vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #570 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 13:08 »
Aπο αυτά που γνωρίζω γενικά για τις μπαταρίες, είναι φορτισμένες κατά το 65-75% απο το εργοστάσιο..

Αν είναι τελείως άδειες, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να χαλάσουν, με δεδομένο ότι μπορεί να χρησιμοποιηθούν ακόμα και μετά απο ένα χρόνο, μέχρι να φτάσουν στον καταναλωτή..

Επίσης ισχύει και το αντίστροφο. 
Αν για κάποιο λόγο δεν θές να χρησιμοποιήσεις μια μπαταρία για μεγάλο διάστημα, τότε της κάνεις αποφόρτιση μέχρι περίπου το 75% της χωρητικότητας της, και την αφήνεις στην ακρη σε δροσερό μέρος.
Οσο αφορά το θέμα που αναφέρεις ότι ανάβει μόνης της, όπως είπε και ο φίλος Tem, είναι λόγω του ότι είναι αυτόματη..

Οι αυτόματες μπαταρίες, έχουν μέσα μικρόφωνο, το οποίο κάνει την δουλειά του διακόπτη.  Οπότε κάποιος ήχος κ.λ.π μπορεί να την ενεργοποιήσει..

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #571 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 13:30 »
Ας ελπισουμε λοιπον οτι μολις βγηκαν απο το εργοστασιο.
Εαν δεν μου κρατησουν οσο και οι αλλες τωτε επιστροφη και αυτες.

Αποσυνδεδεμένος vallex

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #572 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 20:32 »
Γειά σας,

Λοιπόν, δεν είμαι η μόνη που οι μπαταρίες του (ολοκαίνουριου, 5 ημερών) njoy npro μου φορτίζουν το πολύ σε ένα τέταρτο!!!αυτή την απορία είχα, γιατί είχα διαβάσει άλλα στο φόρουμ για φόρτιση από 2 ώρες και πάνω!Πράγματι, κι η δικιά μου ενεργοποιείται από απόσταση, και το funny thing της όλης υπόθεσης είναι ΤΟ ντουμάνι, όταν φυσάς κι αμέσως ρουφάς. Το καλύτερο ντουμάνι πάντως στο njoy έρχεται με τη μέντα και σε 0% και σε κανονική nic.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #573 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 22:16 »
Από τα λίγα που θυμάμαι από την φυσική...... αν μια μπαταρία φορτίζει πολύ πιο γρήγορα από το κανονικό χρόνο... πιθανόν έχει μικρύνει η χωρητικότητά της....(πιθανόν να πάλιωσε)... μπορεί και να κάνω λάθος..... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος vallex

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #574 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 22:26 »
Μιλάμε για καινούρια μπαταρία. Αλλά ακόμα κι αν έχει κάνει 1 χρόνο να φτάσει στον καταναλωτή, εμένα μου βαστάει μ΄αυτή τη φόρτιση και με κανονικό άτμισμα (όχι όμως συνεχές, του στυλ "τζούρα παίρνω, τζούρα αφήνω"), τουλάχιστον 4-5 ώρες. Κι αυτό μου κάνει εντύπωση γιατί από τα λεγόμενα στο φόρουμ περίμενα να κρατάει πολύ λιγότερο. 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #575 στις: Δεκεμβρίου 08, 2010, 22:30 »
Μιλάμε για καινούρια μπαταρία. Αλλά ακόμα κι αν έχει κάνει 1 χρόνο να φτάσει στον καταναλωτή, εμένα μου βαστάει μ΄αυτή τη φόρτιση και με κανονικό άτμισμα (όχι όμως συνεχές, του στυλ "τζούρα παίρνω, τζούρα αφήνω"), τουλάχιστον 4-5 ώρες. Κι αυτό μου κάνει εντύπωση γιατί από τα λεγόμενα στο φόρουμ περίμενα να κρατάει πολύ λιγότερο.
με άτμισμα του  στυλ "τζούρα παίρνω, τζούρα αφήνω" κρατάει πολύ λιγότερο

Αποσυνδεδεμένος sokin

  • ***
  • 581
  • Φύλο: Άντρας
  • Δοκιμος ηλεκτροπνευματιστης για μα ζωή.
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #576 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 01:29 »
Καληνυχτα σε όλους όσους γεννηθηκαν πρό κινητου.  :thumpup:
Τέλειωσε και το υγρό στο φογκ.

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #577 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 01:31 »
ok. καλό βραδυ......!!!

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #578 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 09:22 »
Μιλάμε για καινούρια μπαταρία. Αλλά ακόμα κι αν έχει κάνει 1 χρόνο να φτάσει στον καταναλωτή, εμένα μου βαστάει μ΄αυτή τη φόρτιση και με κανονικό άτμισμα (όχι όμως συνεχές, του στυλ "τζούρα παίρνω, τζούρα αφήνω"), τουλάχιστον 4-5 ώρες. Κι αυτό μου κάνει εντύπωση γιατί από τα λεγόμενα στο φόρουμ περίμενα να κρατάει πολύ λιγότερο.

Εχθές ήρθε στο σπίτι ένας φίλος ατμιστής...  η τουλάχιστον το παλεύει..   Κάνει και κανένα κανονικό, γιατί λέει ότι δεν μπορεί να βρεί την γεύση που του ταιριάζει.. :hmmm:

Οκ....  λοιπόν του φίλου του έχω πάρει ένα 801 ατμο, γιατί μου έλεγε ότι ο 510 τον ενοχλεί στο λαιμό λόγω χτυπήματος.
Εχει μπαταρίες e-go 650άρες.   

Εχθές λοιπόν όπως πίναμε το ποτάκι και ατμίζαμε, έβλεπα ότι το ντουμάνι του ήταν............... απλά δεν υπήρχε ντουμάνι.

Ρε συ του λέω, μήπως έχεις πρόβλημα με τον άτμο..
Οχι μου λέει, μια χαρά πάει.

Το παίρνω κάνω μια τζούρα....  και τι να πώ ρε παιδιά..   δεν υπήρχε. :idiot1:
Ατμιζε με άδεια μπαταρία..

Ρε σύ του λέω, η μπαταρία σου είναι άδεια..
Οχι ρε μου λέει.   Αφού δεν έχει αναβοσβήσει το λαμπάκι ακόμα.. :wall:

Του βιδώνω τον άτμο του στην δική μου μπαταρία, και του λέω κάνε τζούρα.
Κόντεψε να πνιγεί...  που λέει ο λόγος.
Του μετράω την μπαταρία επι τόπου...   2.9 volt. :eyesplash: χωρίς τον άτμο επάνω..
Εμμμμμμμ........ του λέω φιλαράκο, πώς θα βρείς την γεύση που σου ταιριάζει, άν δεν μάθεις πρώτα να ατμίζεις.. :yes:

Εγώ ρε παιδιά, μόλις πέσει κάτω απο 3.5 volt, λές και χτυπάει καμπανάκι.. το καταλαβαίνω αμέσως..

Τέλος πάντων.....
Με τα παραπάνω θέλω να πώ ότι, μάλλον το πόσο κρατάει μια μπαταρία, ή πόσο νομίζει ο καθένας ότι κρατάει μια μπαταρία, μάλλον είναι υποκειμενικό..

Αν έχεις ένα η/τ, και μέσα στην μέρα καπνίσεις 20 τζούρες....  ναι τότε θα σου κρατήσει και 4 και 5 ώρες..
Επίσης πάλι θα σου κρατήσει 4 και 5 ώρες, αν την έχεις λιώσει την μπαταρία, αλλά επειδή ανάβει το λαμπάκι......  νομίζεις ότι ατμίζεις..

Και βεβαίως για να μήν παρεξηγηθώ, τα παραπάνω είναι πάντα προσωπική άποψη.  Το πώς απολαμβάνει ο καθένας το η/τ είναι καθαρά δικό του θέμα.. ;)




Αποσυνδεδεμένος vallex

  • *
  • 17
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #579 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 18:59 »
OK, κατανοητό το παράδειγμα και ο λόγος που το έδωσες, δεν παρεξηγούμεθα!Κι ούτε επειδή ανάβουν τα...λαμπάκια, ατμίζουμε κι όλας! Συμφωνώ επίσης πως είναι τελείως υποκειμενικό το πόσο και πώς ατμίζει κανείς και με ποια συχνότητα...
Και για να το κλείσουμε εδώ, καλά κάνουμε και γράφουμε ακόμα και πράγματα που μπορεί να φαίνονται αφέλειες, αλλά μόνο έτσι μπορούμε να μάθουμε από τις εμπειρίες και των υπόλοιπων (σόρρυ, σπαστικό ακούγεται....)

Μια άλλη ερώτηση-και δεν ξέρω αν πάει εδώ, αλλά ακόμα δεν το είδα σε κάποια κατηγορία- έχει κανείς καμμιά ιδέα για ανακύκλωση/απόρριψη υλικών από η/τ? Κι αυτό λόγω τοξικότητας. Ξέρω ένα φίλο που τα στέλνει ως απορρίματα μαζί με τα υλικά για pc, μπαταρίες κλπ. Έχει κανείς κάτι άλλο ως εμπειρία?

Και πάλι thanks,

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #580 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 20:39 »
OK, κατανοητό το παράδειγμα και ο λόγος που το έδωσες, δεν παρεξηγούμεθα!Κι ούτε επειδή ανάβουν τα...λαμπάκια, ατμίζουμε κι όλας! Συμφωνώ επίσης πως είναι τελείως υποκειμενικό το πόσο και πώς ατμίζει κανείς και με ποια συχνότητα...
Και για να το κλείσουμε εδώ, καλά κάνουμε και γράφουμε ακόμα και πράγματα που μπορεί να φαίνονται αφέλειες, αλλά μόνο έτσι μπορούμε να μάθουμε από τις εμπειρίες και των υπόλοιπων (σόρρυ, σπαστικό ακούγεται....)

Μάλλον δεν διατύπωσα σωστά το post, και νομίζεις ότι αναφέρομαι σε εσένα. :dontknow: Σου ζητώ συγνώμη για την τυχόν παρεξήγηση.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #581 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 21:16 »
Οντως φαινεται ξεκαθαρα οτι δεν αναφερεται σε εσενα.Και με την ευκαιρια καλο ειναι τα νεα μελη,να διαβαζουν πρωτα τα παλαια νηματα πριν να συμμετεχουν σε οποιαδηποτε συζητηση,διοτι με αυτον τον τροπο θα λυθουν το 60-70% των αποριων που εχει ο καθενας,και συγχρονος θα ειναι σε θεση να καταλαβαινει τον <<τροπο>> γραφης,σκεψης,μουρλιας κτλ που εχουν τα υπολοιπα μελη κυριως τα παλια και εμπειρα.Αλλα πρωτα διαβαστε τα παλαια ποστ οπως καναμε καποτε και εμεις και δεν θα υπαρχουν αποριες,παρεξηγησεις και ανεπιθυμητα φαινομενα  8)

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #582 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 21:46 »
Λοιπoν η καινούρια μπαταρία κρατεί όσο και η πάλαια (αυτή του express pack) ίσως και λίγο περισσότερο. Αλλά ρε παιδιά φορτίζει σε 20 λεπτά με το ίδιο φορτιστή που φορτίζει την άλλη σε 4 ώρες (τσεκαρισμένο σε 3 φορτίσεις- εκφορτώσεις έως τώρα). Δεδομένου ότι ο φορτιστής δίνει πάντα σταθερό ρεύμα 100mΑ η φόρτιση θα έπρεπε να είχε ελάχιστη διαφορα σε χρόνο. Οι καινουριες μπαταριες εχουν τον κωδικο στον πολο SM20101008  ενω οι παλαιες NK8-6-10

Δεν ξέρω τι κόλπα κάνουν οι κινέζοι αλλά εγώ θα σκίσω το πτυχίο μου (λέμε τώρα :nope:)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #583 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 21:53 »
παρε τηλ njoy.Θα σου λυσουν την απορια και θα σου πουν αν υπαρχει προβλημα.Αν υπαρχει,θα σου αντικαταστησουν τυχον χαλασμενα κομματια.

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #584 στις: Δεκεμβρίου 09, 2010, 22:04 »
Ναι αυτο θα κανω. Απλα μου σπαει τα νευρα διοτι δεν καταλαβαινω πως γινεται. Μου φαινετε θα βαλω χερι στο φορτιστη να μετρησω τασεις ρευματα. Ευχαριστω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355691 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10753 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191679 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 723 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589441 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7408 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6914 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13488 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711