vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας

Αποσυνδεδεμένος tasosvaps

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
  • ntoumanii
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 21:20 »
για τα Ω νομιζω μεχρι 5βολτ ειναι καλα τουλαχιστων το εχω δοκιμασει.για την τζουρα που ειναι αερατη υπαρχει ενα δακτυλιδακι που μπενει απο κατω και κανει πολυ καλη δουλεια το εχουν τα nobacco αλλα μπενει μονο σε ego-t μπαταρια.αυτο αν το ανεβασεισ πανω φτανει σε σημειο να κλεινει τελειοσ τον αερα  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 21:34 »
θα περασω απο ενα καταστημα να δω το λαστιχακι που λες μπας και βοηθησει την κατασταση.
Παρολα αυτα το σφυριγμα που κανει στην τζουρα ειναι αρκετα ενοχλητικο, και αν το συνδιασεις με την αερατη τζουρα τοτε γινεται λιγο ανοστο.
Σχετικα μετα Volt το παιζω απο 4,5 με 5.Το δοκιμασα και στα 5,5-6 αλλα δεν ειδα καμια διαφορα.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 21:41 »
Αν είναι 2,5Ωμ ο ατμοποιητής το λάβα θα πάει μέχρι το πολύ 5βολτ. 10watt δηλαδή ;) Το δικό μου τουλάχιστον πάνω από 10 watt δεν δίνει :)

Αποσυνδεδεμένος tasosvaps

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
  • ntoumanii
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 21:57 »
θα περασω απο ενα καταστημα να δω το λαστιχακι που λες μπας και βοηθησει την κατασταση.
Παρολα αυτα το σφυριγμα που κανει στην τζουρα ειναι αρκετα ενοχλητικο, και αν το συνδιασεις με την αερατη τζουρα τοτε γινεται λιγο ανοστο.
Σχετικα μετα Volt το παιζω απο 4,5 με 5.Το δοκιμασα και στα 5,5-6 αλλα δεν ειδα καμια διαφορα.
[/quote

δεν ειναι λαστιχακι ειναι ενα δακτυλιδακι μεταλλικο κανει τρελη δουλεια φιλε μου ειναι σαν ρυθμιστης τζουρας

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 23:43 »
θα περασω απο ενα καταστημα να δω το λαστιχακι που λες μπας και βοηθησει την κατασταση.
Παρολα αυτα το σφυριγμα που κανει στην τζουρα ειναι αρκετα ενοχλητικο, και αν το συνδιασεις με την αερατη τζουρα τοτε γινεται λιγο ανοστο.
Σχετικα μετα Volt το παιζω απο 4,5 με 5.Το δοκιμασα και στα 5,5-6 αλλα δεν ειδα καμια διαφορα.

στην αρχή τουλάχιστον είναι έτσι
κάποια παιδιά έκαναν :
έστριψαν λίγο το βιδάκι από κάτω 1/4το πολυ  η κ λιγότερο αριστερά η δεξιά κ έσφιξε .... άλλα ρισκάρεις να στείλεις τον ατμό
για τα σκουπίδια ..... στρίβουν τα σωθικά του .....κ σφίγγει η τζούρα
το κάνεις με δική σου ευθύνη !!!!! μην πεις μετά ότι σου είπαμε εδώ να το κάνεις  κ έγινε πατάτα


προσωπικά περιμένω κανω υπομονή κ σφίγγει μόνη της λόγο επικαθήσεων

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #50 στις: Ιουλίου 01, 2012, 21:00 »
εχω ενα lava μεγαλο πρωτη εκδοση και οχι μετα απο πολυ και σκληρη χρηση παταω το κουμπι και δεν πιανει με την μια ,αλλα με τη δευτερη η τριτη και ειναι ενοχλητικο,μηπως υπαρχει καποια λυση η εχει παρουσιαστει σε καποιον κατι παρομοιο???

Αποσυνδεδεμένος GanaG

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα είναι ατμός ... (Θρασύβουλος)
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #51 στις: Ιουλίου 01, 2012, 21:21 »
Εχω το ίδιο πρόβλημα σε μικρότερο βαθμό στο μινι.
Δηλαδή το κουμπί χάνει περίπου ένα στα πέντε πατήματα.
Το έχω αποδώσει σε διαφορετική γωνία πίεσης κλπ.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #52 στις: Ιουλίου 01, 2012, 21:22 »
και το δικό μου το ίδιο. σαν να μη τροφοδοτεί τον άτμο. αλλά κυρίως σε απανωτές τζούρες.

Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #53 στις: Ιουλίου 01, 2012, 21:29 »
Για κοιτάξτε εδώ

Αποσυνδεδεμένος theodor001

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #54 στις: Ιουλίου 01, 2012, 21:31 »
και σε μενα ακριβως αυτο εκανε καθε 5-6 πατηματα 1 δεν εδινε ρευμα μετα απο λιγες μερες χαλασε εντελως

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #55 στις: Ιουλίου 01, 2012, 21:37 »
Και μένα παρουσίαζε στην αρχή το ίδιο πρόβλημα.

Εδώ και 20 μέρες περίπου δουλεύει κανονικά και δεν εμφανίζει πλέον το πρόβλημα.

Τι έφταιγε δεν μπόρεσα να καταλάβω. :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #56 στις: Ιουλίου 01, 2012, 21:40 »
εχω ενα lava μεγαλο πρωτη εκδοση και οχι μετα απο πολυ και σκληρη χρηση παταω το κουμπι και δεν πιανει με την μια ,αλλα με τη δευτερη η τριτη και ειναι ενοχλητικο,μηπως υπαρχει καποια λυση η εχει παρουσιαστει σε καποιον κατι παρομοιο???
Ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα. Μετα απο συζητηση με τα παιδια στο Carto.gr ειδαμε οτι το προβλημα ειναι στο οτι το λαβα υποφερει απο στεγανοποιηση στην υποδοχη του ατμο. Οτι λαδακι βγαλει ο ατμο περναει την φλαντζα στεγανοποιησης κατω απο τον πολο και βρεχει τον διακοπτη. Εαν σκουπιζεις τακτικα τον πολο, με τη χρηση σε καμια βδομαδα φευγουν τα λαδια απο τον διακοπτη και δεν εχεις προβλημα υστερα. Απλα εχε κατα νου οτι ο διακοπτης ειναι της πλακας και θελει καλο πατημα για να λειτουργησει. Επισης ειναι καλο μια φορα την εβδομαδα με μια στεγνη χαρτοπετσετα να σκουπιζεις καλα τις σπειρες στο βιδωτο καπακι της μπαταριας (ωσπου να σταματησει να βγαζει μαυριλα) και με ενα μακρυ και στενο κατσαβιδι να ξυνεις ελαφρα την επαφη του θετικου πολου του λαβα (αυτο που ειναι στο βαθος εκει που παταει ο θετικος της μπαταριας, ωστε να γυαλιζει). Αν κανεις αυτη την απλη και γρηγορη συντηρηση το λαβα σου θα πυροβολαει ασταματητα. Το εχω κοντα τεσσερις μηνες και μαμαει. :yes:

Αποσυνδεδεμένος GOTTHARD

  • **
  • 206
  • Φύλο: Άντρας
  • PUFF DADDY
    • hardrockcity
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #57 στις: Ιουλίου 01, 2012, 22:57 »
συγνώμη για το offtopic αλλά χρειάζομαι μι άμεση απάντηση. Χάλασε ο φορτιστής μου!!! Έχει κανείς να μου πουλήσει κανέναν για να μην περιμένω απο Αμερική πλευρά? Δεν θα αντέξω με το Ego που το γύρισα. 18500 ψάχνω.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #58 στις: Ιουλίου 01, 2012, 23:57 »
Γιατί από Αμερική . :o :o :o :o :o :o

Δεν έχει φορτιστές στην Ελλάδα. :o :o :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Προβλήματα-προβληματισμοί με το Lavatube σας
« Απάντηση #59 στις: Ιουλίου 02, 2012, 00:13 »
συγνώμη για το offtopic αλλά χρειάζομαι μι άμεση απάντηση. Χάλασε ο φορτιστής μου!!! Έχει κανείς να μου πουλήσει κανέναν για να μην περιμένω απο Αμερική πλευρά? Δεν θα αντέξω με το Ego που το γύρισα. 18500 ψάχνω.

http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35490

Τέλειος για 7 Εuro...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342212 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31029 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50132 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597194 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11494 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193016 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1287 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1271 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591796 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios