vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

85 επισκέπτες, 2 χρήστες
kyrgiannis, zilberto

CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1260 στις: Μαΐου 02, 2012, 14:46 »
που τα βρίσκουμε αυτά ρε φίλε???

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1261 στις: Μαΐου 02, 2012, 15:21 »
Ο CE4+ είναι απλά όνειρο. Για τους "μηχανικούς" της παρέας, φτηνοί επισκευάσιμοι. Για τους υπόλοιπους απλά αρχοντικοί.

@maraki: Στην μπαταρία του ego είναι και καλαίσθητος, και λειτουργικός. Ακόμα πιο όμορφος είναι στη μπαταρία ego χρώματος ασημί. Όσον αφορά αυτόματες, αν δεν λαθεύω οικτρά έχει και η zerobacco http://zerobacco.gr/el/content/ce4-zeromizer

Απλά, θα φρόντιζα εάν υπάρχει να μην πάρω με αντίσταση άνω των 2,1-2,2Ω γιατί (προσωπική προτίμηση) δεν με καλύπτει. Από διαρροές, απόλυτο μηδέν. Εκτός αν το γεμίσεις πάνω από τη διαγράμιση οπότε μπορεί να ξεφύγει ελάχιστη υγρασία, αμελητέο πάντως. Το μόνο σπαστικό είναι ότι πρέπει να το γυρνάς συχνά πυκνά για να ποτίζονται τα φυτίλια.

Καλησπέρα σας.

Από τη μικρή μου εμπειρία με τον CE4+ έχω να πω/ρωτήσω τα παρακάτω.
1. Διαρροές δεν έχει πέρα από υγροποιημένο ατμό (έτσι το καταλαβαίνω) εκεί που βιδώνει στην μπαταρία.
2. Ο eGo-C μετά από 2-3 (σχεδόν) συνεχόμενες τζούρες ζεσταίνεται αρκετά και θέλει να τον αφήσεις να κρυώσει. Αυτό δε συμβαίνει με τον CE4+. Μήπως όμως συμβαίνει αλλά δεν το καταλαβαίνουμε επειδή γύρω από τον carto έχει το υγρό; Μήπως η μεγάλη θερμοκρασία χαλάει το υγρό;
3. Έχω παρατηρήσει ότι όση ώρα μένει το υγρό τόσο σκουραίνει. Άμα προσθέσω υγρό το παλιό και πιο σκούρο μένει κάτω και το νέο και με το κανονικό χρώμα πάνω. Μήπως άμα μένει το υγρό μέσα αρκετές ώρες παθαίνει κάτι;
4. Η αλήθεια είναι ότι ο CE4+ είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει εκτός της γεύσης. Με αυτά που διαβάζω μάλλον πρέπει να φταίει η μεγάλη αντίσταση του. Άρα ή δοκιμάζω CE4+ με χαμηλότερη αντίσταση ή βρίσκω μπαταρία μεγέθους (περίπου) eGo με VV. Χλωμό!!

Τι λέτε;

1. Ούτε καν. Αν δεν το παραγεμίσεις, τίποτα.
2. Τον δουλέυω στο λάβα και πιπίλα. Στη γεύση του υγρού καθόλου αλλοίωση.
3. Δεν έχει να κάνει με τις ώρες παραμονής, μάλλον έχει να κάνει με τη σύνθεση του υγρού και την πυκνότητα των φυτιλιών. Ούτε αυτό προκαλεί θέμα, με μία σύριγγα τράβα από τον ατμοποιητή το σκούρο ζουμί, ρίχτο στο μπουκαλάκι σου και μετά γέμισε από το μπουκάλι. Έτσι θα έχεις ομοιόμορφο χρώμα και δεν θα σε ανησυχεί.
4. Για το ego καλή αντίσταση είναι από 1.5-2.1Ω. Παίζει μπαταρία ego VV με σεταρισμένες όμως αποδόσεις τριών θέσεων (π.χ. 3.7, 3.9, 4.2). Επίσης παίζει και το booster αλλά είναι πανάκριβο. Στο ego με χαλάει η πολύ σφιχτή τζούρα που δίνει ο CE4+. Έκανα δοκιμή και έβαλα μεταξύ μπαταρίας-ατμοποιητή τον αντάπτορα 510-ego, που απλά μεγαλώνει το μήκος σε αυτή τη φάση. Μεγάλη διαφορά καθώς έπαιρνε περισότερο αέρα και έδινε πιο αεράτη τζούρα χωρίς να χάνει πουθενά.

Αν θες να τον ευχαριστηθείς πραγματικά όμως, το προβάρι και το λάβα είναι μανίτσες σ' αυτά! Χρειάζεται βέβαια πάντα ο αντάπτορας 510-ego.

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1262 στις: Μαΐου 02, 2012, 15:30 »
Άρα λες ότι για τα υγρά είναι απλά οπτικό το θέμα και μάλιστα για κάποια από αυτά. Ok.

Τώρα, μάλλον πρέπει να έχω πέσει σε κομμάτια με μεγάλη αντίσταση. Δε ρωτήσαμε όταν τα πήραμε, οπότε...  :wall:
Μάλλον θα δοκιμάσω να πειράξω τον ένα για να δω που θα βγει. Σε βιντεάκια που είδα φαίνεται απλό.

Οι eGo VV που λες αποδίδουν 4.2 μέχρι τέλους ή μόνο στην αρχή; Το Booster τι είναι και τι κάνει;

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1263 στις: Μαΐου 02, 2012, 21:05 »
το σκουρο χρωμα ειναι απο την αντισταση και το φυτιλι στο σημειο που γινετε ατμοποιηση....ειναι δηλαδη καταλοιπα καυσης και τα ''ξερναει'' προς τα εξω.
  :thumpup: :thumpup:
Με άχρωμα υγρά παρατήρησα να σκουραίνουν μετά από 5 μέρες συνεχόμενης χρήσης χωρίς καθάρισμα.
Με σκουρόχρωμα υγρά το φαινόμενο είναι πιο σύντομο.

Ο CE4+ είναι απλά όνειρο. Για τους "μηχανικούς" της παρέας, φτηνοί επισκευάσιμοι. Για τους υπόλοιπους απλά αρχοντικοί.
:respect: :respect:
@maraki: Στην μπαταρία του ego είναι και καλαίσθητος, και λειτουργικός. Ακόμα πιο όμορφος είναι στη μπαταρία ego χρώματος ασημί. Όσον αφορά αυτόματες, αν δεν λαθεύω οικτρά έχει και ......
http://www.ecig-shop.gr/index.php?route=product/product&path=57_28&product_id=160
και μαύρες και ασημί σε 650 mAh  :)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1264 στις: Μαΐου 03, 2012, 12:02 »
Άρα λες ότι για τα υγρά είναι απλά οπτικό το θέμα και μάλιστα για κάποια από αυτά. Ok.

Τώρα, μάλλον πρέπει να έχω πέσει σε κομμάτια με μεγάλη αντίσταση. Δε ρωτήσαμε όταν τα πήραμε, οπότε...  :wall:
Μάλλον θα δοκιμάσω να πειράξω τον ένα για να δω που θα βγει. Σε βιντεάκια που είδα φαίνεται απλό.

Οι eGo VV που λες αποδίδουν 4.2 μέχρι τέλους ή μόνο στην αρχή; Το Booster τι είναι και τι κάνει;

Για το αν αποδίδουν μέχρι τέλους, δεν ξέρω, και να σου πω αμφιβάλλω κιόλας, ιδιαίτερα όταν το λάβα χάνει απόδοση όταν πέφτει κάτω από τα 3.6v φόρτιση. Το booster http://e-tsigaro.com/products/view/Tornado%20Booster/49 λέει ότι ενισχύει το βολτάζ με διακόπτη. Είναι πανάκριβο και δεν έχω ιδέα αν δουλεύει! Ο Θεός μαζί σου!

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1265 στις: Μαΐου 03, 2012, 12:29 »
Με 75€ δε χρειάζεται μόνο ο Θεός μαζί μου! :D

Τώρα, όσον αφορά τις VV, εντάξει, και μέχρι τέλους να μην κρατάνε αλλά, ας πούμε, μέχρι τα 70-80% της ενέργειάς τους δεν είναι κι άσχημα, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1266 στις: Μαΐου 03, 2012, 14:15 »
Ε, ναι, προφανώς. Σου ξαναλέω ότι απλά τις έχω δει στο ίντερνετ, δεν τις έχω δοκιμάσει οπότε καλύτερα να σου απαντήσει κάποιος που τις έχει δουλέψει κανένα μήνα τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1267 στις: Μαΐου 03, 2012, 15:31 »
Της ζερομπακο ξερετε αν "ανοιγουν" ευκολα για επισκευη?

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1268 στις: Μαΐου 03, 2012, 15:34 »
Ναι ανοιγουν ,τουλαχιστον η παρτιδα που ειχα παρει εγω!

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1269 στις: Μαΐου 03, 2012, 15:42 »
Χωρις καλεμια και σφυρια ?  ;D
Το λεω γιατι εχω χαλασει ηδη εναν απο αλλη παρτιδα βεβαια που δεν ανοιγαν ευκολα .
Τελικα καποιο βιντεο που να δειχνει καποιο απλο τροπο να ανοιγουν, υπαρχει ?

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1270 στις: Μαΐου 03, 2012, 15:43 »
psiras...και με μασελα αμα θες ανοιγουν...
περιμενε να βρω βιντεο..


Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1271 στις: Μαΐου 03, 2012, 15:45 »
Να ειστε καλα παιδες.
Εχω παρει 2 κομματια σε συγγενικο προσωπο και μαλλον φτανει η ωρα να τους "επισκευασω".....
Θελω να πιστευω οτι δεν θα εχει την ιδια τυχη με τον πρωτο μου  :))


Thank you poseidonas7 !!!!  :thumpup:

Σημερα θα το ματαξαναπροσπαθησω  :))

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1272 στις: Μαΐου 04, 2012, 21:50 »
το αποτελεσμα θα σου αρεσει..ειμαι σιγουρος...
να καψεις οπωςδηποτε το φιτιλι!!!!
1χ5mm...και μασκα για τα ντουμανια!!!!! :)) :)) :)) :))

@η μπαταρια αντεξε 3 ωρες και 50 λεπτα..

ειναι ενεργοβορο το μωρο.... :tongue_smilie:

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1273 στις: Μαΐου 05, 2012, 01:05 »
Σπάω το ένα ρεκόρ πίσω απ' τα άλλο με τον CE4+ και μάλιστα σήμερα είχα μειωμένο ατμό.
ξεπλένω με χλιαρό νεράκι κουνώντας το και ξανά γέμισμα και πάλι  :cigar: άνετα.
Λέτε να είναι στη παρτίδα ή είμαι τυχερός πάω για μήνα !! σερί !!

Απ: CE4 PLUS Clearomizer Εντυπώσεις και βελτιώσεις
« Απάντηση #1274 στις: Μαΐου 05, 2012, 01:14 »
Κοίτα η αλήθεια είναι να του συμπεριφέρεσαι τρυφερά ...τι εννοώ:
κάνω κάθε 2 μέρα ένα πλύσιμο με χλιαρό νερό και πλένω και την
πιπέτα κάθε φορά που γεμίζω με υγρό. Τώρα οι τζούρες μου είναι
μερικών δευτερολέπτων ώσπου να αρχίζει να ζεσταίνει, δεν το παρακάνω  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41413 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249923 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420827 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158602 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15873 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131402 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 222 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 246 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 246 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 366 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 227 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767898 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966