;) ;)



ΥΓ. ξέχασα να κάνω ταρίχευση Του Ταχανμων σε4  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1554 στις: Ιουνίου 19, 2012, 16:23 »
ναι petra ειναι μια χαρα πιστευω και τοσο που κρατησε και τωρα που τον ατμιζω η γευση απο το υγρο ειναι καμια σχεση αρα παει σκουπιδια.αναμενω τους καινουργιους τωρα τους χρωματιστους!

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1555 στις: Ιουνίου 19, 2012, 16:47 »
επιτελους να τα πει και καποιος δημοσιως (και δεν ειναι και καποιος τυχαιος) με ολη αυτη την κατασταση που εχει γινει 1-2 μηνες τωρα με τα διαφορα ato-clearo-carto mizer που εχουμε χασει την μπαλα και με χιουμορ κιολας... Busardo  :respect: :respect: :respect:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Q0VeLyv_b6M&feature=plcp[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1556 στις: Ιουνίου 19, 2012, 17:14 »
Εννοείται πως ότι κι αν ατμίζεις, όταν δεν αλλάζεις υγρά κι όταν έχεις μπαταρία με σταθερά και κάπως υψηλά βολτ για τέλεια καύση και σταθερή τάση, παρατείνεις τη διάρκεια ζωής τους.
το 2 μήνες με το ίδιο υγρό σε προβαρι είναι το ισοδύναμο πολύ λιγότερων ημερών σε εγκο μπαταρία με αλλαγή γεύσης και σύστασης βάσης ίσως ανά 2 μλ.

Οταν άνοιξα τον πιο γηραλέο από τους ce4 μου που είχε πλέον θέμα με τη γεύση, η αντίσταση είχε γίνει σαν κοκορέτσι από τα κατάλοιπα. τούμπανο σε πάχος η φυτιλοαντίσταση. Από κει και πέρα, δε μου έφταιγε ο καημενούλης ο άτμο. Αν είχα επισκευάσιμο, θα την είχα αλλάξει στη βδομάδα. Καμιά φορά δε σκεφτόμαστε ότι όσο καλή κατασκευή κι αν είναι ένας άτμο, τα κατάλοιπα στην αντίσταση είναι ο αδύναμος κρίκος, που δεν διορθώνεται πάντα με dry burn και ότι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος glyrakos

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini + DID
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1557 στις: Ιουνίου 20, 2012, 12:18 »
Μετέφερα 2 μηνύματά μου από την ομαδική και εδώ.

Μέχρι τώρα (3η φορά γεμίσματος έως τουλάχιστον 1,2 ml με υγρό liqua turkish tobacco 12mg/ml) δεν έχω διαπιστώσει διαρροές ή ραίσματα από τους νέους που παρέλαβα από Γ+Δ γκρουπ. Όμως το επιστόμιο δεν σφίγγει όταν βιδώνει (γυρίζει τυφλά) καθώς και τη δεύτερη φορά που προσπάθησα να το βγάλω για να το γεμίσω δεν έβγαινε εύκολα (έβαλα δύναμη) με αποτέλεσμα να βγάλω και το ένα O-ring στεγανοποίησης που βρίσκεται εντός του μεταλλικού δακτυλιδιού που βιδώνει το επιστόμιο. Τώρα το δουλεύω χωρίς αυτό γιατί προσπάθησα να το βάλω και φαίνεται να είναι λίγο μεγαλύτερης διατομής οπότε τσακίζει, χωρίς ταυτόχρονα να παρατηρήσω διαρροές (δηλαδή δε χρειάζεται ;), την ώρα που το συγκεκριμένο υγρό ρέει εύκολα (μικρό ιξώδες). Αυτά μέχρι στιγμής.

Βάζω και τις φωτογραφίες που αναφέρονται στο προηγούμενο μήνυμά μου σε αυτό το νήμα.

1. αποτυχημένη προσπάθεια τοποθέτησης του o-ring (μάλλον μπαίνει προτού κολληθεί το ασημένιο εξωτερικό δακτυλίδι)


2. το επιστόμιο με το o-ring που βγήκε (φαίνεται επίσης ότι έχει ξεκολλήσει το σπείρωμα του επιστομίου κατά τη προσπάθειά μου να το βγάλω για να το γεμίσω)


3. τοποθετημένο το επιστόμιο δεν εφαρμόζει τελείως με τον υπόλοιπο ατμοποιητή (τελικά υπάρχουν μικρές διαρροές από το σημείο του επιστομίου χωρίς αυτό το 0-ring)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1943
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1558 στις: Ιουνίου 22, 2012, 02:13 »
Νομίζω πως οι διαρροές, αλλά και η διάρκεια ζωής στον συγκεκριμένο ατμοποιητή, επηρεάζονται από τους τα παρακάτω παράγοντες (εκτός φυσικά της περίπτωσης ελαττωματικού)

1. 'Ταίριασμα' της αντίστασής του με την τάση στα άκρα της. ΜΗΝ περιμένετε πολλά με μια αντίσταση 3Ohms σε eGo μπαταρία ας πούμε ή σε VV στα 4Volts

2. Πλύσιμο (2-3 φορές) με καθαρό χλιαρό νεράκι ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που αλλάζετε μια γεύση (αν και γενικότερα καλό είναι να αποφεύγεται αυτό) και σε κάθε περίπτωση κάθε 4-5 γεμίσματα και ΚΥΡΙΩΣ μετά τις πρώτες 5-6 μέρες.

3. Ιδιαίτερη προσοχή στο γέμισμα (δεν μας βιάζει κανείς!) ΚΑΙ στο να βιδώνει ΣΩΣΤΑ το πιπάκι (όχι απαραίτητα πολύ σφιχτά, αλλά ΣΩΣΤΑ, να πατάει ΚΑΛΑ στο σιλικονούχο καπάκι του 'θαλάμου ατμοποίησης')

4. Λίγη επιμέλεια στο πως τοποθετούμε το ΗΤ όταν ΔΕΝ ατμίζουμε σε συνάρτηση με την ποσότητα του υγρού που περιέχεται (να σκέφτεστε πχ ότι ένα γεμάτο tank, θα υπερτροφοδοτήσει την αντίσταση αν το αφήσετε ξάπλα για 2 ώρες, ενώ από την άλλη, αν το έχετε όρθιο, θα σας δώσει καμένο άμεσα και θα οδηγήσει το υγρό που υπήρχε πριν στην αντίσταση μέσα από τον άξονα στον πόλο, κλπ κλπ).

5. Η σύσταση του υγρού που ατμίζουμε. Οπωσδήποτε, ένα υγρό με υψηλή περιεκτικότητα VG, ΕΛΑΤΤΩΝΕΙ φανερά τη διάρκεια ζωής ενώ έχει παράλληλα και μεγαλύτερο κίνδυνο διαρροών.

Τα 1&2 αφορούν την διάρκεια ζωής κυρίως, τα 3&4 τις διαρροές και το 5 προφανώς και τα δύο.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 22, 2012, 02:23 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1559 στις: Ιουνίου 22, 2012, 12:06 »
Τελικα επειδη οι αποψεις ειναι πολλες, καθαρισμος μονο με νερο ή με οινοπνευμα και νερο  :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354741 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191139 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 678 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 552 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588868 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797118 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7220 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312592 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6619 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13147 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711