vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, maraki1308, gfilip, Milarepa

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #255 στις: Ιανουαρίου 06, 2010, 22:32 »
όποιος δεν έχει ατμίσει npro XL φίλτρα regular πραγματικά χάνει. Ωστόσο μπορεί να υπάρχουν και κάποιοι στους οποίους δεν αρέσουν. Αυτοί βέβαια δεν είναι οι περισσότεροι. Μετά απο καλό φαγητό χρειάζεσαι κάτι δυνατό. Regular medium ή high. Σήμερα άτμισα μετά απο φαγητό ecopure regular high στο evo. Ειλικρινά δεν καταλάβαινα σχεδόν τίποτα. Εβαλα ένα regular medium στο npro και είπα ω ρε π.....η αυτό είναι.
Το υγρό έβραζε και χτυπούσε έντονα. Περισσότερο και απο high. Eχω την αίσθηση ότι κάποια cartomizer είναι πιο δυνατά απο άλλα. Ισως είναι και θέμα παρτίδας.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #256 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 14:31 »
...και τα xl regular low είναι αρκετά καλά σε throat hit + απόλαυση
Εχω ατμίσει πάνω από 25  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #257 στις: Ιανουαρίου 07, 2010, 19:55 »
...και τα xl regular low είναι αρκετά καλά σε throat hit + απόλαυση
Εχω ατμίσει πάνω από 25  ;)
ναι είναι αρκετά καλά και αυτά. Ηταν τα μόνα που δεν είχα ατμίσει. Ατμισα λοιπόν  ένα low σήμερα  :)
Τελικά αυτά που δεν λένε τίποτα είναι τα none.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #258 στις: Ιανουαρίου 08, 2010, 10:00 »
 :hmmm: μου φαίνεται θα πρέπει να πάρω για δοκιμή και μερικά xl regular high για την... εμπειρία  :))
Πρέπει να είναι πολύ... χορταστικά  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #259 στις: Ιανουαρίου 08, 2010, 11:10 »
:hmmm: μου φαίνεται θα πρέπει να πάρω για δοκιμή και μερικά xl regular high για την... εμπειρία  :))
Πρέπει να είναι πολύ... χορταστικά  :laugh1:
εξαιρετικά χορταστικά θα τολμούσα να πώ

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #260 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 08:51 »
Τώρα ατμίζω ένα none. Επαναλαμβάνω ότι είναι τα λιγότερο ικανοποιητικά σε σχέση με τα άλλα, ωστόσο ο ζεστός ατμός είναι και εδώ πολύ καλός. Γευστικά δεν είναι πλούσια. ΄Πάντως έχω την αίσθηση ότι την Δευτέρα θα προμηθευτώ και μερικά low.

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #261 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 14:14 »
Να πω κι εγώ την εμπειρία μου, από τα cartomizers του Npro αφού πέρασα ένα μήνα κοντά τους (ατμίζω από τις 2 Δεκεμβρίου).
Δεν είχα ατμίσει ποτέ ξανά στο παρελθόν και διαβάζοντας αρκετές ενότητες του forum, ομολογώ πως ίσως να μην είχα ασχοληθεί ποτέ χωρίς την ευκολία των cartomizers.
Τώρα πιά δεν είμαι απλά πεισμένος πως έχω κάνει τη σωστή επιλογή γιά την υγεία μου και τους γύρω μου, αλλά η εντύπωση που είχα απ την πρώτη μέρα ότι σαν απόλαυση το άτμισμα είναι καλύτερο από το κάπνισμα ενισχύθηκε.
Ευκολία και απόλαυση συμβαδίζουν σε ένα εξαιρετικό πακέτο και αν κάτι θέλει βελτίωση, αυτό αφορά μόνο τις μπαταρίες.
Πάντως, ακόμα και εκεί, (χρειάστηκε να αντικαταστήσω τις 3 από τις 4 που αγόρασα αρχικά), η αντιπροσωπεία συμπεριφέρθηκε άψογα και μου τις αντικατέστησε αμέσως. Εδώ και 10 μέρες έχω 4 μπαταρίες που παρουσιάζουν μεγάλη διάρκεια ζωής γιά τα δικά μου δεδομένα ατμίσματος (πάνω από 3 ώρες έκαστη).
Τα cartomizers που ατμίζω εξ αρχής είναι τα regular low και τα vanilla low.
Τα ατμίζω σχεδόν εκ περιτροπής (μιά το ένα μιά το άλλο)
Κι αυτό γιατί αν και η βανίλια με ενθουσίασε, όταν την ατμίζεις συνέχεια χάνεις την αίσθηση της γεύσης της. Εκ περιτροπής, έχεις δυό πολύ καλές και πλούσιες γεύσεις τις οποίες καταλαβαίνεις συνεχώς.
Να πω ακόμα πως έχω προμηθευτεί μέχρι τώρα 3 φορτιστές USB με πρίζα τοίχου.
Οι 2 πρώτοι δεν διέθεταν φωτάκι που να αλλάζει χρώμα όταν τελείωνε η φόρτιση. (Αναβε απλώς ένα κόκκινο φωτάκι όταν τους συνέδεες στο ρεύμα).
Ο τελευταίος φορτιστής έχει φωτάκι κόκκινο-πράσινο (και στην απόληξη του USB και πάνω στο φις).
Αρχικά είναι κόκκινο και όταν τελειώσει η φόρτιση γίνεται πράσινο.
Αυτό είναι πολύ χρήσιμο γιατί αρχικά δεν ήξερα πόση φόρτιση ήταν αρκετή (οι προβληματικές μπαταρίες αρχικά με έκαναν να σκέφτομαι πως το 3ωρο δεν ήταν αρκετό) και έχω την εντύπωση πως εδώ η παραπάνω φόρτιση μάλλον κάνει κακό παρά καλό.
Να πω ακόμα κάτι που παρατήρησα, οι πιό παλιοί ίσως και να μπορείτε να το εξηγήσετε - εγώ όχι.
Κατά κανόνα όταν αλλάζω μπαταρία, αλλάζω και cartomizer αφού δείχνει να τελειώνει (βγάζει την γνωστή δυσάρεστη γεύση).
Αυτές είναι μέχρι στιγμής οι ... ατμοεμπειρίες μου.
Λίγες μεν, απολαυστικές δε  :thumpup:

ΥΓ. Περιττό να πω πως όσοι γέλαγαν τον πρώτο καιρό, τώρα που με βλέπουν να συνεχίζω με τον ίδιο ενθουσιασμό, έχουν αρχίσει να ρωτάνε, να δοκιμάζουν (ας είναι καλά οι 4 μπαταρίες) και ήδη άρχισαν οι νέες παραγγελίες.
Είναι πολύ σημαντικό να δοκιμάζει ο άλλος.
Μόνο έτσι καταλαβαίνει ακριβώς περί τίνος πρόκειται.
Δεν ξέρω τί μπορούν να κάνουν οι αντιπροσωπείες γι αυτό, αλλά πάντως είναι το πιό κρίσιμο  ;)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #262 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 14:40 »
Σημαντική η εμπειρία σου apethantos και σε ευχαριστουμε. Πράγματι τα καρτομάιζερς λυνουν πολλά προβλήματα και προσελκύουν εύκολα καπνιστές. Είναι ευκολο να δώσεις 1 καρτομάιζερ που έχεις στην τσέπη να δοκιμάσει ένας καπνιστής.
κατα τα άλλα ...
Παράθεση
αν κάτι θέλει βελτίωση, αυτό αφορά μόνο τις μπαταρίες
μήπως και τις τιμές ? 

Παράθεση
Πάντως, ακόμα και εκεί, (χρειάστηκε να αντικαταστήσω τις 3 από τις 4 που αγόρασα αρχικά), η αντιπροσωπεία συμπεριφέρθηκε άψογα και μου τις αντικατέστησε αμέσως.

Παράθεση
Οι 2 πρώτοι δεν διέθεταν φωτάκι που να αλλάζει χρώμα όταν τελείωνε η φόρτιση. (Αναβε απλώς ένα κόκκινο φωτάκι όταν τους συνέδεες στο ρεύμα).
Ο τελευταίος φορτιστής έχει φωτάκι κόκκινο-πράσινο (και στην απόληξη του USB και πάνω στο φις).
Αρχικά είναι κόκκινο και όταν τελειώσει η φόρτιση γίνεται πράσινο.

Δυστυχώς αυτές είναι οι συνθήκες και συγχαίρω όλους τους αντιπροσώπους που δουλεύουν με τέτοιες συνθήκες αγορών . Αλλά...
Ζούμε στην Ελλάδα της Ευρώπης και νομίζω ότι έχουμε συνηθίσει σε άλλες προδιαγραφές προϊόντων. Ξέρω αντιπροσώπους που δεν πουλάνε προϊόν χωρίς να το τεστάρουν οι ίδιοι ένα προς ένα. Ίσως αυτό να είναι μονόδρομος για αυτούς που θέλουν να αποφύγουν τη δυσφήμηση.

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #263 στις: Ιανουαρίου 09, 2010, 19:50 »
Αν θυμάμαι καλά, ο ίδιος ο αντιπρόσωπος είχε γράψει πως οι πρώτοι φορτιστές δεν θα έχουν ξεχωριστή ένδειξη φόρτισης.
Από δω και πέρα όμως, που ήρθαν οι ... σωστοί φορτιστές θα πρέπει να το προσέχουν  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #264 στις: Ιανουαρίου 10, 2010, 02:34 »
το σημαντικότερο είναι ότι αύριο έρχονται τα cartomizer.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #265 στις: Ιανουαρίου 12, 2010, 20:37 »
τα cartomizer λοιπόν ήλθαν και σήμερα το πρωι παρελήφθη η παραγγελία σε medium και high.
Ατμισα δύο medium. Το χτύπημα πολύ δυνατό και η γεύση ίσως λίγο πιο πλούσια. Αυτό που παρατήρησα είναι οτι η νέα παρτίδα των  cartomizer, αποτελείται από λιγότερα  τμήματα σε σχέση με αυτά της προηγούμενης παρτίδας . Κάτω ακριβώς απο το εξωτερικό λευκό καπάκι υπάρχει ενα διαφανές πλαστικό σιλικόνης με πολύ μικρή τρύπα  στη μέση . Κάτω απο αυτό δεν υπάρχει πλέον ούτε η λεπτή φέτα πολυεστέρα ούτε το  δεύτερο πλαστικό. Στην συνέχεια υπάρχει , όπως ακριβώς και στην προηγούμενη παρτίδα,  η μεγάλη λωρίδα πολυεστέρα, τυλιγμένη σε ρολό καί εμποτισμένη με μπόλικο υγρό και τέλος στο κέντρο της το "φιτίλι" που αναλαμβάνει την "μεταφορά" τού υγρού μέχρι την θερμαινόμενη αντίσταση. Σκέφτηκα αρχικά ότι μπορεί να είχε γίνει κάποιο λάθος , κάτι που τελικά απέκλεισα μετά απο το άνοιγμα και των δύο φίλτρων που χρησιμοποίησα. Είναι προφανές ότι το διαφανές πλαστικό σιλικόνης με την πολύ μικρή τρύπα κάτω ακριβώς απο το εξωτερικό καπάκι, αναλαμβάνει το έργο της συγκράτησης των υγρών. Σε γενικές γραμμές τα καταφέρνει καλά. Στο πρώτο απο τα δύο φιλτράκια , ισως απο το απότομο πρώτο τράβηγμα , πέρασαν κάποιες σταγόνες. Στο δεύτερο δεν διαπίστωσα κάτι τέτοιο. Επίσης ο πολυεστέρας βγαίνει και εδώ σε πολύ καλή κατάσταση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2010, 21:17 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #266 στις: Ιανουαρίου 12, 2010, 20:48 »
Από διάρκεια - απόδοση είναι τα ίδια με τα παλιά ή καλύτερα?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #267 στις: Ιανουαρίου 12, 2010, 21:12 »
Από διάρκεια - απόδοση είναι τα ίδια με τα παλιά ή καλύτερα?
το πιθανότερο είναι να είναι στα ίδια επίπεδα. Το λέω με επιφύλαξη γιατί τα τελείωσα σχετικά γρήγορα με τις συνεχόμενες τζούρες προκειμένου να διαπιστώσω τη συμπεριφορά τους. Πάντως το χτύπημα στα medium είναι βαρύ και ασήκωτο ιδιαίτερα όταν κλείσεις τις τρύπες στο επάνω μέρος της μπαταρίας την ώρα που ατμίζεις.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #268 στις: Ιανουαρίου 12, 2010, 21:23 »
Ξέχασα να σε ρωτήσω, από διαρροές τιποτά? Στην αρχή όταν είναι καινούρια?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #269 στις: Ιανουαρίου 12, 2010, 21:32 »
Ξέχασα να σε ρωτήσω, από διαρροές τιποτά? Στην αρχή όταν είναι καινούρια?
έκανα μια προσθήκη στο προπροηγούμενο μήνυμά μου για το θέμα αυτό. Επίσης να προσθέσω ότι και το low μια χαρά θα ήταν απο χτύπημα.
Και κάτι ακόμα. Το πλαστικό περίβλημα-ατομική συσκευασία των φίλτρων φέρει πλέον μικρό διαφανές αυτοκόλητο που αναφέρει την περιεκτικότητα και τον τύπο (πχ regular high).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355299 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10528 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 642 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589183 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797305 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312915 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6773 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12074 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13340 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711