vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

91 επισκέπτες, 6 χρήστες
kkoumas, camber, filikos4, Milarepa, maprix, Buliwyf

Twitter

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #120 στις: Νοεμβρίου 03, 2009, 20:01 »
μα ... καί εγώ!
καλή μία θήκη "στυλό", αλλά λίγη.
ενώ μία "ταμπακιέρα"? "κασετίνα"? καί θα μας βόλευε όλους καί δεν θα κόστιζε τίποτα στις εταιρίες.
(άντε να παίρναμε το πακέτο 2-3 ευρώ παραπάνω).

(ενώ το janty stick ας πούμε!! αφού έχω πεί ότι καί να το πουλήσω ή χαρίσω, την θήκη δεν την δίνω κι ας μήν ξέρω τι να την κάνω  :)) :)) :)))

Αποσυνδεδεμένος VAG-ROU

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
    • PAOK EVERYWHERE
Απ: Πόσο κρατάνε οι μπαταρίες;
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 17:05 »
λοιπον εχω λυσσαξει μιλαμε... η μπαταρια φορτιζει εδω και 5 ωρες σχδν και ακομα το κοκκινο λαμπακι δεν εγινε πρασινο... (πρωτη φορτιση) αν το βγαλω υπαρχει προβλημα?? το εχω απο τις 11 μιση στα χερια μου και ακομα δεν εχω κανει ουτε μια τζουρα :'(

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο κρατάνε οι μπαταρίες;
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 17:35 »
Σε ποια συσκευή αναφέρεσαι καταρχήν?

Αποσυνδεδεμένος VAG-ROU

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
    • PAOK EVERYWHERE
Απ: Πόσο κρατάνε οι μπαταρίες;
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 17:38 »
njoy npro.. τεσπα το βγαλα γιατι δεν αντεχα αλλο.. απλα ελεγε 4 ωρες φορτιση εγω το φορτιζα για 3 ωρες και κατι και το σταματησα γιατι επρεπε να παω σπτιτ (στο γραφειο ημουν) και το ξαναβαλα στο σπιτι για 1 μιση ωρα και ακομα το λαμπακι ηταν κοκκινο...

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο κρατάνε οι μπαταρίες;
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 17:47 »
Συγνώμη αλλα΄δεν το 'χω το προϊόν! Το λόγο έχουν οι χρήστες της εν λόγω συσκευής :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πόσο κρατάνε οι μπαταρίες;
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 18:26 »
λοιπον εχω λυσσαξει μιλαμε... η μπαταρια φορτιζει εδω και 5 ωρες σχδν και ακομα το κοκκινο λαμπακι δεν εγινε πρασινο... (πρωτη φορτιση) αν το βγαλω υπαρχει προβλημα?? το εχω απο τις 11 μιση στα χερια μου και ακομα δεν εχω κανει ουτε μια τζουρα :'(
Φίλε μου εγώ τέτοιο πρόβλημα δεν αντιμετώπισα. Το λαμπάκι γίνεται πράσινο όταν φορτίζει (μετά 2 το πολύ 2μιση ώρες).
Όμως πρόβλημα μάλλον δεν θα έχεις...  βγάλε και άτμισε κανονικά  :)
Δοκίμασε να φορτίσεις και την άλλη μπαταρία και αν συμβαίνει το ίδιο, στείλε τον φορτιστή για αντικατάσταση

Αποσυνδεδεμένος VAG-ROU

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
    • PAOK EVERYWHERE
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 19:25 »
μιας και ειμαστε στο σωστο μερος θελω να εκφρασω αλλη μια απορια... εβαλα κανονικο φιλτρο (απο τα παλια) και δεν βγαζω πολυ ατμο... λιγο σχετικα... τα καινουρια θα βγαζουν πιο πολυ?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 19:51 »
"σχετικά" ... με τι?
βλέπεις αυτά τα πράγματα είναι σχετικά   :D

από το αν η μπαταρία είναι σωστά φορτισμένη, αν ο ατμοποιητής είναι στρωμένος, αν το φιλτράκι είναι σωστα γεμάτο (κι ας είναι εροστασιακό), ακόμη κι από το αν είναι regular η vanilia.

αυτά τα λέω διότι δεν νομίζω πως το njoy δεν παράγει ικανοποιητικό ατμό (το αντίθετο θα έλεγα).

από κεί καί πέρα καί επί του θέματος, ΝΑΙ. με το καρτομάιζερ είναι περισότερος ο ατμός.
(αλλά καί αυτό .... σχετικό είναι   :D :D )

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 05, 2009, 20:58 »
βλέπεις αυτά τα πράγματα είναι σχετικά   :D
(αλλά καί αυτό .... σχετικό είναι   :D :D )

Σωστός.  :))
Με το ηλεκτρονικό αποδεικνείεται η θεωρία της σχετικότητας του Άινσταιν  :laugh1:



Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 00:28 »
Εγώ έχω 3 φορτιστές. Σε κανέναν δεν ανάβει πράσινο όσο κι αν περιμένω. Δεν διάβασα και τις οδηγίες προσεκτικά και είχα την εντύπωση ότι δεν γίνεται ποτέ πράσινο το λαμπάκι  :-\ γιατί το ίδιο μου έχει συμβεί και με άλλα η.τ. Παρόλα αυτά τις αφήνω κάνα τρίωρο τουλάχιστον και φορτίζουν κανονικότατα. Τις έχω αφήσει όμως και +6 ώρες χωρίς πρόβλημα. Το λαμπάκι μένει κόκκινο πάντα!

Αποσυνδεδεμένος VAG-ROU

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
    • PAOK EVERYWHERE
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 00:38 »
ειχε μεσα στην συσκευασια εινα χαρτακι το οποιο ελεγε για πρωτη φορτιση 4 και οτι το λαμπακι θα γινει πρασινο.. τεσπα αφου μου λες οτι σε σενα λειτουργει μια χαρα δεν εχω προβλημα.. παμε στα αλλα τωρα...
οταν λεω λιγο σχετικα (ατμο) εννοω οτι βγαινει λιγο πιο πολυ απο το ισα ισα.. δηλ σε καμια περιπτωση δεν το λες ντουμανι.. ουτε καν ντουμανακι!!
Αλλα για μισο λεπτο.. να σας πω τι ακριβως εκανα.
1) φορτισα την μπαταρια
2) πηρα το ατομαιζερ και το βαλα στη μπαταρια χωρις να πειραξω τπτ.. (το προσατευτικο το βγαλα εννοειται!)
3) πηρα ενα παλιο φιλτρο και το βαλα μεσα στο ατομαιζερ
τα κανα σωστα? η μηπως επρεπε να πειραξω τπτ?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 01:06 »
Δεν μπορώ να σε βοηθήσω και πολύ γιατί χρησιμοποιώ μόνο καρτομάιζερ.

Όταν όμως λες παλιό φίλτρο, μήπως ήταν στεγνό; Με καινούργιο τι λέει;

Αποσυνδεδεμένος VAG-ROU

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
    • PAOK EVERYWHERE
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 01:08 »
ε σχεδον το ιδιο δεν βγαζει και τοσο ατμο οσο θα περιμενα... μηπως πρεπει να πειραξω τπτ στο ατομαιζερ?? α και επισης το υγρο που παει στο στομα μερικες φορες ειναι ασφαλες?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 01:13 »
Κανένας δεν έπαθε κάτι ως τώρα αλλά ξέπλυνέ το.
Μην τραβάς απότομα και με πολύ ζόρι. Αργά, απαλά και μακρόσυρτα.
Αυτό ισχύει για όλα τα η.τ.

Αποσυνδεδεμένος tronicgr

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
  • eGo + Vinirette e-liquids
    • Home Motion Flight Simulator
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 06, 2009, 01:43 »
Εγώ έχω 3 φορτιστές. Σε κανέναν δεν ανάβει πράσινο όσο κι αν περιμένω. Δεν διάβασα και τις οδηγίες προσεκτικά και είχα την εντύπωση ότι δεν γίνεται ποτέ πράσινο το λαμπάκι  :-\ γιατί το ίδιο μου έχει συμβεί και με άλλα η.τ. Παρόλα αυτά τις αφήνω κάνα τρίωρο τουλάχιστον και φορτίζουν κανονικότατα. Τις έχω αφήσει όμως και +6 ώρες χωρίς πρόβλημα. Το λαμπάκι μένει κόκκινο πάντα!

Ολοι οι φορτιστες που εχω (ακομα και για το MOD) αναβουν πρασινο λαμπακι μολις τελειωσει η φορτιση!!!  Το Ιδιο ισχυει και για τον φορτιστη Npro !!!   :hmmm:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113788 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505585 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8694 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153988 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243106 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293283 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1487 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762053 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 920 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3825 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios