vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

309 επισκέπτες, 8 χρήστες
skoubri, Barbapaidi, maprix, grag, Ηρακλης, lagoudakis, dallaskdp, Buliwyf

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Μην το λες, έχω και την ncr 18650 (3100) και την ncr 18650B (3400), και οι δύο είναι τέλειες. Προσωπικά θεωρώ το brand Panasonic άκρως αξιόπιστο.

Αποσυνδεδεμένος w1ldrs

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • May God have mercy upon my enemies, cause I won't.
η panasonik ncr εχει ονομαστικη 3100 mah και η πραγματικη τιμη των mah ειναι 2634mAh και η 18650 Β  ονομαστικη 3400 και πραγματικη 3104.  Η CGR  δινει ονομαστικη 2250 και πραγματικη 2237. Σαφως και η ncr εχουν περισσοτερη αντοχη , αλλα η cgr εχει πολυ μικροτερη απωλεια μεταξυ ονομαστικης - πραγματικης.  Και οπως λες φιλε vagskarm ...panasonic the best. :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2013, 09:34 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
http://www.replacesmoke.com/panasonic-ncr18650b-3400mah-rechargeable-li-ion-battery-693-detail.html

κάνει για μηχανικό Mod (Sirius) ;

Δεν βλέπω να γράφει πουθενά οτι είναι με προτασία...

http://www.replacesmoke.com/%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81/%CF%86%CE%BF%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AD%CF%82/trustfire-tr001-double-charger-detail.html

Και λογικά φοτίζει με αυτο τον φορτιστή;  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
 :bye: xaimena. Επειδη και εγω εχω ψιλοζαλιστει με την επιλογη μπαταριων-φορτιστη, εστηλα μηνυμα στον μαστορα του ΣΙΡΙΟΥΣ γιανα μου πει την γνωμη του.Το περιμενω το μοντ απο βδομαδα. το χεις παρει?

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
no!

εμένα μου έστειλε το παλικάρι που φτιάχνει το mod τι και πως, θα το παραγγείλω αυτές τις μέρες,
αλλά δεν ξεκαθαρίστηκε ποιά panasonic και για να μην τον πρήζω με καινούργια μυνήματα είπα να πρήξω το forum  :respect: που χωρίς αυτό δεν ξέρω τι θα έκανα!

Αρης εισαι; τέλειο  :happy_roll_01:

Ξέρεις αν κουμπώνει στο Mod χωρίς κενο και χωρίς αντάπτορα ο vivi nova απο replacesmoke;





Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Α Ρ Η Σ  :bravo_encouragements: . Που λες λοιπον και γω καινουριος στα μοντ. Απο οτι ειδα σε βιντεακι της παρουσιασης ,ενα κενακι αφηνε με 2 αλλους ατμο.Για μπαταριες χρειαζονται τελικα protected?

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
ναι με προστασία γιατί λέει τα μηχανικά δεν έχουν αλλά αυτή που είδα απο πάνω δεν ξέρω αν έχει.... :idiot1:

ποιο βίντεο είδες; για ρίξε  Link να ξεστραβωθούμε...θα βάλεις και συ vivi nova στο mod;
 

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Ναι ετσι καταλαβα και εγω :yes: Εγω λεω να παρω AGA t2. Τωρα εχω μονο τον εψιλον.  το βιντεο το ειδα στο νημα για το σιριους.Κατσε λιγο να δω. Πας στο φορουμ.Πατας στα μοντ.Μετα στα μηχανικα και απο εκει μετα ειναι το δευτερο.Μπαινεις και ειναι στην πρωτη σελιδα. εχει και στις  επομενες
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 30, 2013, 00:23 από kostassei »

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Ελπίζω να μην με βγάλουν off topic

Στο στρατό είχα να κάνω με πολλούς αρειάνους, όλοι είχαν κάτι όμορφο πανω τους,δεν μπορώ να στο εξηγήσω, το ευχαριστιόταν δεν ήταν άρρωστοι (ήταν δηλαδή αλλά με την όμορφη έννοια) και απο τότε αγαπώ Άρη

Ολυμπιακάρα είμαι  :OnTopicPlease:

Και πως να σετάρω; θα φύγουν απ το παράθυρο! όμορφος ο Αγας (καλοάτμιστος) και θα ταιριάζει!!!

Μα δεν μπορώ να βρώ μια φωτογραφία πάνω σε sirius εναν vivi nona! :'(




Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Ε ναι εχουμε το κατιτις μας  :)) . Πως να σεταρεις τι?

Αποσυνδεδεμένος xaimena

  • **
  • 138
  • Φύλο: Άντρας
Ελπίζω να μην με βγάλουν off topic

Στο στρατό είχα να κάνω με πολλούς αρειάνους, όλοι είχαν κάτι όμορφο πανω τους,δεν μπορώ να στο εξηγήσω, το ευχαριστιόταν δεν ήταν άρρωστοι (ήταν δηλαδή αλλά με την όμορφη έννοια) και απο τότε αγαπώ Άρη

Ολυμπιακάρα είμαι  :OnTopicPlease:

Και πως να σετάρω; θα φύγουν απ το παράθυρο! όμορφος ο Αγας (καλοάτμιστος) και θα ταιριάζει!!!

Μα δεν μπορώ να βρώ μια φωτογραφία πάνω σε sirius εναν vivi nona! :'(

Δεν θέλωνα έχει κενό (τωρα το είδα) αν και δεν είναι αυτός o vivi nova αλλά λογικά το ίδιο κενό θα έχει  :'(

Θέλω τανκακι μεγάλο με φυτιλοαντίσταση 19-20mm που να μην αφήνει κενό απο κάτω στον sirius πολλά ζητάω θεέ μου;

τον aga που σαρεσει πως να σετάρω αν τον έπαιρνα...και δεν θέλω mesh αλλά φυτιλοαντίσταση

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Και γω πρωτη φορα θα ασχοληθω. Ο αγας δουλευει και με φυτιλι γιαυτο και λεω να τον παρω.Θα χρειαστει κατι για την μετρηση της αντιστασης. Πολυμετρο η νν αν εχεις. Εγω δεν εχω τιποτα απο τα 2. Ωχ πολλα τα εξοδα ;D

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
το εχει δουλεψει κανεις? ειναι καλο?υπαρχει εδω? ποσο?            τι αλλο?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6275 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117297 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825418 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508528 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155329 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569419 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244454 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294895 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1973 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763402 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog