vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

311 επισκέπτες, 5 χρήστες
tasos1976, grag, thanos1071, camber, maraki1308

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #270 στις: Ιανουαρίου 12, 2010, 23:18 »
Καλή η πληροφόρηση, ευχαριστώ  :)

Αποσυνδεδεμένος fairy

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Γυναίκα
  • YOU NEVER KNOW WHAT YOU CAN DO UNTIL YOU......TRY!
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #271 στις: Ιανουαρίου 12, 2010, 23:25 »
σήμερα παρέλαβα medioum regular.
καμία διαρροή.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #272 στις: Ιανουαρίου 13, 2010, 11:23 »
Ατμίστηκε σήμερα ένα High φιλτράκι. Εσωτερικά έχει και αυτό τα χαρακτηριστικά της νέας παρτίδας που αναφέρθηκαν παραπάνω. Απολαυστικό όπως πάντα , χωρίς διαρροές  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cap

  • *****
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
  • EGO/GG/NPRO
    • Γυρίζω και μυρίζω!
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #273 στις: Ιανουαρίου 13, 2010, 13:37 »
Σήμερα παρελήφθη και από εμένα μια παρτίδα νέων cartomizers. Τα περίμενα πως και πώς.

Τα καλύτερα έχω να πω επίσης (μια και δεν τα έχω πει μέχρι τώρα) για τον εξαιρετικά οικονομικό φορτιστή USB με το ενδεικτικό φωτάκι που δείχνει πότε τελείωσε η φόρτιση. Παράγγειλα και δεύτερο!

Τα cartomizers φαίνονται πιό "σταθερά", δεν μου παρουσίασαν διαρροές. Το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι οτι όταν άνοιξα τη συσκευασία (που ήταν όλα μαζί τα πακετάκια - πήρα πολλά!) μου ήρθε μια έντονη μυρωδιά οινοπνεύματος. Το ίδιο και στην αρχή, όταν άτμισα ένα από τα καινούρια cartomizers. Περιέχουν οινόπνευμα τα υγρά ή απλά είναι ιδέα μου;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #274 στις: Ιανουαρίου 13, 2010, 14:55 »
Σήμερα παρελήφθη και από εμένα μια παρτίδα νέων cartomizers. Τα περίμενα πως και πώς.
...............................................................
Τα cartomizers φαίνονται πιό "σταθερά", δεν μου παρουσίασαν διαρροές. Το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι οτι όταν άνοιξα τη συσκευασία (που ήταν όλα μαζί τα πακετάκια - πήρα πολλά!) μου ήρθε μια έντονη μυρωδιά οινοπνεύματος. Το ίδιο και στην αρχή, όταν άτμισα ένα από τα καινούρια cartomizers. Περιέχουν οινόπνευμα τα υγρά ή απλά είναι ιδέα μου;
και εγώ πήρα αρκετά. Παρατήρησα από την πρώτη στιγμή ατμίσματος ένα άρωμα οινοπνεύματος και όπως πάντα μια έντονα δροσερή (στην επίγευση κυρίως)  αλλά και ζεστή γεύση. Προσωπικά ατμίζω συχνά και το whisky taste της Nobacco που σου δίνει αρκετά έντονα την αίσθηση ότι ατμίζεις κάτι οινοπνευματώδες. Το υγρό των cartomizer παραμένει στην ίδια φιλοσοφία με το αντίστοιχο υγρό της προηγούμενης παρτίδας. Οπως όμως ανέφερα αν θυμάμαι καλά και σε προηγούμενο post , σου δίνει την αίσθηση ότι ατμίζεις κάτι πιο έντονο. Πρόκειται για ανεπανάληπτη ατμιστικά εμπειρία.  Αυτή την ώρα ατμίζω ένα ακόμα High.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #275 στις: Ιανουαρίου 13, 2010, 15:16 »
Εμένα μου δίνουν την αίσθηση ότι είναι πολύ φρέσκα και ότι δεν πρόλαβαν να ξεθυμάνουν καθόλου.
Κάτι από οινόπνευμα (ή μέντα;), δεν μπορώ να το διακρίνω ακριβώς, το διέκρινα και πριν αλλά τώρα είναι κάπως πιο "φρέσκο".
Η χορταστική αίσθηση - χτύπημα πάντως παραμένει.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #276 στις: Ιανουαρίου 13, 2010, 18:52 »
Εμένα μου δίνουν την αίσθηση ότι είναι πολύ φρέσκα και ότι δεν πρόλαβαν να ξεθυμάνουν καθόλου.
Κάτι από οινόπνευμα (ή μέντα;), δεν μπορώ να το διακρίνω ακριβώς, το διέκρινα και πριν αλλά τώρα είναι κάπως πιο "φρέσκο".
Η χορταστική αίσθηση - χτύπημα πάντως παραμένει.

έχουν όντως και κάτι απο menthol αλλα και απο οινόπνευμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2010, 20:26 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα μοντέλα της NJOY - NPRO
« Απάντηση #277 στις: Ιανουαρίου 13, 2010, 20:19 »
Σίγουρα, το θέμα της γεύσης είναι πάντα υποκειμενικό. Μου κάνει εντύπωση όμως, που τα καρτ της NJOY και ειδικά το regular, αρέσει σε πολύ κόσμο (και έχω δοκιμάσει καμιά ... 20αριά υγρά).
Λίγα υγρά μπορώ να πω οτι μου αρέσουν τόσο.
Κάποια από αυτά είναι το flue cured high, το ecopure regular medium, το cigar high,το B&H high,το Ruyan RY4 medium και το RY3 Janty high.
Πάντα υποκειμενικά βέβαια  :)

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #278 στις: Ιανουαρίου 13, 2010, 20:23 »
Tα περισσότερα υγρά περιέχουν κ οινόπνευμα στη σύνθεσή τους σε πολύ μικρή ποσότητα βέβαια ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #279 στις: Ιανουαρίου 13, 2010, 20:28 »
Tα περισσότερα υγρά περιέχουν κ οινόπνευμα στη σύνθεσή τους σε πολύ μικρή ποσότητα βέβαια ;)
αυτό και το whisky taste της Nobacco δεν παίζονται. Ισως έχουν περισσότερο οινόπνευμα απο άλλα.

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #280 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 10:48 »
Μετά από ενάμιση μήνα χρήσης του NPro και προβλήματα με μπαταρίες που ανέφερα πιό πάνω, έχω να δώσω μιά μικρή συμβουλή: φορτίζετε τις μπαταρίες σας με το USB και όχι με την πρίζα τοίχου.
Και πιό συγκεκριμένα με αυτόν τον φορτιστή που ήρθε τελευταία και έχει φωτάκι φόρτισης επάνω στην απόληξη του καλωδίου.
Οχι πάνω από 3 ώρες φόρτιση!!!
Δυστυχώς, η φόρτιση μπαταριών το βράδυ (τελευταία φροντίδα πριν τον ... ύπνο) πρέπει να αποφεύγεται  ;)

ΥΓ. Ατμίζω τώρα ένα regular high που παρέλαβα χθες γιά να το δοκιμάσω
Τί γεύση είν αυτή;
Εχω πάθει πλάκα  :thumpup:  :respect:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #281 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 12:15 »
Μετά από ενάμιση μήνα χρήσης του NPro και προβλήματα με μπαταρίες που ανέφερα πιό πάνω, έχω να δώσω μιά μικρή συμβουλή: φορτίζετε τις μπαταρίες σας με το USB και όχι με την πρίζα τοίχου.
Και πιό συγκεκριμένα με αυτόν τον φορτιστή που ήρθε τελευταία και έχει φωτάκι φόρτισης επάνω στην απόληξη του καλωδίου.
Οχι πάνω από 3 ώρες φόρτιση!!!
Δυστυχώς, η φόρτιση μπαταριών το βράδυ (τελευταία φροντίδα πριν τον ... ύπνο) πρέπει να αποφεύγεται  ;)

ΥΓ. Ατμίζω τώρα ένα regular high που παρέλαβα χθες γιά να το δοκιμάσω
Τί γεύση είν αυτή;
Εχω πάθει πλάκα  :thumpup:  :respect:
καλά αυτή η γεύση είναι καταπληκτική, Απλά δεν παίζεται. Αν κρατούσε λίγο παραπάνω θα ήταν ακόμα καλύτερα αλλά και έτσι δεν πειράζει. Αρκεί να υπάρχει επαρκές απόθεμα. Οι μπαταρίες σου παρουσίασαν πρόβλημα απο υπερβολική φόρτιση ?

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #282 στις: Ιανουαρίου 16, 2010, 14:46 »
Δεν είναι ξεκάθαρο αυτό, πάντως αυτές που δεν έχουν φορτιστεί πάνω από 3 ώρες (εκτός απ την αρχική φόρτιση) δεν έχουν αντιμετωπίσει πρόβλημα.
Μάλιστα όταν φορτίζω με USB (με λαμπάκι ένδειξης) έχω παρατηρήσει πως ο απαιτούμενος χρόνος φόρτισης μπορεί να είναι πολύ μικρότερος των 3 ωρών, ενώ η αυτονομία είναι παραπάνω από 5 ώρες (με τους δικούς μου πάντα ρυθμούς ατμίσματος)

ΥΓ1. Ακόμα ... κοπανάω το πρώτο μου high regular και η γεύση είναι η ίδια.
Πόσες ώρες πέρασαν απ το προηγούμενο post;  ;)
Μάλλον δεν είμαι πολύ θεριακλής  :))

ΥΓ2. Χθες άτμισα και ένα ΝΟΝ βανίλια.
Ωραία γεύση, αλλά φυσικά μηδενικό χτύπημα και χάλασα και ... 3 μπαταρίες σε 4 ώρες αφού ρουφούσα συνεχώς.
Ισως αν το συνεχίσω, να βελτιώσω τις ... αρνητικές επιδόσεις μου  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #283 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 00:06 »
................. Ακόμα ... κοπανάω το πρώτο μου high regular και η γεύση είναι η ίδια.
Πόσες ώρες πέρασαν απ το προηγούμενο post;  ;)
Μάλλον δεν είμαι πολύ θεριακλής  :))
Ετσι φαίνεται  :))
Εγώ σε 4 ώρες μπορεί να ατμίσω και 4 cartomizers  :yes:
Μάλλον χρειάζομαι XLXL cartomizer ;D

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #284 στις: Ιανουαρίου 17, 2010, 18:48 »
καλησπερα τεμ...να σε ρωτησω,οι ατμοποιητες απο τα καρτομαιζερ,ποσο σου κρατανε?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355299 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10529 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 643 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589183 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312915 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6773 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12074 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13340 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711