vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

337 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, camber

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #645 στις: Μαρτίου 17, 2012, 17:47 »
Τον αριστερό δεν τον ξέρω αλλα στον δεξιό αντιμετώπισα πολλές δυσκολίες και πιο πολυ στο ξεκούμπωμα και στο ξανακουμπωμα.
Αν ο W εχει βαθμό δυσκολίας 4 αυτός έχει 8. Δεν έχει καμιά σχέση και είναι  πιο πολύπλοκο για εμένα.

Αποσυνδεδεμένος Fight3R

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Mess With The Best Die Like the Rest...!!!!
    • Ammoudara Beach Hotel/Apts
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #646 στις: Μαρτίου 17, 2012, 18:25 »
 Εδω και 3 ωρες περιπου ατμιζω ασταματητα. Πολυ δυνατη γευση σε σχεση με ego-t  καλα για ντουμανι δεν το συζηταω (ακομα και ο  imist δεν με ειχε εντυπωσιασει ετσι). Βεβαια ο ατμος ειναι ελαφρος πιο ζεστος κατι που με ξαφνιασε ευχαριστα. Επειδη το νημα ειναι τεραστιο αν καποιος δεν βαριεται να μου στειλει ενα πμ με τυχων βελτιωσεις που μπορουν να γινουν (και πως γινονται)...

Sent from my U8160 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #647 στις: Μαρτίου 17, 2012, 18:35 »
το φαινομενο της "μπουρμπουληθρας" στη τζουρα μπορει να μου πει καποιος σε τι μεταφραζεται???συνηθως μετα απο αυτο ακολουθει μικρη διαρροη στο πολο...
μετα σταματει για καποιες τζουρες αφου καθαριστει ο πολος και ξαναεπανερχεται παλι.....με γεματη μπαταρια αργει να εμφανιστει αυτο το σπαστικο φαινομενο

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #648 στις: Μαρτίου 17, 2012, 18:39 »
υπερτροφοδοσια στο φυτιλι........
δακρυζει εσωτερικα το φυτιλι στο καλαμακι και την ωρα που τραβας ακουγεται η μπουρμπουληθρα .
το ιδιο γινεται και στα dct αν υπερτροφοδοτηθουν........
το μυστικο κατεμενα αν και δεν τον εχω ακομα στα χερια μου ειναι το εξης.
πρεπει το φυτιλι να μπαινει σφηνωτα στο κεντρο και να σφιγει δεξια και αριστερα στις κοψιες του κεντρικου σωληνα.....ωστε εκει να γινεται το φαινομενο της μπουκαλας.........ωστε την ωρα που θα ατμισεις να αναπληρωθει το υγρο αμεσα απο την συσορευση που θα εχει γινει στις κοψιες.οταν εκει ειναι χαλαρο το φυτιλι γινεται συνεχη τροφοδοτηση και σταζει. βεβαια ποιο καλα θα το δω εαν ερθουν τα δικα μου,αυτο το εχω συμπερανει απο τους w αλλα το ιδιο συστημα ειναι στην ουσια.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2012, 18:45 από KINGGREECE »

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #649 στις: Μαρτίου 17, 2012, 18:44 »
το φαινομενο της "μπουρμπουληθρας" στη τζουρα μπορει να μου πει καποιος σε τι μεταφραζεται???συνηθως μετα απο αυτο ακολουθει μικρη διαρροη στο πολο...
μετα σταματει για καποιες τζουρες αφου καθαριστει ο πολος και ξαναεπανερχεται παλι.....με γεματη μπαταρια αργει να εμφανιστει αυτο το σπαστικο φαινομενο

οταν γεμιζεις το τανκ το υγρο να μην ειναι πανω απω το φιτιλι γιατι τρεχει το υγρο μεσα και σου κανει αυτο που λες :bye:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #650 στις: Μαρτίου 17, 2012, 18:46 »
το φαινομενο της "μπουρμπουληθρας" στη τζουρα μπορει να μου πει καποιος σε τι μεταφραζεται???συνηθως μετα απο αυτο ακολουθει μικρη διαρροη στο πολο...
μετα σταματει για καποιες τζουρες αφου καθαριστει ο πολος και ξαναεπανερχεται παλι.....με γεματη μπαταρια αργει να εμφανιστει αυτο το σπαστικο φαινομενο
φιλε ποσειδωνα η μπουρμπουληθρα δειχνει αερα.
μηπως δεν παταει καλα το πιπακι?
ο δικος μου 9η μερα σημερα κ με ενα μονο πλυσιμο φυσημα δε βγαζει σταγονα.

edit: σωστο κ αυτο που λεει ο king. απλα νομιζα πως λογικα εκει θα του εχεις κανει σωστη εφαρμογη.
μηπως κ το σιλικονακι που καλυπτει τον χωρο καυσης εχει κανει καποιο σκισιμο?
δεν τον εχω ανοιξει ακομα τον δικο μου γιατι παιζει αριστα ακομα.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #651 στις: Μαρτίου 17, 2012, 18:48 »
μηπως το 2αρη φιτιλι ειναι μεγαλο και ποτιζει πολυ την αντισταση και δεν προλαβαινει να το ατμοποιησει???να δοκιμασω 1.5???

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #652 στις: Μαρτίου 17, 2012, 18:48 »
ο ποσειδωνας μιλαει για ατμο που εχει υποστει μετατροπη η επισκευη αν καταλαβα καλα.

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #653 στις: Μαρτίου 17, 2012, 18:49 »
μηπως το 2αρη φιτιλι ειναι μεγαλο και ποτιζει πολυ την αντισταση και δεν προλαβαινει να το ατμοποιησει???να δοκιμασω 1.5???
χειροτερο θα γινει.......
δολιμασε διπλο 2 χ 1,5 και καντο σφινοτο εκει που ειπα. δεν εχεις να χασεις τιποτα αγορινα

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #654 στις: Μαρτίου 17, 2012, 18:51 »
δοκιμασε να τον κρατησεις κ περισσοτερο ορθιο.
επισης το μακρυ φυτιλι με υποψιαζει.
δεν τον εχω ανοιξει γμτ, κ δεν εχω σωστη εικονα.
ειναι το μονο πραγματικα στεγνο μηχανακι που εχω χρησιμοποιησει μεχρι τωρα.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #655 στις: Μαρτίου 17, 2012, 18:52 »
και αυτο σφηνωτο μπαινει..θελει αρκετη πιεση για να παει κατω...


εντωμεταξυ εαν τον αφησω να κρυωσει εξαφανιζεται μετα το φαινομενο και εμφανιζεται μετα απο καποιες τζουρες..

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #656 στις: Μαρτίου 17, 2012, 23:24 »
φιλε ποσειδωνα η μπουρμπουληθρα δειχνει αερα.
μηπως δεν παταει καλα το πιπακι?
ο δικος μου 9η μερα σημερα κ με ενα μονο πλυσιμο φυσημα δε βγαζει σταγονα.

edit: σωστο κ αυτο που λεει ο king. απλα νομιζα πως λογικα εκει θα του εχεις κανει σωστη εφαρμογη.
μηπως κ το σιλικονακι που καλυπτει τον χωρο καυσης εχει κανει καποιο σκισιμο?
δεν τον εχω ανοιξει ακομα τον δικο μου γιατι παιζει αριστα ακομα.

τελικα ειχες δικιο αδερφε!!!!το προβλημα ηταν το πιπακι....
ακουστε τι παρατηρησα.......η κεντρικη βαση του ατμοποιητη που βρισκετε μεσα στο υγρο
και καταληγει κουμπωμενο το πιπακι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΩ ΤΡΥΠΑ...
αλιως το πιπακι δεν βιδωνει σωστα.......αρα οταν θα τον μονταρετε μετα απο επισκευη την ωρα που θα τοποθετειται το πλαστικο περιβλημα συμφωμα με το βιντεο ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ ΕΥΘΥΓΡΑΜΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ....!!!!!!
το ευθυγραμμισα σωστα και ΒΙΔΩΣΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΙΠΑΚΙ....

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ-ατμιζω εδω και κανα 2ωρο ..μπουρμπουληθρες καμια...ανετη τζουρα οπως οταν ηταν καινουργιος!!!!και.....
για μαντεψτε..
ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΔΙΑΡΡΟΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!επιτελους ο CE4 δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο εναν ολοκαινουργιο...
και μαλιστα εχει καλυτερο χτυπημα και ντουμανι λογο φυσικα της LR....
ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!!! :respect: :respect: :respect: :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2012, 23:47 από poseidonas7 »

Αποσυνδεδεμένος dimitrisnd

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #657 στις: Μαρτίου 18, 2012, 09:39 »
Καμενο;

Αποσυνδεδεμένος digipan

  • *
  • 61
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #658 στις: Μαρτίου 18, 2012, 11:55 »
(Image removed from quote.)
πηρα σημερα αυτον με το στρογγυλο επιστομιο (δεξια)
Απο πρωτη οψη ειδα αυτες τις 2 διαφορες
ερωτηση:
Αλλαζουν σε τιποτα οι εως τωρα γνωστες βελτιωσεις που κανουμε?? :hmmm:

καλημερα και απο εμενα!
εχω διαβασει ολο το νημα και εχω κανει καποιες διαπιστωσεις...

Εμενα πεσαν στα χερια μου δυο εκδοσεις του συγκεκριμενου ατμοποιητη.
1> με διαβαθμισεις και αναγραφομενα ml με πλακε επιστομιο (αγορασμενο απο zerobacco)
2> με διαβαθμισεις και αναγραφομενα ml με στρογγυλο επιστομιο και αλουμινενιο κωνο πανω πανω (αγορασμενο απο cleverstore)

οπως στη φωτογραφια του @achilleas ΑΛΛΑ χωρις τις διαφορες που διχνει στο κατω μερος του (στο κατω κιτρινοδηλαδη)
Κατω δηλαδη ηταν ακριβως ιδιοι και οι δυο!

Τι γινεται ρε παιδια? Ποσα διαφορετικα μοντελα υπαρχουν CE4+ , CΕ4+ V2 ??

Ακομα εδω και τρεις εβδομαδες ατμιζω με την εκδοση χωρις το αλουμινενιο κωνο (με πλακε ετπιστομιο δηλαδη). Εντυπωσεις διχασμενες.
Αλλαξα 3 μεσα σε τρεις εβδομαδες. Το ενα σταματησε να ρουφα, τα αλλα δυο πολυ διαρροη απο κατω στον πολο της μπαταριας και επεσε τρελα η αποδοση τους + καμμενο πολλες φορες. (ΟΤΑΝ επαιζε σωστα μου αρεσε)

2-3 μερες τωρα ατμιζω με την εκδοση με τον κωνο και το στρογγυλο πιπακι και εχω παθει πλακα. Μαρεσει παρα πολυ, στα 3.7V τρελο ντουμανι (σε σχεση με την version 1 που λεω παραπανω) και πολυ καλο χτυπημα. (imist ηταν ο πρωτος που ειχα ((ντουμανι καλο αλλα απο χτυπημα δεν)).
Να ενημερωσω οτι δεν εχω και πολυ εμπειρια μπορει να μου διαφευγει κατι μιας και ειμαι στο αθλημα 1 μηνα τωρα!!
Εχω καει στο διαβασμα εδω στο φορουμ βεβαια:)

Συγκριση μεταξυ των δυο παραπανω:

version 1> πιο σφυχτη τζουρα, χτυπημα καλο οχι παντα, αλλαγμα ανα εβδομαδα το πολυ λογω προβληματων οπως δε ρουφα ή εχει διαρροες, καμμενο πολυ πιο ευκολα και ας ξεβιδωνω το πιπακι για να μην πιεζω φυτιλι.

version 2>Απο την πρωτη στιγμη μεχρι τωρα 3 μερες μετα κανενα προβλημα. Πολυ περισσοτερο ντουμανι με ιδιο υγρο και ιδια Volt, πιο χαλαρη τζουρα αλλα με χτυπημα μια χαρα, μηδεν διαρροες, μηδεν καμμενο, δεν εχει χαλασει ακομα !! Αν χαλασει ενημερωνω εδω.

Τα παραπανω τεστ γιναν με απλη μπαταρια - 650mah και λαβα - υγρα VG 1,2% νικοτινη με γλυκες γευσεις.
Αν εχει καποιος εμπειρια παραπανω να επιβεβαιωσει αν αυτοι οι δυο μεταξυ τος εχουν τοσο διαφορα ή κατι δεν αντιλαμβάνομαι?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #659 στις: Μαρτίου 18, 2012, 12:04 »
Μαλλον υπαρχει και τριτη εκδοση.
Αυτο που εχω εγω ειναι σαν το δεξιο της φωτο αλλα χωρις τον κωνο και με πλακε πιπακι,
η πιο απλα ειναι σαν το αριστερο αλλα με τον κεντρικο σωληνα του δεξιου...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355406 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10603 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191504 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 691 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797396 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7372 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313047 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6875 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12160 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13440 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711