vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

371 επισκέπτες, 3 χρήστες
john67, Milarepa, Doubt

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #180 στις: Νοεμβρίου 11, 2009, 23:25 »
Από ό,τι θυμάμαι, η VG είναι που έχει πρόβλημα με τα όρια στις θερμοκρασίες, όχι η PG.  :hmmm:

Και τα δύο έχουν πρόβλημα.
Απλώς η VG πυρολύεται σε χαμηλότερη θερμοκρασία και μετατρέπεται σε ακρολείνη (??) που δεν είναι και ότι καλύτερο.
Βέβαια ας μη ξεχνάμε, ότι το συμβατικό τσιγάρο καίγεται στους 800 βαθμούς Κελσίου και εκεί έτσι κι αλλιώς έχεις όλα αυτά τα επικίνδυνα συστατικά.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #181 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 01:00 »
Εάν δεις σε ένα ατμοποιητή κόκκινο χρώμα από τη θέρμανση, τότε έχεις φτάσει τους 600 βαθμούς Κελσίου. Σε αυτή τη θερμοκρασία τα υλικά εκπέμπουν κόκκινο φως.
Αυτό νομίζω συμβαίνει, εάν κάποιος το παρακάνει, με τους 510.


Κώστα, τώρα με τρόμαξες. Οι ατμ του 510 συνήθως φτάνουν σε αυτό το κοκκίνισμα πολύ γρήγορα. Και μια πορία. Τι εννοείτε ότι είναι συμβατό με 901; Το καρτομίζερ βιδώνει σε μπαταρία του 901;

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #182 στις: Νοεμβρίου 12, 2009, 08:04 »
Και μια πορία. Τι εννοείτε ότι είναι συμβατό με 901; Το καρτομίζερ βιδώνει σε μπαταρία του 901;
Εγώ δεν είπα ότι είναι συμβατό.
Αυτό που συμβαίνει είναι ότι το καρτομάιζερ βιδώνει σε ατμοποιητή 901.
Άρα είναι όπως η μπαταρία του 901.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #183 στις: Δεκεμβρίου 06, 2009, 20:34 »
Στο διάστημα που χρησιμοποιώ το τσιγαράκι με τα καρτομάιζερ, έχω να παρατηρήσω τα εξής:

Οι μπαταρίες του κρατάνε πολύ τελικά, αρκεί να σου βγουν καλές. Εννοώ ότι η διάρκειά τους είναι τουλάχιστον εφάμιλλη με τις μεγάλες του BL ή τις μεγάλες του 401 αρκεί να μην πέσεις σε προβληματική (την οποία αλλάζει ο αντιπρόσωπος χωρίς πρόβλημα). Σ' εμένα έτυχε μία προβληματική και ήταν η ασημένια με το πορτοκαλί φωτάκι (που τη χρειαζόμουν σε ειδικές περιπτώσεις).
Το αστείο είναι ότι εκεί που ήμουν έτοιμος να στείλω πίσω 2 "προβληματικές" που τις είχα βάλει στην μπάντα (ήθελαν πολύυυυυ ζόρι για να πάρουν μπροστά), σήμερα που τις δοκίμασα λειτουργούσαν τέλεια!! Άρα κάτι άλλο έφταιγε. Ίσως είχαν υγρασία και στέγνωσαν;  :-\

Τα φιλτράκια, όταν ατμίζεις σαν ατμομηχανή, πέφτουν γρήγορα σε απόδοση. Το κόλπο: Έχεις δύο τσιγάρα έτοιμα, όταν πέφτει η απόδοση στο ένα (σχετικά πιο γρήγορα από το αναμενόμενο), αρχίζεις με το άλλο. Σε αυτό που αφήνεις στην άκρη, μετά από καμιά ώρα το υγρό απλώνεται πάλι μέσα στο φιλτράκι και είναι ξανά έτοιμο για καλές αποδόσεις.  ;)

Για το γέμισμα των καρτομάιζερ το κόλπο είναι το εξής: Υπομονή και με δόσεις.
Γεμίζετε μέχρι να υπερχειλίσει (με σύριγγα από την τρυπούλα της μεριάς που βιδώνει) και το αφήνετε στην άκρη. Όταν το ξαναθυμηθείτε, επαναλάβετε τη διαδικασία. Αυτό για 3-4 φορές. Αφού έχει τιγκάρει για καλά, αφήστε το πάλι για κάνα δυο ώρες και πριν το βάλετε έτοιμο για χρήση, φυσήξτε κάνα δυο φορές από τη μεριά που τραβάμε έχοντας μια χαρτοπετσέτα στην άλλη άκρη για να φύγει τυχόν πλεονάζον υγρό μέσα στο "διάδρομο" του αέρα.
Το καλύτερο είναι να τα ετοιμάζετε μια μέρα πριν και αφού ολοκληρώσετε τη διαδικασία το βράδυ, τα ατμίζετε την επόμενη. Δεν προσφέρεται για γρήγορο επιτόπου γέμισμα και άτμισμα.

Το κακό είναι ότι μου αρέσει η γεύση regular και δεν γεμίζω και πολύ με άλλα υγρά.

Το ωραίο όμως είναι η σιγουριά που μου προσφέρει στις εξόδους μου. Έχοντας δύο τσιγάρα έτοιμα με φρέσκο φιλτράκι και μπαταρία, τη βγάζω για πολλές ώρες. Οι ανασφαλείς μπορούν να έχουν και μια μπαταρία + ένα φιλτράκι εξτρά επιπλέον μαζί τους ή στο αυτοκίνητο.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #184 στις: Δεκεμβρίου 06, 2009, 20:47 »
Για το γέμισμα των καρτομάιζερ το κόλπο είναι το εξής: Υπομονή και με δόσεις.
Γεμίζετε μέχρι να υπερχειλίσει (με σύριγγα από την τρυπούλα της μεριάς που βιδώνει) και το αφήνετε στην άκρη. Όταν το ξαναθυμηθείτε, επαναλάβετε τη διαδικασία. Αυτό για 3-4 φορές. Αφού έχει τιγκάρει για καλά, αφήστε το πάλι για κάνα δυο ώρες...

Με τη σύριγγα τους γέμιζα και γω κάθε βράδυ. Ολόκληρη ιστορία...
Το βαριόμουν για να είμαι ειλικρινείς και τελικά είχα αρχίσει να χρησιμοποιώ τα καρτομάιζερ γι' αυτό το λόγο λιγότερο.
Τελικά Η ιδέα ήρθε από τον alfisti.
Απλώς στάζεις με το υγρό μια σταγόνα στην μπροστινή τρύπα.
Αμέσως αυτή εισέρχεται στο εσωτερικό.
Μετά η δεύτερη κτλ. και συνεχίζεις μέχρι να αρχίσει να βγαίνει το υγρό από τις 2 μικρές τρυπούλες στα άκρα που χρησιμοπιούνται για τον αέρα.
Απλό και εύκολο.
Σώθηκα γιατί μπορώ πια να τους γεμίζω και στο δρόμο...  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2009, 20:57 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #185 στις: Δεκεμβρίου 06, 2009, 21:02 »
Αυτό κι αν θέλει υπομονή!!  :tongue_smilie:

Ποια εννοείς "μπροστινή" τρύπα;
 

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #186 στις: Δεκεμβρίου 06, 2009, 21:11 »
αυτήν πού αναφέρεις καί εσύ, παραπάνω. Της μεριάς πού βιδώνει.
Απλά καταργήσαμε την σύριγγα.
(τόχαμε ξανασυζητήσει εκείνες τις πρώτες μέρες των καρτομάιζερ. από τότε, έτσι γεμίζω).

αλλά συμφωνώ απόλυτα γιά τούς χρόνους αναμονής.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #187 στις: Δεκεμβρίου 06, 2009, 21:20 »
Ναι, όντως μόλις το δοκίμασα.
Η διαφορά, όπως λες. είναι ότι καταργείς τη σύριγγα. Ο χρόνος γεμίσματος της σύριγγας και της έκχυσης του υγρού (αργά) ισοφαρίζει τους χρόνους αναμονής για την απορρόφηση της κάθε σταγόνας οπότε μάλλον συμφέρει το στάξιμο γιατί απλουστεύει τη διαδικασία.

Πάντως και έτσι χρειάζονται οι επαναλήψεις με δόσεις. Μόλις υπερχειλίσει, αν περιμένεις κάνα πεντάλεπτο χωράει άλλο τόσο. Μπορείς να επιταχύνεις κάπως τη διαδικασία με κουνήματα και χτυπήματα όπως είχες αναφέρει και παλιότερα.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #188 στις: Δεκεμβρίου 06, 2009, 21:27 »
επειδή "τα κουνήματα καί χτυπήματα", ακούγονται κάπως ... :) :)
δοκίμασε να το βάλεις μέσα στις παλάμες σου καί... να το τρίψεις να πω? να το πλάσεις?
από χτες με την Κινεζούλα, ότι καί να πω θα με παρεξηγήσουν
 :)) :)) :)) :))
να το ζεστάνεις, λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #189 στις: Δεκεμβρίου 07, 2009, 00:18 »
το ξεφτιλισαμε το ζητημα !!!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #190 στις: Δεκεμβρίου 17, 2009, 07:40 »
Στο διάστημα που χρησιμοποιώ το τσιγαράκι με τα καρτομάιζερ, έχω να παρατηρήσω τα εξής:

Οι μπαταρίες του κρατάνε πολύ τελικά, αρκεί να σου βγουν καλές. Εννοώ ότι η διάρκειά τους είναι τουλάχιστον εφάμιλλη με τις μεγάλες του BL ή τις μεγάλες του 401 αρκεί να μην πέσεις σε προβληματική (την οποία αλλάζει ο αντιπρόσωπος χωρίς πρόβλημα). Σ' εμένα έτυχε μία προβληματική και ήταν η ασημένια με το πορτοκαλί φωτάκι (που τη χρειαζόμουν σε ειδικές περιπτώσεις).
Το αστείο είναι ότι εκεί που ήμουν έτοιμος να στείλω πίσω 2 "προβληματικές" που τις είχα βάλει στην μπάντα (ήθελαν πολύυυυυ ζόρι για να πάρουν μπροστά), σήμερα που τις δοκίμασα λειτουργούσαν τέλεια!! Άρα κάτι άλλο έφταιγε. Ίσως είχαν υγρασία και στέγνωσαν;  :-\

πήρα χθές μια ασημί και έχω το ίδιο πρόβλημα (πολύ ζόρι για να πάρει μπροστά) .
Θα περιμένω μέχρι να στρώσει. Οπτικά η ασημί είναι καλύτερη απο την άσπρη. Είναι και λίγο πιο μικρή.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2009, 07:46 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #191 στις: Δεκεμβρίου 17, 2009, 19:45 »
γνωρίζει ενδεχομένος κάποιος ποιό υγρό περιέχουν τα τα regular cartomizer Njoy-N Pro ?
Πολύ καλή αυτή η κάπως γλυκειά γεύση, Αν και αρχικά δεν με είχε εντυπωσιάσει.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 17, 2009, 19:48 »
μπααααα!
δεν νομίζω!

αυτό πού ξέρω είναι πως ο αντιπρόσωπος είχε γράψει στο forum πως σύντομα θα υπάρχει στο site της njoy το υγρό γιά αγορά.
στην αναμονή λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 17, 2009, 20:20 »
μπααααα!
δεν νομίζω!

αυτό πού ξέρω είναι πως ο αντιπρόσωπος είχε γράψει στο forum πως σύντομα θα υπάρχει στο site της njoy το υγρό γιά αγορά.
στην αναμονή λοιπόν.

πολύ ενδιαφέρον αυτό. Στην αναμονή λοιπόν για το εξαιρετικό υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 22, 2009, 00:13 »
http://www.e-liquid.cn/catalog/product_info.php?cPath=55_16_24_65&products_id=195
Αρκετά cartomizer σε διάφορες γεύσεις και περιεκτικότητες που φτάνουν και τα 28 mg  :D
Αναρωτιέμαι αν η γεύση regular έχει κάποια σχέση με τα cartomizer της Njoy Npro  :hmmm:.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355119 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191345 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 628 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589089 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797261 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312849 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6747 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12040 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13300 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711