vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 5 χρήστες
yorgoss, maprix, camber, manoslykos, bloodlessz

Twitter

ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #60 στις: Οκτωβρίου 31, 2009, 00:04 »
φύσα, τράβα, ρούφα τονε.....

συγγνώμη, αυτό είναι από αλλού.
φύσα λοιπόν, βράστον καί ... τα ξαναλέμε σε 10 μέρες   ;)

Ισως του δωσω και αλλες...ευκαιριες αλλα 10 μερες για μενα ειναι ιστορικο ρεκορ :)

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 02, 2009, 00:02 »
Τον εκανα μπανακι με οινοπνευμα και του εκανα dripping αλλα δεν αποδιδει πλεον. Του σταζω 2-3 σταγονες και τραβαω 4-5 το πολυ τζουρες, μετα θελει σταξιμο ξανα. Εχει πλεον μπουκωσει. Περιμενω με αγωνια πλεον την...καινουργια παρτιδα :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 00:37 »
Ατμιζω
Μ401 (esmoke)
510 ΒL
801 janty stick

- Απο 401 ειμουν και ειμαι ικανοποιημενος . Καλη γευση καλο κτυπημα , καλο τραβηγμα
Οπως εγραψα και σε αλλο τοπικ , ατμιζω 4, εναν κα8ε μερα εναλλαξ, οπότε τους ανακυκλωνω κα8ε 4 μερες
Οι διαφορες αναμεσα τους ειναι σημαντικες ενω εχουν τον ιδιο χρονο χρησης. Ενας μαλιστα κανει εναν ηχο ρουφηγματος,μερικες φορες,  2-3 δευτερολεπτα μετα τη ληξη της τζουρας,  κατι σαν  ουουζζζφφφχχχχτ! Εχει καλο τραβηγμα και γευση όμως!

- Με τον 510 ,ποτέ δεν τον ευχαριστη8ηκα, εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων . Αλλοτε ζεσταινοταν , αλλοτε μυριζε καμμενο , αλλοτε δεν εβγαζε ατμο. Ωσπου πεφτω ( στον 5ο ατμ  )  σε εναν ατμοποιητη που κτυπαει σαν σκυλι , εχει αναλαφρο τραβηγμα , δεν μυριζει ποτε καμμενο  και επειδη μου αρεσε τον ατμιζω 2 βδομαδες τακτικα! Σκετη απόλαυση !

- Με 801  εχω φτωχη πειρα , μονο ενας εν χρησει . Πολλα ντουμανια αλλα ωσπου  να ξεβρωμησει , ειδα κι επα8α, αρα ουδεν σχολιον 

και αναρωτιεμαι ...   
καλα ... χειροποιητοι ειναι οι ατμοποιητες ?  τοση μεγαλη διαφορα απο κομματι σε κομματι ?
Πραγματικα , αδυνατω να βγαλω συμπερασμα. Καταλαβαινω οτι ειμαστε στην αρχη ενος νεου προϊοντος ( φανταστειτε την τσαντιλα των πρωτων οδηγων αυτοκινητων στα τελη του προ-περασμενου αιωνα) αλλα ΕΛΕΟΣ , ειμαστε πλεον σε προχωρημενη βιομηχανικη - ηλεκτρονικη εποχη και δεν δικαιολογειται ενα προϊον να ειναι τοσο αστα8ες
νομιζω ?


Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 00:58 »
Αυτή την μεγάλη διαφορά, την είδα περισσότερο στο 510. Τα τσιγάρα που χρησιμοποιώ κι εγώ είναι Μ401, 510 και 901. Στο 401 και στο 901 οι διαφορές που έχω δει από ατμ σε ατμ δεν είναι τόσο μεγάλες. Στο 510 έχω ατμ που βγάζει τρελά ντουμάνια και φοβερή γεύση, έχω άλλον που βγάζει ντουμάνια αλλά μυρίζει συνέχεια καμένο, έχω άλλον που ζεσταίνει ελάχιστα (δεν κοκκινίζει η αντίσταση) και βγάζει ελάχιστο καπνό όσο κι αν έχω προσπαθήσει κλπ, κλπ, κλπ...  Πάντως οι πιο σταθεροί σε μένα μέχρι τώρα είναι του Μ401. Άμα σου κάτσει όμως καλός 510...

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 01:00 »
Συμφωνω απολυτως !

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 07:24 »
Πραγματικα , αδυνατω να βγαλω συμπερασμα. Καταλαβαινω οτι ειμαστε στην αρχη ενος νεου προϊοντος ( φανταστειτε την τσαντιλα των πρωτων οδηγων αυτοκινητων στα τελη του προ-περασμενου αιωνα) αλλα ΕΛΕΟΣ , ειμαστε πλεον σε προχωρημενη βιομηχανικη - ηλεκτρονικη εποχη και δεν δικαιολογειται ενα προϊον να ειναι τοσο αστα8ες
νομιζω ?
Πραγματικά προκαλεί πολλές απορίες αυτή η διαφορά ανάμεσα σε ανταλλακτικά του ίδιου προϊόντος :confused1:
Σε βάζει σε σκέψεις μήπως και τα ίδια τα εργοστάσια δίνουν φασόν σε εξωτερικούς συνεργάτες την κατασκευή τους  :hmmm:
Δεν εξηγείται αλλιώς.. δεν είναι και κανένα διαστημόπλοιο η κατασκευή μιας μπαταρίας ή ενός ατμ  ::)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 08:33 »
Παράθεση
Σε βάζει σε σκέψεις μήπως και τα ίδια τα εργοστάσια δίνουν φασόν σε εξωτερικούς συνεργάτες την κατασκευή τους

Δηλαδη atmistis εκτος απο made in china , made in eu , made in korea
τωρα πρεπει να εχουμε και made in Σαγκαη, made in Πεκινο, made in Χονκ Κονκ και παει λεγοντας ?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2009, 09:50 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 09:28 »
Συμφωνω και εγω οτι οι 510 ατμο ειναι πολυ ...ασταθεις! Ειχα πεσει 3 στα χερια μου οι οποιο ειχαν απιστευτο χτυπημα αλλα 'στουπωσαν' γρηγορα και εχω καμια 10αρια ακομα απο αυτους που δεν καταλαβαινεις τπτ... Τεινω να καταληξω στον 901. Κι εγω δεν μπορω να καταλαβω τοσο δυσκολο ειναι να φτιαχτει ενας ατμο που να αποδιδει τουλαχιστον ικανοποιητικα;

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 09:34 »
Δηλαδη atmistis εκτος απο made in china , made in eu , made in korea
τωρα πρεπει να εχουμε και made in Σαγκαη, mαde in Πελινο, made in Χονκ Κονκ και παει λεγοντας ?
abet τι να πω....  :confused1: λέω ΜΗΠΩΣ δίνουν στον ... ξάδελφο με τη βιοτεχνία να φτιάχνει μερικά και αυτός που δεν έχει να φάει...  :hmmm:  ή η άλλη περίπτωση είναι να έχουν και αυτοί διάφορους προμηθευτές για τα επιμέρους εξαρτήματα (π.χ. αντιστάσεις, τσιπάκια, και πάει λέγοντας) και έτσι να εξηγείται η διαφορετική απόδοση κάθε φορά. Να είναι θέμα συναρμολόγησης, δεν νομίζω. Αυτό το κάνουν τα εργοστάσια (4-5 όσα είναι...)  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 12:02 »
Ηθελα πολυ καιρο τωρα να αναφερθω στο θεμα και βρηκα την αφορμη.
Ατομαιζερ απο 401 [εβο κλπ]  Συμπαθητικη διαρκεια ζης,μπουκωνουν ευκολα ,και καθαριζονται επισης ευκολα.

Ατομαιζερ 510  ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ διαφορα αποδοσης απο κοματι σε κοματι.
εχω ενα 40 μερες που δουλευει καταπληκτικα και αλλους 2 που απ την αρχη ειχαν μειωμενη αποδοση σε χτυπημα και ατμο.


Ατομαιζερ 801 
Σταθερη αποδοση σε 3  κομματια που δοκιμασα απ τα οποια το ενα  αρχισε να χανει αποδοση μετα απο 30 μερες ΧΩΡΙΣ καμια συντηρηση και το αλλο ακολουθει τα ιχνη του  με 15 μερεσ σταθεροτατης αποδοσης.
Λιγοτερο χτυπημα πλουσιοτερη γευση.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 12:29 »
Περιμενω 5 κομματια 510 - titan απο TW
Για να δουμε ... ειμαι περιεργος αν εχουν και αυτοι διαφορα στην αποδοση ....
Θα ενημερωσω με νεοτερα

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 17:36 »
Περιμενω 5 κομματια 510 - titan απο TW
Για να δουμε ... ειμαι περιεργος αν εχουν και αυτοι διαφορα στην αποδοση ....

Ετοιμάσου Abet να τσουρουφλιστείς! Καίνε πολύ  αλλά έχουν χτύπημα πολύ δυνατό (αν πέσεις σε καλό κομμάτι)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 17:45 »
...είναι πιό ελεύθερα από τού bl, λιγότερη γεύση καί κανένα από όσα είχα πάρει δεν άντεξε πάνω από 10 μέρες (σε... έφτιαξα?  :) :) )

καί βρίσκω καί εγώ τώρα αφορμή, αφού καί εγώ έψαξα το φθηνό.
προς το παρόν είμαι ok με αυτόν των 7 ευρώ από funstore.
είναι πιό σφικτός στην τζούρα, άλλα δεν ενοχλεί, έχει καλή γεύση καί χτύπημα.
είναι ήδη στην 3η βδομάδα του καί ζεματάει ακόμη  :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 21:20 »
Καλο αυτο alfisti
Παράγγειλα και 5 801 και 5 χ 901 αλλιως το funstore ειναι πιο συμφερον , αφου οπως λες βγηκαν καλοι . Και ναι μεν  απο TW ερχεται με 4 € αλλα χρεωνουν και 10 λιρες αποστολη

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ: ΜΥΘΟΣ Ή ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ;
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 21:25 »
μην κάνω τώρα υπολογισμούς, αλλά το 4 μού φαίνεται λίγο.
εκτός αν πήρες πολλά.
(όταν είχα πάρει 5 καί 5 μπαταρίες μού βγήκαν ΜΕ τα μεταφορικά 6 ο ένας. αλλά... ο άλλος είναι δίπλα μου, ο πρώτος άντεξε περισσότερο, είναι πιό σφικτός καί μού αρέσει αυτό εμένα, καί παίρνω έναν όταν παραγγέλνω υγρά :) )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246260 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572212 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8062 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122041 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326853 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8630 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298041 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827656 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios