vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 6 χρήστες
th3ofilos, Doubt, Buliwyf, john67, C-3PO, JohnDag

Twitter

ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ

Αποσυνδεδεμένος GreatDer

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #75 στις: Ιουλίου 03, 2012, 18:45 »
Ημουν μια μερα με ενα φιλαρακι για καφε.. και ανοιξαμε κουβεντα περι Η.Τ... ετσι την επομενη μερα καταληξαμε στο μαγαζι που τα πουλουσε για να το δουμε... ειπαμε οτι θα εχει πλακα και ουτος η αλλος τα λευτα αυτα ισα με τα τσιγαρα μιας εβδομαδας!! ετσι το πηραμε.. για πλακα και για χαβαλε.. η εβδομαδα εφερε τον μηνα και μετα ηρθαν και αλλοι μηνες... τωρα ειμαι σχεδον ενα χρονο ατμιστης και ειμαι πολυ ευτυχισμενος και ευχαριστημενος απο τον εαυτο μου.. !! ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΜΟΥ!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie: :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος panoz

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #76 στις: Ιουλίου 03, 2012, 18:53 »
Κάπνιζα από τα 14 μου λόγω μόδας και για 10 χρόνια μέχρι τα 26. Το έκοψα μαχαίρι για 4+ χρόνια λοιπόν και αν και μου έλειπαν τα 2-3 σημαντικά τσιγάρα της ημέρας (με τον καφέ, μετά το φαγητό, με το ποτό) τα υπόλοιπα 2 πακέτα (1 καπνός ανά 2 ημέρες) δεν μου έλειψαν καθόλου.

Πέρσι, όμως, έχασα ένα πολύ κοντινό και σημαντικό άτομο και ανάμεσα σε όλα τα άλλα αυξήθηκε κατακόρυφα η ανάγκη για τσιγάρο ενώ ταυτόχρονα εξαφανίστηκε η αυτοσυγκράτησή μου. Ευτυχώς είχα φέρει από κίνα κάποια ΗΤ για φίλους και καβάτζωσα 2-3. Με κράτησαν 2-3 μήνες άκαπνο μέχρι να αρχίσω να ισιώνω γενικότερα οπότε και το ξανα-έκοψα για άλλους 10 μήνες μέχρι φέτος το Μάη που για άλλους λόγους ξαναέγινε η ανάγκη ασφυκτική, η δύναμη θέλησης πήγε βόλτα και ακόμα την ψάχνω, τα χρήματα ανύπαρκτα, και σε γενικές γραμμές μια χαρά χάλια.

Αλλά! δεν πτοούμαστε! Ατμίζω κανα μήνα τώρα, έμαθα να φτιάχνω τον καλύτερο φρέντο καπουτσίνο σπίτι, βγάζουν συνέχεια προσφορές στις μπύρες τα s/m και να'ναι καλά και οι φίλοι που γουστάρουν να ξενιτεύονται από τα νότια προάστια στο πικέρμι για μπυροκαταστάσεις στη βεράντα!

Κρατάτε αδέρφια, όλα καλά θα πάνε!  :victory:

Εχμ, αυτό νομίζω με κατατάσσει στην κατηγορία "άλλο"  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος agiohori

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #77 στις: Ιουλίου 03, 2012, 18:53 »
το πηρε η γυναικα μου για τον εαυτο της χωρις να μου πει τιποτα,το πακετακι ego w (δυο μπαταριες κ.τ.λ.)ξεκινησαμε μαζι περιπου 2 εβδομαδες μεχρι να το κανουμε αποσβεση μετα το παρατησαμε.μετα σε καποια παρεα ενας φιλος καποιου φιλου ειχε ενα "τετοιο",μου ειπε 5-10 πραγματα,ξεφυγα απο διαροες και τα αλλα σπαστικα,μου προτεινε ce4 μεχρι τοτε δεν ειχα ιδεα,...εντυπωσιαστηκα!!!!
αυτο που εχω καταλαβει για το η.τ ειναι οτι πρεπει να εχεις καποιον γνωστο,φιλο,συναδελφο καποιον στο περιγυρο σου τελος παντον να σε διαφωτισει-στειρηξει ή να ενημερωθεις απο αυτο το forum(εγω το εμαθα αργοτερα για το forum)
οποιος με ρωταει του λεω να ψαχτει στο e-kapnisma
94 μερες χωρις τσιγαρο.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #78 στις: Ιουλίου 03, 2012, 19:09 »
Σωστός φίλεμου.

Όποιος βρήκε αυτό το φόρουμ όπως εμείς ήταν τυχερός.

Σε μαθαίνει πολλά πράγματα αλλά κυρίως σε βοηθάει να ξεφύγης από το τσιγάρο. :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #79 στις: Ιουλίου 03, 2012, 21:04 »
Ξεκίνησα για κόψιμο...Αν εξαιρέσεις κάποιες απο εκείνες τις ζόρικες μέρες δεν χρειάστηκα ποτέ να αναπληρώσω 3-4η φορά τα tanks/cartos...Γλύτωσα έναν σκασμό χρήματα και απο τις πρώτες μέρες φάνηκε και η υγεία (πρωινός βήχας bye bye)...

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #80 στις: Ιουλίου 30, 2012, 01:13 »
Το ξεκίνησα και δεν έκανα ποτέ κ.τ από τότε που ξεκίνησα το η.τ πολύ απλά γιατί μου αρέσει πολύ περισσότερο σαν γεύση από το κτ.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #81 στις: Ιουλίου 30, 2012, 02:03 »
Για να κόψω το τσιγάρο (είχα αρχίσει να ξεπερνώ τα 50 τσιγάρα/die) αλλά πολύ συντομα κατάλαβα πως γινόταν και σοβαρή οικονομία...

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #82 στις: Ιουλίου 30, 2012, 02:19 »
λογο υγειας κυριως επειδη ειμαι νεος και παλι εβλεπα τις αντοχες μου να πεφτουν συνεχεια... και μην ξεχασω το σημαντικοτερο! Οικονομικο μιας και ειμαι φοιτητης και τωρα με την κριση....  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος crond

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #83 στις: Αυγούστου 24, 2012, 03:06 »
ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΑΝ GADGET ε δεν θελω και πολυ.. :P

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #84 στις: Αυγούστου 25, 2012, 03:08 »
Οι δυο βασικοι μου λογοι ηταν: πρωτον η οικονομια ενεκα φοιτητης σε περιοδο κρισης και δευτερον το οτι τα πολλα τσιγαρα που καπνιζα ημερησιως αρχισαν να μου δημιουργουν μια ασχημη αισθηση καθε πρωι (μεσημερι για την ακριβεια  :) ) που ξυπνουσα.

Αποσυνδεδεμένος genesis_rds

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari mini + Cobra
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #85 στις: Αυγούστου 25, 2012, 08:44 »
Ο λόγος που εγώ το άρχισα ήταν για να κόψω το τσιγάρο και για υγείας..

Aλλά τώρα μου αρέσει περισσότερο από το τσιγάρο και δεν έχω τα συμπτώματα του τσιγάρου!

(χάλια γεύση στο στόμα το πρωί, πεθαίνεις στα πρώτα 100 μέτρα, να πας να φιλήσεις την κοπέλα σου και να σε στέλνει να πλύνεις τα δόντια σου πρώτα! :laugh1:   etc..)

 
Άσε που όταν ήσουν απασχολημένος σε καμία δουλεία/παιχνίδι στο PC το τσιγάρο ήταν 2 τζούρες για σένα και το υπόλοιπο για το τασάκι!

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #86 στις: Αυγούστου 25, 2012, 10:16 »
Kατ αρχην το κυριοτερο για εμενα για λογους υγειας και δευτερευοντως για λογους  οικονομιας και πιστευω οτι δεν βγηκα χαμενος και εκτος των αλλων βρηκα και ενα πολυ ενδιαφερων χομπυ :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #87 στις: Αυγούστου 25, 2012, 10:29 »
Ψήφισα για να κόψω το κάπνισμα.
Αλλά βλέπω ότι το 95% ψήφισε το ίδιο.
Οι λόγοι όμως που θέλει να κόψει κάποιος το κάπνισμα συνήθως είναι τρείς.
Υγείας, οικονομίας, και ενόχλησης στους μη καπνίζοντες.

Αποσυνδεδεμένος genesis_rds

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • ProVari mini + Cobra
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #88 στις: Αυγούστου 25, 2012, 10:31 »
Kατ αρχην το κυριοτερο για εμενα για λογους υγειας και δευτερευοντως για λογους  οικονομιας και πιστευω οτι δεν βγηκα χαμενος και εκτος των αλλων βρηκα και ενα πολυ ενδιαφερων χομπυ :yes: :yes: :yes: :yes:

εκτος των αλλων βρηκα και ενα πολυ ενδιαφερων χομπυ

 Όντος ισχύει αυτό το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι πιο ενδιαφέρον από το κανονικό λόγο του ότι μπορείς να κάνεις διάφορα.. μπαταριές, ατμοποιείτες (+- Volts)  να έχεις περισσότερο κτύπημα /καπνό, άρωμα άλλη γεύση περισσότερη λιγότερη νικοτίνη :love_hearts:
 

Αποσυνδεδεμένος MHNAS79

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ
« Απάντηση #89 στις: Αυγούστου 25, 2012, 12:01 »
ένας φίλος με ζάλισε να πάρω για μέρα το δικό του και αν δεν μου αρέσει να συνεχίσω με κτ και από τότε είμαι με το ητ..... η πρώτη διαφορά που είδα ήταν στην τσέπη τον πρώτο μήνα και σιγά σιγά στη υγεία :thumpup: :thumpup: 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4915 565946 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:24
από Tol1as
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760480 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:08
από Tol1as
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2 737 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:30
από gigelis78
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501793 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 372 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241281 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3316 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 196023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag