vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 3 χρήστες
Blackwolf, Tem, vasim

Twitter

ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 03:25 »
Αφού πέρασα από διάφορες μπαταρίες κατέληξα πως η θέση του κουμπιού κάτω είναι η ιδανική.
Όπως και να πιάσεις τη μπαταριοθήκη ατμίζεις, κρύβεται μέσα στη χούφτα σου, δεν έχεις το φόβο να το αφήσεις κάπου και να σου κυλίσει
Μετά με βόλεψε και πάνω αλλά πρέπει να χρησιμοποιήσεις υποχρεωτικά αντίχειρα ή δείκτη. Η θέση της μπαταρίας στο χέρι μας πρέπει να είναι πιο ψηλά για μπορούμε να αγγίξουμε το κουμπί
Ξεκινώντας με το "όλα είναι μια συνήθεια", τo precise που την έχει κάτω πέραν του ότι σε υποχρεώνει να σηκώσεις σχεδόν τέρμα το mod για να βρει το τελευταίο σου δάχτυλο, το υποχρεώνεις να κάνει κίνηση για την οποία δεν είναι φτιαγμένο. Βέβαια για να είμαστε δίκαιοι του πατάς το κουμπί και ο ατμο αρπάζει ακαριαία
Βέβαια το ιδανικότερο όλων...χωρίς κουμπί, αλλά οι πρεσβευτές του είδους πολύ ευαίσθητοι ρε παιδί μου
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 13, 2013, 23:35 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος pitbull07

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 03:40 »
τη καλυτερη  θεση  για ενα διακοπτη νομιζω την ρυθμιζει σχεδον παντα το μεγεθος του εκαστοτε mod :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 03:42 »
Μπορείς να γίνεις πιο συγκεκριμένος?

Αποσυνδεδεμένος pitbull07

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 03:45 »
σε ενα μακρυ mod px ταιριαζει πανω το κουμπι(provari,lava και αλλα)και σε πιο μικρες συσκευες ταιριαζει πανω κατω :thumpup:οπως και στις αρκετα μικρες νομιζω πως χαμηλα ειναι ιδανικο σημειο για ενα διακοπτη..

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 03:50 »
Σε μεγάλα ναι φαντάζομαι πως έχεις δίκιο, αν και δεν έχω κάποιο μεγάλο νομίζω πως την "ζυγίσεις" τη συσκευή καλύτερα στο χέρι σου

Αποσυνδεδεμένος pitbull07

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 03:51 »
Σε μεγάλα ναι φαντάζομαι πως έχεις δίκιο, αν και δεν έχω κάποιο μεγάλο νομίζω πως την "ζυγίσεις" τη συσκευή καλύτερα στο χέρι σου
φανταζεσαι το lavatube να ειχε τον διακοπτη του precise?? :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 03:59 »
μην ξεχναμε οτι οπως οταν καπνιζαμε οι περισσοτεροι ειχαμε το τσιγαρο στο ερι και οχι στο τασακι, ετσι και τωρα με το ΗΤ στο χερι ειμαστε και δεν ψαχνουμε συνεχεια το διακοπτη Οποτε ειναι και λιγο ανευ ουσιας η "ιδανικη " θεση αφου μια στις τοσες τον ψαχνεις και οχι σε καθε τζουρα.

Αποσυνδεδεμένος pitbull07

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 04:11 »
μην ξεχναμε οτι οπως οταν καπνιζαμε οι περισσοτεροι ειχαμε το τσιγαρο στο ερι και οχι στο τασακι, ετσι και τωρα με το ΗΤ στο χερι ειμαστε και δεν ψαχνουμε συνεχεια το διακοπτη Οποτε ειναι και λιγο ανευ ουσιας η "ιδανικη " θεση αφου μια στις τοσες τον ψαχνεις και οχι σε καθε τζουρα.
φιλε δεν ειναι καθολου ανευ ουσιας η θεση ενος διακοπτη σε καποιο mod :nope:Μπορω να σου πω οτι παιζει αρκετα μεγαλο ρολο !!Το κτ δεν εχει καμια σχεση με τις συσκευες του ητ εκτος απο καποιες mini μπαταριες(901-801-510)τις οποιες μονο σαν κανονικο τσιγαρο μπορεις να τις κρατας :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 04:22 »
Η μονη σχέση που έχουν, είναι οτι μαλλον τελικά ολοι με ενα τσιγαρο στο χέρι είμαστε, είτε Κ έιτε Η.  :tongue_smilie:
Προσωπικά παντως, σε μικρά (18350 ας πουμε) προτιμω διακοπτη απο κατω διοτι εχω μεγαλα και χοντρα χερια.
Σε μεγαλυτερα τον προτιμω στον αντιχειρα, επάνω δηλαδη, αρκει να μην ειναι τοσο μικρος που να τον ψαχνω συνεχεια.

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 04:28 »
Εμενα η γνωμη μου ειναι οτι τελικα ο διακόπτης πρέπει να ειναι στο κάτω μερος(οχι από κατω με τίποτα :nope:)

εχω παρατηρησει οτι οπως κ να εχουμε αφησει το μοντακι ορθιο η ξαπλωτο παντα
η κινηση που κανουμε να το πιασουμε ειναι να το πιασουμε απο το κατω μερος του κορμου
με αποτέλεσμα απευθειας επαφη με το κουμπι.
Ασχετα το πως θα το πιασουμε σφιγγωντας την παλαμη παιρνει μπρος

Με τον διακόπτη πανω θελει να τον ψάχνεις
Με τον διακόπτη από κατω δεν υπάρχει περίπτωση(εκτος κ αν πατιέται με ευκολία)

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 07:02 »
Το θέμα είναι τι βολεύει τον καθένα. Εγώ προσωπικά, με εμπειρία διαφόρων mods αλλά και έτοιμων, εργοστασιακών ΗΤ, κατέληξα στο τύπου eGo και από μόντα στο κουμπί του DD λόγω ίδιας θέσης.

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 07:15 »
Εκτος απο την θεση απο κατω με ολες τις αλλες δεν εχω προβλημα.
Θεωρω παντως πιο εργονομικη την θεση επανω στο πλαι (κλασσικη EGO).

Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 07:57 »
Οκ το θεμα εχει ξανασυζητηθει...
Το πιο πρακτικο ειναι τυπου gg...
Τωρα περι ορεξεως!
Ασε που δεν τσουλαει.
Αλλοι θα πουν οτι μπορει να ειναι πρακτικο αλλα ασχημο το κουμπι του gg.Εμενα προσωπικα μου αρεσει που κανει τη διαφορα,ακομα και το κουμπι!

Αποσυνδεδεμένος xiroxiyo

  • **
  • 366
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 08:00 »
σύμφωνο πως το κουμπί από το GG έχει την καλύτερη θέσει :thumpup:
βεβαια συνήθειες είναι αυτά. ;)
αν και έχω το provari η θέσει από το gg μου λείπει 8)

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: [Ψηφοφορία] ΘΕΣΗ ΚΟΥΜΠΙΟΥ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 09:03 »
Πιστευω πως εχει να κανει καθαρα με θεμα συνηθειας....αν κρατησεις μια μπαταριοθηκη κανα 2 μερες το πολυ...μετα εκει σε βολευει... ;) Επομενος ο καθενας θα απαντησει-λογικα-με το τι χρησιμοποιει :hmmm: :hmmm: :hmmm: Νομιζω πως ολοι λιγο πολυ στις αρχες της μεταβασης απο κ.τ. σε η.τ. μας κακοφανηκε που ειχε κουμπι...αλλα τωρα δεν μας κανει καποια αισθηση το κουμπι...ασε που προσωπικα το απαιτω(κατα καποιο τροπο).Το ιδιο πιστευω και για τη θεση του ::) :hmmm: :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8824 1114898 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 23:22
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823719 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506698 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8850 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154436 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568379 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1640 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762428 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1040 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem