vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

167 επισκέπτες, 2 χρήστες
zalaros, thanos1071

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #585 στις: Μαρτίου 14, 2012, 20:16 »
Κανείς δεν σε ωθεί προς τη πατέντα. Για παράδειγμα το καλύτερο value4money κατα την άποψη μου είναι οι 510. Πακετάκι των 5 κοστίζει 6 ευρώ διαρκούν πολύ και δεν υπάρχουν διαρροές εφόσον δεν το μπουκώνεις. Άσε και που βγαίνουν τόσο σε LR όσο και σε HR.

Εδώ απλά συζητάμε για βελτιώσεις του ήδη πολύ καλού CE4+ και όσο μάλλον για την επισκευή του από τη στιγμή που θα χαλάσει ως οφείλει μετά από εύλογο χρόνο ζωής. Γιατί να το πετάξουμε και να πάρουμε άλλο όταν μπορούμε να το ανοίξουμε και να το επισκευάσουμε με κόστος όσο ένα κομμάτι φιτίλι και σύρμα;
Mαλλον δεν διαβασες το ποστ μου
Τον ηδη πολυ καλο που τον ειδες εσυ δεν ξερω...εκτος αν ειμαι τοσο γκαντεμης που πηρα 2 κοματια και τα 2 εχουν προβλημα και συνεχεια βγαζουν καμενο...τι να πω... δεν θεωρω τον εαυτο μου εξπερ αλλα οσο ναναι μια πειρα την εχω και εγω και μπορω να καταλαβω ενα προιον αχρηστο....
Ενας ego w (η καλη ποιοτητα πχ w της vapormania σαν παραδειγμα) και οχι κατι μπλε που βρισκεις με 3-4 ευρω, ειναι κλασεις ανωτερος του ce4 plus κατ'εμέ

Αλλα και παλι η ουσια ειναι οτι οταν περνεις εναν ταδε ατμο/καρτο η οτιδηποτε αναλωσιμο,περιμενεις να δουλευει σωστα για οσο χρονο αντεξει.

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #586 στις: Μαρτίου 14, 2012, 20:18 »
Μάλλον τύλιξες λίγο σφιχτά την αντίσταση στον CE4+. Αλλά και για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βάζε διπλό φιτίλι. Αποδίδει πολύ καλύτερα και αν το κάνεις σωστά δεν πρόκειται να σου δώσει ποτέ καμένο. βα σήμερα πάντως δυσκολεύεται πάρα πολύ.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #587 στις: Μαρτίου 14, 2012, 20:43 »
Μάλλον τύλιξες λίγο σφιχτά την αντίσταση στον CE4+. Αλλά και για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βάζε διπλό φιτίλι. Αποδίδει πολύ καλύτερα και αν το κάνεις σωστά δεν πρόκειται να σου δώσει ποτέ καμένο. βα σήμερα πάντως δυσκολεύεται πάρα πολύ.
σε μενα απαντας? γιατι εγω δεν τον εχω πειραξει

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #588 στις: Μαρτίου 14, 2012, 21:01 »
καλησπερα σας κυριοι
Σημερα το πρωι πηρα ενα πολυμετρακι και μετρησα τους 5 ce4 plus που εχω (απο Zerobacco)
Μου εδειξαν 2,8  2,9  3,1  3,3  3,4 Ωμ
α) ειναι φυσιολογικες αυτες οι μετρησεις ?? (η'' κατι δεν εκανα σωστα?)
λενε οτι εχουν 2,2 ωμ αντισταση
β) σε τι volt τα δουλευω στο μινι λαβα?
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #589 στις: Μαρτίου 14, 2012, 21:16 »
καλησπερα σας κυριοι
Σημερα το πρωι πηρα ενα πολυμετρακι και μετρησα τους 5 ce4 plus που εχω (απο Zerobacco)
Μου εδειξαν 2,8  2,9  3,1  3,3  3,4 Ωμ
α) ειναι φυσιολογικες αυτες οι μετρησεις ?? (η'' κατι δεν εκανα σωστα?)
λενε οτι εχουν 2,2 ωμ αντισταση
β) σε τι volt τα δουλευω στο μινι λαβα?
Ευχαριστω

Βραχυκύκλωσε τους ακροδέκτες του πολύμετρου για να μετρήσεις την εσωτερική αντίσταση και ότι δείξει αφαίρεσε το από τις μετρήσεις σου.
Επίσης με απλά πολύμετρα μη περιμένεις θαύματα...

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #590 στις: Μαρτίου 15, 2012, 02:18 »
Μπορεί η Microcig να είναι από τους πιο ευφυείς κατασκευαστές, που γενικά έχει παρουσιάσει πρωτοποριακά προιόντα, ΑΛΛΑ όταν έρθει η ώρα της υλοποίησης έχει πρόβλημα με την σταθερότητα της ποιότητας. Εχω χρησιμοποιήσει πάνω από 3-4 κουτιά (5αδές) CE2 τους τελευταίους μήνες, και εμφανίζονται διάφορα προβλήματα.
Μου έχουν τύχει διαφορές στα πάσα των σπειρωμάτων, και κάποιοι ατμοποιητές δεν κάθονται καλά και δεν δουλεύουν σε όλες τις μπαταρίες, ένας μάλιστα δεν είχε καθόλου σπείρωμα  :eyesplash:
Εχουν διαφορές στο τύλιγμα της αντίστασης, σε κάποιους οι σπείρες είναι πολύ πυκνές και συγκεντρωμένες στο κέντρο με αποτέλεσμα να βγάζουν καμένο, σε άλλους πάλι πολύ αραιές με αποτέλεσμα να ακουμπάνε στο σιλικονένιο δακτυλίδι, ακόμα και διαφορές στον αριθμό των σπειρών. Άλλοι πάλι έχουν τη φιτιλοαντίσταση πολύ ψηλά με αποτέλεσμα η τζούρα να είναι αεράτη σαν να ρουφάς καλαμάκι, ενώ άλλοι την έχουν πολύ κοντά και να είναι πολύ σφιχτοί. Το πρόβλημα με το κόψιμο των σιλικονένιων δακτυλιδιών το ανέφερα παραπάνω.
Γενικώς δεν πρόκειται για προιόντα τα οποία τα πέρνεις και παίζουν, υπάρχει σοβαρή πιθανότητα να υπάρχει κάποια δυσλειτουργία. Για τους μυημένους οι λύσεις σε όλα αυτά είναι απλές. Από την άλλη οφείλω να αναγνωρίσω την εξαιρετική ποιότητα φιτιλιού και αντίστασης που χρησιμοποιούνται.


Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #591 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:17 »
Όταν λες πέταξα τον κώνο? Τι εννοείς? Σε έχασα...

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #592 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:22 »
Όταν λες πέταξα τον κώνο? Τι εννοείς? Σε έχασα...

Αναφέρομαι στην έκδοση που έχει ένα μικρό μεταλλικό κώνο στο πάνω μέρος. Το αφαίρεσα.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #593 στις: Μαρτίου 15, 2012, 03:30 »
Ελα οκ. Πήρα πρεφα τώρα. :) είναι χωρίς αυτό το κόλπο ο δικός μου. Αύριο θα εχω με κώνο 2 κομμάτια οπότε όταν τα ανοίξω τα αφαιρω.
Ευχαριστώ Παντελή.

Αποσυνδεδεμένος kritikos727

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευτυχώς γλύτωσα από το καρκινογόνο τσιγάρο !!!
    • Riza Apartments
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #594 στις: Μαρτίου 15, 2012, 09:12 »
Τον κώνο για ποιο λόγο τον αφαιρέσατε ?
Καλημέρα Κώστα !!!

Αποσυνδεδεμένος vapeit

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • Απαλά και με διάρκεια!
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #595 στις: Μαρτίου 15, 2012, 14:38 »
Nα κανω μια ερωτηση σχετικα με το VIDEO 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=wH2jsiyrCFM&feature=plcp&context=C468f945VDvjVQa1PpcFPcnWtwUQVg9-OVv1e-bf71Ye9b4eiDSUQ%3D[/youtube]
Καταλαβε καποιος ενα τριτο χερι να βουταει το πενσακι?  στο 1:06   
Χαχαχαχαχαχαχαχα :lotpot:  :heat:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2012, 16:47 από vapeit »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #596 στις: Μαρτίου 15, 2012, 14:47 »
Τράβηξα λίγο προς τα έξω τον εσωτερικό πόλο για να βελτιωθεί η είσοδος του αέρα.

Απίστευτο χτύπημα και ντουμάνι!
Καμένο ούτε για αστείο!


Πριν λιγο τραβηξα όλο το εσωτερικό 1 χιλιοστο προς τα εξω με τον τροπο που δείχνει το βιντεο του περίεργου ξενου (αυτόν που τον κινηματογραφεί ο... συζυγός του !)  http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6505.msg218924.html#msg218924
(ήταν ηδη ανοιγμενο και μονταρισμένο οποτε βγηκε πολυ ευκολα) και τωρα οταν το βιδωνω στην eGo μπαταρία αφηνει 1 χιλιοστο κενο.
(δεν ξερω αν τελικα εκανα κάτι διαφορετικό απο αυτο που εκανες ή το ιδιο πραγμα με άλλο τρόπο) και εχω ακριβως τα ίδια αποτελέσματα (σε συνδυασμο με LR αντίσταση)


Απίστευτο χτύπημα και ντουμάνι! (το καλυτερο χτυπημα που εχω πετυχει σε eGo μπαταρία απο το 2010 που ατμίζω)
πιο ευκολη τζουρα
Καμένο ούτε για αστείο!


περιμενω να δω αν θα εχω διαρροές....


Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #597 στις: Μαρτίου 15, 2012, 14:58 »
Μόλις μου ηρθε και εμένα ο CE4+ και μάλλον θα είμαι ο πρώτος που θα κάνω χειρουργιο πριν τον δοκιμάσω.
Είμαι περίεργος να δω τι έχετε γράψει σε 55 σελίδες.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #598 στις: Μαρτίου 15, 2012, 19:51 »
παιδια καλησπερα....ολλα καλα με τον επισκευασμενο ατμο....
αλλα συνεχιζονται οι διαροες στο πολο της μπαταριας..
οχι πλυμηρα οπως με τους ego-t π.χ αλλα μαζευει σιγα σιγα και οσο περναει η ωρα
πεφτει το χτυπημα....ισως λογο του μαζεμενου υγρου...
κριμα ρε γ@#ώτο..καθε 10-15 λεπτα ατμισματος καθαριζω πολο με χαρτοπετσετα...
μερικες φορες αλλα ελαχιστες σταματαει η διαροη αλλα συνηθως εχω υγρο στο πολο..επαναλαμβανω..οχι ξαφνικη πλυμηρα......


@παντελη θελουμε φωτο με τη διαταξη των σπειρων.... ::) ::)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2012, 19:59 από poseidonas7 »

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #599 στις: Μαρτίου 15, 2012, 22:10 »
ειναι υγρο η ειναι ατμος που εχει μεινει στο καλαμακι..τετοιο εχουμε ολοι στον πολο μετα απο ατμισμα......στεγνος πολος δεν υπαρχει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191438 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 657 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797343 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312973 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6809 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12100 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13366 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711