vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

351 επισκέπτες, 4 χρήστες
thanos1071, Milarepa, chgentso, Kouros17

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #420 στις: Απριλίου 05, 2010, 09:02 »
......
Η vanilla Duo εχει καμμια σχεση με τα XL τελικα?.......
λογικά όχι. Πάντως αν έχει δοκιμάσει κάποιος τα Vanilla Duo ας μας ενημερώσει σχετικά.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #421 στις: Απριλίου 06, 2010, 19:13 »
Αυτό που παρατήρησα είναι πως μέχρι την διάθεση των DUO, μόνο από την ελληνική αντιπροσωπεία διατίθεντο τα XL cartomizer. Μόνο στην Ελλάδα κυκλοφόρησε από την NJOY το cartomizer. Μόλις επισήμως κυκλοφόρησε το DUO παγκοσμίως, σταμάτησε και η διάθεση του XL στην Ελλάδα.
Επομένως, πρέπει ο Έλληνας αντιπρόσωπος να έκανε δικιά του εισαγωγή, ανεξάρτητη από την επίσημη NJOY.
Θα μπορούσε όποιος ενδιαφέρεται να ρωτήσει τον αντιπρόσωπο από πού τα προμηθευόταν αν και λίγο δύσκολο να πει γιατί δεν θα τον συνέφερε επιχειρηματικά.

EDIT> Η συσκευασία τους είναι παρόμοια με αυτή
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2010, 19:18 από Vasilis »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #422 στις: Απριλίου 06, 2010, 21:27 »
Είναι προφανές ότι το απλό φίλτρο της Νjoy ήταν σχεδόν αδύνατο να καλύψει τις αυξημένες απαιτήσεις του ελληνικού καπνιστικού κοινού. Πολύ σωστά λοιπόν επελέγη απο τον Έλληνα αντιπρόσωπο η προώθηση του Npro με τα εκπληκτικά cartomizer (ΧL). Δυστυχώς φαίνεται ότι  υιοθετήθηκε μεν απο την Αμερικανική Njoy η πρωτοπόρος ιδέα της Njoy Hellas  αλλά με την επιλογή άλλου κατασκευαστή φίλτρων cartomizer. Τα XL cartomizers ήταν αυτά που πρόσφεραν την πραγματική ατμιστική απόλαυση. Τα Duo δεν φαίνεται ότι μπορούν να φτάσουν το επίπεδο των XL. H επιλογή της Αμερικανικής   Njoy θα μπορούσε και θα έπρεπε να είναι καλύτερη.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #423 στις: Απριλίου 06, 2010, 21:47 »
Αυτό που παρατήρησα είναι πως μέχρι την διάθεση των DUO, μόνο από την ελληνική αντιπροσωπεία διατίθεντο τα XL cartomizer. Μόνο στην Ελλάδα κυκλοφόρησε από την NJOY το cartomizer. Μόλις επισήμως κυκλοφόρησε το DUO παγκοσμίως, σταμάτησε και η διάθεση του XL στην Ελλάδα.
Επομένως, πρέπει ο Έλληνας αντιπρόσωπος να έκανε δικιά του εισαγωγή, ανεξάρτητη από την επίσημη NJOY.
Θα μπορούσε όποιος ενδιαφέρεται να ρωτήσει τον αντιπρόσωπο από πού τα προμηθευόταν αν και λίγο δύσκολο να πει γιατί δεν θα τον συνέφερε επιχειρηματικά.

EDIT> Η συσκευασία τους είναι παρόμοια με αυτή
Ο Έλληνας αντιπρόσωπος είχε την άδεια της njoy για τα xl που διέθετε στην Ελληνική αγορά και πιθανώς η ίδια η "μαμά" εταιρεία τον προμήθευε με αυτά, αφού τα πουλούσαν και στην Πολωνία αν θυμάμαι καλά.
Απο τη στιγμή που βγήκαν τα duo από τη "μαμά" εταιρεία, ήταν υποχρεωμένος να πουλήσει τα ίδια καρτ....
Όσο για τις νέες γεύσεις duo δεν έχω άποψη, πλην του traditional, το οποίο είναι αλήθεια ΔΕΝ με καλύπτει, αν και το πάλεψα πολύ.
Έχω εκφράσει και στο παρελθόν τη γνώμη μου οτι είναι ακριβά τα καρτ, αφού χρειάζομαι 3 με 4 την ημέρα δλδ περίπου 8€, ποσό το οποίο είναι απόλυτα απαγορευτικό για τις δικές μου δυνατότητες, αναγκαστικά άτμιζα και ατμίζω και με τον... "μπελά" των υγρών και των επαναγεμισμάτων, αν και φυσικά προτιμώ την πολυτέλεια των καρτ.
Προς το παρόν δεν έχω να διαθέσω χρήμα για δοκιμές, αν κάποιος δοκιμάσει τις άλλες γεύσεις θα περιμένω γνώμες...
Ο κ. Πετρόπουλος είναι εκπληκτικός και στην συμπεριφορά του και στην... γενναιοδωρία του  :thumpup: και θα βρει τη χρυσή τομή - θέλω να πιστεύω - το συντομότερο δυνατόν, ΑΝ όντως υπάρχει πρόβλημα με τη γεύση των duo και δεν "τραβήξουν" στην αγορά (να μην ξεχνάμε είναι καθαρά υποκειμενικό το κριτήριο)

Υ.Γ.:  :angel: Προς αποφυγή παραξηγήσεων το ..."μπελάς των υγρών" αναφέρεται ως προσωπική γνώμη, που εεεε είμαι λίγο τεμπελάκος στη βαβούρα των υγρών (σε άλλους πολλούς, ίσως τους περισσότερους εδώ μέσα, τους αρέσει αυτή η διαδικασία), τι να κάνουμε  :dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2010, 21:58 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #424 στις: Απριλίου 06, 2010, 22:04 »
Είμαι πεπεισμένος ότι τα XL cartomizer είναι αυτά στο λινκ που παραθέτω παραπάνω.
Τα πακέτα είναι ολόλευκα, χωρίς διακριτικά. Αν ήταν της NJOY θα είχε το λογότυπο της NJOY. Αν απλά είχε τη συγκατάθεση της NJOY, είναι άλλο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #425 στις: Απριλίου 06, 2010, 22:09 »
Είμαι πεπεισμένος ότι τα XL cartomizer είναι αυτά στο λινκ που παραθέτω παραπάνω.
Τα πακέτα είναι ολόλευκα, χωρίς διακριτικά. Αν ήταν της NJOY θα είχε το λογότυπο της NJOY. Αν απλά είχε τη συγκατάθεση της NJOY, είναι άλλο θέμα.
Όπως θέλεις πέστο  :)
Βρες μου εμένα τη γεύση των xl regular medium και σε χρίζω "Άρχοντα Των Ατμών"  :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 07, 2010, 09:25 από atmistis »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #426 στις: Απριλίου 06, 2010, 22:11 »
Υ.Γ.:  :angel: Προς αποφυγή παραξηγήσεων το ..."μπελάς των υγρών" αναφέρεται ως προσωπική γνώμη, που εεεε είμαι λίγο τεμπελάκος στη βαβούρα των υγρών [...]

Μαζί σου.  :yes:

Πάντως τα DUO - αν δεν τύχει να έχουν πρόβλημα - κρατάνε πάρα πολύ. Αρκετά περισσότερο από τα XL. Όσο για τη γεύση, μπορεί να μην είναι κορυφαία αλλά για τα δικά μου γούστα είναι αρκετά ικανοποιητική. Εγώ τα βρίσκω λιγότερο γλυκά από τα XL και κάπως πιο ουδέτερα. Ρε μπας και συνηθίσαμε τα γλυκά;  ::)

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #427 στις: Απριλίου 06, 2010, 22:13 »
Όπως θέλεις πέστο  :)
Βρες μου εμένα τη γεύση των xl regular medium και σε χρήζω, τον "άρχοντα των ατμών"  :laugh1:
:laugh1:Θα το ψάξω το θέμα γιατί με απασχολεί καιρό τώρα! 8)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #428 στις: Απριλίου 06, 2010, 23:01 »
Είμαι πεπεισμένος ότι τα XL cartomizer είναι αυτά στο λινκ που παραθέτω παραπάνω.
Τα πακέτα είναι ολόλευκα, χωρίς διακριτικά. Αν ήταν της NJOY θα είχε το λογότυπο της NJOY. Αν απλά είχε τη συγκατάθεση της NJOY, είναι άλλο θέμα.
μακάρι να ήταν αυτά. Δεν βλέπω όμως γεύση Regular.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #429 στις: Απριλίου 06, 2010, 23:05 »
μακάρι να ήταν αυτά. Δεν βλέπω όμως γεύση Regular.
Regular τα βάφτισαν εδώ! (Ενδεχομένως)

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #430 στις: Απριλίου 06, 2010, 23:21 »
Καλά ε, φοβερή ανακάλυψη!! :)

Λες να είναι αυτά; Έχω ένα cartomizer εδώ και το σύγκρινα με την εικόνα και είναι ίδια, ακόμα και το διάφανο νάυλον που τα περιβάλει είναι ίδιο!!

Καλά άμα είναι αυτά, τα κονόμησε ο κινέζος απο' κει που δεν το περίμενε.. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #431 στις: Απριλίου 06, 2010, 23:26 »
Καλά ε, φοβερή ανακάλυψη!! :)

Λες να είναι αυτά; Έχω ένα cartomizer εδώ και το σύγκρινα με την εικόνα και είναι ίδια, ακόμα και το διάφανο νάυλον που τα περιβάλει είναι ίδιο!!

Καλά άμα είναι αυτά, τα κονόμησε ο κινέζος απο' κει που δεν το περίμενε.. :laugh1:
είμαι σχεδόν σίγουρος οτι δεν είναι αυτά, παρά τις ομοιότητες

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #432 στις: Απριλίου 06, 2010, 23:39 »
είμαι σχεδόν σίγουρος οτι δεν είναι αυτά, παρά τις ομοιότητες

Φαντάζομαι εννοείς σαν γεύση; Γιατί έτσι όπως το βλέπω κουμπώνουν σίγουρα στην μπαταρία npro.

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #433 στις: Απριλίου 07, 2010, 08:42 »
Φαντάζομαι εννοείς σαν γεύση; Γιατί έτσι όπως το βλέπω κουμπώνουν σίγουρα στην μπαταρία npro.

Μη φοβασαι,ειναι για 4081,που σημαινει οτι βιδωνουν κανονικα. Τη γευση εννοει.. Παντως φαινονται ακριβως ιδια στη φωτο. :o

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #434 στις: Απριλίου 07, 2010, 09:29 »
Regular τα βάφτισαν εδώ! (Ενδεχομένως)
Τώρα που το λες, δεν αποκλείεται καθόλου :)
Σε εμφάνιση είναι ίδια, έτσι φαίνεται.
Το είχα ψάξει κι εγώ αλλά δεν είχα αποτέλεσμα, μια που είσαι περισσότερο ειδικός, αν μπορείς κάνε και άλλη μία προσπάθεια μήπως τα βρεις και αλλού.
Το σίγουρο είναι οτι τα δικα μας προέρχονταν από την Κίνα πάντως  :yes:
Κυκλοφόρησαν εδώ σε 3 γεύσεις όμως... σε βανίλια, μέντα και... το φοβερό regular.
Εκεί βλέπω μόνο 2.
Για φαντάσου όμως το "marlboro" το δικό τους να είναι το "regular" το δικό μας?  :hmmm:
Όποιος τα πάρει πρώτος να το... μαρτυρήσει  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355494 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10662 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191566 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 707 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797460 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7396 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313117 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6902 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12205 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13475 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711