vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

193 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #570 στις: Μαρτίου 14, 2012, 16:31 »
Σημερα εφερε ενα μαγαζι στην κορινθο τους ce4+ της microcig
Πηρα και 2 τρομαρα μου
Μαυρα χαλια..... σε ego μπαταρια σε απανωτες τζουρες (stress test) καμενο καμενο καμενο
ΣΕ λαβα στα 3.9 το ιδιο....αν τραβας κανονικη τζουρα δεβ εχει προβλημα αλλα και παλι σαν κατι να μην λειτουργει καλα
Σε καποια φαση εβαλα 4.2 βολτ και αμεσως πρωτη τζουρα καμενο.....
Επεσα σε ελατωματικα κοματια η δεν κανω κατι καλα?

Απογοητευτηκα οικτρα λεμε........

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #571 στις: Μαρτίου 14, 2012, 16:38 »
Χωρίς να το έχω δοκιμάσει, φαίνεται ότι λίγο πολύ το CE4 αν και βελτίωση του CE2 συνεχίζει να έχει παρόμοια προβλήματα.
Η πίεση που ασκεί το πιπάκι στη σιλικόνη είναι πολύ σημαντική παράμετρος όπως ακριβώς και στον CE2 γιατί επιρρεάζει τη ροή του υγρού στο φυτίλι. Σε πολλά CE2 το σιλικονένιο δακτυλίδι δεν είχε καθαρά κοψίματα από το εργοστάσιο (κάτι μου λέει ότι η Microcig από ποιοτικό έλεγχο και επαναληψιμότητα πάσχει...), και πίεζε παραπάνω το φυτίλι. Μια μικρή επέμβαση με φαλτσέτα βοηθούσε πάρα πολύ. Ισχύει κάτι τέτοιο στον CE4?

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #572 στις: Μαρτίου 14, 2012, 16:38 »
Σημερα εφερε ενα μαγαζι στην κορινθο τους ce4+ της microcig
Πηρα και 2 τρομαρα μου
Μαυρα χαλια..... σε ego μπαταρια σε απανωτες τζουρες (stress test) καμενο καμενο καμενο
ΣΕ λαβα στα 3.9 το ιδιο....αν τραβας κανονικη τζουρα δεβ εχει προβλημα αλλα και παλι σαν κατι να μην λειτουργει καλα
Σε καποια φαση εβαλα 4.2 βολτ και αμεσως πρωτη τζουρα καμενο.....
Επεσα σε ελατωματικα κοματια η δεν κανω κατι καλα?

Απογοητευτηκα οικτρα λεμε........
κριμα κριμα ειναι και ακριβοι παναθεμα τους...
αλλα οταν λειτουργουν σωστα ειναι .....σουπερ...(οταν.... :-[)

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #573 στις: Μαρτίου 14, 2012, 16:41 »
Έχει διαβαθμίσεις πάνω? Αν όχι είναι η παλιά έκδοση.

Τώρα όπως και να έχει δώστου λίγο χρόνο. Κανονικά λένε ότι ακόμα και με το εργοστασιακό φυτίλι και ΧΩΡΙΣ να το αναποδογηρίσεις ώστε να ποτίσει ξανά το φυτίλι αντέχει 7-8 απανωτές τζούρες πριν βγάλει καμμένο.

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #574 στις: Μαρτίου 14, 2012, 16:45 »
κριμα κριμα ειναι και ακριβοι παναθεμα τους...
αλλα οταν λειτουργουν σωστα ειναι .....σουπερ...(οταν.... :-[)
εγω δεν προκειται να μπω σε διαδικασια να αγοραζω εναν ατμο και μετα να κανω πατεντες...αμα ηταν ετσι αγοραζεις εναν επισκευασιμο,σκας λ7 απαξ και μετα κανεις οτι θες
Απο εναν ατμο εμποριου περιμενω τα 5-6-7 ευρω που δινω να μου λειτουργει για οσο καιρο πρεπει να λειτουργει
Απο εδω και περα τελος για μενα οι δοκιμες και τα τσαμπα λ7
Παραμενω σε αυτα που εχω και δουλευουν αψογα δλδ 2 dct tank των 5 ml, 2 i-mist , και εναν ego-w

Τελος τα πειραματα σε καθε τι καινουργιο

Τσαμπα 12 ευρω για 2 τμχ ce4+

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #575 στις: Μαρτίου 14, 2012, 16:48 »
Έχει διαβαθμίσεις πάνω? Αν όχι είναι η παλιά έκδοση.

Τώρα όπως και να έχει δώστου λίγο χρόνο. Κανονικά λένε ότι ακόμα και με το εργοστασιακό φυτίλι και ΧΩΡΙΣ να το αναποδογηρίσεις ώστε να ποτίσει ξανά το φυτίλι αντέχει 7-8 απανωτές τζούρες πριν βγάλει καμμένο.
Ειναι της Microcig χωρις τις διαβαθμισεις
ειναι ο παρακατω.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #576 στις: Μαρτίου 14, 2012, 16:50 »
εγω δεν προκειται να μπω σε διαδικασια να αγοραζω εναν ατμο και μετα να κανω πατεντες...αμα ηταν ετσι αγοραζεις εναν επισκευασιμο,σκας λ7 απαξ και μετα κανεις οτι θες
Απο εναν ατμο εμποριου περιμενω τα 5-6-7 ευρω που δινω να μου λειτουργει για οσο καιρο πρεπει να λειτουργει
Απο εδω και περα τελος για μενα οι δοκιμες και τα τσαμπα λ7
Παραμενω σε αυτα που εχω και δουλευουν αψογα δλδ 2 dct tank των 5 ml, 2 i-mist , και εναν ego-w

Τελος τα πειραματα σε καθε τι καινουργιο

Τσαμπα 12 ευρω για 2 τμχ ce4+
μαζι σου αδερφε..αλλα εγω απο νοεμβρη που ατμιζω παιρνοντας απο πολλους ατμο ολλοι μα ολλοι εχουν προβληματα......γιαυτο εχω παντα καβατζα εναν που δουλευει για τις δυσκολες ωρες...μετα παλι στο ντουλαπι ...

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #577 στις: Μαρτίου 14, 2012, 17:23 »
το έχω κάνει εδώ κ μέρες  ;D  αλλά ήθελα να βεβαιωθώ πρώτα ότι δουλεύει σωστά . Όπως είπες πρέπει να γίνει προσεχτικά και το άνοιγμα ^ ανάλογα με τον αν βάζουμε μονό η διπλό φιτίλι

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #578 στις: Μαρτίου 14, 2012, 17:26 »
εγω δεν προκειται να μπω σε διαδικασια να αγοραζω εναν ατμο και μετα να κανω πατεντες...αμα ηταν ετσι αγοραζεις εναν επισκευασιμο,σκας λ7 απαξ και μετα κανεις οτι θες
Απο εναν ατμο εμποριου περιμενω τα 5-6-7 ευρω που δινω να μου λειτουργει για οσο καιρο πρεπει να λειτουργει
Απο εδω και περα τελος για μενα οι δοκιμες και τα τσαμπα λ7
Παραμενω σε αυτα που εχω και δουλευουν αψογα δλδ 2 dct tank των 5 ml, 2 i-mist , και εναν ego-w

Τελος τα πειραματα σε καθε τι καινουργιο

Τσαμπα 12 ευρω για 2 τμχ ce4+

Κανείς δεν σε ωθεί προς τη πατέντα. Για παράδειγμα το καλύτερο value4money κατα την άποψη μου είναι οι 510. Πακετάκι των 5 κοστίζει 6 ευρώ διαρκούν πολύ και δεν υπάρχουν διαρροές εφόσον δεν το μπουκώνεις. Άσε και που βγαίνουν τόσο σε LR όσο και σε HR.

Εδώ απλά συζητάμε για βελτιώσεις του ήδη πολύ καλού CE4+ και όσο μάλλον για την επισκευή του από τη στιγμή που θα χαλάσει ως οφείλει μετά από εύλογο χρόνο ζωής. Γιατί να το πετάξουμε και να πάρουμε άλλο όταν μπορούμε να το ανοίξουμε και να το επισκευάσουμε με κόστος όσο ένα κομμάτι φιτίλι και σύρμα;

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #579 στις: Μαρτίου 14, 2012, 18:37 »
Βρε παιδιά, τα 510, τα 5, 6 € πού τα βρίσκετε?

Συγνώμη για το off topic!!

Αποσυνδεδεμένος Jacob13

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #580 στις: Μαρτίου 14, 2012, 18:41 »
απο cleverstore ή καλυτερα απο healthcabin.net

Αποσυνδεδεμένος arspi

  • **
  • 128
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #581 στις: Μαρτίου 14, 2012, 18:44 »
Εγώ πήρα από Cleverstore 510 kai 510 dual coil και πετάνε !!! Ειδικά τα Dual Coils Cartomizer είναι καπνοβόλα  :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 14, 2012, 18:50 από arspi »

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #582 στις: Μαρτίου 14, 2012, 19:53 »
εχω μικρη διαροη στο πολο ..σκουπιζω ρουφαω και μικρη διαροη....
 :hmmm:
καμια βοηθεια κανεις???

@καταναλωση σαν τουρμπατο...πινει τον αγλεωρα!!!! :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος pantelis51

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Αρκούδος και οδοιπόρος αμαρτίαν ουκ έχει
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #583 στις: Μαρτίου 14, 2012, 20:09 »
Λίγο δύσκολο να σου πει κάποιος τι φταίει. Από που έχεις διαρροή; Από το σωληνάκι στο κέντρο ή από γύρο του; Δεν θα εφάρμοσες κάτι σωστά. Το καλύτερο που χεις να κάνεις είναι να το ανοίξεις και να το ξανασυναρμολογήσεις. Και μη μασάς με την εμπειρία θα το μάθεις.

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #584 στις: Μαρτίου 14, 2012, 20:12 »
παρατηρω διαροη μικρη-οχι πλυμηρα εκει που κουμπωνει με την μπαταρια..δεν νομιζω να παιρνει υγρο απο τον κεντρικο πυρηνα...αλιως δεν θα ακουγα κατι σαν μπουρμπουληθρες????
ευχαριστω παντελη..
η γευση παντως ακομα να στρωσει.μηπως επρεπε να καψω το φυτιλι???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 782 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 657 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797345 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7322 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312974 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6809 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12100 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13366 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711