vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

183 επισκέπτες, 1 χρήστης
thanos1071

NJoy-Ν Pro (με cartomizer).

Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #330 στις: Φεβρουαρίου 12, 2010, 16:31 »
Παρελήφθησαν προχθές τα cartomizers του μήνα και ανάμεσά τους κι ένα πακετάκι μέντα (low).
Η γεύση τους είναι ακριβώς ίδια με των Salem (δεν ξέρω αν κάπνιζε κανείς Salem παλιά). Πολύ γεμάτη γεύση. Επιπλέον, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι πως με ένα τέτοιο ατμίζω μιά ολόκληρη μέρα, ενώ με κάποιο αντίστοιχο regular ή βανίλιας βγάζω μετά βίας 5-6 ώρες.
Τέλος να πω πως τα προβλήματα με τις μπαταρίες έχουν εκλείψει οριστικά.
Απλά χρησιμοποιώ μόνο τον φορτιστή USB με το καλώδιο που έχει φωτάκι ένδειξης φόρτισης (κόκκινο που γίνεται πράσινο) και τον άλλον, αυτόν που είχα πάρει αρχικά τον άφησα στην άκρη.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #331 στις: Φεβρουαρίου 14, 2010, 09:07 »
παρέλαβα και εγώ regular high ως συνήθως καθώς και ένα φιαλίδιο με cartomizers Npro Duo Traditional flavour 1.8% για τα οποία θα επανέλθω αργότερα με σχετική κριτική.

Αποσυνδεδεμένος Cyan

  • *****
  • 477
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #332 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 18:38 »
...ένα φιαλίδιο με cartomizers Npro Duo Traditional flavour 1.8%

 
Τι είναι αυτό, Θέμη;

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #333 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 19:17 »
Σκεφτομαι να τα παραγγειλω αυριο... Λεω για αρχη να παρω 5 regular, 5 tobacco και 5 vanila, ολα high. Aν ξερει καποιος να μου πει, μοιαζουν καθολου με τα kr808d? Σε αυτα αν βγαλω το λευκο καπακι  και την λαστιχενια ταπα που εχει απο μεσα, μπορω πανευκολα να τα γεμισω ξανα,ριχνοντας απευθειας σταγονες μεσα. Γινεται αυτο και στα njoy cartomizer?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2010, 19:23 από lionor »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #334 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 19:23 »
Σκεφτομαι να τα παραγγειλω αυριο... Λεω για αρχη να παρω 5 regular, 5 tobacco και 5 vanila, ολα high. Aν ξερει καποιος να μου πει, μοιαζουν καθολου με τα kr808d? Σε αυτα αν βγαλω το λευκο καπακι  και την λαστιχενια ταπα που εχει απο μεσα, μπορω πανευκολα να τα γεμισω ξανα. Γινεται αυτο και στα njoy cartomizer?
Γίνεται, απλά νομίζω έχουν κανά δυο καπάκια/τάπες παραπάνω. Όταν δοκιμάσεις το tobacco γράψε τις εντυπώσεις σου γιατί είμαι πολύ περίεργος. Δεν τα έχω πάρει γιατί φοβάμαι μήπως την πατήσω όπως με τα regular!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #335 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 19:40 »
Tα Duo είναι τα νέου τύπου cartomizers. Aντικαθιστούν όπως όλα δείχνουν τα XL Φίλτρα. Διαφέρουν εντελώς απο τα XL. Θα προσπαθήσω σήμερα αν βρω διαθέσιμο χρόνο να ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες. Πάντως δεν θυμίζουν σε τίποτα τα XL. Aκόμα και ο τρόπος επαναγεμίσματος διαφέρει. Προσωπικά δεν συνιστώ το επαναγέμισμα. Να αναφέρω ότι τα regular δεν διατίθενται σε μορφή Duo. Aντίθετα τα Tobacco διατίθενται και στις δύο μορφές. Η γεύση Tobacco παίρνει πλέον την ονομασία Traditional στα Duo. Kαθαρά γεύση καπνού , καμμία σχέση με τα regular.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2010, 19:48 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #336 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 19:59 »
Θέμη, στο site της NJOY δεν τα βλέπω. Μόνο regular, menthol, vanilla.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #337 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 20:18 »
Θέμη, στο site της NJOY δεν τα βλέπω. Μόνο regular, menthol, vanilla.
Βασίλη δεν τα έχει περάσει ακόμα η Njoy Hellas στην ιστοσελίδα της. Σε λίγο ανεβάζω σχετικό φωτογραφικό υλικό

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #338 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 20:30 »
Aυτά λοιπόν είναι τα νεα Duo Npro cartomizers . Οπως είναι εμφανές είναι περίπου μισό εκατοστό μεγαλύτερα απο τα XL. Αφαιρούνται με ευκολία απο τον ατμοποιητή μιας χρήσης όπως τα απλά φίλτρα , κάτι που φαίνεται στην τελευταία φωτογραφία. Το περίβλημά τους είναι πλαστικό χωρίς πρόσθετη αυτοκόλητη ταινία.






« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2010, 21:00 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #339 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 20:53 »
Τωρα ειναι που μπερδευτηκα  :eyesplash:
Αν τα duo αντικαθιστουν τα XL, τοτε δεν εχει και πολυ νοημα να τα δοκιμασω. Μαλλον θα πρεπει να περιμενω τις....εξελιξεις

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9640
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #340 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 21:06 »
Τωρα ειναι που μπερδευτηκα  :eyesplash:
Αν τα duo αντικαθιστουν τα XL, τοτε δεν εχει και πολυ νοημα να τα δοκιμασω. Μαλλον θα πρεπει να περιμενω τις....εξελιξεις
Για το συγκεκριμένο θέμα θα περιμένουμε και την επίσημη πληροφόρηση απο την Njoy Hellas. Προσωπική μου άποψη είναι ότι θα ήταν καλό να εξακολουθήσουν να διατίθενται και τα XL cartomizers , τα οποία σαφώς διαφέρουν κατασκευαστικά.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #341 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 21:15 »
εντελώς άλλο πράγμα Tem
Απο άτμισμα τι λένε ?
το 1,8 % τί ρόλο παίζει ? το μπουκαλάκι έχει υγρό αναπλήρωσης ?
...και αυτό το duo βρε παιδί μου ... μη μας παρεξηγήσουνε ...  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #342 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 21:19 »
Το μπουκαλάκι περιέχει τα καρτομ? Σαν τα pillbox της TW? Την κατασκευή τους δεν την κατάλαβα. Ο ατμο πού βρίσκεται εφόσον ο πολυεστέρας αφαιρείται από κάτω?

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #343 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 21:22 »
Αν αυτά τα καινούρια cartomizer έχουν και μεγαλύτερα καπάκια,
μπορεί να ταιριάζει και τούτο το κόλπο γεμίσματος.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yp8cp9vMD58[/youtube]
Φαίνεται εύκολο και απλό...

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NJoy-Ν Pro (με cartomizer).
« Απάντηση #344 στις: Φεβρουαρίου 15, 2010, 21:30 »
Tα Duo είναι τα νέου τύπου cartomizers. Aντικαθιστούν όπως όλα δείχνουν τα XL Φίλτρα. Διαφέρουν εντελώς απο τα XL. Θα προσπαθήσω σήμερα αν βρω διαθέσιμο χρόνο να ανεβάσω κάποιες φωτογραφίες. Πάντως δεν θυμίζουν σε τίποτα τα XL. Aκόμα και ο τρόπος επαναγεμίσματος διαφέρει. Προσωπικά δεν συνιστώ το επαναγέμισμα. Να αναφέρω ότι τα regular δεν διατίθενται σε μορφή Duo. Aντίθετα τα Tobacco διατίθενται και στις δύο μορφές. Η γεύση Tobacco παίρνει πλέον την ονομασία Traditional στα Duo. Kαθαρά γεύση καπνού , καμμία σχέση με τα regular.
Τι εννοείς με το "καμία σχέση με τα regular" που (για εμένα) ήταν καταπληκτικά  :thumpup:
Αυτά είναι ακόμα καλύτερα σε γεύση?
Επίσης η κατασκευή τους μου φαίνεται ποιο "ψεύτικη" από τα προηγούμενα και αν κάνω λάθος, σίγουρα είναι περισσότερο μπελάς στο γέμισμα (αν φέρει και υγρά κάποτε) αν και γενικά ούτε τα προηγούμενα τα γέμιζα τις περισσοτερες φορές.
Θα τα τιμήσω κάποια στιγμή...
Μπράβο, πολύ καλές οι φωτό  :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10551 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191442 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 781 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 657 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797345 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312973 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6809 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12100 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13366 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711