vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

418 επισκέπτες, 6 χρήστες
Milarepa, seniorize, John K, thanos1071, lounik, camber

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #120 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 17:22 »
Φιλε μου εγω αυτο που λες για τις κολλησεις με παστες δεν ξερω δεν το ειχα ψαξει ποτε αλλα αυτο που ειπες με το μολυβδο και τωρα με τις παστες ειναι ενα θεμα...... :hmmm: απο την αλλη τοσα χρονια εχουμε ρουφιξει με το Κ.Τ τα χειροτερα, ομως αν παιζει και στον συγκεκριμενο καρτο και σε αλλους επαφη με υγρο μολυβδου παστας κτλ κτλ τοτε........ :-\ :-\ :wall:
το υλικο κολλησης ηλεκτρονικων εξαρτηματων ειναι κασιτερος..αυτο που ειναι επικυνδινο σε μεγαλη περιοκτηκοτητα ειναι η παστα σολδερινης που χρειαζεται για να γινει καλη επαφη στα σημεια κολησσης.....γιαυτο πλεον οι ποιο ποιοτικες εταιριες αποφευγουν τις κολλησεις στους ατμοποιητες και το κανουν με ηλεκτροποντα...δηλαδη ακαριαια διοχετευση ρευματος που διμιουργει μια ακιδα αναμεσα σε 2 υλικα που θελουν κολληση..............

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #121 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 02:51 »
Μακαρι φιλε μου αλλα ο μη γνωστης παστων κτλ κτλ αντε να καταλαβει ποιος εχει τι.......... :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #122 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 03:00 »
H σολντερίνη φεύγει με ειδικό καθαριστικό (χρησιμοποιείται σε κυκλώματα ακριβείας γιατί η σολντερίνη είναι ελαφρώς αγώγιμη), αυτό που δεν ξέρουμε είναι αν το χρησιμοποιούν μετά τη συγκόλληση....

Αποσυνδεδεμένος nosmoke

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #123 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 06:25 »
Η τάπα δεν έχει καμια σχέση ,
μέσα στο σωληνάκι έχει ένα δεύτερο με 2 σιλικονακια επάνω και κάτω για να μην βραχυκυκλώνουν στο "σιλικονακι" το πάνω βάζεις την αντίσταση το ένα άκρο στο + που είναι μέσα από το σιλικονακι και το άλλο άκρο έξω από αυτό που ειναι το -
Παράθεση
http://www.youtube.com/watch?v=Y7rOVFmY2Mg&feature=player_embedded
Παιδιά με προβληματίζει το οτι η αντίσταση τοποθετείται πάνω σε σιλικονένια βάση και όχι σε κεραμικό.
Δεν παίζει με τις υψηλές θερμοκρασίες που αναπτύσει η αντίσταση να καίγεται και το σιλικονάκι και να το αναπνέουμε?

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #124 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 12:08 »
Εδώ ένα σεταρισμένο απο μενα με οπη  :thumpup: :thumpup: :D :D

Κώστα,καλημέρα. Πως το βγάζεις το πλαστικό? το ζεσταίνεις? δεν βγαινει με τιποτα!!  :wall: :wall: τι με πιστολάκι το ζεσταίνω ... σε λίγο θα του κάνω και μπούκλες>>>. Για πες καμμια ιδέα!

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #125 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 15:12 »
εγω το έβγαλα ανάποδα απότι δείχνει το βίντεο, μερικές σελίδες πίσω και βγήκε μια χαρα.Δεν το είχα πάνω στην μπαταρία.

έβγαλα πρώτα το εσωτερικό ταπακι που είναι στο κεντρικό σωλινάκι(για να μην το τραυματήσω)..και μετά το χτύπησα σιγά σιγα (ρομαντικά  :_love_heart:) με ένα μεγάλο ίσιο καταβίδι..
και βγήκε

ελπίζω να σου έδωσα να καταλάβεις..

μέχρι εκεί είμαι προς το παρόν..τα έχω βγάλει όλα και το κοιτάω τώρα  :laugh1: γιατί ούτε σύρμα έχω ούτε φιτίλι  :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 15:18 »
το θέμα μου, είναι το πλαστικο tank. όλα τα άλλα βγαίνουν πανεύκολα μα μία λεπτή τσιμπίδα και ένα κατσαβιδάκι (για τον κεντρικό πόλο). Τόχω φτιάξει ήδη, όλα οκ. , αλλά την βάση την έκανα σκ..ά! :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 15:49 »
εγω το έβγαλα ανάποδα απότι δείχνει το βίντεο, μερικές σελίδες πίσω και βγήκε μια χαρα.Δεν το είχα πάνω στην μπαταρία.

έβγαλα πρώτα το εσωτερικό ταπακι που είναι στο κεντρικό σωλινάκι(για να μην το τραυματήσω)..και μετά το χτύπησα σιγά σιγα (ρομαντικά  :_love_heart:) με ένα μεγάλο ίσιο καταβίδι..
και βγήκε

ελπίζω να σου έδωσα να καταλάβεις..

μέχρι εκεί είμαι προς το παρόν..τα έχω βγάλει όλα και το κοιτάω τώρα  :laugh1: γιατί ούτε σύρμα έχω ούτε φιτίλι  :lotpot:
το θέμα μου, είναι το πλαστικο tank. όλα τα άλλα βγαίνουν πανεύκολα μα μία λεπτή τσιμπίδα και ένα κατσαβιδάκι (για τον κεντρικό πόλο). Τόχω φτιάξει ήδη, όλα οκ. , αλλά την βάση την έκανα σκ..ά! :laugh1: :laugh1:
:laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 16:18 »
Ελα βρε καλοπροεραιτα το γελακι  :thumpup: μηπως να δοκιμαζαμε να το βαλουμε στο φουρνο μικροκυματων?  :laugh1: :laugh1: ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ  :idiot1:
ειναι ενα θεμα να βγει το τανκακι η αληθεια ειναι  :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 16:44 »
χτύπα...(ρομαντικά πάντα   :_love_heart: ) εκεί που σου δείχνω στο βελάκι

και θα πρέπει να βγεί...και να έχεις αυτά όπως δείχνει η δεύτερη φωτό...


ΥΓ...ρομαντικά όμως λέω και πάλι βεβαίως βεβαίως...



Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 17:37 »
χτύπα...(ρομαντικά πάντα  :_love_heart:   ) εκεί που σου δείχνω στο βελάκι

και θα πρέπει να βγεί...και να έχεις αυτά όπως δείχνει η δεύτερη φωτό...


ΥΓ...ρομαντικά όμως λέω και πάλι βεβαίως βεβαίως...

Με κάνατε και γέλασα  :)) :)) :)) :)) :))
Διαβάστε προσεκτικά γιατί βαριέμαι να κάνω video
βγάζετε επιστόμιο μετά με ένα μικρό βελονάκι που πλέκουνε ξέρετε !! (βουτιξτετο από την γυναικα την μαμά την γιαγιά η τον παππου από όπου βρείτε τέλος πάντων) τραβήξτε με προσοχή την διάτρητη τάπα από σιλικόνη και το κιλινδρακι που είναι στην τάπα μέσα κατόπιν τοποθετήστε το tank όρθιο στο τραπέζι βρείτε ένα zoympadaki η ένα μεταλλικό αντικείμενο κομμένο ίσια από κάτω περίπου το πάχος που έχει ο σχισμένος κύλινδρος μέσα στο tank , χτυπήστε ελαφρά και με πολύ αγάπη  :_love_heart: με ένα σφυράκι , πένσα ώστε να ξεκολλήσει το πλαστικό από την βάση μετά βιδώστε σε μια μπαταρία ζεστάνετε με ένα πιστολάκι και τραβήξτε , με ένα κατσαβίδι σταυρωτό σπρώξε ελαφρά από την σχισμή του κυλίνδρου ώστε να βγει και ο θετικός πόλος με το σωληνάκι του θα βρείτε 2 "σιλικονακια" ένα στην βάση του άξονα και ένα στην κορυφή του . oyf κουράστηκα !!! τα υπόλοιπα τα ξέρετε  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος timeco

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουαρίου 03, 2012, 17:38 »
χτύπα...(ρομαντικά πάντα   :_love_heart: ) εκεί που σου δείχνω στο βελάκι

και θα πρέπει να βγεί...και να έχεις αυτά όπως δείχνει η δεύτερη φωτό...


ΥΓ...ρομαντικά όμως λέω και πάλι βεβαίως βεβαίως...

 :respect: :respect: :respect: αν έχεις νεύρα δεν καταλαβαίνεις τίποτα.... Νόμιζα ότι μούλεγες για τον κεντρικό πόλο! :idiot1: Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος giorgos_ ethel

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 19:33 »
καλησπερα παιδια εδω και μια βδομαδα ατμιζω με επισκ/μο G4,και επιδη δεν προλαβα να παρω τον G4  με 510 κονεκτορα το πηρα με 901 ,ανιγη πολυ ευκολα χωρησ μπιστολακια και  ζεσταμα. το εχω σε ego mpataria me antaptora 510/901. Να σασ πω γιατο φτλ ,1.5 απο εσμοκ γκουρου και αντισταση 0.16 ,2 σπιρεσ και 2 μισεσ.[διλαδι αποσ  κιταμε την αντισαση απο πανο βλεπουμε 4 σπιρεσ], μετριμενο με πολιμετρο 2ω. .πανευκολο με πολυ καλο χτιπημα ντουμανι.τωρα περιμενο το Ζερομπακο.να φερη και 510 σπιρομα .μιποσ ξερη καπιοσ ποτε παραλαβενη.?

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 20:48 »
να είσαι καλα για τις πληροφορίες...

αποτι έμαθα τέλος της επόμενης εβδομάδας γιατί γίνεται ένας χαμός..όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και εξωτερικό
Που βλέπω Αμερική και Αγγλία όλοι είναι SOLD OUT και περιμένουν τους προμηθευτές και το εργοστάσιο παραγωγής.





Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2012, 20:50 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 21:04 »
Παιδια συγνωμη αλλα επειδη δεν εχω παρακολουθησει το θεμα,για να μην διαβαζω τοσες σελιδες....που τα βρισκουμε αυτα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 356003 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191884 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 897 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 754 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797728 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313404 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6950 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12275 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13528 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711