vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 7 χρήστες
Sergios, Milarepa, Buliwyf, manoslykos, GeorgeGTS, Giannis.B, maprix

Twitter

Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?

Αποσυνδεδεμένος oldboy

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Iatty/mini Provari+DID/ego+SM/UFS(on the way)
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 16:50 »
Old holborn κίτρινο 25 gr / 2 ημέρες.
Ξεκίνησα με 16άρι, αμέσως μετά 11άρι και τώρα σταθερά 10άρι. Δεν νομίζω να χαμηλώσω και άλλο την νικοτίνη.

Από ποσότητα τώρα τον πρώτο μήνα Μ.Ο. 2,5 ml την ημέρα.
Τώρα που είμαι στα μισά του δεύτερου μήνα πρέπει να παίζω κοντά στα 4. Αυτό θέλω να το προσέξω λίγο για να μην ξεφύγω...

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 25, 2012, 17:27 »
Εγώ ήμουν στο Old holborn κίτρινο 40 gr στις 2,5 ημέρες.
Στριφτό τα τελευταία 15 χρόνια, πήγα σταδιακά από τα πολύ βαριά στα πολύ ελαφριά (βλέπε λευκό)
και τελικά το "ισορρόπησα" στο κίτρινο.
Τώρα στο ΗΤ, ξεκίνησα από 24, μου φάνηκε κατευθείαν πάρα πολύ και το πήγα αμέσως στο 12.
Εδώ και έναν μήνα στο 6, με καβάντζα 18αρι για τις δύσκολες ώρες (ταιριάζει πολύ και με τα 18αρια single malts :-)))
Γύρω στα 4-6 ml...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 25, 2012, 17:40 από Leon72 »

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 26, 2012, 02:18 »
old holborn ασπρος 1χ25γρ ανα 2-3 μερες

ητ 16mg-18mg 1 - 2 ml τη μερα vg based κατεβηκα στα 12mg και 10mg και το ξαναγυρισα στο κτ οποτε ανεβασα παλι mg και οκ

αμα κανω τρακα κτ ενοειτε οτι καπνιζω μτα το 2ο τσιγαρο μου αρεσει στο 1ο μου βρωμαει ολη η μποχα της πισσας

Αποσυνδεδεμένος BART

Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 15:27 »
Κάπνιζα 1 καπνό 25 γρ. ανα 2 μέρες.
Ατμίζω με 18 mg. Ακόμα δεν μπορώ να την κατεβάσω.

Αποσυνδεδεμένος GiannisPLO

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 16:04 »
Old holborn λευκο 25αρι ανα 2 1/2 εως 3 μερες.Απο χθες 4,5ml 25αρι υγρο αλλα θα δοκιμασω και κατι παρακατω λιαν συντομως.Βασικα πηρα 24αρι γιατι φοβηθηκα να μην γυρισω στο κ.τ. λογω ελλειψης νικοτινης αλλα και γιατι το αισθανομαι-γευομαι πιο ''γεματο''.

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 16:11 »
Eκανα craven με χαρτακια γλυκοριζα :idiot1: μετα πέρασα σε 12αρια υγρα όλα μονο μεχρι το μεσημερι και μετα μηδενικα. Ο οδυσσεας με εριξε στα 6mg.

Αποσυνδεδεμένος Evaki

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 13:30 »
Σήμερα συμπλήρωσα 1 μήνα χωρίς κ.τ  :thumpup: Καπνιζα Drum γαλάζιο 25 gr σε 1 μέρα και κατι ...ψιλά .Ξεκίνησα με  υγρα 12 mg  και ανέβηκα  μετά απο 1 εβδομαδα στα 16-18 mg . Εκεί βρίκομαι ακόμα και σήμερα. Οι συσκευές που είχα με την σειρά ήταν : want της nobacco , ego -t και τις  3 τελευταίες μέρες Giant .Καταναλώνω 3- 4 περιπου ml την ημέρα .Δεν βιάζομαι , δεν αγχώνομαι και θεωρώ ότι ήδη έχω αρχίσει να κερδίζω την μάχη με το κ.τ. Ολα τα αλλα  θα έρθουν σιγά σιγά...(και το κατέβασμα της νικοτίνης και τα ml )

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 13:33 »
οποιος δεν αγχώνεται και δεν ζορίζεται, εχει τη μισή νικη στο τσεπάκι!!!
Ενδεχομενως ολοι ξεκιναμε για να κοψουμε το τσιγαρο αλλα παραμενουμε επειδη ειναι τοσο πιο απολαυστικότερα!!!!
θελει μονο λιιιιιιγη υπομονη στην αρχή γιατι παντα μπορει αρχικα να κακοπεσεις σε συσκευές και υγρα και να σου τη σπάσει!!

Αποσυνδεδεμένος Evaki

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 13:41 »
εχεις δίκιο ...το want με παίδεψε λιγάκι και η πρώτη εβδομαδα με γεύσεις υγρών που δε μου άρεσαν κόλαση :'( :'( :'(  Αρχισα όμως να βλέπω τα καλά π.χ τέρμα ο ελεεινός πρωινός τσιγαρόβηχας   :bye:  Είπα θα το παλέψω και όσο πάει .....ακόμα και αν χρειαστώ 24 mg θα  την προτιμήσω παρα να γυρίσω στο αγχος του " αχ θα με φάει , αλλα έλα που μου αρέσει "  :wall:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 13:43 »

τωρα ειμαι στα 4 ml την μερα

Αποσυνδεδεμένος Sleeves

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 13:51 »
Έχω ξαναγράψει εδώ αλλά θέλω να τονίσω το εξής για αυτούς που σκέφτονται ακόμα να πάρουν η.τ.

27 χρόνια καπνιστής και τα τελευταία 7 κάπνιζα έναν craven 25άρι σε 2 μέρες κατά μέσο όρο και ξεκίνησα πριν 3 εβδομάδες με 24άρι υγρό και άτμιζα κάτι λιγότερο από 1,5 ml τη μέρα. Έριξα πριν μία εβδομάδα την νικοτίνη στα 16-14 περίπου  και συνεχίζω να είμαι στο 1.5 ml τη μέρα...

Ακόμα παιδεύομαι σε πολλά πράγματα όπως οι ατμοποιητές ή το να φτιάξω δικά μου υγρά που μου αρέσουν και δεν έχουν την γεύση σάπιας σαρδέλας που έπεσε μέσα  στον υπόνομο κτλ αλλά
α) δεν τα παρατάω όπως δεν τα παράτησα με το τσιγάρο
β) την έχω δει αμερικανάκι στυλ trial and error και μια στραβή μου δίνει ώθηση να την ψάξω παραπάνω.

Κάπου διάβασα ότι πολλοί επιστρέφουν στον καπνό με τις 4000 τοξίνες μετά από λίγο καιρό αλλά εγώ το έχω βάλει πείσμα να μην επιστρέψω ποτέ. Ήδη όταν δοκίμασα να κάνω τον πολυαγαπημένο μου Craven μόλις μετά από μία εβδομάδα ατμίσματος μου ήρθε αποστροφή μόνο και μόνο από την γεύση...


Αποσυνδεδεμένος nossek

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
  • vape on
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #116 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 19:52 »
Πριν το κόψω κάπνιζα τον τελευταίο χρόνο 1 πακέτο Old holborn αρωματικό με πορτοκαλί χαρτάκια (χωρίς γλυκόριζα).

εδώ και ένα μήνα καθαρός από ΚΤ, ατμίζω 2-4ml/μέρα 18mg FA (PG/VG και σκέτη VG). Το 4ml το πιάνω σε περίπτωση διαρροών. Δυστυχώς τις έχω ακόμα κάποιες φορές με το ego-C...

Αν και είναι νωρίς για συμπεράσματα φαίνεται ότι μάλλον η pure-VG θέλει πιο πολυ punch σε νικοτίνη. Μάλλον θα αργήσω να κατέβω, αλλά δεν βιάζομαι κιόλας  8)


Αποσυνδεδεμένος koloky8anos

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #117 στις: Φεβρουαρίου 13, 2012, 20:30 »
δεν ειχα ποσταρει ακομα εδω αλλα δυστυχως ειχα ψηφισει και δε μπορω να αλλαξω την ψηφο μου..

καπνιστης απο την εφηβεια εως τα 26, καμια 10αρια χρονια γεματα. μετα την εισαγωγη στην τριτοβαθμια εκπαιδευση σχεδον αποκλειστικα καπνιστης στριφτου.

φανατικος της σειρας της DRUM, αλλαζα συχνα γευσεις αναμεσα σε σκουρο μπλε και λευκο. τον τελευταιο εναμιση χρονο λογω μπουχτισματος και οσμων στο χωρο που ενοχλουσαν την συμβια κι εμενα, αλλαγη σε Craven και Old Holborn.

καταναλωση τα τελευταια 5 χρονια ενας 25αρης καπνος/ημερα, με λεπτα χαρτακια(ασημογαλαζια) και φιλτρο. δηλαδη περιπου 40-45 τσιγαρα τη μερα.

ξεκινησα παιρνοντας υγρα στα 24mg, απο φοβο μη δεν καλυφθω. ατμιζω απο 20 Ιανουαριου του σωτηριου τουτου ετους, με σκοπο την αντικατασταση και οχι τη διακοπη του κτ, και απο την πρωτη εβδομαδα επεσα κατακορυφα σε mg. απο 1η Φεβρουαριου καπνιζω σχεδον αποκλειστικα 0mg, με  διαλειμματα μονο για να δοκιμασω υγρα ή αναλογιες για αυτα που φτιαχνω για το αμορε.

κανω αρκετα μεγαλη καταναλωση σε ml παντως, πρεπει να ειμαι κοντα στα 5-6 ημερησιως. οι βασεις που χρησιμοποιω ειναι σχεδον αποκλειστικα VG ενω τελευταια πειραματιζομαι και με balanced VPG, η οποια αν και υπο δοκιμη ακομη μπορω να πω πως μου δινει αρκετα καλη αισθηση στο λαιμο και ισως με βοηθησει να ριξω και την καταναλωση τελικα.

τοσα εγραψα, ψηθηκα και για banner


πςςςςςςςς 1080 τσιγάρα!  :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος Broken

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #118 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 19:10 »
18 χρονια Camel αφιλτρο(2 πακετα ημερησιως) και 4 χρονια στριφτο (2 χρονια Holborn κιτρινο και 2 χρονια  Camel)χωρις φιλτρο παντα..Εδω και 1 1/2 μηνα μονο η/τ χωρις καν να μου ερχετε η επιθυμια για κ.τ.. Φοβομουν οτι με τον καφε η μετα το φαγητο θα το ζηταω αλλα ευτυχως τιποτα.Ξεκινησα με 24mg και τωρα ειμαι στα 12,με 2 ml καθε μερα.Μερικες φορες πεφτω και στα 6 αλλα και παλι δεν εχω στερηση νικοτινης..ελπιζω να συνεχισω ετσι

Αποσυνδεδεμένος konn4312

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: [Ψηφοφορία] Πρώην καπνιστές στριφτών- Πόσα Mg ατμίζετε τώρα?
« Απάντηση #119 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 20:46 »
Απο prince light μεταπηδησα σε στριφτο old holborn ασπρο για οικονομια και εκανα το 25αρι στις 3 μερες.Το ηλ τσιγαρο το εχω απο το καλοκαιρι  με καπνικα υγρα της nobacco στα 16mg  αλλα το συνδιαζα με 3-4 στρφτα την ημερα!Σημερα μου εφερε ο dhmios στη δουλεια ενα υγρο με αρωμα καραμελα στα 15mg που μου εφτιαξε και ξετρελαθηκα,δεν εχω βαλει τσιγαρο στο στομα ολη μερα και μου αρεσει που ελεγα οχι στα αρωματικα υγρα  :eyesplash:.Για αυτο ποτε μη λες ποτε!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240813 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500712 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 171 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12478 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan