vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

425 επισκέπτες, 1 χρήστης
sakissalonika

Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #75 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:14 »
Το καλύτερο είναι αυτό που ΘΑ βγει. Ευτυχώς η δυστυχώς (μάλλον ευτυχώς) εξελίσσονται πολύ γρήγορα τα πράγματα. Προς το παρόν Provari και... ξερό  ψωμί...

Αποσυνδεδεμένος demiskalas

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #76 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:24 »
Και μεχρι να βγει τι θα κανουν αυτοι που δεν διαθετουν provari, lavatube ή κατι αναλογο?

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #77 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:30 »
Εγώ πιστεύω ότι καλίτερη συσκευή είναι αυτή που σε κρατάει μακριά από το τσιγάρο είτε λέγεται provari - vmax οδυσσέας-πηνελήπη-

ΙΑΤΤΥ -steem machine ή όπως αλλιώς τη λένε.


Για μένα η τελεια ατμιστική συσκευή είναι μία μπαταρία ego 1000αρα  και ένας ατμοποιητής ce4  crystal .

Βλέπω ότι είμαι μειοψηφία ??? τι να κάνω όμως εγώ αγαπάω την συσκευή μου και δεν την αλλάζω με καμία από τις πρώτες που έχω
αναφέρει. :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #78 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:31 »
Τι εννοείς demiskalas?! :hmmm:
Καταλαβαίνω αν δε μπορεί να διαθέσει κάποιος χρήματα για Provari, αλλά για LT, V8, eGo V6, Vmax, κλπ που κοστίζουν από 25-60€ δε βλέπω δυσκολία!
Το λέω γιατί, για παράδειγμα, μια eGo ή eGo Twist έχουν περίπου ίδιο κόστος (10-30€)!


@Papoys
Δε διαφωνώ καθόλου σε αυτό που λες, όμως για να κρατηθεί κάποιος μακρυά απ το τσιγάρο θα πρέπει να έχει αξιόπιστη συσκευή (γενικά) και να μην τον προδώσει εύκολα!!!
Tα Egoειδή αν και έχουν δρόμο ακόμη, όλο και καλυτερεύουν σε ποιότητα και απόδοση!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 29, 2012, 23:04 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος efhkal

  • ***
  • 572
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ποτέ δε φοβήθηκα τα άσχημα,πάντα τα μέτρια έτρεμα.
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #79 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:45 »
μια χαρα ειναι για μενα και η ego μου με τον steam machine.....μια χαρα με κραταει μακρυα απο το κ.τ και ειναι απο τα πιο απλα γιατι στα δυσκολα και πολυπλοκα εγω θα την εκανα με ελαφρα..... :laugh1: :laugh1:

Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #80 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:51 »
Το καλύτερο είναι αυτό που βολεύει τον καθένα και ανάλογα τις απαιτήσεις του.
Συνήθως ή έχεις επισκευάσιμο ατμοποιητή ή vv ή και τα δυο! για καλύτερη απόδοση.
Αν κάποιος είναι με eGo μπαταρία και βολεύεται καλά κάνει αφού παραμένει μακριά
από το τσιγάρο και καλύπτεται ατμιστικά :)

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #81 στις: Ιουλίου 29, 2012, 22:51 »
Οποια βολευει τον καθενα
 :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #82 στις: Ιουλίου 29, 2012, 23:05 »


@Papoys
Δε διαφωνώ καθόλου σε αυτό που λες, όμως για να κρατηθεί κάποιος μακρυά απ το τσιγάρο θα πρέπει να έχει αξιόπιστη συσκευή και να μην τον προδώσει εύκολα!!!

Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου steamboy γιαυτό και αν προσέξης στο μήνυμά μου έγραψα ότι καλίτερη συσκευή είναι αυτή και κρατάει τον καθένα μακριά από  το τσιγάρο όπως και αν λέγεται.

Και μένα ειλικρινά δεν με έχουν προδώσει οι μπαταρίες μου ego τις οποίες φροντίζω να έχω πάντα φορτισμένες καθώς και οι ατμοποιητές όπως κι αν λέγονται.
Απλά έτυχε τους τελευταίους 2 μήνες να λέγονται ce4.

Δεν νομίζω ότι είμαι ο μόνος εδώ μέσα με μπαταρίες ego και απλούς ατμοποιητές κάπου πρέπει να υπάρχουν και άλλοι οι οποίοι
πιθανώς μας διαβάζουν.

Επίσης επειδή μας διαβάζουν και πολλοί νέοι ατμιστές νέα μέλη καθώς και επισκέπτες δεν πρέπει να τους δημιουργηθεί η εντύπωση
ότι μόνο με κάποιο καλό μοντ και κάποιο καλό επισκευάσιμο ατμοποιητή μπορούν να απομακρυνθούν απότο τσιγάρο.
Μπορούν και με πιο απλά πράγματα.

Αρκεί να το θελήσουν. :yes: :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 29, 2012, 23:12 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος demiskalas

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #83 στις: Ιουλίου 29, 2012, 23:37 »
Τι εννοείς demiskalas?! :hmmm:
Καταλαβαίνω αν δε μπορεί να διαθέσει κάποιος χρήματα για Provari, αλλά για LT, V8, eGo V6, Vmax, κλπ που κοστίζουν από 25-60€ δε βλέπω δυσκολία!
Το λέω γιατί, για παράδειγμα, μια eGo ή eGo Twist έχουν περίπου ίδιο κόστος (10-30€)!


@Papoys
Δε διαφωνώ καθόλου σε αυτό που λες, όμως για να κρατηθεί κάποιος μακρυά απ το τσιγάρο θα πρέπει να έχει αξιόπιστη συσκευή (γενικά) και να μην τον προδώσει εύκολα!!!
Tα Egoειδή αν και έχουν δρόμο ακόμη, όλο και καλυτερεύουν σε ποιότητα και απόδοση!

 Εννοω κατι σαν αυτο που βγαινει σαν συμπερασμα,και το ανεφερε πιο πανω ο giannis pap οτι καλυτερο ειναι αυτο που σε κραταει μακρια απο το Κ.Τ.
Και επειδη ειμαι out of market για καιρο βλεποντας την ερωτηση ποιο ειναι το καλυτερο Η.Τ. ειπα να εκφερω μια αποψη η οποια τελικα ειναι εντελως συμφωνη με αυτα που ανεφερες και εσυ. Δηλαδη με ενα κοστος εως και 60 ευρω σημερα καλυπτεται καποιος ατμιστικα αξιοπρεπως. Αυτο νομιζω οτι πριν οκτω μηνες δεν ηταν εφικτο.

Δημητρης

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #84 στις: Ιουλίου 29, 2012, 23:38 »
Σωστός papoys,

εγώ μέχρι πριν 1 βδομάδα επί 2 μήνες ήμουν μια χαρά ευχαριστημενος με την ego C μπαταριούλα μου. Απλά έκανα κάτι βλακείες με μια πένσα και την ξίλωσα. Επίσης είμαι μια χαρά καλυμμένος με τα καρτάκια μου. Ούτε περίεργα κόλπα και τώρα ένα απλό μηχανικό mod έχω. Ούτε αντιστάσεις μετράω, ούτε κατσαβίδια κουβαλάω μαζί μου τίποτα. Και όχι απλά είμαι σχεδόν 3 μήνες χωρίς ούτε ένα τσιγάρο αλλά πλέον μετράω και 1 εβδομάδα υγρό χωρίς νικοτίνη.
Όλα στο μυαλό είναι.

Αποσυνδεδεμένος malamadre

  • ***
  • 717
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #85 στις: Ιουλίου 31, 2012, 00:58 »
Δεν υπαρχει το καλυτερο.Υπάρχει τι μας βολευει και τι όχι.Τι αντεχει η τσεπη μας και ο χρονος μας.
Αν καποιος θελει να εχει το απλό καια φτηνο πάει σε μια λυση ego με εναν φτηνο ατμό.
Αν τωρα καποιος θελει να μπει ποιο βαθεια στο η.τ υπαρχουν φτηνες λυσεις όπως ενα lava με εναν φτηνο επισκευασιμο.
Υπάρχουν ομως και οι power users που δεν συμβιβαζονται με τιποτα λιγοτερο από ενα provari με μια πχ  Πηνελόπη ή εναν Ιαττυ.
Ειναι τοσες οι επιλογες αλλα και τοσο διαφορετικοι οι χρηστες που δεν μπορεις να εισαι απολυτος με το τι ειναι καλυτερο και τι χειροτερο.
Για μενα καλυτερο ειναι ότι ικανοποιει το ατμισμα μου δινοντας μου το  μεγιστο δυνατο για την τσεπη μου.


Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #86 στις: Αυγούστου 08, 2012, 12:00 »
Καλημέρα παρακολουθώ το Foroum  1 μήνα περίπου και είμαι μέλος εδω και κάποιες μέρες.
Πιστευω οτι όλοι εμείς είμαστε συνοδοιπόροι στην αναζήτηση του Αγίου Δισκοπότηρου.
Όπου Άγιο Δισκοπότηρο είναι το τέλειο υγρό, η τέλεια μπαταρία, ο τέλειος ατμποποιητής γενικά το τέλειο η.τ. Όλοι εμείς που είμασταν πρώην καπνιστές , καπνίζαμε το τέλειο τσιγάροοοοοο? ??? ???
Μήπως απο τα 20-30-40 τέλεια τσιγάρα που καπνίζαμε την ημέρα θυμόμαστε να απολαμβάναμε περισσότερα απο ένα ή δύο και μερικές φορές ούτε το πρώτο με τον καφέ καθώς το στόμα μας ήταν παπούτσι? ???
Μήπως στο υποσυνειδητο μας ζητάει το κ.τ. και ψαχνόμαστε συνέχεια??
Ελπίζω να τα καταφέρουμε να μην ξανακαπνίσουμε και να σταματήσουμε και το Η.τ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 08, 2012, 12:18 από WILDE »

Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #87 στις: Αυγούστου 08, 2012, 20:41 »
Μπορείς να οριοθετήσεις με τα δικά σου κριτήρια το ιδανικό και αν το βρεις μπορείς να μείνεις εκεί.
θα μπορούσες κάλλιστα να είσαι πριν μερικά χρόνια με το υγιεινό "marlboro" και να αναζητείς μόνο
έναν ωραίο ss Zippo  8)

Μήπως στο υποσυνειδητο μας ζητάει το κ.τ. και ψαχνόμαστε συνέχεια??
Ελπίζω να τα καταφέρουμε να μην ξανακαπνίσουμε και να σταματήσουμε και το Η.τ.
Το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι ένας εναλλακτικός τρόπος καπνίσματος - ατμίσματος και δεν
έχει να κάνει με θεραπεία διακοπής από τα εισπνεόμενα τσιγάρα.
Προσωπικά μου αρέσει τόσο που δεν το κόβω, είναι γαστρονομία γεύσεων ατμού :D
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 08, 2012, 21:22 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #88 στις: Αυγούστου 09, 2012, 00:14 »
Μιλώντας για εμενα να πω πως ξεκίνησα με Iwant συνεχισα με giant όπου έχω κρατήσει την μπαταρία.
Καταλήγω πως ο ιδανικός συνδυασμός είναι η μπαταρία αυτή καθώς την έχω στη δουλειά μόνιμα με το passthrough για όλο το 8ωρο και την υπόλοιπη μέρα χρησιμοποιώ μια χιλιαρα ego c μπαταρία σε συνδυασμό dct τανκακια.
Εδω κ 10 μήνες καλύπτεται η ανάγκη για κάπνισμα με τα παραπάνω κ δεν έχω κάποιο λόγο να πάρω πρόβατα και επισκευασιμους.

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Καλυτερη συσκευη στην αγορα κατα τη γνωμη σας....
« Απάντηση #89 στις: Αυγούστου 09, 2012, 00:26 »
Το καλύτερο είναι αυτό που βολεύει τον καθένα και ανάλογα τις απαιτήσεις του.
Συνήθως ή έχεις επισκευάσιμο ατμοποιητή ή vv ή και τα δυο! για καλύτερη απόδοση.
Αν κάποιος είναι με eGo μπαταρία και βολεύεται καλά κάνει αφού παραμένει μακριά
από το τσιγάρο και καλύπτεται ατμιστικά :)


+10000
 :thumpup:


απλα να προσθεσω...οτι μεσα σε 3-4 μηνες που κανω η.τ εχω δοκιμασει αρκετες συσκευες(ατμοποιητες,υγρα κτλπ)...εξελισονται και ολο καλυτερευουν σε γευση και ατμο...το καλυτερο ειναι σχετικο...γιατι αλλος θελει γευση...αλλος θελει ντουμανια...αλλος θελει ποιοτητα και εμφανιση...καλο ειναι να τα συνδυαζουν ολα αλλα μην ειμαστε και πλεονεκτες...εγω πιστευω πως μια απλη ego συσκευη με ατμοποιητη c4..ειναι μια χαρα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206525 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541475 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357802 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1310 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591998 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios